Najlepsze i najgorsze one-linery
Man on fire :
"Zemsta najlepiej smakuje na zimno."
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Powiedzenie stare jak świat, nie liczy się:)

Odpowiedz
Ale w tym specyficznym filmie najlepiej się sprawdza :D
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Bartholomew napisał(a):"I want more life, fucker"

sorka, ale w nowej odnowionej cyfrowo wersji one-liner ten brzmi: I want more life, father. proponuje więc trzymać się aktualnie panujących trendów i nie przeklinać zbytnio:)

Odpowiedz
Mental napisał(a):
Bartholomew napisał(a):"I want more life, fucker"

sorka, ale w nowej odnowionej cyfrowo wersji one-liner ten brzmi: I want more life, father. proponuje więc trzymać się aktualnie panujących trendów i nie przeklinać zbytnio:)

w takim razie chyba odpuszcze sobie final cuta - nie wiem jak to mozna zmieniac taka genialna kwestie

Odpowiedz
Skoro zmienili to widać można. Poza tym, wam niewiele do szczęcia trzeba by uznać jakiś one-liner za genialny. Wystarczy, ze w one-linerze pojawi się słówko "fuck" lub jego odmina a już piejecie z zachwytów. ;-)

Odpowiedz
moniko, mam nadzieje, ze poniższy topic zmieni twoje nastawienie do wielu spraw:)

http://forum-kmf.fc.pl/viewtopic.php?t=2153

przeczytaj post duxa i moje posty. reszta sie nie liczy:)

Odpowiedz
Oczywiście co do zmiany fuckera na fathera można mieć wątpliwości bo to jednak było już kultowe zdanie wypowiedziane 27 lat temu więc wryło się w umysły fanów BR i stało się legendą. Ok. nie zaprzeczam Scott popełnił błąd.
To jednak miałam ogólnie na myśli to, że wiekszość tutaj osób rzuca z rękawa one-linerami tylko dlatego bo w tresci jest słówko "fuck" :-P

Odpowiedz
Monika napisał(a):kultowe zdanie wypowiedziane 27 lat temu więc wryło się w umysły fanów BR i stało się legendą.

bynajmniej:)
zmiana na fathera stanowi nie lada buractwo z dwóch powodów:

1. wypowiedz z final cuta jest ironiczna, a "fucker" byl spontaniczny. czlowiek, ktory chce za wszelka cene przezyc, nie bawi sie w ironie czy jakies gry slowne. po prostu wali prosto z mostu "ty skurwielu" i koniec pogaduchy. to raz.

2. "father" = lopatologia - kazdy choc troche myslacy czlowiek doskonale wylapie w trakcie seansu BR, ze Tyrella nalezy uznawac za "ojca" Roya, wiec doprawdy nie kumam tej zmiany - to troche na zasadzie: "glupia publika nie pokapowala, ze Tyrell to Roy's father, to ja wloze fathera w usta Roya i pokolenie pokemonów zrozumie przekaz".

podsumowując: "fucker" wyrazal wszystko: determinacje bohatera, gniew, chec przetrwania, naglaca potrzebe przedłożenia żywota, no i wreszcie bylo to wyrazenie spontaniczne, zwykle, najnormalniejsze w swiecie. "father" zas wyraża ironiczny stosunek postaci do sytuacji, a na ironie nie powinno byc miejsca. "father" ewidentnie osłabia emocjonalne oddziaływanie tej sceny.

wersja z "fatherem" to najgorszy one-liner w dziejach kina.

Odpowiedz
A ja słyszałem, że Ridley w oryginale chciał, żeby słowo można było usłyszeć zarówno jako "father", jak i "fucker".

Odpowiedz
Y, niby jak? Wg mnie te słowa tak bardzo się od siebie różnią, że trzebaby było naprawde solidnie bełkotać, żeby stworzyć coś pomiędzy tak, żeby można było w zależności od chęci usłyszeć co się chce.

Odpowiedz
Phil napisał(a):A ja słyszałem, że Ridley w oryginale chciał, żeby słowo można było usłyszeć zarówno jako "father", jak i "fucker".

Ja się przyznam. Oglądałam film bez lektora i bez napisów i nie spostrzegłam za pierwszym razem tej zmiany. Powaga. ;-)

A teraz uwaga. Najlepszy one-liner świata.

Hamlet
To be, or not to be, that is the question! <-- uczcie się fuckerzy! ;-)

Odpowiedz
Ja za pierwszym razem jak oglądałem to w ogóle nie wiedziałem jak ten tekst powinien brzmieć, a pomimo tego coś mi w nim zgrzytało, tam father kompletnie nie pasuje,

Odpowiedz
pierwotnie dali "fuckera", bo to najbardziej naturalna ze wszystkich reakcji, każdy normalny scenarzysta wstawiłby fuckera albo motherfuckera. dopiero w dobie postmodernizmu weszły do użycia "fathery", gry słowne, kalambury oraz mruganie oczami do widza:)

Monika napisał(a):A teraz uwaga. Najlepszy one-liner świata.

raczej najbardziej znany. nawet wsparty o poręcz pijaczek zna te linijke:)

najlepszy one-liner świata? nic prostszego - arnie w predku: If it bleeds, we can kill it. najlepszy nie dlatego, ze fajowo brzmi, ale dlatego, ze to najmądrzejsza i najbardziej praktyczna kwestia, kiedykolwiek wypowiedziana. na drugim miejscu nicholson z lotu nad kukułczym gniazdem: Przynajmniej próbowałem.

Odpowiedz
zreszta nawet samo brzmienie slowa fucker w ustach hauera to cos pieknego. "i want more life, fucker". z piec minut nieudolnie probowalem to powtorzyc tak jak on ale nic z tego ;(

Odpowiedz
Mental napisał(a):raczej najbardziej znany. nawet wsparty o poręcz pijaczek zna te linijke:)

Dlatego właśnie najlepszy. Trafia zarówno do magistrów jak i do żuli ;-)

Cytat:najmądrzejsza i najbardziej praktyczna kwestia, kiedykolwiek wypowiedziana.

To prawda, może i fajna, i praktyczna... ale jednak mało odkrywcza! ;-)

Cytat:Przynajmniej próbowałem.

doceniam! ;-)

Odpowiedz
wanna_cut napisał(a):“Do ya feel lucky? Well, do ya, punk”

Temat można zamknąć 8).

...

"Get to the Chopaa!" - Arnold, Predator. :)

Odpowiedz
Monika napisał(a):To prawda, może i fajna, i praktyczna... ale jednak mało odkrywcza! ;-)

gdyby była odkrywcza, byłaby niekomunikowalna:) arnold bazuje na doświadczeniu wielu pokoleń i streszcza w jednym zdaniu całe wademekum przetrwania - nikt przed nim nie spłodził tak błyskotliwej myśli:)

sahara connor z T2 na widok przepołowionej głowy t-1000:

what the fuck is this?

jedyna słuszna reakcja na ten jakże powszedni widok:)

Odpowiedz
no tak, trzeba znać bardzo dobrze anatomie organizmów i mieć lata doświadczeń, dyplom, by wiedzieć, że jezeli coś krwawi to można to zabić! ;-)

Odpowiedz
pomijasz aspekt psychologiczny tego epokowego one-linera: jeżeli lider grupy stwierdza - pomimo rozpaczliwych okoliczności walki - że można zabić przeciwnika, ja momentalnie dostaje nadludzkiej motywacji do działania:)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon