Na co do kina w 2015?
Na playlist wrzucili fajną listę. Pewnie połowa w Polsce w 2016, ale i tak kilka fajnie zapowiadających się tytułów, o których nie słyszałem lub nie pamiętałem. Cokolwiek z Hardym, Fassbenderem i McGregorem dopisuję do listy. No i dali Silence Scorsese. Nie wiedziałem, że to już w tym roku.

Odpowiedz
Co ty PropJoe :) Przecież Scorsese nawet nie zaczął tego kręcić - a miał na plan wejść pod koniec 2014r. U nas na bank będzie w 2016.

Lista Playlist rzeczywiście bardzo fajna.

Na ten moment do kina na pewno pójdę na:
1. "Avengers:AoU"
2. "Mad Max"
3. "Star Wars 7"

Prawdopodobnie pójdę na:
"Jupiter: Intronizacja"
"Chappie"
"Fantastic Four" (chociaż FOX robi wszystko abym o tym filmie zapomniał)

Do tego zainteresowany jestem:
"Tomorrowland" - bo Brad Bird, Dr. House i ciekawy koncept (plus nie żywię nienawiści do Lindelofa :D)
"Crimson Peak" - bo Del Toro + horror
"Marsjanin" - bo Ridley Scott + sci-fi + w końcu jakiś w miarę zdolny scenarzysta

Obejrzę też te filmy od PIXARa, ale dopiero jak wyjdą w jedynej słusznej wersji.

Na razie tyle. Mam też na oku kilka inny produkcji, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
Poza najbardziej oczywistymi typami ("Star Wars", "Mad Max", nowy Tarantino i wiele innych) znajdzie się też kilka innych, mniejszych produkcji. Lista, którą polecił PropJoe jest całkiem fajna pod tym względem i wyciągnąłem z niej to, co mnie najbardziej interesuje:
"A Hologram for a King" czyli Tykwer i Hanks znowu razem

"Grimsby" Louisa Leterriera - jego ostatni film "Iluzja" był cholernie rozrywkowy, więc jestem ciekaw, co też wysmarzy we współpracy z Sashą Baronem Cohenem i Markiem Strongiem w roli braci

"High-Rise" od reżysera "Kill List" Bena Wheatleya - ekranizacja powieści Ballarda w świetnej obsadzie (Hiddleston, Evans, Irons, Purefoy) i fabułą, która może zaowocować jednym z mocniejszych tytułów roku

"Mission Impossible 5" - bo Cruise, bo McQuarrie, bo M:I;)

"Green Room" od reżysera "Blue Ruin" - Patrick Stewart w roli przywódcy neonazistów - enough said

"Ricki and the Flash" czyli nowy Jonathan Demme - na każdy jego film czekam, więc i z tym jest podobnie, nieważne o czym jest

"Spotlight" - Thomas McCarthy ("Dróżnik", "Spotkanie") o skandalu w kościele; obsada też niczego sobie (Michael Keaton, Mark Ruffalo, Rachel McAdams, Stanley Tucci, Liev Schreiber, Billy Crudup)

"Legend" - o gangsterach, słynny braciach Kray powstał już jeden film ("Krays" z początu lat 90-tych); tym razem za kamerą Brian Helgeland, a w podwójnej roli bliźniaków Tom Hardy

nowy film Camerona Crowe'a nie ma jeszcze tytułu, ale tęsknię za kinem, które kręcił w latach 90-tych, zatem must see

"Sicario" - thriller od reżysera "Pogorzeliska" i "Labiryntu" to już sama w sobie zachęta, dodać do tego Emily Blunt, Josha Brolina i Benicio del Toro w rolach głównych i polowanie na narkotykowego bossa w Meksyku - będzie gorąco!

"Midnight Special" - nowy film Jeffa Nicholsa to, jak on sam zapowiada, thriller sci-fi w klimatach Carpentera; oczywiście Michael Shannon w obsadzie

"The Lobster" - nic o tym filmie nie wiedziałem póki nie zobaczyłem foty z Colinem Farrellem, Johnem C. Reillym i Benem Wishawem, fabuła też... ciekawa (A love story set in a dystopian near future where single people are arrested and transferred to a creepy hotel. There they are obliged to find a matching mate in 45 days. If they fail, they are transformed into an animal and released into the woods)

"The Revenant" - Inarritu, Di Caprio, Hardy, kino zemsty rozgrywające się w XIXw.

Odpowiedz
"Cop Car" - pierwsze recenzje z Sundance są bardzo optymistyczne, a fabuła wygląda jak połączenie "Mud" z "To nie jest kraj dla starych ludzi". Plus Kevin Bacon z wąsem.
jedna z recek - http://www.joblo.com/movie-news/review-cop-car-sundance-2015-157

Odpowiedz
Heh, właśnie ostatnio czytałem recke tego, w której porównywano do wczesnych Coenow i Cold in July - w sumie podobne klimaty - i też mnie mocno zaciekawiło. Ale zwiastuna nie ma.

Odpowiedz
Zlinczujcie mnie, ale z Sundance rzuciło mi się w oczy to i dopisuję do listy oczekiwań na 2015. McGregor gra jednocześnie Jezusa i szatana plus Lubezki i mi tam wystarczy. Nawet jeśli to będzie jakiś filozoficzny gniot. A liczę, że jednak coś ciekawego przy okazji.

Odpowiedz
"Mænd og høns" (Men & Chicken) - nowa czarna komedia Andersa Thomasa Jensena ("Jabłka Adama"). Oczywiście w obsadzie Mads Mikkelsen i Nikolaj Lie Kaas. Długo trzeba było czekać na nowy film Jensena, bo aż 10 lat, ale mam nadzieję, że warto było. Premiera w Danii już w przyszłym tygodniu.

Odpowiedz
Nie szykuje mi się w tym roku zbyt wiele kinowych seansów. Na dziś dzień tak wyglądają filmy, na które zamierzam się wybrać...

- Furious 7 (podium wśród oczekiwanych premier 2015, idę w dniu premiery!)
- Avengers: Age of Ultron (pewnie też w premierę)
- Mad Max: Fury Road (może się przejdę, o ile nadrobię poprzednie części)
- Tomorrowland (może - bo fajny trailer - ale najpierw poczekam na opinie)
- Jurassic World (obowiązkowo, choć spodziewam się najsłabszej części)
- Terminator: Genisys (w dniu premiery!!!!!)
- Ant-Man (raczej na pewno)
- The Fantastic Four (czekam na finalny trailer i recenzje ale chętnie zobaczę)
- The Man From U.N.C.L.E. (obowiązkowo w dniu premiery)
- Spectre (stan na dziś - chyba najbardziej oczekiwana premiera 2015!)
- The Hunger Games: Mockingjay Part 2 (jak będę miał wolne 13 zł i nadrobię poprzednią część to może pójdę)
- Star Wars: The Force Awakens (obok Bonda i Szybkich najbardziej oczekiwany film. Byłem sceptyczny ale po teaserze się jaram)

Poza tym rozważałem Kingsmana ale nie grają go w pobliskim kinie. :(

Zainteresowany jeszcze jestem (ale kina nie przewiduję, choć kto wie): Blackhat (Mann), Jupiter Ascending, Insidious: Chapter 3, Aloha, Inside Out (nowy Pixar), Ted 2, The Martian (M. Damon + R. Scott), Insurgent (ciekawi mnie co w tym wymyślą ;)), In the Heart of the Sea (nowy Howard z Thorem w roli Ahaba), The Walk (nowy Zemeckis).

Nie, nie zapomiałem o The Hateful Eight Tarantino. Po prostu myślę, że pewnie u nas wyjdzie dopiero w 2016. :P

Odpowiedz
Blackhata to już raczej nie zobaczysz w polskim kinie, tylko na DVD.

Odpowiedz
Wg mnie warto iść na Star Wars 7.
Gaahl, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Feb 2015.

Odpowiedz
Dzięki - obadam co to.

Odpowiedz
The Visit czyli nowy Shyamalan, który wraca tym filmem do gatunku horroru (choć ponoć mocno komediowego), do tego niskobudżetowego. Hejterzy niech hejcą, ale oglądając "Znaki" zatęskniłem za Nightem, który z niczego robi znakomite kino. Mam nadzieję, że będzie to przypadek "The Visit".

Odpowiedz
Mnie bardziej interesuje to: http://www.imdb.com/title/tt3833746/reference

Odpowiedz
A już myślałem, że to TEN Michael Madsen;)

Odpowiedz
(06-04-2015, 21:21)Crash napisał(a): Shyamalan, który wraca tym filmem do gatunku horroru
After Earth to też horror, ale chyba w innym sensie :P

Odpowiedz
Ja pamiętam, że byłem tym filmem mile zaskoczony. Wtedy dałem 7/10, dziś pewnie byłoby oczko mniej, ale nadal powyżej przeciętnej.

Odpowiedz
Czy w tym roku lecą tylko jakieś zjebane ekranizacje komiksów, odgrzewane stare kotlety czy kolejne ekranizacje książek, których nikt normalny nie czyta vide Igrzyska śmierci ? Przejrzałem te listy i na razie to czekam tylko chyba na Entourage i Hardy'ego czyli Child 44 oraz Mad Max. Na pewno parę filmów z sezonu oscarowego będzie wartych obejrzenia, ale to pewnie nawet u nas w tym roku w kinach nie będzie, także tak daleko nie wybiegam w przyszłość.
VISCA EL BARCA !
Last.fm
Filmweb
Lubimy czytać

Odpowiedz
Nie narzekaj, na pewno coś się trafi ciekawego ...

Everest, Kryptonim U.N.C.L.E., Plemię, Marsjanin, Spectre, The Hateful Eight, Silence,
,,Nawet kałuże odbijają Słońce''

Odpowiedz
Hmm..
"Tomorrowland" od Birda, "Crimson Peak" od Del Toro, Pixarowskie "Inside Out" i "Good Dinosaur", "The Walk" z Levittem od Zemeckisa, "Everest" i "Demolition" z Gyllenhaalem, "Midnight Special" od Nicholsa (chociaż ploty mówiły, że być może przesuną premierę), "Macbeth" i "Steve Jobs" z Fassbenderem.

Pewnie coś by się jeszcze znalazło ;)
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
Self/less od Singha, Regression od Amenabara, Jane Got a Gun, Sicario od Villeneuve, Bridge of Spies Spielberga, In the Heart of the Sea Howarda.

Spokojnie będzie co oglądać. Mnie też co roku na przełomie marca i kwietnia dopada depresja bo nic ciekawego nie ma. Trzy tygodnie temu otworzyli mi w końcu pod nosem kino, a tu nie ma nawet na co pójść :).

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon