Narcos (Netflix)
- Dzień dobry, wyrywał pan paznokcie mojemu ojcu i wrzucił go pan do beczki z kwasem... mogę sobie zrobić z panem zdjęcie?

Odpowiedz
Wywiady z tym zbirem przetykane są wypowiedziami rodzin ofiar oraz osób, które przeżyły (np. policjantki, która straciła rękę w zamachu). Ogólnie surrealistyczna makabra.

Odpowiedz
W weekend cały pierwszy sezon zobaczyłam, bardzo mi się spodobał i obecność Holbrooka i Pascala też na plus :D

Odpowiedz
Widzę, że Mental przygotowuje się do trzeciego sezonu :)

https://www.wykop.pl/link/3925839/gotuja-ludzi-zywcem-we-wrzacym-oleju-dokument-vice-o-meksykanskich-kartelach/

Odpowiedz
3. sezon w końcu obejrzany :) Ogólnie wrażenia pozytywne, uważam, że poziom poprzednich 2-ch serii został zachowany. Aktorsko jest bardzo dobrze, odcinki (zwłaszcza te ostatnie) trzymają w napięciu.
Napewno na + serialowi wyszło to, że postanowili nie
. Najlepsi oczywiście byli dla mnie Pacho i Chepe, szkoda, że nie poświęcono im więcej czasu.

Zdecydowanie wolę Javiera jako głównego 'good guya' tego serialu. Jedyne co mi trochę przeszkadza, to fakt, że tak naprawde Pena nie brał udziału w całym tym ściganiu kartelu z Cali. Jak dla mnie jest to dosyć duże odejście od prawdy, zwłaszcza, że w 3. serii jako tako większość faktów chyba przedstawili dosyć wiernie. Z 2. strony, twórcy wielokrotnie podkreślali, że proporcja faktów do fikcji w tym sezonie to będzie ok 50/50.
Jeżeli w 4 serii
to będzie już trochę przegięcie pały :D No ale z drugiej strony to jest serial więc
Wgl to natknąłem się dziś na kolumbisjki film "El Cartel de los Sapos", skupiający się na tych z el Norte del Valle. Nawet niektóre wydarzenia z III sezonu są przedstawione z ich perspektywy, nieco inaczej niż pokazali to w "Narcos". W sumie taka fajna ciekawostka dla tych, których zainteresowała historia przedstawiona w nowej serii. Film jest o tyle spoko, że nakręcony został w Kolumbii co znacznie dodaje mu takiej hmm.. autentyczności (?) ;)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Dobra, wreszcie nadrobiłem i powiem tylko tyle, że dla mnie 3. sezon bije dwa poprzednie. Niby z początku ciężko mi było przyzwyczaić się do Narcos bez Escobara, ale po 2-3 odcinkach ruszyło. Sezon obejrzany w weekend co w ostatnich latach mi się nie zdarzało. Wciągnęło mnie niesamowicie. Pierwsza połowa spoko, fajnie się wszystko rozkręca, ale później jak to rusza to już jest koniec. Wczoraj 4 epy od razu obejrzałem, bez robienia sobie dłuższych przerw niż zamowienie pizzy i pójście do klopa. Sieka!

Dla mnie największy kozak sezonu to Pacho. Świetna była jego historia, jak opowiadał przemytnikowi, dlaczego nie porzuci braci. A do tego ten wjazd na Salazarów <3 Niby początek sezonu taki niemrawy, ale w ostatecznym rozrachunku zdecydowanie bardziej intensywny, ciekawszy, nie tak rozwleczony. Dobrze, że zdecydowano się na 1. sezon o Cali.

Jeśli to co czytałem o kartelach z Meksyku jest prawdą i pokażą chociaż ułamek tego, no to będzie petarda! Chyba najbardziej wyczekiwany sezon przyszłego roku :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
witam! zastanawiam sie nad obejrzeniem tego serialu polecacie? skala od 1 do 10 ile dajecie? :D Pozdrawiam

Odpowiedz
9/10

Serial fantastycznie wyreżyserowany i zagrany - przede wszystkim przez aktora od którego pochodzi mój nick - Wagnera Mourę jako Pablo Escobara.
WARTO.

Btw szczytowym momentem serialu, w którym byłoby absolutne 10/10, to gdy Escobar zaczyna swój terroryzm przeciwko państwu i stwierdziłem, że gość jednak jest tępy mimo wszystko, niepotrzebnie skazując się na zagładę... I okazało się, że miał rację. Moment mafiozo prowadzącego wojnę z całym państwem... i wygrywającego ją - kompletny szok.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Pierwsze dwa sezony za mną. Kawał dobrej historii i aktorstwa Moury. Ogólnie rzecz biorąc narracja Murphy'ego z offu w S1 jest miejscami zbyt długa, ale cholernie mi się ten zabieg podobał - robi odpowiedni background pod akcję. W ogóle wstawki archiwalne w tym kontekście to świetny zabieg.
Od momentu gdy Pablo zamyka się w swoim więzieniu daję 9/10 (pierwsze 4 odcinki to 7/10). Drugi sezon to już niemal perfekcja, a odcinki wyreżyserowanę przez Josefa Wladykę (e5-7) to mistrzostwo świata. Słabuje w tym tylko odcinek 9, który zupełnie z czapy przedstawia nam

to zupełnie niepotrzebne rozwodnienie i tak już gęstej atmosfery osaczenia, beznadziei i upadku kokainowego lorda. Ale jak to mówi agent CIA w ostatniej scenie "umarł król, jeden z wielu", trzeci sezon zapowiada się znakomicie ;)

Najlepsza scena?

Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Wieczory w Norwegii długie, więc 3 sezony poszły w 4 dni. Ogólnie nie rozumiem zachwytów, tzn. tak, to cholernie dobra i mocna historia, ale nie jest to jakieś arcydzieło.
Bez rozwodzenia się:

Sezon 1 - 8/10
Sezon 2 - 7/10 (słabe ost. epizody)
Sezon 3 - 9/10 - najlepszy sezon

Ogólnie daję 8/10 i dla mnie mogliby zakończyć, bo tak można w kółko o tym samym.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
3 sezon? ZAJEBISTY! Ale trzeba nieco przestawić trybiki w głowie, ale w miarę szybko przyzwyczaić się do lekkiej zmiany konwencji. Inny kartel, inne zasady, więcej bossów i bohaterów z drugiego planu (syn Miguela - 10/10) miesza się tutaj z Peną, który ma ewidentnie zaciągnięty hamulec ręczny. Ostatnie 4 odcinki to rewelacyjny wręcz thriller, który doprowadza do gorzkiego finału. Przyznam, że nie czytałem nigdy o tych wydarzeniach toteż zdębiałem na maksa gdy okazało się, że

.

Dlatego kolejny sezon zapowiada się jako nowe rozdanie, z nowymi bohaterami bo nie sądzę aby Pena wrócił.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Michael Peña i Diego Luna w obsadzie 4. sezonu Narcos
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Bardzo dobry news.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Pena chyba jako członek DEA, a Luna chyba w roli przemytnika ;) Innej opcji nie widzę.

Odpowiedz
Narcos w sumie zawsze fajnymi plakatami stało :)

[Obrazek: EBRW0Z1.png]

Odpowiedz

Jaranko <3 :)

Odpowiedz
Wow, nawet nie wiedziałem, że to już tej jesieni. A zwiastun, jak zwiastun. Gdyby tylko na podstawie jego oceniać to bez szału. raczej musi się posiłkować marką poprzednich sezonów. Mi trochę chyba będzie brakować klimatu Ameryki Południowej, co było dla mnie ważnym wyróżnikiem pierwszych trzech sezonów. No, ale liczę, że świeży start pozwoli zaskoczyć czymś czego brakowało w poprzednich, może poprawić słabości, które dotychczas sprawiały, że fajnie się to oglądało, ale pozostawał bardzo duży niedosyt. 

Odpowiedz
Cięzko nazwać ten materiał zwiastunem. Na takowy przyjdzie jeszcze czas, bardziej zajawka i ogłoszenie daty premiery. Ale i tak nie mogę się doczekać. Trzeci sezon był znakomity. A tutaj podoba mi się to, że twórcy jednak idą do przodu i chcą opowiedzieć o czym innym.

Odpowiedz
Powinni zrobić zwiastun w stylistyce bestgore, tamtejsze filmiki najlepiej oddają klimat meksykańskich karteli.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon