Na co do kina w 2016?
[Obrazek: f17f0f8319.png]

Jak tam plany na kolejny rok w kinie? U mnie póki co wyglądają następująco.

- The Hateful Eight (15 stycznia, prawdopodobnie w dniu premiery)
- Pitbull. Nowe porządki (po 22 stycznia, o ile nadrobię pierwszą część i mi się spodoba)
- Deadpool (w walentynki)
- Zootopia (po 19 lutego jeśli znajdę czas)
- Batman v Superman: Dawn of Justice (1 kwietnia!)
- Captain America: Civil War (6 maja)
- X-Men: Apocalypse (20 maja)
- Finding Dory (po 17 czerwca)
- Independence Day: Resurgence (po 24 czerwca)
- Suicide Squad (12 sierpnia)
- The Bourne Betrayal (sierpień, w dniu premiery)
- Wołyń (po 7 października)
- Terminator 2: Judgment Day 3D (w dniu premiery!)

Creeda wykreśliłem z listy seansów, bo nie ma go w zapowiedziach u mnie w mieście. Poza powyższymi interesuje mnie jeszcze kilka filmów (Kung Fu Panda 3, komedia z The Rockiem, nowy film Shane'a Blacka z Crowem, Sully Eastwooda, spin-off Pottera, może spin-off Star Warsów), ale na razie nie planuje kinowych seansów. Zobaczymy jak to wyjdzie, myślę że nie przekroczę 15 seansów.

Pogrubione to te, które w kinie zobaczę na 100%. Na czerwono obecnie dwa najbardziej oczekiwane filmy.

Odpowiedz
Hm, przeleciałem po kilku listach z planowanymi na przyszły rok filmami i raczej bieda.
Na 100% idę do kina, nie liczę tych z 2015, które mają polską premierę w styczniu czy lutym:
-Hacksaw Ridge (Gibson)
-Rogue One: A Star Wars Story
-Silence (Scorsese)
-Assassin's Creed
-The Neon Demon (Refn)
-Trilpe 9 (jeśli będzie u nas w kinach, a chyba nie jest to pewne)
-Fantastic Beasts and Where to Find Them (chyba, że trailery będą słabe)
-Story of Your Life (Villeneuve, ale nie wiem czy to będzie w 2016)

Co mnie interesuje, ale nie mam pojęcia czy się wybiorę do kina:
-całe to komiksowe tałatajstwo, czekam na opinie i może na któryś wydam pieniądze
-Everybody Wants Some (Linklater)
-Warcraft
-The Jungle Book
-Ave, Cezar! (Coenowie)
-The BFG (Spielberg)
-Jane Got a Gun
-The Light Between Oceans (Cianfrance)
-Snowden (Stone)
-Midnight Special (Nichols)
-A Hologram for the King (Tykwer)
-Eastwood coś kręci, ale wątpię, żeby było dobre
-sequel Tintina ma niby być

Odpowiedz
Na 100% wybiore się na "Rogue One" A Star Wars Story",
"Civil War", "Batman v Superman" (chociaż po ostatnich zwiastunach zdecydowanie dużo bardziej mnie interesuje 'Civil War'),
" The Hateful Eight " - obowiązkowo ! ,
"Zjawa" !
"Creed" o ile wcześniej nie skusze się na wersje dostępną na domowym nośniku :D ,
"Wołyń" - to może być całkiem ciekawy seans ;)
"X-Men: Apocalypse", "Suicide Squad" , "Deadpool" - jestem ciekaaw tych filmów więc może się wybiore do kina ;)

Strasznie chciałbym ten "Spotlight" zobaczyć w kinie, ale u mnie w mieście pewnie nie będzie grany ;/
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Triple 9 - jak nie będzie w Polsce to wykupuję lot do UK ;)

Odpowiedz
Ja już się zastanawiam czy na Epizod VIII w 2017 nie pojechać gdzieś za granice, jeśli gdzieś w UE dałoby się obejrzeć film troche wcześniej :)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
(30-12-2015, 11:51)simek napisał(a): Story of Your Life (Villeneuve, ale nie wiem czy to będzie w 2016)
Dla mnie to najbardziej wyczekiwany film przyszlego roku. Adaptacja znakomitego opowiadania s-f od jednego z najciekawszych twórców ostatnich lat, w dodatku z Amy Adams w roli głównej? Biorę w ciemno.

A z premierą powinni spokojnie się wyrobić na 2016, bo zdjęcia, o ile się orientuje, zakończono już parę miesięcy temu.

Odpowiedz
- Creed
- Deadpool
- Batman v Superman
- X-Men Apocalypse
- Captain America - Civil War
- Star Trek Beyond
- TMNT - Out of The Shadows
- Suicide Squad

Na chwilę obecną tyle, pewnie lista się poszerzy jak zobaczę zwiastuny innych przyszłorocznych premier.
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Star Trek 13 też wchodzi w 2016 ? Ooo, chętnie się wybiore ;)

Odpowiedz
Filmy które na 100% zobaczę w kinie:
-Batman v Superman
- X-Men Apocalypse
- Captain America - Civil War
- Star Trek Beyond
- Suicide Squad
-Independence Day:Resurgence
-Warcraft
-The Nice Guys
-Rogue One
Filmy nad którymi się zastanawiam:
-The 5th Wave
-TMNT - Out of The Shadows
-Finding Dory
-Doctor Strange
To będzie dość bogaty rok jeśli chodzi o wizyty w kinie:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
- Hateful Eight
- Revenant
- Deadpool (?)
- Batman v Superman
- X-Men: Apocalypse
- Captain America: Civil War
- Nice Guys
- Rogue One
- Suicide Squad
- Doctor Strange
- The Neon Demon (?)
- Star Trek Beyond (?)
- Assasin's Creed (?)
- Bourne 5 (?)

Szykuje się niezły rok... znowu. Ekranizacji komiksów powstaje tyle, że jest w czym wybierać. Najbardziej życzę sobie i wszystkim, żeby nie zawiedli Batman v Superman i Civil War, reszta - zobaczymy.
Znaczki zapytania są uzależnione od pozytywnych opinii, w przeciwnym razie szkoda mojego czasu.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
Moje top 3 wygląda tak:

"Batman v Superman"
"Warcraft"
"X-men: Apocalypse"

Planuje jeszcze iść na:
"Rogue One",
"Suicide Squad",
"A Monster Calls" od Bayony - według mnie zapowiada się lepiej, niż "BFG" od Spilberga,
"Nocturnal Animals" z Adams i Gyllenhalaem. Reżyseruje Tom Ford, twórca "Samotnego mężczyzny",

Jestem zainteresowany, ale czekam na jakieś materiały. Może wylecą z listy, może nie:
"Osobliwy dom pani Peregrine" - czyli nowy Burton, z Evą Green(!) w roli głównej,
"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" - pierwszy teaser nie napawa mnie ekscytacją...
"The Great Wall" - ten film z Mattem Damonem, który powstaje w koprodukcji z Chinami. Czekam bardziej ze względu na reżysera Yimou Zhanga, autora "Hero" i "Domu latających sztyletów"
"Doctor Strange"
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
Cytat:"Nocturnal Animals" z Adams i Gyllenhalaem. Reżyseruje Tom Ford
O, ja też. Nie mam pojęcia o czym to, ale bardzo chcę zobaczyć drugi film Forda, czy pierwszy to był taki jednorazowy wystrzał, czy gość ma talent.

Odpowiedz
19.02. Hail Caesar
01.04. Batman v Superman: Dawn of Justice
01.04. A Tale of Love and Darkness
06.05. Captain America: Civil War
06.05. Going In Style
20.05. X-Men: Apocalypse
20.05. The Nice Guys
24.06. Independence Day: Resurgence
05.08. Star Trek Beyond
12.08. Suicide Squad
23.12. Star Wars: Rogue One

Na ten moment chyba tyle, plus zależnie od recenzji Deadpool i Doctor Strange, a zależnie od polskiej premiery The Disaster Artist, La La Land, Neon Demon, Midnight Special i Yoga Hosers.

Odpowiedz
Ależ ja czasem nie znoszę kanału SchmoesKnow.
Top10 najbardziej oczekiwanych filmów i TYLKO Marvel, DC, gry komputerowe i Star Wars. Już bardziej mainstreamowo się nie dało. Jeden wyjątek to Hail Ceasar od braci Coen na co Mark Ellis gapi się ironicznie “jak taki film może się znaleźć w top10“. Uh, pasjonaci kina.

I to gdy w 2016 mają być dwa filmy od Scorsese, jeden od Villeneuve, Vinterberga, Linklatera, jeden lub dwa od Spielberga (nie wiem jak z nowym Indiana Jonesem), nowy film Malicka, Tarantino, ciekawe tytuły jak Lobster, Snowden, Girl on the train, Fantastic beasts and where to find them, Passengers, remake Magnificent Seven, La La Land, Gold z McCounaugheyem, Midnight Special, Finest Hours, sequel Crouching Tiger Hidden Dragon, Jane got a gun, John Wick 2 i wiele innych.

Tak jakby wielcy reżyserzy i aktorzy nie mieli znaczenia, bo liczy się tylko komiksowy box-office. Mnie aż tak nie jarają te wszystkie “hity“ (Civil War jestem ciekaw przez braci Russo - Winter Soldier był bardzo dobry, no i Deadpool może być całkiem zabawny, choć warstwa dramatyczna sprzed przemiany wygląda kiszkowato).

Najbardziej czekam na “Milczenie“ Scorsese i nowe filmy Villeneuve, Vinterberga i Malicka.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
Cytat: (nie wiem jak z nowym Indiana Jonesem)

WTF?

Odpowiedz
Capt. Nascimento napisał(a):Uh, pasjonaci kina.
Hehe, tak samo jak spora część użytkowników z tego tematu :)

Jaki drugi film Scorsese masz na myśli. I Malicka?

Odpowiedz
Cytat:Uh, pasjonaci kina.

Tak jak z muzyki interesuje mnie głównie rock, tak z kina głównie fantastyka, kino akcji i historyczne, po resztę sięgam okazjonalnie, a do kina na filmy wybieram się tylko jeśli mnie zainteresuje temat (np. Everest) albo żona się na coś uprze, no po prostu bardzo k***a dziwne :)

Poza tym w większości przypadków decyzja o wybraniu się na film spoza "moich klimatów" zapada na krótko przed seansem i nie mam na nie rozpiski na kilka lat do przodu jak na te, na które czekam/ śledzę newsy itd.

Odpowiedz
Jakiś czas temu czytałem, że Indiana Jones pojawi się jeszcze w 2016. Tak teraz patrzę, że konkretów brak, to pewnie przesunął się do 2017.

simek napisał(a):Jaki drugi film Scorsese masz na myśli. I Malicka?

Irishman z Pacino, de Niro i Pescim.

A od Malicka:
http://www.filmweb.pl/film/Weightless-2016-739057

ewentualnie
http://www.filmweb.pl/film/Voyage+of+Time-2016-630745

Gieferg napisał(a):Tak jak z muzyki interesuje mnie głównie rock, tak z kina głównie fantastyka, kino akcji i historyczne, po resztę sięgam okazjonalnie, a do kina na filmy wybieram się tylko jeśli mnie zainteresuje temat (np. Everest) albo żona się na coś uprze, no po prostu bardzo k***a dziwne :)

Poza tym w większości przypadków decyzja o wybraniu się na film spoza "moich klimatów" zapada na krótko przed seansem i nie mam na nie rozpiski na kilka lat do przodu jak na te, na które czekam/ śledzę newsy itd.

Nie no, spoko. Akurat ludzi na forum się nie czepiam :P każdy interesuje się czym chce, a tutaj jednak większość ludzi wychodzi poza totalny mainstream.

Po kanale filmowym, w filmiku poświęconym najciekawszym premierom 2016... spodziewałbym się choć odrobinę innych tytułów niż Marvel/DC/gry komputerowe.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
Mnóstwo filmów na które czekam już wymieniliście, mogę tylko dorzucić od siebie, tak z naszego podwórka, że bardzo czekam na "Ostatnią rodzinę" Matuszyńskiego i "Jestem mordercą" Pieprzycy.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Raczej na pewno:
- Hateful Eight
- The Revenant
- Deadpool
- Batman v Superman
- Captain America: Civil War
- X-Men: Apocalypse
- Independence Day: Resurgence
- Warcraft
- Star Trek Beyond
- Suicide Squad
- Fantastic Beasts and Where to Find Them
- Doctor Strange
- Assassin's Creed
- Rogue One: A Star Wars Story

Ale jest jeszcze trochę innych premier, którymi jestem zainteresowany (The Nice Guys, Triple 9 itd.) ale cholera wie jak to wyjdzie z nimi w praniu i czy w ogóle trafią do polskich kin, a nawet jak tak, to czy w rozsądnym terminie (dobra kopia w sieci = środkowy palec w stronę dystrybutora). No i są jeszcze "nazwiska", ale ciężko mi planować wypad na film, bazując tylko na osobie reżysera.

Cytat:remake Magnificent Seven

To ktoś na to czeka w ogóle?
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon