Na co do kina w 2015?
Ja ze zniecierpliwieniem czekam na pewno na: "Avengers: Age of Ultron", "Mad Max: Fury Road" i "The Fantastic Four", bo w takim typie filmów gustuje. Choć nie powiem ciekawi mnie również film "The Age of Adaline".
adelajda303, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Apr 2015.

Odpowiedz
Aktualnie do obejrzenia "Ex Machina", a ponieważ lada moment przeprowadzam się do Warszawy, zamierzam obejrzeć "Age of Ultron" w 4DX (był ktoś na tym? Mam na myśli Cinemacity 4DX, które jest tylko w Warszawie i Krakowie, gdzie puszczają blockbustery w "4D").

Poza tym już niedługo "System", thriller z poszukiwaniem seryjnego mordercy w Rosji, z Tomem Hardym w roli głównej i oszałamiającym drugim planem - Gary Oldman, Charles Dance, Noomi Rapace, Jason Clarke, Vincent Cassel, Joel Kinnaman, Paddy Considine, Tara Fitzgerald i mały polski akcent - Agnieszka Grochowska, grająca chyba matkę jednej z ofiar. Jeśli dobrze wyłapałem to załapała się chyba nawet na sekundowe ujęcie w pierwszym zwiastunie, więc może to jest 3-4 plan, a nie epizod wycięty podczas montażu.

Potem oczywiście nowy "Mad Max", tu wyjaśnienia są niepotrzebne.

Koniecznie "Sicario" - nowy film Denisa Villeneuve (gościa od Labiryntu, Wroga i Pogorzelisko), a w obsadzie Emily Blunt, Benicio Del Toro, Jon Bernthal (czyli Shane z Walking Dead i latynos z Wilka z Wall Street) i Josh Brolin.

A apropo najbardziej obiecujących reżyserów to jeszcze "Z dala od zgiełku", kręcone przez Thomasa Vinterberga - gościa od Polowania, Festen i Submarino.

Obowiązkowo "The Revenant" - Innaritu za stołkiem reżyserskim a w obsadzie Di Caprio plus Tom Hardy.

Poza tym obowiązkowo "Spectre", ze względu na reżysera i perfekcyjną obsadę. Do tego "The Hateful Eight" od Tarantino, no i Star Wars VII.
Nie wiem jak tam ze Scorsese, czy w końcu w tym roku będzie "Silence" czy "The Irishman". No i ciekaw jestem "Knight of Cups" Malicka, tej bajki o emocjach (Inside Out), kolejnego filmu o Jobsie z Fassbenderem, "Men&Chicken" - bo Mikkelsen i reżyser od Jabłek Adama, "Macbeth" ze względu na Fassbendera, Cotillard i Thewlisa w obsadzie, "Born to be blue" z Ethanem Hawke.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
(16-02-2015, 15:02)Juby napisał(a): Nie szykuje mi się w tym roku zbyt wiele kinowych seansów. Na dziś dzień tak wyglądają filmy, na które zamierzam się wybrać...

- Furious 7 (podium wśród oczekiwanych premier 2015, idę w dniu premiery!)
- Avengers: Age of Ultron (pewnie też w premierę)
- Mad Max: Fury Road (może się przejdę, o ile nadrobię poprzednie części)
- Tomorrowland (może - bo fajny trailer - ale najpierw poczekam na opinie)
- Jurassic World (obowiązkowo, choć spodziewam się najsłabszej części)
- Terminator: Genisys (w dniu premiery!!!!!)
- Ant-Man (raczej na pewno)
- The Fantastic Four (czekam na finalny trailer i recenzje ale chętnie zobaczę)
- The Man From U.N.C.L.E. (obowiązkowo w dniu premiery)
- Spectre (stan na dziś - chyba najbardziej oczekiwana premiera 2015!)
- The Hunger Games: Mockingjay Part 2 (jak będę miał wolne 13 zł i nadrobię poprzednią część to może pójdę)
- Star Wars: The Force Awakens (obok Bonda i Szybkich najbardziej oczekiwany film. Byłem sceptyczny ale po teaserze się jaram)

Tomorrowland zamieniłem na San Andreas, wybieram się na nową animacje Pixara - Inside Out - a na Kosogłosa na pewno nie pójdę, w jego miejsce wszedł seans Marsjanina.

Czyli 2015 zapewne skończy się na 12-13 seansach.

Odpowiedz
Pewniaki z nadchodzących premier w Polsce:

12.06 Jurassic World
01.07 Terminator Genisys
17.07 Ant-Man
14.08 Fantastic Four
18.09 Everest
02.10 The Walk
15.10 Steve Jobs
06.11 Me & Earl & The Dying Girl
27.11 The Martian
25.12 Star Wars: The Force Awakens
??? Creed
??? The Hateful Eight

Zależnie od recenzji i zainteresowania:
14.08 The Man from UNCLE
14.08 Irrational Man
25.09 Sicario
06.11 Spectre
27.11 Midnight Special

Jak dla mnie zapowiada się rok bardziej owocny niż poprzedni.

Odpowiedz
Po recce na Joblo na moją listę must see wskakuje "Disorder", thriller z Matthiasem Schoenaertsem, Diane Kruger i synth score;)

Odpowiedz
Październik, to ja chyba pójdę z torbami przez te wizyty w kinie:
Scisario
The Martian
The Intern
Macbeth
Black Mass

To tylko te filmy, które teraz wchodzą u mnie do kin. Cóż, ale prawdziwemu kinomanowi ceny biletów nie straszne i jakby co są jeszcze zupki w proszku.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Tyle seansów to mi do końca roku zostało.

- Sicario (jutro)
- Marsjanin (w piątek)
- Spectre (w dniu premiery)
- Dobry dinozaur (może)
- SW7 (na 100%)

Póki co mam 10 kinowych seansów w tym roku, czyli w najlepszym wypadku będę miał 15 - najchudszy rok od 2010 (12 seansów).

Odpowiedz
Ja teraz mam 15, a wybieram się w tym roku jeszcze na conajmniej 10 filmów (m.in: Sicario, Black Mass, Spectre, Legend i The Martian).

Odpowiedz
Ja w tym roku widziałem w kinie:

Kingsman
Chappie
Ex Machina
Furious 7
Avengers: Age of Ultron
Mad Max: Fury Road
Tomorrowland
Jurassic World
Ant-Man
Mission Impossible- Rogue Nation
Sicario

11 seansów do października to w moim przypadku całkiem niezły wynik.

Plany:

The Martian
The Walk (może)
The Legend (może)
Black Mass
The Last Witch Hunter (DUŻE MOŻE)
Spectre
Macbeth
Bridge of Spies (może)
In the Heart of the Sea
STAR WARS: THE FORCE AWAKENS
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Dlaczego do tego tematu trafią posty, które powinny trafiać tu:

http://forum.film.org.pl/Thread-Ile-razy-w-roku-w-kinie--234?page=15&highlight=ile+razy+w+roku+w+kinie

?
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon