Najlepsze niecool rany i fizyczne upośledzenia
Od razu wyjasniam, bo nie wiedzialem jak to nazwac w temacie: chodzi o takie rany czy fizyczne braki, które nie sprawiaja, że bohater POZYTYWNY wygląda przede wszystkim bardziej kozacko. Takie, ktore nie wyglądają fajnie, tylko takie, które są problemem dla bohatera pozytywnego - czy to jakieś mniejsze kalectwo w stylu straconego palca, ręki, czy to nieładne poparzenie.

Najlepiej, żeby wydarzyły się już w trakcie trwania historii, czyli jak już zdązyliśmy poznać bohatera "w całości", a dopiero potem ma wypadek. Co jest cool, a co nie cool pewnie wyjdzie w praniu, ale generalnie chodzi o to, by byly to rany raczej upośledzające postać, a nie dodające mu męstwa.

A do tematu zainspirowala mnie powtórka świetnego Rolling Thunder. I nie wiem czy to nie pewnego rodzaju ewenement, bo brak ręki jest tutaj problemem, ale nie jest tragedią. Oczywiscie to część popsutej psychiki Charliego jest tego powodem, ale to jeden z ciekawszych przykładów, jaki mi przychodzi do głowy.

[Obrazek: ds-rolling-thunder-640x418.jpg]
- I've found the men who killed my son.
- I'll just get my gear.

Na tę samą przypadłość cierpi pewna postać z Game of Thrones oraz postać z komiksowego Walking Dead - oba przypadki wspaniałe i pasujące do tej listy. (Co by nie spojlerowac za bardzo.)

Wydawało mi sie swoja droga, ze taki temat byl, ale nic nie znalazlem. Sory, jak cos.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Na pewno już było coś takiego, ale podejrzewam że nie w osobnym temacie.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
[Obrazek: Luchshie-filmyi-v-retsenziyah-Cutter-s-Way-1981-1.jpg]

Tytułowy bohater "Cutter's Way" czyli John Heard, który ustrzelił hattrick, bo jego postać nie ma oka, ręki i nogi. Ze swoim cynicznym usposobieniem mógłby być bliźniakiem Snake'a Plisskena, ale jest to bohater jeszcze bardziej pokręcony, tragiczny, a miejscami wręcz odpychający.

Odpowiedz
Cytat:takie, które są problemem dla bohatera pozytywnego - czy to jakieś mniejsze kalectwo w stylu straconego palca, ręki, czy to nieładne poparzenie. (...) generalnie chodzi o to, by byly to rany raczej upośledzające postać, a nie dodające mu męstwa.

Źle szukacie. Urwanie siurka. Tylko nie wiem, czy w jakimś filmie wykorzystano ten intrygujący motyw.

Odpowiedz
Tego łatwo nie przebijecie:

Joe Bonham (Johnny Got His Gun)

[Obrazek: johnnygun-in3.jpg]

Czyli kadłubek bez twarzy.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Cytat:Czyli kadłubek bez twarzy.

A siurka ma?

Odpowiedz
(03-01-2015, 02:31)Gemini napisał(a):
Cytat:takie, które są problemem dla bohatera pozytywnego - czy to jakieś mniejsze kalectwo w stylu straconego palca, ręki, czy to nieładne poparzenie. (...) generalnie chodzi o to, by byly to rany raczej upośledzające postać, a nie dodające mu męstwa.

Źle szukacie. Urwanie siurka. Tylko nie wiem, czy w jakimś filmie wykorzystano ten intrygujący motyw.

Bohater Newmana w Twilight z 1998 "stracił" go, jak wieść niesie.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Savage (2009) - główny bohater zostaje napadnięty na ulicy, zaciągnięty w tylną uliczką, pobity i wykastrowany. Z pewnością niektórzy kojarzą zwiastun, nawet jeśli nie widzieli samego filmu (jak ja):

Odpowiedz
Pdobny motyw jest w belgijskim "Bullhead", gdzie główny bohater traci genitalia w wyniku ciężkiego pobicia w dzieciństwie. :D

Odpowiedz
Cytat:zaciągnięty w tylną uliczką, pobity i wykastrowany.
No właśnie to się chyba nie dzieje, a przynajmniej ja jakoś tego nie załapałem :/
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Rzeczywiście ciężko o takie rany. W finale "Body of Lies" DiCaprio traci dwa palce u lewej ręki, ale pewnie mu przyszyli, więc to się nie liczy. Poza tym to już był koniec filmu :)

Crov napisał(a):Wydawało mi sie swoja droga, ze taki temat byl, ale nic nie znalazlem.

Takiego wątku nie było. Była dyskusja zainicjowana przeze mnie w temacie o najbardziej wkurzających rzeczach w filmach.

Odpowiedz
Nowemu w "Psach 2" obcinają łopatą kciuka:
[Obrazek: Pazura_5799061.jpg]

Odpowiedz
Wojnar w "Weselu" też kciuka traci.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
[Obrazek: Recoveringvader.png]
:)
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
[Obrazek: kingpin-03.jpg]
,,Nawet kałuże odbijają Słońce''

Odpowiedz
W "Zulu" pies należący do białych rasistów odgryza penisa Forestowi Whitakerowi. Serio. W retrospekcjach. I potem przez cały film w dorosłym życiu główny bohater musi jakoś funkcjonować z niesprawnym fiutem. Say NO to racism.

Odpowiedz
John McClane i poranione stopy na skutek kontaktu z potłuczonym szkłem z rozbitych w strzelaninie szyb:

[Obrazek: John-McClane-Best-Moments-3.jpg]

Odpowiedz
Przestrzelone jaja gwałciciela - Robocop :)

[Obrazek: 18b.jpg]
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Miśku, chodzi o rany u bohaterów pozytywnych i to najlepiej któregoś z głównych. Odsylam do pierwszego posta :)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
No to się rehabilituję - Dan Taylor z Forresta:

[Obrazek: Forrest_Gump_5_53730_thsl.jpg]
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon