Najlepszy polski film
Boring. You're trying too hard.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Przyznać się, komu się tak nudzi?
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
(03-07-2012, 11:28)Hitch napisał(a): Czyżby promieniowanie widm oraz elektromagnetyczne właściwości banów dokonanych na dzieciach onetu, filmwebu i neostrady stworzyły istotę, w której żyłach płynie prowokacyjne trollowe osocze, a jej plugawe oblicze jest twarzą tysiąca demonicznych gimnazjalistów...?

GENIALNE :)))))

Choć... z drugiej strony, może autorem ody do Kaca jest sam reżyser? ;)

Odpowiedz
Z tych troszeczkę starszych:
1. Symetria
2. Psy I
3. Sztos
4. Rezerwat

Odpowiedz
Symetria? Rly? No dobra, to rzeczywiście jedyny film Niewolskiego, który mu w miarę wyszedł i da się go oglądać bez zgrzytu zębów, ale na pewno nie zasługuje na miano najlepszego polskiego filmu. A jak powinien wyglądać ranking? Tylko i wyłącznie tak :

1. DŁUG
.......
.......
.......
.......
.......
2. RÓŻA
3. PSY

Odpowiedz
Raczej:
1. Psy
2. Kroll
(długo, długo nic)
3. Psy 2

i KONIEC :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Hitch, serio?
Od powiedzmy 1950 roku do dziś, nie powstał żaden dobry film poza Psami i Krollem? ;]
No chyba, że nie uznajesz komedii, kryminałów czy innych gatunków poza sensacją, to okej.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Ale nie ograniczajmy polskiej kinematografii wyłącznie od lat 90tych do współczesnych. Takie filmy jak "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Popiół i Diament" czy "Kanał" to naprawdę świetne kino.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
1. Symetria
2. Znachor
3. Psy 1
4. Żółty szalik
jagot, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jan 2013.

Odpowiedz
Co wy macie z tą "Symetrią"?

Odpowiedz
Najlepsze polskie widmo.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Mój TOP12:

1) Psy
2) Jak rozpętałem drugą wojnę światową
3) Kiler
4) Drogówka
5) Dzień świra
6) Potop
7) Wesele
8) Psy II: Ostatnia krew
9) Seksmisja
10) Tato
11) Pan Wołodyjowski
12) Dom zły

Odpowiedz
U mnie na pierwszym miejscu wciąż Faraon. Szkoda, że nikt nie docenia mojej miłości do tego filmu (i książki). Jakoś ostatnio leciała odrestaurowana wersja w pięknym HD, ale oczywiście nikt nie pomyśli, żeby wydać to na BD.

TOP5
1. Faraon
2. Psy
3. Dług
4. Jak rozpętałem drugą wojnę światową
5. Seksmisja

Odpowiedz
Najlepszy polski film?Czy ja wiem....
1.Dług
2.Człowiek z żelaza
3.Seksmisja
4.Nie lubię poniedziałku
5.Poszukiwany, poszukiwana
6.Miś
7.Dzień świra
8.Zmruż oczy
9.Pręgi
10.?????????????

Odpowiedz
(17-01-2013, 02:19)Spirit napisał(a): Najlepszy polski film?Czy ja wiem....

D'oh. Rękopis oczywiście
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
(17-01-2013, 02:46)Mefisto napisał(a):
(17-01-2013, 02:19)Spirit napisał(a): Najlepszy polski film?Czy ja wiem....

D'oh. Rękopis oczywiście

Przykro mi, ale nie miałam jeszcze okazji obejrzeć, więc nie wiem czy najlepszy;)

Odpowiedz
(16-01-2013, 20:38)Perfik napisał(a): U mnie na pierwszym miejscu wciąż Faraon. Szkoda, że nikt nie docenia mojej miłości do tego filmu (i książki). Jakoś ostatnio leciała odrestaurowana wersja w pięknym HD, ale oczywiście nikt nie pomyśli, żeby wydać to na BD.
Trzeba jeszcze mieć Ale Kino HD. Widziałem kawałek w wersji SD i wyglądał koszmarnie, więc tyle mi po tej odrestaurowanej wersji.

Nie ma planów wydawania polskich filmów na Blu-ray i zapewne już się to nie zmieni.

Odpowiedz
Cytat:Trzeba jeszcze mieć Ale Kino HD
Powiem Ci, że dla samego Faraona warto :) Niektóre ujęcia w HD są takie, że współczesne amerykańskie filmy by się nie powstydziły. Całość mnie jakoś nie zachwyciła(7/10), ale niektóre sceny są piękne i ze świecą szukać podobnych w całej polskiej historii kina.

Odpowiedz
No, ewentualnie można dodać jeszcze:
Historie miłosne
Duże zwierzę
To tak z tych nowszych.Kino historyczne w polskim wydaniu mnie odrzuca z różnych względów, więc nie uznaję niczego z tego gatunku za najlepszy film.Faraona widziałam i nie podobał mi się.

Odpowiedz
1. Kanał
2. Popiół i Diament
3. Ziemia Obiecana
4. Pociąg
5. Róża
6. Zabić Sekala
7. Dekalog

Dalej jest jeszcze sporo dobrych, ale to jest czołówka.
By the way Kanał i Popiół i Diament często przewijają się na podium ulubionych filmów najbardziej znanych światowych reżyserów. Taka ciekawostka, nie żeby miało to jakiś wpływ na mój wybór.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon