• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Neill Blomkamp
[Obrazek: maxresdefault.jpg]

Dla jednych: "ten od District 9".

Dla innych super reżyser i nadzieja science fiction.

Jeszcze dla innych reżyser, które we wszystkich swoich filmach jedzie na tym samym motywie.

Na pewno południowoafrykański reżyser polaryzuje. Świetny debiut w postaci "District 9", potem "Elysium" za które reżyser sam przepraszał i zmiażdżony przez krytykę "Chappie", który jednak tutaj na forum zyskał sobie grono wielbicieli.

Ot tak zakładam ten temat, gdyż będzie można np. wypisać te popularne ostatnio na stronie rankingi danych filmowców. :)
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Cytat:Ot tak zakładam ten temat, gdyż będzie można np. wypisać te popularne ostatnio na stronie rankingi danych filmowców. :)
Ranking z trzech filmów? Litości.

Dla mnie Blomkamp to żadna "nadzieja kina sci-fi" (co w ogóle ma znaczyć to głupie określenie?), a po prostu facet od kręcenia kina akcji, i tyle. Mój ulubiony obecnie reżyser tego typu filmów.

Odpowiedz
Ktoś taki jak Richard Kelly czyli twórca jednego dobrego filmu. Tak jak po Kellym nie spodziewam się że nakręci już coś tak dobrego jak 'Donnie Darko" tak po Blomkampie nie spodziewam sie drugiego 'Dystryktu 9".
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
(04-04-2015, 09:10)nawrocki napisał(a): Ranking z trzech filmów? Litości.
Nie widziałem Chappie więc:

1. District 9
2. Elysium

:)

Odpowiedz
Tak hejcisz Elysium, a masz je tak wysoko w rankingu? Coś tu jest nie tak.

Odpowiedz
1. District 9
...
∞. Elysium

Lepiej? :)

Odpowiedz
Mierzwiak, hipokryto, niby nie lubisz, a na drugim miejscu. Stracilem wiare w Twoje oceny! Mefisto juz sie loguje na Twoje konto, zeby pozmieniac.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
@Mierzwiak, teraz wygląda bardziej wiarygodnie <ok>

U mnie przedstawia się to tak: D9 to póki co nieosiągalny ponownie dla Blomkampa pułap, film, który będzie go definiował jako reżysera pewnie już do końca kariery, Elysium to b-klasowy filmik akcji z wysokobudżetową oprawą, w którym lubię całą tę naiwną otoczkę, umowność świata przedstawionego i przerysowanych bohaterów, zaś Chappie ma miejsce gdzieś pomiędzy tymi dwoma tytułami, bo zarówno z jednego jak i drugiego czerpie i wady, i zalety.

Wszystkie trzy filmy cholernie lubię i często do nich wracam (D9, Elysium) lub będę wracał (Chappie). No a piąta część Aliena to dla mnie jeden z najbardziej oczekiwanych filmów w nadchodzących latach.

Odpowiedz
D9 zachwyciło mnie po pierwszym seansie, a po kolejnych już nie. Nawet nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem. Mam na DVD i na tym poprzestanę.

Elysium na zwiastunach wyglądało ciekawie, a wyszedł najgłupszy film dekady. Kupować ani oglądać po raz drugi nie zamierzam.

Chappie to znowu zwyżka formy, choć w końcówce znowu zaczęło się robić głupawo, ale nie tak jak w Elysium. Pewnie kupię.

Aliena obejrzę bo Alien, nie "bo Blomkamp".
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Mnie chodziło bardziej o coś takiego:

District 9 8/10
Elysium 4/10
Chappie 5/10
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Czyli cały temat to miała być wyliczanka filmów Blomkampa.

Sorry, że tak go spieprzyliśmy :/

Odpowiedz
(05-04-2015, 16:37)nawrocki napisał(a): Czyli cały temat to miała być wyliczanka filmów Blomkampa.

xD

Ja sobie aż otworzyłem na wikipedii stronę z Neilem, coby spisać tytuły jego filmów bo z pamięci nie dam rady.

Dystrykt 9 - 8/10
Elizjum - 6/10
Karma dla psów - 7/10

You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
1. District 9 - 8/10
2. Alive in Joburg - 8/10
3. HALO Landfall 7/10 (dałbym wiecej, gdyby mnie interesowal swiat HALO)
4. Tempbot - 6/10
5. Elysium - 2/10

Chappiego nie widzialem.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Blomkamp to jeszcze młody kolo, rozwija się (oby w dobrym kierunku), widać, że na razie to tak bardziej bawi się swoimi pomysłami niż prezentuje jakąś spójną, logiczną wizję, w dodatku kręci momentami mocno naiwno-śmieszkowate filmy (z drugiej strony Steve Sailer dostrzega w nim dojrzałego twórce, robiącego w huja amerykańskich recenzentów).

Czapiego nie widziałem.
Elyzjum - dno w trzy dupy
Dystrykt 9 - też dawno nie oglądałem, ale jak oglądałem, to mega mi się podobało.

Odpowiedz
Jak dla mnie Blomkamp to tylko i wyłącznie D9, które oceniam tak jak stare kultowe pozycje - 12/10. Resztę jego twórczości na razie ignoruję, bo jak napisał Mental, jeszcze młody jest. Zobaczymy, co z niego wyrośnie :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Dystrykt 9  8/10
Chappie 4/10
Elizjum 4/10

Chappiego widziałem wczoraj, poprzednie dwa w kinie w premierowy weekend i do żadnego nie mam ochoty wrócić.

Oby scenariusz do Obcego 5 pisał ktoś inny.

Odpowiedz
To chyba dobry temat.

Odpowiedz
Dystrykt 9 - 9/10
Alive in Joburg 8/10
Chappie 7/10
Elizjum 4/10

Krótko mówiąc: Neill Blomkamp to przykład reżysera, który bardzo fajnie się zapowiadał i miał prawdziwe "wejście smoka" jednak potem coś niedobrego się stało i zaczął kręcić "na jedno kopyto" w kółko wałkując ten sam motyw. Dlatego też przyznam, że trochę boję się o Aliena (o ile w ogóle dojdzie do skutku) gdyż nie chcę oglądać xenomorphów w RPA ;)
http://www.filmweb.pl/user/DeenWelt
Najlepszy film 2017: A Ghost Story
Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy
Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
Zapowiada się bardzo oryginalnie. Znowu jakieś krewetki i szczelaniny.

Na marginesie:
D9 - 7/10
Elysium - 3/10
Jak ja cię dzieciak rozumiem, hej, usłysz mnie Khamûl mordo,
raz chciałem zrobić replikę Lothlórien, co wyszło? Wyszedł mi Mordor.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości