Narcos (Netflix)

3 i 4 sezon zamówione!
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Cudowna wiadomość o tych dwóch kolejnych sezonach. Drugi jest niesamowity. Widać, że twórcy wyciągnęli wnioski z pierwszego, gdzie było zbyt dużo narracji z offu. Teraz wszystko jest idealnie wyważone.

Odpowiedz
A jestem pod wrazeniem pracy jezykowej jaka wykonal Wagner Moura. Ten kolumbijski hiszpanski swietnie mu wychodzi, do tego nie zalatuje akcentem brazylijskim.

Sent from my Motorola Moto G2
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz
(08-09-2016, 00:08)Mental napisał(a): Cudowna wiadomość o tych dwóch kolejnych sezonach. Drugi jest niesamowity. Widać, że twórcy wyciągnęli wnioski z pierwszego, gdzie było zbyt dużo narracji z offu. Teraz wszystko jest idealnie wyważone.
Chuja tam wyważone. Jestem w połowie sezonu. Ręce mi opadły jak gość z offu skomentował to, co przed chwilą powiedział do niego Peña. Po co takie dystansowanie i tak mało angażującej akcji. To w ogóle chyba najmniej emocjonujacy manhunt jaki pamiętam. Niby coś się tam dzieje, niby grube akcje a pokazane to jest w tak banalny i nudny sposób, pełen klisz - np. Peña zapijajacy smutki i szukający zapomnienia u dziwki. <facepalm> U mnie ten serial nie ma prawa podskoczyć wyżej 6/10.

Odpowiedz
@Nemo, owszem mowi rewelacyjnie po hiszpansku, ale słychac ze nie jest native speakerem ;)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
(25-09-2016, 19:10)szopman napisał(a): @Nemo, owszem mowi rewelacyjnie po hiszpansku, ale słychac ze nie jest native speakerem ;)
Ważne, że nie zaciąga maksykańskim hiszpańskim. Mówi czysto i bez portugalskich naleciałości.

Odpowiedz
Dla mnie ten serial jest mega rozwleczony i monotonny, szukają, szukają, znaleźć nie mogą, jak znajdą, to Pablo ucieka i tak w kółko macieju.

Może to bliskie realizmu, ale ich działania wydają mi się strasznie nieudolne.

Odpowiedz
@Nemo
Cytat:Ważne, że nie zaciąga maksykańskim hiszpańskim.

A czemu miałby zaciągać meksykańskim hiszp?

Cytat:Mówi czysto i bez portugalskich naleciałości.
Tu się z Tobą zgodzę ;)

Narazie jestem po odc 2x07 i generalnie drugi sezon podoba mi się chyba bardziej :) Ogromnym plusem serialu jest dla mnie to, że we wszystkich scenach gdzie rozmawiają kolumbijczycy, Javier Pena itp. to dialogi są w języku hiszpańskim. Mega mnie to irytuje kiedy np. w "Czasie Honoru" niemce gadają po polsku itp.
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
(30-09-2016, 15:34)szopman napisał(a): A czemu miałby zaciągać meksykańskim hiszp?
Bo w USA taki hiszpanski dominuje (dubbing, napisy etc.)

Odpowiedz
@Nemo
Nie do końca się z Tobą zgodzę. Myśle, że taki hiszp dominuje w kręgach ludzi, którzy przyjechali z Meksyku (bądź ich dzieci, wnuków tzw druga, trzecia generacja) oraz w miejscowościach graniczących z Meksykiem.
Ale już w innych miastach gdzie jest dużo imigrantów z przeróżnych krajów hiszpańskojęzycznych np. Miami, ludzie mówią raczej takim ujednoliconym, "uniwersalnym" językiem Hiszpańskim. Chodzę do szkoły z kolegą, który jest peruwianczykiem, w wieku 9 lat wyemigrował do USA (Miami) i spędził tam 15 lat, więc można powiedzieć, że się tam w sumie wychował. Wiele razy rozmawialiśmy na ten temat i mówił, że tak to właśnie mniej więcej wygląda. Ci wszyscy latynosi z Kuby, Peru, Meksyku, Argentyny, Kolumbii itp itd mają swój własny 'wspólny' wariant jęz. hiszp., którym posługują się również chociażby w lokalnej TV. I kiedy np. mecz komentuje dwóch prezenterów, jeden z Argentyny, drugi z Meksyku, to rozmawiają niemalże tym samym językiem (gdzie np. 15-20 lat temu każdy mówiłby typowo po swojemu). No i wiadomo, coraz częściej ludzie posługują się tzw Spanglish :)
PS Sorry za lekki off-top ;)

Odpowiedz
No i zajebali moją ulubioną postać w 4 odcinku. :/

Odpowiedz
No no zobaczymy czy bez persony Pablo to dalej będzie miało sens.

Fajny motyw z odliczaniem u fryzjera :D Coś czuje, że ten kolo będzie największym bad asem tej serii.
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
W sumie od dawna wolałem żeby główny bohaterem był Pena a nie ten blondas, więc to napewno na + :)
Poza tym, mega lubie tych aktorów, którzy grają szefów kartelu z Cali (ten jeden jest dość znanym aktorem w Meksyku), więc myślę, że 3. seria mi się spodoba :)

Trailer spoko, ciekawe jak bardzo zmienią opening :)

Odpowiedz
Brak Pablo na pewno będzie widoczny, ale szczerze mówiąc... podoba mi się. Pena może tu odwalić niezłą robotę. Byle tylko szefowie karteli mieli charyzmę. Ten od fryzjera dobry.

Odpowiedz
O charyzmę szefów bym się nie martwił :) Widziałem dużo filmów z jednym i z drugim - to naprawde dobrzy aktorzy :) Chociaż ten, który gra starszego z braci, mocno kojarzy mi się z bardziej zabawnymi filmami :)

Odpowiedz
Dziś premiera 3 sezonu
qwertyp, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Aug 2014.

Odpowiedz
Jestem po drugim odcinku i myślę, że wasze obawy spowodowane brakiem Pabla są niepotrzebne. Czteroosobowy 'zarząd' kartelu zdecydowanie dźwiga póki co ten sezon, moim faworytem co jest Chepe (scena w salonie fryzjerskim z trailera). Historia znowu opowiadana z boku przez Penię, który jak na razie ma związane ręce więc nie miał okazji się wykazać. Na razie jest mniej przemocy ale to wynika raczej z faktu takiego a nie innego działania kartelu.
qwertyp, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Aug 2014.

Odpowiedz
Jestem po czterech odcinkach i powiem, że bez Pablo to nie jest do końca ten sam serial, ale ogląda się równie dobrze. Inny kartel inna technika działania, ale z każdym odcinkiem wciągam się coraz bardziej i naprawdę jest nieźle. Osobiście wolałbym aby zostawili narracje Murphemu, tak tak wiem że już nie ma z tą historią nic wspólnego ale jego głos miał coś w sobie był bardziej wyluzowany i czytelny, natomiast Pena zbyt szybko to wszystko objaśnia, nie mogę się skupić na tym co opowiada tylko porównuje sobie  w głowie jego narracje z tą z poprzednich sezonów. Tak czy siak poziom jest utrzymany i psia jego mać niech pokażą więcej poczynań braciszka z Nowego Jorku. Jego epickość marnuje się z każdą minutą kiedy nie ma go na ekranie :P
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
5 odcinek obejrzany. Ten sezon bije na głowę dwa poprzednie. Cudo i zajebioza. Nie wiem, czy jest sens robić "Kokainowych kowbojów" (o ile ktoś jeszcze ma to w planach) przy takiej epie jak "Narcos".

Odpowiedz
Fajny ten nowy sezon. Wciągnąłem się i pochłonąłem całość dosyć szybko. Nie ma takiej wiodącej postaci, ale większość trzyma wysoki poziom. Pena po kilku asekuracyjnych odcinkach rusza w teren i jest dużo dobrej akcji. Ogólnie tempo całkiem żwawe. Co do finału, to było ok, bez fajerwerków, ale to też dlatego, że trzymanie się faktów sporo ogranicza.

4 sezon w Meksyku? wiadomo coś więcej odnośnie wątku głównego?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon