Na co do kina w 2016?
Po zwiastunie to raczej ciężko liczyć na coś dobrego.. W każdym razie ja odniosłem wrażenie że to będzie pretensjonalna, nadęta i patetyczna opowiastka, a nie naprawdę godny uwagi film.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Już mi odpadły:
Zoolander 2, Nienawistna 8 i Triple 9.

Więc po powtórnym seansie BvS będę miał max 8 wizyt w kinie. Srogo :)
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Przecież Triple 9 ciągle leci. W dodatku ma zaskakująco dużo seansów.
.

Odpowiedz
(31-03-2016, 23:48)Arahan napisał(a): Już mi odpadły:
Zoolander 2, Nienawistna 8 i Triple 9.

Więc po powtórnym seansie BvS będę miał max 8 wizyt w kinie. Srogo :)

Chyba chciałeś się wypowiedzieć w tym temacie: http://forum.film.org.pl/Thread-Ile-razy-w-roku-w-kinie--234?page=19
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Tak sobie przeglądam listę premier jakie zostały do końca roku, i o ile są przypadki bez potwierdzonej dystrybucji, jakie chętnie bym obejrzał (Green Room), tak z oficjalnego obiegu ze smutkiem stwierdzam, że do końca grudnia interesuje mnie jeszcze tylko Doktor Dziwak i Jack Reacher 2 - a i te bez ciśnienia (szczególnie, że za Reachera odpowiada Zwick, więc spodziewam się totalnej utraty klimatu na rzecz nieznośnego patosu). A poza tym pustka. Patrzę na te plakaty, oglądam te trailery i dokładnie wiem jak każdy z tych filmów się potoczy, co mi zaproponuje, jak mocno mnie rozczaruje. A na te, co do których mam wątpliwości, jak Wołyń czy Rogue One, zaczynam po prostu tracić ochotę (bo, że Polaków mordowali to wiem i nie specjalnie muszę oglądać, podobnie jak origin story Gwiazdy Śmierci). Przeraża mnie to trochę, bo o ile we mnie nic się chyba nie wypaliło względem kina <patrzy dumnie na pęczniejące półeczki z filmami> tak w samym kinie, zwłaszcza amerykańskim, zaczynam odczuwać brak energii, pasji, przygody. Tak czy siak chyba w 2016 zacznę podliczać rok wzorem Gieferga - na długo przed jego faktycznym zakończeniem xD
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Przy okazji można powolutku już podsumować letni sezon, a ten był chyba najgorszy od lat. Albo sequele, które były cieniami poprzednich filmów (X-Men: Apocalypse, Dzień niepodległości: Odrodzenie, Gdzie jest Dory, Iluzja 2, Jason Bourne), albo nietrafione remaki, bądź rozpoczęcia nowych franczyzn (Ghostbusters, Tarzan: Legenda, Warcraft: Początek). Nie rozczarował mnie tylko nowy Star Trek i Obecność 2, ale wszystko inne - ble. Na Żółwie Ninja 2 poczekam aż pojawi się wersja z napisami, a sierpień wcale nie wygląda lepiej (Ben-Hur, Mechanik 2, i wysyp komedii). Ratunkiem miał być Legion samobójców, ale po takich recenzjach straciłem wszelki zapał. Dzisiaj idę, więc się przekonam.

Odpowiedz
kolejny rok z rzędu tylko marvel nie zawodzi :)
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
W sumie, to prawie 2/3 roku za pasem. W kinie byłem raptem 6 razy póki co. Generalnie większość seansów na +.
"Deadpool", "Niewinne", "Civil War" - te filmy mi się podobały ; ) Na obu marvelowych filmach bawiłem się naprawdę dobrze. Po 'Niewinnych" oczekiwałem chyba czegoś więcej, ale ogólnie było ok - wszystkie 3 filmy oceniłem na 7/10.
'Zakładnik z Wall Street" - poszedłem do kina tylko dlatego, że gra tam mój ulubiony aktor, Jack O'Connell. Film taki sobie, Clooney daje rade, takie 6/10.
"X-Men: Apocalypse" - zdecydowanie najgorszy film jaki widziałem w kinie w tym roku. 5/10 (naciągane, głównie przez postać Quicksilvera)

BvS - bardzo chciałem iść do kina, niestety miałem wtedy mega hiper dużo nauki i nie udało mi się pójść na ten film ;< W sumie może i dobrze, bo obejrzalem po raz pierwszy dopiero w wersji Ultimate, a z tego co czytałem, wersja ta jest lepsza, pełniejsza, tak więc może i lepiej dla mnie.

Ogólnie najlepszy seans 2016 póki co, to powtórkowa TFA w lokalnym kinie !! ; ) Tak, ten film po raz 4. był nadal arcy-zajebisty :)
W ten weekend (może dziś) obczaje "Suicide Squad". Miałem też ostatnio iść na "Star Treka" ale jakoś tak się nie zebrałem.

Z nadchodzących premier, to mega czekam na 'Wołyń'. No i oczywiście w grudniu pójdę na "Rogue One", ale szczerze mówiąc, bardziej z ciekawości bo to SW.
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Po poście Mefisto zacząłem się zastanawiać, na co mi jeszcze przyjdzie wybrać się do kina w tym roku. Cóż... jest słabo.
- Suicide Squad dziś o 18:20
? Sully Eastwooda (o ile recenzje będą bdb, bo chcę chociaż raz w życiu być w kinie na filmie Clinta)
? Wołyń (sam nie wiem czy się na to pchać, ostatni seans filmu Smarzowskiego był okropny :P)
? drugi Jack Reacher (o ile znajdę czas, ale jakiegoś parcia nie mam)
- Doctor Strange pod koniec października
- Rogue One: A Star Wars Story - nie mam parcia na Star Warsy od Disneya, produkcje z problemami (dokrętki, zmiany reżysera) i kolejny prequel w tym uniwersum, ale nie będę oszukiwał, że z ciekawości się przejdę. Dla Vadera.

Tak więc, zostało mi od 3 do 6 kinowych seansów w tym roku. To może być dla mnie najbiedniejszy rok pod tym względem od 2010.

Odpowiedz
Jeszcze parę fajnych tytułów będzie, choć niekoniecznie są to must-see: Siedmiu Wspaniałych, Blair Witch, Księgowy, nowa J.K. Rowling, film o Beksińskich.

Odpowiedz
Juby napisał(a):kolejny remake w tym uniwersum, ale nie będę oszukiwał, że z ciekawości się przejdę
Nie rozumiem. Remakiem którego epizodu ma być Rogue One?

U mnie na liście do obejrzenia:
- Blair Witch - bo chociaż niby wali po oczach found footage'ową, to jednocześnie jest pierwszym horrorem od czasu Cube (choć to nie był klasyczny horror), który aż tak mnie ciekawi
- Doktor Strange - bo to MCU, a trailery zapowiadają coś fajnego
- Pitbull 3 - bo Nowe porządki na tyle mi się podobały, że chętnie zobaczę kolejną część w kinie
- Wołyń - bo to Smarzowski, choć to pewnie nie jest film do oglądania z publicznością
- Rogue One - bo ma chwilę obecną bardziej od samego filmu ciekawi mnie to, czy po tych wszystkich zakulisowych trzęsieniach ziemi wyjdzie z tego coś a) oglądalnego b) spójnego.

Odpowiedz
(05-08-2016, 10:53)Mierzwiak napisał(a): Nie rozumiem. Remakiem którego epizodu ma być Rogue One?

Może znowu Nowej nadziei. :P

A tak serio, już poprawione. Chodziło mi o prequel.

Odpowiedz
(05-08-2016, 10:53)Crash napisał(a): Jeszcze parę fajnych tytułów będzie, choć niekoniecznie są to must-see: Siedmiu Wspaniałych, Blair Witch, Księgowy, nowa J.K. Rowling, film o Beksińskich.

Wszystko zieeeeew jak stąd do księżyca. Nawet Beksińscy, choć wszyscy wokół się podniecają, latają mi koło chuja. Pójdę pewnie tylko na przefspaniałych z kronikarskiego obowiązku (oby był darmowy seans prasowy, bo za kasę już raczej odpuszczę). Generalnie cały 2016 uważam za najbiedniejszy od lat. Same rozczarowania, niepotrzebne filmy lub co najwyżej dobre pozycje, do jakich jednak niespecjalnie mam ochotę wracać (Cloverfield).
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Dla mnie zostały tylko dwa filmy z kategorii "must see w kinie":
- "Silence" Scorsese - O ile w ogóle ten film w końcu trafi do kin w tym roku.
- "Gwiezdne wojny" - No pójdę, co mam zrobić? Choć po "TFA" jakoś mam złe przeczucia. No ale trzeba, to trzeba.
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon