Najlepszy polski film
Jako, że nie widzę nigdzie stosownego tematu, zakładam.

Mój zdecydowanie ulubiony polski film to "Faraon". Chyba jeden z niewielu rodzimych obrazów o którym szczerze można powiedzieć, że zrealizowano go na światowym poziomie. Świetne widowisko, które ogląda mi się równie dobrze jak "Kleopatrę", czy "Spartacusa". Po "Faraonie" długo długo nic. Potem "Psy", które są kopalnią genialnych dialogów i "Dług", ktory jest chyba ostatnim polskim filmem wartym uwagi.

Generalnie rzygam na widok każdego filmu którego akcja dzieje się na śląsku, jest komedią romantyczną lub został wyreżyserowany przez "wielkiego twórce" (Wajdzie za "Katyń" najchętniej naplułbym w ryj)

Odpowiedz
Faraona nigdy nie oglądałem. Zawsze miałem jakieś stereotypowe podejście do niego, że to nudy i ekranizacja szkolnej lektury. Wiele razy widziałem fragmenty tego filmu w tv, oczywiście w typowej porze: niedziele ok godz. 12. Tak czy siak, muszę obejrzeć.

Słabo znam polskie kino. Mało oglądam naszych filmów. Z tego co oglądałem wykroiłem taką oto listę:

1. Dzień świra.
2. Miś
3. Pogoda na jutro
4. Ziemia Obiecana
5. Dług
6. Komornik
7. Nic śmiesznego

Odpowiedz
"Faraon" ten literacki i filmowy to szczytowe osiągnięcia Polaków. Książkę pierwszy raz przeczytałem jeszcze w podstawówce i od tamtego czasu to obok "Quo Vadis" moja ulubiona rodzima powieść. Film jest w sumie bardzo wierną jej ekranizacją, a do tego jest znakomity technicznie, więc dziwne, żeby mi się nie podobał ;) Szkoda tylko, że Kawalerowicz nie podołał przy kręceniu drugiej z wymienionych przeze mnie książek...

Odpowiedz
Trudny wybór - na pierwszej linii widzę Killerów, Dług oraz Pogodę na jutro.

Odpowiedz
Ciężko powiedzieć jaki jest w ogóle najlepszy film. Ale myślę, że lista wyglądałaby tak (kolejność losowa):

1. Dzień Świra
2. Psy
3. Kilery
4. Dług
5. Pitbull
6. Rejs
7. Wniebowzięci (kult!)
8. Seksmisja
9. Miś
10. Wesele (Smarzowskiego!)

Nie oglądałem jeszcze Kieślowskiego i wielu innych polskich filmów, ale póki co to to jest moja propozycja.
"Więcej socjalizmu - znaczy więcej demokracji." - Michaił Gorbaczow

"Istnieje marksizm dogmatyczny oraz marksizm twórczy. Ja stoję na istocie tego ostatniego." - Józef Stalin

Odpowiedz
Perfik, myślę że spodoba ci się inne dzieło Kawalerowicza-Pociąg. Jest w całości na tubie, jakby ktoś pytał.

Z lżejszych klimatów, wiadomo Bareja, Sami Swoi, Biała sukienka, U Pana Boga za piecem...
Ze wspomnianego przez przedmówcę Kieślowskiego- zdecydowanie Przypadek, Krótki Film o zabijaniu oraz Dekalog I (o reszcie cyklu wypowiem się, jak skończę.)
Jeśli jesteś twardy, to może i Barwy Ochronne*, ewentualnie "Że życie ma sens". Tj. do mnie one nie przemówiły, ale znam ludzi którzy to trawią;)

Z ostatnio zrobionych, a mających szansę na podium...hmm, Dom Zły ew. Dla Ciebie i Ognia.

*największy plus tej produkcji, to fakt, iż wiem już kto był najlepszym polskim aktorem <ok>
Everything is so dense, every single image has so many things going on...

Odpowiedz
Z filmów Kieślowskiego najbardziej cenię "Podwójne życie Weroniki", ale z drugiej strony zawsze ten film wydawał mi się najmniej "polski" z jego wszystkich dzieł. Z Dekalogu widziałem tylko "Krótki film o zabijaniu" i faktycznie jest to kawał znakomitego kina.

Z lżejszych filmów - moja ulubiona rodzima komedia "Jak rozpętałem II Wojnę Światową". Niespecjalnie przepadam za serią o Pawlaku i Kargulu (najlepsza w/g mnie i najbardziej przystępna jest ostatnia część) i za "Misiem", a gdyby nie Janusz Rewiński i (w mniejszym stopniu) Stuhr "Kilera" olałbym ciepłym moczem.

Odpowiedz
Perfik napisał(a):Jako, że nie widzę nigdzie stosownego tematu, zakładam.

http://forum-kmf.fc.pl/viewtopic.php?t=2634 :D
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Phlogiston2 napisał(a):Jest w całości na tubie, jakby ktoś pytał.

Oglądać film pełnometrażowy na youtube - ja pierdole :shock:

A najlepszym filmem jest oczywiście Rękopis. Kropka.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
"Faraon" :???: OK nie jestem fanem polskiej kinematografii, więc niby nie mnie dane się wypowiadać, ale dla mnie ten film jednak został dotknięty przez czas. I teraz kiedy nie tak dawno widziałem go po raz kolejny to jakoś na mnie wrażenia nie zrobił.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):A najlepszym filmem jest oczywiście Rękopis. Kropka.

Ja tam się zgadzam.
L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10
Total Recall ( 2012 ) - 5/10
G.I. Joe: The Rise of Cobra - 5/10

Odpowiedz
Ja też :-) Chociaż polskie kino słabo znam.
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Wawrzyniec_85 napisał(a):"Faraon" :???: OK nie jestem fanem polskiej kinematografii, więc niby nie mnie dane się wypowiadać, ale dla mnie ten film jednak został dotknięty przez czas

Podobnie jak "Kleopatra" i "Spartacus", co nie zmienia faktu, że z nowszych filmów tylko "Braveheart" i "Gladiator" im dorównują. Inne, w stylu "Troi" czy "Króla Artura" mogą im co najwyżej ssać paluchy u nóg.

Azgaroth napisał(a):Perfik napisał/a:
Jako, że nie widzę nigdzie stosownego tematu, zakładam.

http://forum-kmf.fc.pl/viewtopic.php?t=2634 :D

Tamten temat, to wyliczanka, kto ile polskich filmów widział :cool:

Mefisto napisał(a):A najlepszym filmem jest oczywiście Rękopis. Kropka.

Czaję sie na ten film już od dłuższego czasu, ale jakoś nigdzie nie mogę na niego trafić :???:

Odpowiedz
Perfik napisał(a):Czaję sie na ten film już od dłuższego czasu, ale jakoś nigdzie nie mogę na niego trafić

A u mnie go wyświetlają w czerwcu ; )
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
U Ciebie to znaczy gdzie? :)

Odpowiedz
U mnie to znaczy Kielce. W kinie, w Kielcach : )
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Eee, wydaje mi się, że Rękopis akurat jest łatwo dostępny, w TV bardzo często leci, w wypożyczalni T też jest
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
Chociaż rodzimych filmów widziałem niewiele, to póki co najbardziej uwielbiam "Ogniem i mieczem". Rozrywkowy, widowiskowy, wielowątkowy i na wysokim poziomie realizacyjnym. Chyba jedyny "polski blockbuster".

Odpowiedz
Najlepszym polskim filmem a na pewno jednym z najlepszych jest - Nad rzeką której nie ma - A. Barańskiego. Dziwnie urokliwa historia. Wspaniały popis aktorstwa, Trzepiecińska nigdy nie wyglądała lepiej. Po prostu zapomniany klasyk.

Odpowiedz
Zdecydowanie do moich ulubionych rodzimych produkcji musze zaliczyć DEKALOG Kieslowskiego. Po prostu te 10 filmow to istne arcydzieła.

Bardzo też lubię Trylogię Sienkiewiczowską Jerzego Hoffmana, serie filmów o Adasiu Miauczyńskim Marka Koterskiego, zrealizowanego z wielkim rozmachem Faraona, Samowolke oraz polskie komedie - Chlopaki nie placza, Miś, Poranek kojota, Seksmisje.
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon