Najlepsze walki w filmach superhero
Czyli takie, w których wszystko zagrało (albo prawie wszystko). Jak tak patrzę na półkę z filmami i się nad tym zastanawiam, to jakoś nie przypominam sobie wielu tego rodzaju scen. Ale kilka się znajdzie, z tym, żde mam jednak wrażenie, że najlepsze pojedynki to te, które budzą największe emocje, a sama choreografia czy widowiskowość stoi na drugim planie. Co za tym idzie mój top-3 wygląda tak:

Captain America: Civil War - Captain America & Bucky vs Iron Man

[Obrazek: Captain-America-Civil-War-Key-Art.jpg]
Bracia Russo już zdązyli nas przyzwyczaić do tego, że sceny walki wychodzą im świetnie, a ta jedna jest wyjątkowa ze względu na ładunek emocjonalny jaki jej towarzyszy. Co prawda coś podobnego było już niby w finale Winter Soldiera, ale starcie Steve'a i Tony'ego robi większe wrażenie.

The Amazing Spider-Man 2 Spider-Man Vs Harry Osborn
[Obrazek: spider1-1.jpg]

W kinie oglądałem to na krawędzi fotela, choć zasługa w tym głównie nie tyle samej walki co tego, co miało się tam wydarzyć. Scena tej konfrontacji i tego, co tuż po niej następuje jest o poziom lepsza od całej reszty filmu.

The Dark Knight Rises Batman vs Bane
[Obrazek: Christian-Bale-and-Tom-Hardy-in-The-Dark...-Rises.jpg]

Nolan w scenach walki jest cienki, pod względem choreografii to nawet mało powiedziane, ale ta scena miała coś w sobie. Po części, podobnie jak w przypadku TASM2 chodzi tu o oczekiwania, o to, co ma się wydarzyć. Poza tym teksty Bane'a, ogólnie atmosfera sceny, to wszystko składa się na pamiętny pojedynek nawet jeśli choreografia praktycznie nie istnieje, a chwilami trudno stwierdzić, co się właściwie dzieje. Chyba żadnej walki z filmu superhero nie oglądałem tyle razu na YT zanim postawiłem film na półce.

Zaraz za podium starcia Kryptończyków w Man of Steel, wjazd Batmana do magazynu w BvS oraz wszelkie walki w Winter Soldierze i początkowa akcja w Civil War.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Pewnie kilka ekscytując walk mógłbym tu wymienić (Russos! Avengers! Bitwa o Smallville!), ale wymienię jedną, do której lubię wracać bardziej niż do samego filmu - finał "Spider-Man 3" - za emocje, oryginalność (wielki Sandman) i kooperację z Harrym.

[Obrazek: 806_4.jpg]

Odpowiedz
Najlepsze w tej scenie jest wejście Harrego i jego współpraca z Pajączkiem. Bo już przeciwnicy nic ciekawego nie prezentują.

Myslałem też nad tym jaką scenę z X-Men można by tu wymienić i wychodzi na to, że najlepsze są:

- First Class - finał (w sumie nie tyle sama walka, co załatwienie Shawa)
- DOFP - starcia z sentinelami w przyszłości (i towarzyszące im poczucie pt. "we're so fucked")

No i jeszcze:
[Obrazek: maxresdefault.jpg]
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

Odpowiedz
Batman vs najemnicy Lexa (Batman v Superman),
Blade vs Deacon Frost w finale. (Blade),
Batmam vs Superman,
Hit-Girl vs ochroniarze Rasula (Kick-Ass),
Big Daddy scena w magazynie (Kick-Ass),
Batman vs zbiry Jokera (finał The Dark Knight),
X-Men vs Shaw vs Magneto (X-Men First Class),
Wolverine vs Sentinel vs Magneto vs Mystique (X-Men Days of Future Past),
Spider-man vs Green Goblin (w finale Spider-mana),
Spider-man vs Doctor Octopus (scena w pociągu Spider-man 2),
Spider-man vs Green Goblin || (pierwsze starcie w Spider-man 3),
Wolverine vs Shingen Yashida (The Wolverine),
Batman vs Joker (w finale Batman Mask of Phantasm).

Odpowiedz
Moja ulubiona walka:

Nic innego nie wymieniam, bo to już nie ta liga, a tutaj gra mi wszystko - choreografia, praca kamery, montaż, muzyka. Dla mnie perfekcja.

Odpowiedz
Walka z X2 jest dobra pod względem choreografii, tempa itp. Sam o niej nie wspomniałem bo to w sumie taki typowy pojedynek z henchmanem (henchwoman?), stawka, emocje - od tej strony nic specjalnego, szczególnie gdy przez większą część walki można mieć wrażenie, że walczący i tak specjalnej krzywdy nie mogą sobie zrobić.

Odpowiedz
E tam, pierdzielenie. Walka Logana z Lady Deathstryke w X2 jest zajebista, chyba jako pierwsza przyszła mi na myśl gdy otwierałem ten wątek.

Poza nią i walką Batman kontra Bane (bo nie chcę się powtarzać) tak by wyglądały moje ulubione starcia komiksowych superbohaterów.

Steve Rogers kontra Ziemowy żołnierz, Captain America: The Winter Soldier (2014)

Napięcie, choreografia, muzyka, no i to kolano Steve'a! Ach, świetna rzecz. Cała ta sekwencja akcji to najlepsza rzecz z tego filmu.

Spider-Man kontra Doktor Octopus, Spider-Man 2 (2004)

Uwielbiam też finałowe starcie pajączka z Goblinem z pierwszej części, ale chciałem tu wkleić tylko jedną walkę z udziałem tego superbohatera, a scena akcji z SM2 na pociągu to najlepsza sekwencja w filmach ze Spider-Manem!

Blade kontra Reinhardt i jego ludzie, Blade II (2002)

Za zabawną choreografię, muzykę w tle, oraz mocarne wyjście Snipesa z krwi. Uwielbiam!

Frank Castle kontra Rosjanin, The Punisher (2004)

Bo jest fajnie przesadzona, ciekawa i bardzo zabawna!

V kontra Creedy i jego ludzie, V for Vendetta (2005)

Za "My turn", pozostałe teksty V, klimat i za krwawą jatkę jaką urządza tytułowy bohater.

Superman kontra Zod, Man of Steel (2013)

Zwłaszcza od tego momentu, od którego wkleiłem. Walka w Smallville też jest super, ale to finałowy pojedynek bardziej mnie zachwycił najlepszym do tej pory pokazaniem siły i szybkości walczących ze sobą kryptończyków, skalą, muzyką i scenerią zniszczonej metropolii o zachodzie słońca.

Odpowiedz
Przejrzałem wszystkie filmy superbohaterskie i daję pełną listę moich ulubionych walk:

- Spider-Man v. Green Goblin - ostatnie starcie (Spider-Man)
- Finałowa bitwa (Spider-Man 3)
- Finałowa bitwa (X-Men: First Class)
- pierwsze starcie Batman v. Bane (The Dark Knight Rises)
- Bitwa o Metropolis (Man of Steel)
- Bitwa o Nowy York (The Avengers)
- Bitwa o Sokowię (The Avengers: Age of Ultron)
- Batman v. Superman (Batman v. Superman: Dawn of Justice)
- Wojna domowa! (Captain America: Civil War)

Pewnie sceny akcji z Winter Soldiera czy Wolverine kontra Deathstryke to lepsze sceny akcji, ale te, które wymieniłem, to te sceny walki, dla których sięgam po płytę z filmem, tylko żeby obejrzeć konkretną sekwencję.

Odpowiedz
Wymienamy WALKI czy trwające po killanaście minut ogromne sekwencje? Bo nie wiem jak można do jednego worka wrzucić SM vs Goblin z filmu Raimiego i Nowy Jork z Avengers :)

Odpowiedz
Właśnie to samo miałem napisać. Te wszystkie bitwy to chyba nie do tego tematu. Czyli 6 na 9 wymienionych przez Phila scen akcji. :P

Odpowiedz
Gieferg napisałby pojedynek, to nie byłoby wątpliwości. Chciał walki? To ma walki ;)

Odpowiedz
Słusznie, w Normandii też była walka na plaży :)

Gieferg, ogarnij się.

Odpowiedz
No to tylko lubię tylko 3 walki w superbohaterce? Kiepsko.

Odpowiedz
Nie można by do tej kategorii od razu podpiąć walk z seriali superhero? Bo w sumie to już wszystkie pojedynki zostały wymienione a na moje w serialach można znaleźć lepsze starcia niż w większości filmów :P

Odpowiedz
Nie można.

(04-03-2017, 11:03)Mierzwiak napisał(a): Wymienamy WALKI czy trwające po killanaście minut ogromne sekwencje? Bo nie wiem jak można do jednego worka wrzucić SM vs Goblin z filmu Raimiego i Nowy Jork z Avengers :)

Z początku codziło mi głównie o starcia między konkretnymi postaciami, a nie półgodzinne bitwy gdzie każdy się napieprza z każdym, więc w Avengers to by mogło być... hmm... Thor vs Loki? Hulk Vs Loki? (to akurat świetna "walka" :D). Z tym że później sam podałem przykład, który nie pasuje (DOFP) więc w sumie to kij z tym, wymieniajcie co chcecie.

I nie napisałem "pojedynek" bo walka Bucky/Cap vs Iron Man to już dla mnie nie jest pojedynek :P

Odpowiedz
Tak w ogóle to drugie konto Szpeka już założyło podobny temat:
http://forum.film.org.pl/Thread-Ulubione-starcia-pojedynki-konfrontacje--4359

Odpowiedz
Kij mu w oko, nawet nikt nie zauważył :P

Odpowiedz
Ano...

[Obrazek: 1491613de53a411bylo_bylo.gif]

I temat był lepiej sprecyzowany ;)
Ale można usunąć i wsio, don't mind.

Odpowiedz
Oto top 9 moich ulubionych walk superheroe:

Bane vs Batman z TDK - bardzo fajna walka. Moment w którym Bane łamie Nietoperza w pół jest po prostu super-epicki.

Team Iron Man vs Team Cap w 'Civil War' - chyba najlepsza filmowa ustawka ever.

Iron Man vs Captain America i Bucky w 'Civil War'

Batman vs. Superman z BvS - nie jest idealna, mogła być lepsza ale i tak bardzo mi się podoba :)

Superman vs Zod z MoS - film ogólnie mi się nie podobał zbytnio, ale ta walka jest po prostu świetna.

Daredevil vs ruscy (!!!) - to jest prawdziwe mistrzostwo :)

Punisher vs pierdyliard współwięźniów czyli Frank Castle w formie. Aż nie mogę się doczekać jego solowego serialu.

Daredevil vs gang motocyklowy - kolejna świetna walka z tego serialu. No i ten uśmiech na twarzy Matta :)

Batman vs. Superman, TDK Returns - jak dla mnie to jest rewelacja. Tak powinna wyglądać walka obu herosów w BvS :) Chociaż i tak aktorska wersja tego starcia nie wypadła wg mnie tak źle :)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
(04-03-2017, 17:07)szopman napisał(a): Bane vs Batman z TDK - bardzo fajna walka. Moment w którym Bane łamie Nietoperza w pół jest po prostu super-epicki.

Nie w tym filmie. :P

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon