Na co do kina w 2016?
The Nice Guys wchodzą w ten sam dzień co w Stanach, czyli 20 maja.

Odpowiedz
(01-01-2016, 16:28)Capt. Nascimento napisał(a): Jakiś czas temu czytałem, że Indiana Jones pojawi się jeszcze w 2016. Tak teraz patrzę, że konkretów brak, to pewnie przesunął się do 2017.

Dużo piłeś w Sylwestra? Nie ma ŻADNYCH konkretów odnośnie nowego Jonesa od lat!! Film na dziś dzień nie powstaje, więc premiera przed 2018 rokiem jest niemożliwa.

(01-01-2016, 16:28)Capt. Nascimento napisał(a): Irishman z Pacino, de Niro i Pescim.

Ten film jest w zapowiedziach od dobrych kilku lat, ale Scorsese wciąż tylko gada, że planuje to nakręcić. Premiera przed końcem 2017 roku - nie ma szans.

Serio kogoś dziwi, że ludzie przede wszystkim czekają na znane serie i głośne tytuły, a mniejsze filmy, nowości i filmy ulubionych reżyserów oglądają w domu, albo decydują się na seans pod wpływem opinii/recenzji na niedługo przed seansem, a nie rok przed premierą?

Odpowiedz
Cytat:Nie ma ŻADNYCH konkretów odnośnie nowego Jonesa od lat!!
Wczoraj czytałem na gazeta.pl (nie sprawdzałem źródła), że podobno w jakimś wywiadzie szef Disneya powiedział, że Indy 5 na pewno powstanie, ze Spielbergiem za kamerą, tylko to oczywiście nadal nic nie znaczy, szansa na premierę w tym roku to 0%

Cytat: kogoś dziwi, że ludzie przede wszystkim czekają na znane serie i głośne tytuły, a mniejsze filmy, nowości i filmy ulubionych reżyserów oglądają w domu, albo decydują się na seans pod wpływem opinii/recenzji na niedługo przed seansem, a nie rok przed premierą?
Nie dziwi, tak samo jak nie dziwi, że blockbustery zarabiają miliardy, a zajebiste, skromniejsze filmy nie :) Chodzi o to, że od MIŁOŚNIKÓW KINA chyba można się spodziewać, że czekają na coś więcej niż najgłośniejsze sequele, a posiadanie kogoś takiego jak ulubiony reżyser też powinno oznaczać, że się pragnie jego najnowszego filmu, a nie czeka na recki - ja mam z tuzin reżyserów, których nowe filmy obejrzę nawet jakby miały 15% na Rotten Tomatoes.

A propos ulubionych reżyserów, to Michael Mann nie wyrobi się z tym filmem o Enzo Ferrari do końca roku? Bo ogłosili to już kawał czasu temu.

Odpowiedz
Cytat: Chodzi o to, że od MIŁOŚNIKÓW KINA

A którzy to?
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Spoko, Ty się wytłumaczyłeś, że oglądasz tylko konkretne rzeczy i resztę masz w tyłku :) ja kocham kino tak ogólnie i interesuję się nim całościowo.

Odpowiedz
Cytat:Wczoraj czytałem na gazeta.pl (nie sprawdzałem źródła), że podobno w jakimś wywiadzie szef Disneya powiedział, że Indy 5 na pewno powstanie, ze Spielbergiem za kamerą, tylko to oczywiście nadal nic nie znaczy, szansa na premierę w tym roku to 0%

Newsy o tym, że Indy5 na pewno powstanie i, że Harrison wróci do roli pojawiają się regularnie od 7 lat. Na razie nic w tej sprawie się nie zmienia, a od oficjalnego ogłoszenia rozpoczęcia produkcji trzeba liczyć kilka miesięcy na preproduckję, okres zdjęciowy i post-produkcję. Na Indiego5 trzeba będzie poczekać co najmniej 2 lata.

Mam ulubionych reżyserów, ale nie na każdy ich projekt muszę czekać. Na Tarantino idę; o nowym Scorsese nic nie wiem, może mnie zainteresuje i wybiorę się do kina, ale czekam na trailer; Cameron i Nolan nie mają filmów w tym roku; Eastwooda pewnie w polskich kinach znowu nie będzie, albo będzie 3 miesiące po światowej premierze, kiedy film już obejrzę; Fincher chyba też nic na ten rok nie kręci?

Odpowiedz
A tak wgl, to lepiej gdyby nie kręcili już Indiany ;) A jeśli już, to koniecznie z Kasdanem na pokładzie ;)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
(02-01-2016, 10:13)simek napisał(a): Chodzi o to, że od MIŁOŚNIKÓW KINA chyba można się spodziewać, że czekają na coś więcej niż najgłośniejsze sequele, a posiadanie kogoś takiego jak ulubiony reżyser też powinno oznaczać, że się pragnie jego najnowszego filmu, a nie czeka na recki - ja mam z tuzin reżyserów, których nowe filmy obejrzę nawet jakby miały 15% na Rotten Tomatoes.
Eeee tam. Według mnie: czekanie na jakiś film, a pójście na niego do kina, to dwie nieco inne sprawy.. Ja czekam na premierę większej ilości filmów z tego roku, ale ich tu nie wymieniłem, bo zwyczajnie nie pójdę na nie do kina. Głównie dlatego, że w kinie lubię oglądać tylko blockbustery. Jakieś mniejsze produkcje, to zazwyczaj w zaciszu domowym :)

Kto co lubi. Jedni wolą oglądać "Mastera" na ogromnym ekranie w zatłoczonym (lub też nie) kinie, inni samotnie w domu, długo po premierze.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
Oto moja lista najbardziej oczekiwanych premier roku 2016 wraz z linkami do odpowiednich filmów:
http://www.moviefancentral.com/lelekpl/top10s/33727

Brałem pod uwagę światowe premiery, więc takich filmów jak Nienawistna Ósemka czy Big Short nie umieszczałem, traktując je jako filmy ubiegłoroczne.

A oto wersja rozszerzona o kilka dodatkowych pozycji:
1) Batman v Superman: Dawn of Justice

2) Rogue One: A Star Wars Story
3) The Great Wall (Damon, Dafoe) Zhimou
4) Silence (Neeson, Garfield, Driver) Scorsese
5) Hail, Ceasar!
6) The Promise (Bale, Isaac) Terry George
7) Headshot (Uwais) Kimo Stamboel, Timo Tjahjanto
8 ) Untitled Bourne Sequel
9) Snowden
10) Everybody Wants Some (Deutch, Hoechlin) Linklater
11) Suicide Squad
12) Midnight Special
13) X-Men: Apocalypse
14) The Neon Demon
15) Nice Guys (Gosling, Crowe) Black
16) Triple 9 (Ejiofor, Winslet, Affleck, Jordan, Paul, Gadot, Palmer, Pena) Hillcoat
17) Star Trek Beyond
18) Knight of Cups (Bale, Portman, Blanchett, Bentley, Lucas) Malick
19) Assassin’s Creed
20) Passengers (Lawrence, Pratt, Sheen) Tyldum
...
Top 3 2016
1) Zootopia 8/10
2) 10 Cloverfield Lane 7/10
3) Deadpool 7/10

Odpowiedz
Cytat:18) Knight of Cups (Bale, Portman, Blanchett, Bentley, Lucas) Malick
Jaki tam 2016? Ja od sylwestra mam na dysku wersję 1080p :) Czekam tylko na napisy.

Odpowiedz
Premiery w Polsce, ani w Stanach, ani na rynku DVD/Blu nie miało, więc ja go traktuję jako film z 2016.
Top 3 2016
1) Zootopia 8/10
3) Deadpool 7/10

Odpowiedz
Najpewniej była gdzieś premiera VOD, bo przecież nie wykradli tego Malickowi ;) niby IMDB podaje 4. marca w USA, ale skoro zdecydowali się to już upublicznić, to chyba nawet dystrybutor nie wierzy, że to zarobi jakiekolwiek pieniądze.

Odpowiedz
(02-01-2016, 20:04)LelekPL napisał(a): Brałem pod uwagę światowe premiery, więc takich filmów jak Nienawistna Ósemka czy Big Short nie umieszczałem, traktując je jako filmy ubiegłoroczne.

Chyba nie zrozumiałeś o co chodzi w tym temacie. Nie piszemy tutaj na jakie filmy czekamy/jakie nas interesują, tylko na jakie wybieramy się do kina!

Nienawistna ósemka i Big Short będą w Polsce w kinach w tym roku, Knight of Cups w kinie nie obejrzysz, tak więc twoja lista jest inwalidą.

Odpowiedz
Ale trzeba się od razu tak przeczepiać szczegółów? Nie będę tworzyć dwóch różnych list. Ta jest w miarę podobna do tematu. Tematu o "najbardziej oczekiwanych filmach nie widzę" (jeśli taki jest to poproszę o linka), więc wrzuciłem tutaj.

Na większość filmów z tej listy i tak pójdę do kina, ale nigdy nie wiadomo na co uda się pójść, a na co nie. W tym roku byłem na 50 filmach w kinach (+ został mi jeszcze rewelacyjny styczeń do uzupełnienia mojej listy 2015 roku), ale co ciekawe, pierwsza trójka ostatniego roku to akurat filmy, które widziałem tylko w domu. Więc nie będę robił listy na co "może pójdę do kina".
Top 3 2016
1) Zootopia 8/10
3) Deadpool 7/10

Odpowiedz
Taki temat sam możesz założyć. ;) Pilnujmy porządku na forum skoro moderatorzy często mają z tym problem. Ten wątek jest mój więc pilnuje, może trochę za bardzo się czepiając.

A stworzenie drugiej listy kosztowałoby cię ile, 2-3 minuty? copy/paste z tej, tylko wybierasz filmy z polską datą premiery w 2016. I gitara gra.

O tym, że nie wiadomo na co uda się iść do kina i plany się zmieniają, to oczywista oczywistość. Wystarczy jakoś podkreślić (pogrubić), które filmy to kinowe must see, a których seans nie jest pewny, ale z chęcią zobaczyłbyś w kinie.

Odpowiedz
Jakie dwie-trzy minuty? Musiałbym przecież uwzględnić dwie listy, tą i tą z poprzedniego roku, zobaczyć co wychodzi w Polsce w kinie w tym roku, praktycznie prześledzić w necie jeszcze raz WSZYSTKIE filmy... za dużo siedzenia, sorry.
Top 3 2016
1) Zootopia 8/10
3) Deadpool 7/10

Odpowiedz
Juby, no jak dla mnie przeginasz, odkąd pamiętam, to tego typu tematu były po prostu po to, żeby każdy napisał na co w przyszłym roku czeka, a rozdzielanie czy jakiś film tylko obserwujemy, czy może na pewno pójdziemy do kina i robienie dwóch tematów na te dwie kategorie to jest przecież pieprzony absurd i nie wiem jak możesz wyganiać Lelka z tego tematu z jego listą...

Cytat:Wystarczy jakoś podkreślić (pogrubić), które filmy to kinowe must see, a których seans nie jest pewny, ale z chęcią zobaczyłbyś w kinie.
Otóż to, a nie zaśmiecać forum kolejnym tematem, który będzie (jeśli każdy z tego tematu by się wypowiedział w nowym) w 90% identyczny co ten.

Odpowiedz
Juby - twoje pierdolenie doprowadziło do tego, że teraz mamy już dwa tematy o tym samym. Weź się czasem zastanów co robisz, ok?

(ten komentarz ulegnie samodestrukcji, gdy sytuacja zostanie należycie rozwiązana)
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Nie wiem jak zakładając ten wątek mogłem o nim zapomnieć (już zaktualizowałem post otwierający). Obok nowego Bourne'a i BvS trzeci najbardziej oczekiwany przeze mnie seans kinowy tego roku

Terminator 2: Judgment Day 3D (w dniu premiery!)

Odpowiedz
u mnie w kinie pewnie i tak nie będzie ;(
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon