Na co do kina w 2017
Cytat:A poza tym, skoro się wyśmiewasz z mojego #1, to pochwal się, który film z twojej listy jest największym must see przyszłego roku.

Nie mam pojęcia, choć chyba najbardziej ciekawią mnie Alien i Blade Runner.

Cytat:chyba lepiej mieć na pierwszym miejscu nowy film Nolana (I still believe in Chris) niż ósme Star Warsy po TFA. ;)

Tys prowda.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
(24-09-2016, 20:58)Gieferg napisał(a): A co, głupio ci się przyznać, że się wybierasz? :)

Szczerze, to już bardziej mnie to interesuje niż Piraty, Power Rangersy i Transformery :P
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Cóż, widać można i tak. Czyli co, wybierasz się? :)
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Tak bo byłem na pierwszej części i czytałem książki :P
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Po zastanowieniu też wrzucam listę od największego Must see roku.

1. Terminator 2 - O ile dadzą go w Polsce.
2. Wolverine
3. Thor: Ragnarok
4. Guardians of The Galaxy 2
5. Fast & Furious 8
6. Dunkirk
7. LEGO Batman
8. Alien: Covenant
9. Kong: Skull Island
10. Pirates of Caribbean: Dead Men Tell No Tales
11. War of the Planet of the Apes
12. The Mummy
13. Spider-Man: Homecoming
14. Blade Runner 2
15. Star Wars VIII
16. Justice League
17. Power Rangers
18. Wonder Woman
19. Transformers: The Last Knight

Tak to u mnie wygląda na tą chwilę. Oczywiście lista się jeszcze zmieni, bo o kilku filmach mało jeszcze wiadomo, nie ma nawet trailera. No i tak jak pisałem wcześniej wskoczy pewnie na nią jeszcze kilka tytułów.
"It can't be bargained with. It can't be reasoned with. It doesn't feel pity, or remorse, or fear. And it absolutely will not stop... ever, until you are dead!" - Kyle Reese

Baretto - Filmweb

Odpowiedz
Idąc śladem redaktora Rafała Oświecińskiego zrobiłem sobie listę oczekiwanych filmów, która nie zawiera sequeli/prequeli/rebootów/remakeów/adaptacji komiksów/ adaptacji książek/ tworów powiązanych z jakimś wspólnym uniwersum/
i tym o to sposobem, wyszło mi takie coś:

Nieźle, nie?

A oprócz typowej blockbusterowej sztampy na oku mam:
- "Anihilację" od Garlanda
- "Baby Driver" od Wrighta
- "Mute" od Duncana (które i tak trafi na Netflixa, ale co mi tam)
i drugi Netflixowy projekt
- "Death Note"
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
Trochę przetasowań na mojej liście najbardziej oczekiwanych premier przyszłego roku (if anyone care). Po zapowiedziach trzech filmów Marvela (teaser GotG2, zwiastun nowego Wolverine'a i smaczkiem odnośnie trzeciego Thora), wszystkie podskoczyły, natomiast nowy Alien spadł z trzeciego na dziewiąte.

T2 nie wstawiam, dopóki nie zobaczę oficjalnie zaklepanej premiery kinowej w roku 2017. :P Jak to się w końcu stanie, i jeszcze jak potwierdzą premierę w Polsce, wskakuje na numero uno.

Odpowiedz
U mnie póki co:
Absolutne super hiper must-see rook 2017 to oczywiście Star Wars Episode VIII ;)

Do kina raczej wybiore się na:
1) Spider-man - dla mnie to jest jedna z najważniejszych chyba premier roku ;)
2) Strażnicy Galaktyki 2 !!
3) Thor 3 - nie przepadam za Thorem, ale chętnie zobacze ten cały motyw z Hulkiem-gladiatorem
4) Piraci z Karaibów 5 - poprzednie części mi się podobały bardzo, więc i na piątą się chętnie wybiore
5) Kolejna cz. "Planety Małp"
6) Może "Justice League", głównie dla Bafflecka ;)

Interesuje mnie też Wolverine, w sumie na ostatnich trzech filmach X-men byłem w kinie, więc na ten pewnie też się wybiorę.
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
1) Marvel (i tak wszystkie są na jedno kopyto, takie same i nieodróżnialne od siebie, więc nie ma co rozdzielać na tytuły)

Reszta bez podziału na miejsca:
- Star Wars VIII
- A Cure For Wellness
- Dunkirk
- Alien: Covenant
- Logan
- God's Particle (aka Cloverfield 3)
- Life
- Wonder Woman

WW to podejrzewam nie dotyczy, ale już Lustice League na bank dostanie na Blu pełną wersję, więc nie wiem czy chcę iść do kina na kastrata, zwłaszcza że jak na razie nie czekam na ten film.
Wypad na Planetę Małp zależy od trailerów, Piraci z Karaibów na razie zrobili więcej by mnie odwieść od seansu.

Odpowiedz
Na ten moment:

1. Gwiezdne Wojny 8
2. Strażnicy Galaktyki 2
3. Trainspotting 2
4. The Masterpiece (załóżmy, że Franco zamierza to w końcu wypuścić)
5. Spider-Man: Homecoming
6. Logan
7. Blade Runner 2049
8. Dunkirk
9. Kong: Skull Island
10. Baby Driver (nowy film Edgara Wrighta)

Odpowiedz
Nie będę pisał swojej listy, bo z pewnością nic oryginalnego nie wymyślę, ale powiem, że mimo, że szykuje się mnóstwo świetnych premier, to są tylko dwa tytuły, na myśl o których przebieram nerwowo nogami. Justice League i Star Wars. Chciałbym w tym momencie pozdrowić Jubego :).

Odpowiedz
Jak wyżej, nie chce mi się pisać całej listy, ale chyba najbardziej czekam na trzy tytuły: The Dark Tower, Annihilation od Garlanda i kontynuację Blade Runnera. Zamiast któregoś z nich mógłbym wpisać nowy film PT Andersona, ale cholera wie, czy nie wyjdzie dopiero w 2018.

Odpowiedz
Blade Runner 2049 - bo Villeneuve jest ostatnio w wielkiej formie.
The Dark Tower - bo kocham wersje książkową.
Dunkirk - bo Nolan i można liczyć na spektakl.
Alien: Covenant - bo naiwnie myślę, że tą serie można jeszcze uratować.
It - bo kocham wersje książkową.
Wonder Woman - bo trailer zwiastuje najlepszy film od DC.
Valerian and the City of a Thousand Planets - bo od lat czekam na wielki powrót Bessona.
War for the Planet of the Apes - bo na razie ta nowa seria jest świetna.

Ale najważniejsza dla mnie premiera w 2017 odbędzie się na Netflixie:

Mindhunter - bo David Fincher.
Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz
Dodam jeszcze, że bardziej, niż na większość premier kinowych, czekam na seriale: ekranizacje "Serii Niefortunnych Zdarzeń" i "American Gods", nowe "Twin Peaks" czy "Taboo" z Hardym.

Odpowiedz
O kurka wodna. Sporo się u mnie pozmieniało. Trailer Dunkierki rozczarował i już nie czuję tego "must see", trailer F&F8 to w ogóle szkoda gadać, natomiast znowu pokochałem Star Warsy. Zbyt trudno byłoby mi ustawić znowu listę najbardziej oczekiwanych filmów 2017 roku, dlatego polecę przykładem innych i podam listę na co się wybieram.

- LEGO BATMAN: FILM
- Logan
- Kong: Wyspa Czaszki
- Szybcy i wściekli 8
- Strażnicy Galaktyki vol. 2
- Obcy: Przymierze
- Wonder Woman
- Dunkierka
- Thor: Ragnarok
- Liga Sprawiedliwości
- Star Wars: Episode VIII

Miałem nie umieszczać JL, ale kurcze, to Batman i Superman! Nie sądzę abym się powstrzymał. Poza tym, jak najbardziej rozważam Baywatch, sequel Blade Runnera, może jednak się skuszę na piątych Piratów z Karaibów, nie wykluczone, że wpadnie jeszcze jakaś komedia lub animacja (trzecie Auta lub to coś nowego Pixara).

Odpowiedz
- "La La Land"
- "Manchester by the Sea" - musze zobaczyć czy te zachwyty nad scenariuszem i Caseyem są zasłużone
- "Silence" - Scorsese
- "Live by Night" - oceny mnie nie zraziły, nadal się jaram
- "Logan" - mam kompletnie gdzieś uniwersum FOXa, ale po genialnym trailerze muszę to zobaczyć
- "Piraci z Karaibów" - kocham serie
- "Wonder Woman" - film interesuje mnie najmniej z tych DCEU, zerowe emocje, idę bo licze na Aresa lub dr. Fate
- "Dunkierka" - Nolan
- "Thor: Ragnarok" - jedyny film Marvela który mnie ciekawi w przyszłym roku, głównie z powodu liczby postaci
- "Blade Runner 2049"- to już nawet nie kwestia tego czy podobał mi się oryginał, po "Arrival" każdy film Villeneuve to dla mnie obowiązkowa wizyta w kinie
- "Justice League" - to oczywista oczywistość
- "Snowman" - wreszcie jakiś dobrze zapowiadający się kryminał z niezłą obsadą
- "Star Wars Episode VIII" - bo jak to tak nie na Star Wars

Może:
"The Dark Tower"- zależy czy wreszcie przeczytam książkę i przypadnie mi do gustu
"Darkest Hour"- jeszcze poczekam na trailer, ale zapowiada się ciekawie

Odpowiedz
Wszystkie moje plany kinowe ostatnio biorą w łeb i na połowie filmów, które chciałem obejrzeć nie jestem, ale na 2017 na 100% planuję zobaczyć:

1. Star Wars EVIII - bo GW i czekam jak dalej pociągną historię Rey i reszty. No i śmierć Carrie. Ciekawe czy nie zmienią zakończenia.
2. Guardians of the Galaxy 2 - bo pierwsza część była kapitalna, a zwiastun dwójki mnie kupił.
3. Trainspotting 2 - bo jedynka to dla mnie absolutny kult, a zwiastun dwójki jest świetny.
4. Terminator 2 - bo nie odpuszczę tego filmu w kinie :)
5. John Wick: Chapter Two - bo jedynka to świetny akcyjniak i lubię Keanu, więc czemu nie ;)
6. Justice League - bo jeżeli nie teraz, to całe to uniwersum należy zaorać i zrebootować.
7. War for the Planet of the Apes - bo część 1 i 2 bardzo lubię, a 3 zapowiada się epicko.
8. Blade Runner 2049 - bo część pierwsza to podobnie jak Trainspotting to dla mnie dzieło kultowe.
9. Kong: Skull Island - zwiastuny nie były jakieś WOW, ale jednak tematyka i obsada ściągają mnie do kina.
10. Transformers: The Last Knight - bo widziałem w kinie każdą część i liczę, że z tej poskładanej z kilku totalnie różnych części wyjdzie coś fajnego.

Jeżeli znajdę czas i recki/opinie na forum będą dobre:

1. Logan - bo ostatni występ Jackmana w tej roli, no i R.
2. Alien: Covenant - Prometeusz to był syf, ale jak będą dobre opinie to się może przejdę.
3. LEGO Batman - Lego Przygoda był ok, ale tyłka mi nie urwał, jak forum będzie piało z zachwytu to idę.
4. Dunkirk - bo założę się, że film będzie cholernie spektakularny i świetnie nakręcony, ale boje się, o to, że będzie za dużo nolanizmów. Dodatkowo kategoria wiekowa.
5. Spider - Man - bo występ Pajączka w CW był ok, ale nie na tyle, żebym leciał do kina. 
6. Thor: Ragnarock - bo pierwszy Thor to takie 7/10, drugiego nigdy w całości nie widziałem, bo mi nie leży, ale może nadrobię zaległości + występ Hulka.
7. Darkest Hour - bo obsada jest całkiem niezła.
8. The Dark Tower -  książki nie znam, ale gra Mc Conaughey, więc czemu nie?

Te 10 premier chciałbym zobaczyć. Bo jak zachowam tendencję z ostatnich 3 lat to się skończy na 4 seansach :P
"Renton - "Choose life, choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere cares."

Odpowiedz
styczeń

Paterson
Wielki Mur
Resident Evil: Ostatni rozdział

luty

T2: Trainspotting
John Wick 2
Silence

marzec

Kong: Wyspa Czaszki
Ghost in the Shell

kwiecień

Strażnicy Galaktyki vol. 2

maj

Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara
Alien: Covenant

lipiec

Wojna o planetę małp
Dunkierka

październik

Blade Runner 2049

listopad

Justice League

W sumie 15.

Odpowiedz
(29-12-2016, 15:05)Arahan napisał(a): 4. Terminator 2 - bo nie odpuszczę tego filmu w kinie :)

To ma być jakaś wersja cyfrowa/zremasterowana/reżyserska/3D czy co?
Jakaś szersza dystrybucja?

PS. Ok, już sobie wygoglowałem. Kurde, znakomita wiadomość :D
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
Ja póki co mam naprawdę skromniutkie plany... Wiele już widziałem zestawień typu "30 ciekawych filmów, które musisz zobaczyć w 2017!" i zazwyczaj żaden z tych tytułów mnie nie ciekawi:P Nie pamiętam tak słabego filmowo roku. Obecnie chcę iść na:

- John Wick 2 - bo jedynka się wybroniła, potencjał został wykorzystany i uniwersum poprawnie zbudowane, jest co rozwijać. Docenić należy też, że producenci wykreowali nowe uniwersum zamiast żerować na już istniejącym (ekhem, Blade Runner);
- Kong (to jest póki co jedyny trailer, który na mnie zrobił naprawdę dobre wrażenie - potwory zajebiste, obsada zajebista, materiał na IMAX idealny się wydaje);
- Mroczna Wieża - tu mam spore wątpliwości, bo nie pasuje mi książka do stylu Sony, ale kto wie, może wyjdzie dobry film - poczekam na pierwsze opinie czytających materiał źródłowy;
- te produkcje s-f jak np. Cloverfield w kosmosie albo LIFE, pod warunkiem naprawdę dobrych recenzji.

To, czego nie zobaczę w kinie:
- Dunkirk (wieje nudą, może obczaję kiedyś w domu jak skończą mi się ciekawiej zapowiadające się treści, a mam tu sporo do nadrobienia - np. instrukcja do samochodu, ekspresu do kawy, etc);
- Alien 5 (fool me once, shame no you, fool me twice, shame on me - gdzie ten pierwszy raz to oczywiście Prometeusz, gdzie dałem się wrobić w 3D, żona do dziś mi to wypomina:P);
- Blade Runner - trailer jest nawet klimatyczny, ale moje wprawne oko widzi tam prosty skok na hajs*, ten film nie jest potrzebny z artystycznego punktu widzenia;
- GW Ep. VIII - kto widział VII i pójdzie na VIII do kina ten frajer, dający się dymać Disneyowi na kasę:P Za cenę biletu lepiej kupić kwiaty mamie albo zrobić przelew na dom dziecka w Radomiu;
- wszystko od Marvela i DC - przejadły mi się klepane z szablonu produkcje - dobrze się to nadaje do oglądania w domu przy pizzy i tak właśnie zamierzam zrobić;
- Valerian - bo "wielki powrót Bessona" to taki dzbanuszek złotych monet na końcu tęczy - jak ktoś chce to może szukać, życzę szczęścia;) Jupiter Ascending to miał być "wielki powrót Wachowskich" - sytuacja jest analogiczna na wielu płaszczyznach:)

*sam fakt pokazania w trailerze Forda o tym świadczy, przecież to powinno być dla widza zaskoczenie, dajcie spokój w ogóle. W TAKIEJ produkcji nie mają nic ciekawszego do pokazania w pierwszym trailerze niż Ford w sweterku H&M? To mówi samo za siebie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon