Najlepszy polski film
Człowiek z Marmuru to taki film, że nie ważne ile przeciętnych filmów nakręci Wajda i tak zostanie genialnym twórcą.

Jeśli chodzi o całokształt twórczości to najlepszy jest oczywiście Kieślowski, w szczególności lubię jego "Przypadek" i "Bez Końca".

Odpowiedz
Ostatnio powstało wiele fajnych filmów polskich, ale te starsze też są bardzo fajne. Do moich ulubionych należy:
Miś
Killer
Poszukiwany poszukiwana
Taxi A
Zróbmy sobie wnuka

Odpowiedz

Ostatnio? Powaznie?! Dajesz tytuly, bom ciekaw <ok>
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Cytat:Człowiek z Marmuru to taki film, że nie ważne ile przeciętnych filmów nakręci Wajda i tak zostanie genialnym twórcą.

Właściwie to chyba jego jedyny wybitny film xD
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
nodi napisał(a):ale te starsze też są bardzo fajne
Więc mówisz, że starsze polskie filmy dają radę w starciu z takimi gigantami nowej fali jak chociażby Śluby panieńskie, Bitwa 3D, Ciacho czy Kochaj i tańcz? :D

Odpowiedz
Potop
Krzyżacy
Seksmisja
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
szopman napisał(a):
Cytat:Człowiek z Marmuru to taki film, że nie ważne ile przeciętnych filmów nakręci Wajda i tak zostanie genialnym twórcą.

Właściwie to chyba jego jedyny wybitny film xD

Chyba żartujesz. Jest conajmniej jeden lepszy film Wajdy, a moim zdaniem conajmniej trzy.

1.Zabić sekala (film polsko-czeski, ale myślę, że się kwalifikuje)
2. Ziemia obiecana
3. Popiół i diament
4. Dekalog, w szczególności Krótki film o zabijaniu
5. Rękopis znaleziony w saragossie
6. Kanał
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
no co najmniej 3 + 4 bardzo bliskie.

Odpowiedz
Trudno wybrać jeden film, polskie kino jest... polskie kino było niegdyś naprawdę świetne. Na dziś dzień w ciągu skojarzeniowym:

Gry Uliczne (!!!!),

Rozdroże Cafe (aw yeah),

Kornblumenblau (zimny i mocny),

Pociąg (te zdjęcia!!!).

Odpowiedz
ja ostatnio widziałem W sypialni mnie powaliło genialne i takie aż nie polskie, miło zaskoczony byłem :)

Odpowiedz
Hm, też muszę zapoznać się z tym "W sypialni mnie powaliło genialne i takie aż nie polskie", bo tytuł intrygujący...
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Dekalog I
Rejs
Popiół i diament

"I Come in Peace!"

Odpowiedz
Hitch, Dobosz zapewne zjadł cudzysłów i znaki interpunkcyjne. Pozwólcie, że poprawię:

Cytat:Ja ostatnio widziałem w sypialni "Mnie powaliło". Genialne i takie aż nie polskie, miło zaskoczony byłem :)

:D:D:D

Odpowiedz
Wiem, co zrobił Dobosz. Nie wiem tylko, dlaczego i po co.
--
Laozi

Odpowiedz
Też muszę obejrzeć "Mnie powaliło" i koniecznie w sypialni - wtedy jest ponoć najlepszy efekt, ale ciężko znaleźć w necie dvdripa:P

Odpowiedz
Myślałem rano, że po prostu poprawiłeś posta Dobosza. Dopiero teraz wgłębiłem się w treść cytatu :)
--
Laozi

Odpowiedz
Pociąg
Popiół i diament
Niewinni Czarodzieje
Rękopis znaleziony w Saragossie
Nóż w wodzie
Dekalog
Calcat iacentem vulgus

Odpowiedz
Zachęcony entuzjastyczną opinią kolegi Dobosza65, poszukałem w sieci informacji o "W sypialni" i trafiłem na coś takiego:

Cytat:Generalnie pierwsza część w swoim kształcie i zawartości treściowej przypomina konstrukcję ?Gerry?ego? Gusa van Santa. Cisza, zdezorientowanie widza z jednej strony, z drugiej zaś kobieta staczająca się z bliżej nieznanego powodu, w bardzo niezrozumiały sposób.

Cytat:Kolejne sceny nie przynoszą jednak żadnych odpowiedzi. Tylko cisza [zminimalizowana ilość dialogów] i obraz kobiety, która bankrutuje, notorycznie obniżając swój standard życiowy, ostatecznie rozpoczynając ?pracę jako udawana prostytutka?.

Z powodu znikomej ilości dialogów w pewnych fragmentach filmu twórcy zdecydowali się wrzucić na pierwszy plan odgłosy poboczne: szuranie butów, dźwięk liści, skrzypienie podłogi, odgłos zamków i wiele, wiele innych.

....

Jeśli ktoś chce wiedzieć więcej, poniżej źródło:
http://filmoweszalenstwo.blogspot.com/2011/11/w-sypialni-czyli-pierwszy-dzien-forum.html

Odpowiedz
Mój numer 1 to Kac Wawa. No kurka siwa, ile polewki co w tym filmie, to głowa mała! Dobry scenariusz i sprawny montaż dba byśmy nie nudzili się ani przez chwilę, a wyśmienite aktorstwo, a raczej AKTORSTWO, to według mnie referencja w dzisiejszym kinie. Naprawdę po seansie można poczuć się jakby z wdzięczności ściskało się prawice Borysa Szyca a nawet samego reżysera. Polecam gorąco wszystkim miłośnikom komedii a przede wszystkim dobrego kina.

Odpowiedz
Czyżby promieniowanie widm oraz elektromagnetyczne właściwości banów dokonanych na dzieciach onetu, filmwebu i neostrady stworzyły istotę, w której żyłach płynie prowokacyjne trollowe osocze, a jej plugawe oblicze jest twarzą tysiąca demonicznych gimnazjalistów...?
--
Laozi

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon