Nasze kolekcje filmowe
Romeck :arrow: to chyba tylko Manta takie cuda może zdziałać :P

Odpowiedz
Nie, to jest normalne. :)

Ale fakt, że to Manta. :)

Odpowiedz
Cytat:Nie, to jest normalne.

Cóż, nigdy się nie zetknąłem z taką normalnością :P

Odpowiedz
Jeśli dobrze rozumiem, mówicie o DivXach puszczanych w odtwarzaczy dvd.

W moim przypadku zdarza mi się oglądać różne rzeczy, np. LOSTa na TV ale przez kabel S-Video. I muszę powiedzieć że wygląda to ZNACZNIE lepiej na TV niż na kompie. Mam zwykły telewizor 25''.

Odpowiedz
Ja jadę przez eurozłącze, jakby ktoś pytał.

Odpowiedz
Mierzwiak >> rozumiem, że mówisz o puszczaniu filmów na TV z kompa? (jestem zielony jeśli o to idzie)
W ten sposób widziałem RAZ u znajomego Shreka 2 i nic więcej więc nie mam do powiedzenia w tej sprawie, choć podejrzewam, że tu faktycznie może to wyglądać lepiej niż na monitorze, no a komputerowe playery z pewnością lepiej sobie radzą z divixami niż stacjonarne odtwarzacze z którymi miałem do czynienia.

Odpowiedz
Tak, właśnie o tym mówię - po prostu podłączasz telewizor do kompa przez przewód S-Video i tv pełni funkcję monitora. Ogólnie obraz np. okien itd jest paskudny, ale akurat filmy wyglądają świetnie.

Odpowiedz
ja puszczam sygnal z karty graficznej s-video, ale wejsciem do tv cinch (gdy podlaczam do tv s-video obraz jest czarno-bialy)...

faktycznie obraz z pulkpitu jest kipeski, ale telewizor sluzy do ogladania rzeczy ruchomych a nie statycznych, wiec filmy sa jak najbardziej w porzo.

Odpowiedz
Ja puszczam DivXy z odtwarzacza DVD/DivX (Manta), przez eurozłącze, na 32 calowy telewizor LCD. I odkąd to zrobiłem po raz pierwszy, ani razu nie obejrzałem i nie chcę oglądać DivXów na kompie. Amen. ;)

Do tego jeszcze Mantowy Prologic II rewelacyjnie rozdziela mi divxowy sygnał stereo na 5.1, dzięki czemu mam full wypas.

Odpowiedz
Lol - widzę, że na KMF to sami piraci siedzą :D
Gieferg napisał(a):cóż, DiviX wygląda dobrze na monitorze, jeśli nie przyglądasz się z bliska. mam całkiem zwykły, mający z 6-7 albo więcej lat telewizor 21 cali i na nim divixy wyglądają GORZEJ a w niektórych przypadkach O WIELE GORZEJ niż na kompie, u kumpla na telewizorze 29 cali ta różnica jest już makabryczna.
Hmm...chyba nie sądzisz, że można obejrzeć jakiś film siedząc 5 m od monitora? Szczególnie jak jest to jakiś Panavision. To logiczne, że im mniejszy ekran, tym bliżej musi sie znajdować naszych oczu. Dlatego, można przełknąć na TV to, co na monitorze byłoby nie do oglądania.

Cytat:Nie o to chodzi, chodzi o sam rozmiar ekranu. tez mi się kiedyś wydawało że na tv będzie wyglądało lepiej, ale guzik prawda. Nie przypominam sobie żebym widział choć jednego divixa, który by się lepiej prezentował na TV niż na kompie.
Może się nie rozumiemy. Ja nie twierdzę, że na TV obraz wygląda lepiej - wręcz przeciwnie - gorzej, dlatego różnica pomiędzy DVD a divx jest mniejsza - u mnie na TV to jedno gówno, a mogę wymienić na palcach jednej ręki kopie divx, które niemal idealnie imitowały dvd na monitorze. Pozdro!

Odpowiedz
Telewizor ma niższą rozdzielczość i ogólnie rozmazuje obraz, więc to oczywiste że divxy wyglądają na nim lepiej niż na monitorze. W przypadku ripa Lost Boys nie byłem nawet świadomy, że oglądam ripa. :D No ale cóż, kiedy wyjdzie ta zapowiadana edycja Warnera kupię ją, porównam z divxem i napiszę jakie miałem wrażenia. ;)

Odpowiedz
Pierwsza sprawa > sporą część filmów które mam na DVD mam też w divixach, w takim przypadku te divixy są chyba legalne, no nie?

Cytat:Hmm...chyba nie sądzisz, że można obejrzeć jakiś film siedząc 5 m od monitora?
Nie, ale można z 2 metrów i wtedy zasadniczo wyglądają dobrze (choć też zależy od konkretnego przypadku)
Cytat:Dlatego, można przełknąć na TV to, co na monitorze byłoby nie do oglądania.

Może się nie rozumiemy. Ja nie twierdzę, że na TV obraz wygląda lepiej - wręcz przeciwnie - gorzej, dlatego różnica pomiędzy DVD a divx jest mniejsza - u mnie na TV to jedno gówno, a mogę wymienić na palcach jednej ręki kopie divx, które niemal idealnie imitowały dvd na monitorze. Pozdro!
No to ja mam właśnie zupełnie odwrotne wrażenia. Własnie na TV filmy które na monitorze wyglądały całkiem ok, wyglądają czasem FATALNIE (btw - zasadniczo filmy czy na TV czy na monitorze oglądam z tej samej odległości)

I tak, spodziewałem się tego o czym tu mówicie, ale nic takiego nie zaobserwowałem.

PS. Mam jeden film w wersji DiviX i DVD (Crow:City Of Angels) i w tym przypadku DiviX bije jakością obrazu na głowę to DVD które posiadam, niezaleznie od tego na czym to oglądam.

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):Pierwsza sprawa > sporą część filmów które mam na DVD mam też w divixach, w takim przypadku te divixy są chyba legalne, no nie?
Jak najbardziej legalne. Masz prawo posiadać kopię, obojętnie czy w formie dvd czy divx.

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):Pierwsza sprawa > sporą część filmów które mam na DVD mam też w divixach, w takim przypadku te divixy są chyba legalne, no nie?
Z pewnością najpierw zaopatrzyłeś się w oryginał DVD a dopiero potem kopie divx, która to właśnie służy ci do oglądania, podczas gdy oryginał trzymasz pod kluczem. To bardzo sprytne z twojej strony. :)

Cytat:filmy czy na TV czy na monitorze oglądam z tej samej odległości
A w kinie też siedzisz te ustawowe 2m od ekranu? Krótkowidz?

Cytat:PS. Mam jeden film w wersji DiviX i DVD (Crow:City Of Angels) i w tym przypadku DiviX bije jakością obrazu na głowę to DVD które posiadam, niezaleznie od tego na czym to oglądam.

Bo kopia pochodzi z innego wydania - chyba nie trzeba tego tłumaczyć.

Odpowiedz
ziggy89 napisał(a):Bo kopia pochodzi z innego wydania - chyba nie trzeba tego tłumaczyć.

A co to ma do rzeczy? Takie wydanie to bubel i już, wydawca powinien się wstydzić. Powinny być jakieś wymogi, które musiałyby spełniać filmy wydawane na dvd. "Najfajniejsze" są wydania 4:3, mono lub stereo, z samym lektorem.

Odpowiedz
Cytat:Bo kopia pochodzi z innego wydania - chyba nie trzeba tego tłumaczyć.
to chyba oczywiste... :? właśnie o to chodzi, że to wydanie ma nieanamorficzny, nieostry obraz i ogólnie tandeta na maxa, dobrze że dałem za to grosze :P bo było w PLAYDVD :lol: podejrzewam jednak że wydanie dostępne w sklepach jest takie samo - również obraz nieanamorficzny w 4:3 i podejrzewam że wyglądać będzie identycznie
Cytat:Z pewnością najpierw zaopatrzyłeś się w oryginał DVD a dopiero potem kopie divx
a co ma kolejnośc do rzeczy?
Cytat:Krótkowidz?
Jakoś 2/2,5 m do tv 21' co chyba nie jest zbyt wiele, a akurat nie mam innej możliwości bo pokoju sobie nie powiększę, a telewizora na parapecie jakoś nie mam ochoty stawiać, żeby sobie zwiększyć ten dystans :lol:

Odpowiedz
W moje łapy wpadł właśnie "Superman Ultimate Collector's Edition", cała masa dodatków w rewelacyjnej oprawie. Jedyny minus na razie to brak polskiej ścieżki dźwiękowej w "Superman II : Donner's Cut" ale mi osobiście to nie przeszkadza, wiedziałem o tym kupując. Oj ... ale będzie oglądanie... :D .

Odpowiedz
Ja potwierdzam wersje Romcka, Divxy oglądane na TV 21-29 cali (xbox przez eurozłącze lub chinch) wyglądają o wiele lepiej niż na monitorach różnych rozmiarów (14-,15,17,19 cali, kinoskopy płaskie, wypukłe).
Co do różnicy w jakosci DivX a DVD to oczywiście zawsze ona jest na korzyść tego drugiego formatu, ale przyznaje że czasem trafia mi sie film tak dobrze skompresowany że absolutnie nie odczuwam potrzeby obejrzenia go na DVD (pozostają kwestie prawne i moralne - będe smażył się w piekle). Jedyny wyjątek jaki moge sobie wyobrazić a z jakim się nie zetknąłem to Divx kompresowany z jakiegoś fajnego zagranicznego wydania podczas gdy w polsce ten sam film jest na DVD w 4:3 i chamskim ziarnem na ekranie.
get ready for suprise...

Odpowiedz
Cytat:Jedyny minus na razie to brak polskiej ścieżki dźwiękowej w "Superman II : Donner's Cut"
brak polskiej ścieżki dźwiękowej to pikuś.
z tego co wiem, brak tam nawet polskich napisów :evil:
Cytat:(xbox przez eurozłącze lub chinch)
Więc to pewnie kwestia sprzętu jakiego używa się do odtwarzania.

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):brak polskiej ścieżki dźwiękowej to pikuś.
z tego co wiem, brak tam nawet polskich napisów :evil:

A tak, źle to sformułowałem :oops: . Wydawca potraktował tą wersję DirCut, chyba jako dodatek specjalny, który podobnie jak część dodatków w Box-ie nie ma polskich napisów . Spore niedbalstwo.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości