Nagroda "Goya"
Ok, tematy o Złotych Globach i Oscarach (chyba już popularniejszych nagród filmowych nie ma) cieszą się na forum oraz w na innych portalach filmowych dużą popularnością. 
A czy ktoś może na forum śledzi nagrody Goya (kino hiszpańskojęzyczne) ? 

W zeszłym roku wygrała La isla mínima, która niedawno weszła do kin PL pod tytułem "Stare grzechy mają długie cienie", który uważam za naprawde świetny. Chociaż do najlepszego filmu nominowane były inne produkcje, np. 9 mil, Magical Girl czy Dzikie historie. Szczerze mówiąc wg mnie wszystkie trzy były dużo lepsze niż zwycięski obraz, ale no to już moja subiektywna opinia ;)

W tym roku w najważniejszych kategoriach (to jest Najlepszy film, najlepszy scenariusz) nominowane są:
Truman
La novia
A cambio de nada
Un día perfecto
Nadie quiere la noche, w kategorii najlepszy film.

Scenariusz org.: El desconocido, Truman, A cambio de nada oraz Negocjator.
Scenariusz adaptowany:  B, La pelicula; Un día perfecto, La novia oraz El rey de la Habana.

Czy ktoś prócz mnie jeszcze na forum interesuje się tą nagrodą ? Ja jeszcze nie widziałem żadnego z powyższych filmów, dziś zaczynam "Trumana", później chyba zabiore się za "El desconocido" :)Wątpie, że uda mi się obejrzeć wszystkie przed galą (za dużo nauki), ale chociaż część pozycji chciałbym obczaić :) W tym roku chciałym obejrzeć live ceremonię, ale ponoć ciężko o dobrego streama z TV hiszpańskiej ;/ Ale no mam nadzieje, że obejrzę, głównie dla porównania z ceremonią Amerykańskiej Akademii Filmowej ;)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
A te filmy są już dostępne? Liczę, że nagrody sprawią, że wejdą jednak do polskich kin.
Z zeszłego roku widziałem "Stare grzechy mają długie cienie", "Dzikie historie" i "Magical Girl". Wszystkie dobre albo nawet bardzo dobre. Na KMFie powinny się spodobać szczególnie pierwsze dwa, bo to męskie kino gatunkowe.

Odpowiedz
Wydaje mi się, że niestety żadnego nie było jeszcze w PL kinach ;< Dostępność napisów pl bądź przynajmniej eng też może być ciężka, chociaż myśle, że angielskie już powinny być :)

Gala obejrzana na żywo. Wrażenia? Kopia kropka w kropke z gali oscarowej. Podobne żarty, występy, humor, stylistyka. Zaskoczyło mnie, że jedną z nagród wręczał Vargas Llosa ;o
Wygrał "Truman" co było do przewidzenia, generalnie podobnie jak z oscarami - ten rok był taki sobie. Zeszłoroczne filmy były dużo, dużo lepsze ;)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
To był żart, czy oglądałeś je po hiszpańsku ?;)

Odpowiedz
Oglądałem po hiszp. ;)
Skoro podobały Ci się "Dzikie historie" to polecam tegoroczne "Mi gran noche" :)

Odpowiedz
Jak będzie na Tygodniu Kina Hiszpańskiego to postaram się pójść. Ja niestety nie znam hiszpańskiego poza kilkoma frazami z telenowel meksykańskim;)

Odpowiedz
Czy ktoś w tym roku śledzi "hiszpańskie oscary"? : )
Szczerze mówiąc w tym roku nie mam na nie wgl hype'u, a ze wszystkich nominowanych widziałem tylko "Juliete" Almadovara (chyba tylko ten film doczekał się dystrybucji w PL) i "Kiki, el amor se hace" (nominacja za scenariusz). Nawet nie mam jakiegoś parcia w tym roku na obejrzenie tych filmów, chociaż do lutego pewnie obejrze chociaż te, które są nominowane w najważniejsze kategorii :)
Co do samej gali - jeśli nie będe miał co robić w sobotni wieczór (w co wątpie), to moze rzucę okiem ; )

Odpowiedz
Lewackich speachów i szopek, które od lat ten festiwal podsumowują, nie śledzę, a mieszkam w Hiszpanii 11 lat.

Enviado desde mi XT1072 mediante Tapatalk
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz
A filmy nagradzane na festiwalu ? :)

Odpowiedz
(02-06-2017, 14:21)szopman napisał(a): A filmy nagradzane na festiwalu ? :)
Kilka tak.

Enviado desde mi XT1072 mediante Tapatalk
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości