Najlepsze komputerowe efekty specjalne
Wiec najlepsze efekty specjalne maja filmy po kolei:
1: Transformers-
2: Wojna swiatow
3:Ostatni smok
4:T 2

Odpowiedz
Nie wiedziałem gdzie wsadzić ten filmik, więc zrobiłem to w tym temacie. Jest to robota jednego gościa, który w 4 miesiące w swoim domu za pomocą laptopa z zainstalowanym Photoshopem oraz After Effects wykonał robotę 100 razy lepszą niż połowa polskich "speców" od efektów specjalnych. To jakiś odcinek "taniego" serialu historycznego dla BBC z 2008 roku. Budżet produkcji wyniósł czapkę gruszek i 2 worki cementu. Epizod trwa godzinę, w tym czasie Gareth Edwards wykonał ponad 250 ujęć z cyfrowymi efektami.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fBeHljB6uFU&feature=player_embedded[/youtube]

Jasne, jest to CGI, może nie najwyższej jakości. Ale...na pewno jest to najlepszy film zrobiony na laptopie ;)
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
jak mam być szczery to ja bym tam w ogóle nie widział tego CGI jakby mi nie powiedziano. CGI nie jest najwyższej jakości w porównaniu z czym? Dla mnie to wygląda w zasadzie bez zarzutu (chociaż jakość filmiku na YT nie jest nadzwyczajna, więc może dzięki temu nie widać pewnych niedoróbek).

Odpowiedz
Nic specjalnego. W ogóle odnoszę wrażenie że to sprytna kampania mająca na celu rozreklamowanie nazwiska tego pana, którego film pt. Monsters robi karierę w sieci chociaż nie widział go nikt poza pojedynczymi recenzentami (już mówi się o drugim District 9). Tam był i reżyserem i również sam na laptopie robił efekty.

PS. Jeśli jeden człowiek robi efekty do godzinnego filmu, to telewizję naprawdę musiał dotknąć kryzys.

Odpowiedz
Jeśli jeden człowiek MOŻE zrobić (dobre) efekty do godzinnego filmu, to czemu zatrudniać stu dwudziestu?

Odpowiedz
Wiecie dlaczego oby w District 9 są tak zajebiści? Bo tych efektów nie robiła jedna osoba na laptopie.

Zresztą to złe porównanie, to co widać na tym filmiku to banały które osiągano w filmach jeszcze zanim słyszano o czymś takim jak CGI.

Odpowiedz
Skoro wygląda to dobrze, to czemu szczekać waginą? Poza tym D9 miał nieco większy budżet niż produkcje BBC, racz zauważyć. Jedna osoba to robiła np. Alive in Joburg, i efekty są - tylko nie padnij - porównywalne. A jak na dokonania jednej osoby - imponujące.

Odpowiedz
Skoro mowa o dokonaniach jednej osoby, to co powiecie o POLAKU, któremu w zacofanym kraju udało się pracować z technologią motion capture na potrzeby własnego filmu, w który zainwestował ponad milion złotych z własnej kieszeni?

Odpowiedz
To ten film o którym piszą od nie wiadomo ilu lat a którego nikt nie widział? Czy może można już gdzieś zobaczyć?

Odpowiedz
Niestety jeszcze nie skończony. No i trwają poszukiwania dystrybutora. Podobno.

Odpowiedz
Wydaje mi się, że mój wpis najbardziej pasuje do tego tematu. Zacząłem oglądać płyty z dodatkami 3BD Avatara i fajną rzeczą tam jest to, że Weta Digital nie jest w nich określana jako jedyna robiąca efekty i która była odpowiedzialna za to jak ten film wygląda. Praktycznie - jest klika zajebistych filmików, swoistych reklam poszczególnych ekip, pokazujących za co która była odpowiedzialna i muszę wam powiedzieć, że Weta nie zrobiła efektów do prawie połowy filmu, jeśli chodzi o wersję kinową:) Gdy chłopaki z Nowej Zelandii trudzili się, żeby ładnie spływały strużki wody po CGI twarzy Saldany, wtedy chłopaki z ILM tworzyli najbardziej moim zdaniem epickie sceny w filmie. Praktycznie większość scen lecącego Dragona, klika scen z rozwalaniem drzewa i wisienka na torcie, czyli katastrofa Dragona, łącznie z niesamowitą sekwencją ucieczki Qutricha z spadającego pojazdu, oraz Qutrich w mechu, a za nim uderza o ziemię palący się Dragon:)
Zresztą reszta firm, też odwaliła kawał świetnej roboty. Bardzo dobre posunięcie wydawców (Camerona) by w dodatkach laury nie zbierała tylko Weta, bo nie jest ona w całości odpowiedzialna za to jak ten film wygląda.
Taka ciekawostka:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Jurassic Park - wiadomo

Terminator 2 - wiadomo
Piraci - za Davy Jonesa i może za jedno ujęcie zombie-sparrowa z jedynki

Odpowiedz
Nie kapuję twojego posta:) Sorry :)

Odpowiedz
Czego tu nie kapować? Wystarczy rzut oka na nazwę tematu :roll:
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
O. Kurva.

http://bit.ly/fEgt9g

I to jest przełom.

Odpowiedz
Przełom w czym? Jeśli porównywać, to jednak do tak realistycznych mord jak w filmie Camerona trochę im brakuje:)

Odpowiedz
Ta, tylko że nie mówimy o filmie, nad którego pojedynczą klatką miesiącami pracowały setki ludzi, tylko o grze z animacjami porównywalnymi z... czymkolwiek - i łapanymi "w locie". Szczerze mówiąc to mimika postaci z gry jest bardziej realistyczna niż wystudiowane, odpicowane ruchu Avatarów, w których brak krztyny nieprzewidywalności, spontaniczności.

Odpowiedz
military napisał(a):bardziej realistyczna
Ta jasne, military, obejrzyj jeszcze raz ten filmik potem popatrz na Avatara.

Odpowiedz
Jak dla mnie w ścisłej czołówce mieści się i jeszcze długo w niej zostanie Transformers. Obejrzałem dzisiaj na BD i jak sobie pomyślę, jak ich okradziono z Oscara za efekty dając go jakimś megasztucznym niedźwiedziom to się nóż w kieszeni otwiera...
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Transformers zawsze będzie w czołówce. Za pierwszą część gdzie efekty są jednym słowem mówiąc oszałamiające:) Do dziś robią wrażenie i będą robić.
ILM było, jest i będzie najlepszą ekipą od efektów:)
Mogliby przejąć Avtara 2 od WETY:P

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon