Najlepsze soundtracki 2013
Wpisujcie miasta

... i soundtracki. Chcę wiedzieć jakie perełki przegapiłem. Nie dobre OSTy, tylko te naprawdę świetne.

Kawałki z tych czterech mam wciąż na playliście:
- Oblivion (m.in. Star Waves, I'm sending you away)
- Man of Steel (Launch, Flight)
- Gravity (Shenzou, Gravity)
- Iron Man 3 (Can you dig it, 10880)

Miałem wpisać też Bullet to the Head ale to 2012. Frozen ma momenty ale IMO wrzucanie go do najlepszych jest na wyrost. Pacific Rim ma niezły main theme, ciekawe brzmienie przy chińczykach, ale ogólnie mnie nie porywa.

Odpowiedz
Kolejność przypadkowa:

- M83 - You and the Night
- Alex Ebert - All Is Lost
- Jóhann Jóhannsson - Prisoners
- Cliff Martinez - Only God Forgives
- Abel Korzeniowski - Romeo and Juliet, Escape from Tomorrow
- Michael Giacchino - Star Trek Into Darkness
- Hans Zimmer - Man of Steel

Hasło przewodnie tego roku jeżeli chodzi o muzykę filmową, której słuchałem, to AMBIENT. Było kilka świetnych soundtracków, z których za Chiny nie zanucę, ale klimat miały tak wspaniały, że słuchałem ich do porzygu:D Trochę tęsknię za nie tak odległymi czasami, w których muzyka filmowa zachwycała przede wszystkim epickimi tematami, ale ten rok nie był zły:D

Odpowiedz
Giacchino nie wziął mnie w poprzednim Star Treku teraz też nie zwrócił mojej uwagi (w czasie jednego seansu).
Korzeniowskiego chętnie posłucham. Battle For Terra to genialny OST, słyszałem jego inne prace na FMFie, bardzo poprawne, ale nic nie wpadło autentycznie w ucho, żadnych motywów. Po Oblivionie muszę ten You and the Night dorwać.

Odpowiedz
Muszę więc obczaić Battle For Terra:D

Odpowiedz
W 2013 roku nie przypominam sobie takich filmów, gdzie po wyjściu z kina myślałbym o tym, że fajnie byłoby kupić soundtrack (bo ostatni raz tak myślałem wychodząc z pierwszego Hobbita), ale jakbym już miał coś wskazać, to byłby to Pacific Rim, może jeszcze Man of Steel.

Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
patyczaku, jesteś najbardziej roześmianym użytkownikiem tego forum!

Jeśli chodzi o MoS, to podoba mi się kolosalny, 28 minutowy , który jest na dobrą sprawę niejako streszczeniem całego soundtracku (szkoda tylko, że pominięto drugą połowę Flight). Bardzo dobrze się do tego spaceruje :)

Odpowiedz
Hehe, może faktycznie nadużywam emotek, ale mam nadzieję, że nikomu to nie przeszkadza:D

Odpowiedz
Moja lista:

1. Rush - Hans Zimmer
2. Gravity - Steven Price
3. The Book Thief - John Williams
4. Man of Steel - Hans Zimmer
5. Pacific Rim - Ramin Djawadi
6. Prisoners - Jóhann Jóhannsson
7. The Lone Ranger - Hans Zimmer
8. Stoker - Clint Mansell
9. Evil Dead - Roque Baños
10. Only God Forgives - Cliff Martinez

11.The Mortal Instruments City of Bones Atli Örvarsson
12. Saving Mr. Banks - Thomas Newman
13. The Great Gatsby - Craig Armstrong
14. Snowpiercer - Marco Beltrami
15. Les rencontres d'après minuit - M83
16. 47 Ronin - Ilan Eshkeri

17. Star Trek Into Darkness - Michael Giacchino
18. Oz: The Great and Powerful - Danny Elfman
19. Side Effects - Thomas Nemwan
20. Romeo & Juliet - Abel Korzeniowski
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
(08-01-2014, 17:19)Craven napisał(a): Giacchino nie wziął mnie w poprzednim Star Treku teraz też nie zwrócił mojej uwagi (w czasie jednego seansu).

Po pierwszym seansie STID także za bardzo nie zwróciłem uwagi na muzykę, o takie kopiuj/wklej z poprzednika. Dopiero za drugim razem zauważyłem że ten film ma naprawdę wiele dobrych kawałków (niestety część nieobecna na oficjalnym soundtracku). Motyw przewodni Khana ciągle za mną chodzi:
Chociaż dla mnie podium w tym roku to "Man of Steel", "Pacific Rim" oraz "Oblivion". Świetnie te OSTy się słucha w filmach jak i osobno. Na wyróżnienie także zasługuje "Iron Man 3", nie tak dobry jak wcześniej wspomniane kompozycje, ale ma naprawdę wkręcający motyw przewodni. Z innych dobrych sountracków na pewno warto odnotować "Prisoners" i "Gravity", bardzo klimatyczne, ale głównie sprawdzające się w połączeniu z filmem. Nie za bardzo wiem co sądzić o "Rush". Z jednej strony słucha się tego bardzo dobrze, genialnie komponuje się z tym co się dzieje na ekranie i wzbudza emocje... ale z drugiej strony jest to składanka "The best of Zimmer" w której nie ma za grosz oryginalności i jak by urządzić sobie pijacką grę w której wskazywalibyśmy filmy z których Zimmer zapożyczył motywy, padlibyśmy pod stół po kilku minutach.

Skrótowo:

Najlepsze (kolejność dowolna), bez których te filmy straciły by wiele:
-Man of Steel
-Pacific Rim
-Oblivion

Dobre, ale nie rzutujące specjalnie na ocenę całości filmu:
-Star Trek Into Darkness
-Iron Man 3
-Prisoners
-Gravity
-Rush

Wspomnę także o rozczarowaniach- "Thor: The Dark World" oraz "The Hobbit: The Desolation of Smaug". Niepamiętne, generyczne i nieobecne w filmie, a co bardziej boli, poprzednie części miały co najmniej przyzwoite ścieżki. Z kolei nagradzanie ścieżek dźwiękowych, przez wszelakie Akademie i organizacje filmowe, do "12 Years a Slave" oraz "Kapitana Phillipsa" to dla mnie WTF roku.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
(09-01-2014, 09:55)Grievous napisał(a): Z kolei nagradzanie ścieżek dźwiękowych, przez wszelakie Akademie i organizacje filmowe, do "12 Years a Slave" oraz "Kapitana Phillipsa" to dla mnie WTF roku.

Może na początku WTF?!, ale w sumie norma. W przypadku tych obrazów to mogliby spokojnie podłożyć "Ona Tańczy Dla Mnie", a i tak byłyby nominacje. Film ciągnie muzykę, choćby nie wiadomo jak słaba i odtwórcza by była. Sad but true.
Arahan

Odpowiedz
Cytat:Wspomnę także o rozczarowaniach- "Thor: The Dark World" oraz "The Hobbit: The Desolation of Smaug".

Thor mnie jakoś bardzo nie rozczarował bo niczego nie oczekiwałem (i nic nie pamiętam), ale DoS - tragedia. Z filmu nic nie pamiętam, soundtrack przesłuchałem w całości ze 2-3 razy i tylko piosenka z napisów końcowych mi się podoba, poza tym, na tle pozostałych filmów serii WIELKIE NIC. W sumie to dla mnie jedyna poważniejsza wada filmu.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

Odpowiedz
I powyższy post ostatecznie mnie przekonał do rezygnacji z jutrzejszego wypadu do kina na Hobbita. Dzięki! :)

W muzyce filmowej w tym roku bieda. Na moją playlistę trafiło tylko kilka kawałków z Man of Steel, Rush i Gravity. Najlepszym soundtrackiem może pochwalić się Maniac, ale ten z kolei nie podchodzi mi w oderwaniu od filmu. Żaden z wymienionych nie zbliżył się poziomem do zeszłorocznej Anny Kareniny.

Odpowiedz
W razie gdyby ktoś miał wątpliwości "Z filmu nic nie pamiętam" dotyczyło oczywiście tylko i wyłącznie muzyki ;)
Na pocieszenie do ostatnich filmowych zakupów dorzuciłem sobie OST z FOTR, może skuszę się też na soundtrack do pierwszego Hobbita.

Odpowiedz
Po wczorajszym seansie słucham sobie właśnie 47 Ronin Ilana Eshkeriego, świetny.

Odpowiedz
Spośród zeszłorocznych filmów tylko dwa soundtracki zrobiły na mnie wrażenie i słucham ich poza filmami: Man of Steel oraz Gravity.

Za największe rozczarowanie uznaję totalnie nijaką ścieżkę z drugiego Hobbita, zupełnie jakby zmienili kompozytora.

Odpowiedz
Shore się skończył :P
W LOTR co prawda też najbardziej lubię muzykę z pierwszego filmu, ale nie było tam jakiegoś widocznego spadku formy, a w każdej części były pamiętne sceny w których muzyka była idealnym dopełnieniem tego co widać na ekranie.

Cytat:Po wczorajszym seansie słucham sobie właśnie 47 Ronin Ilana Eshkeriego, świetny.

Jakoś nie widzę posta z wrażeniami z seansu w odpowiednim temacie.

Odpowiedz
(12-01-2014, 16:38)Mierzwiak napisał(a): oraz Gravity.

Najbardziej przereklamowany, przehajpowany soundtrack wszechczasów. Dwa anthemy a la Zimmer na koniec filmu plus w kurcze pieczone sound designu i ludzie z jakichś przyczyn popuszczają pod siebie. A to jest tak słabe, że brak słów.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Niektórzy lubią sound design. Social Network i TGWTDT (a także Ghosts I-IV) przesłuchałem niezliczoną ilość razy, więc naturalnie Gravity też całkiem polubiłem.

A co do reszty:
- Man of Steel - na początku rozczarowanie, potem absolutny top 1 na mojej liście wg Last.fm
- Iron Man 3 - a jakże, z Can You Dig It na czele
- Only God Forgives - Bride of Chang, motherfuckers
- wyróżnienie dla tematu z Pacific Rim - ze względu na Toma Morello
Gry też się liczą? No to
- muzyka z GTA V - Tangerine Dream rozwala system, odkrycie tej grupy sprawiło, że ruch Neo-80's / synthwave / retro-electro nagle przestał mieć znaczenie. :)
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
Social Network to przy Gravity arcydzieło - zresztą tamten ost ma jakiś kontekst i sens i całkiem fajnie działa w filmie. W Gravity Cuaron mógłby wstawić tłuczące się garnki i efekt byłby taki sam :) Ale pewnie nominację, a i niedajboże Oscara zgarnie. I tak, będę walczył i obrażał każdego skurwiela, który napisze, że Gravity jest fajnym soundtrackiem i tylko tego słucha :) BO TAK - GIŃCIE, GIŃCIE, GIŃCIE! :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
(12-01-2014, 12:23)Craven napisał(a): Po wczorajszym seansie słucham sobie właśnie 47 Ronin Ilana Eshkeriego, świetny.

A pamiętasz jak pisałem, że warty przesłuchania? ;)
Arahan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon