Netflix, HBO Go, Showmax i inne serwisy VOD
Gdzie aplikacja na PS4? :(

Odpowiedz
Ja tam Netflixa na ten moment olewam - jedynie USAński jest cokolwiek warty i może sobie nawet będę dopłacał do VPN żeby w nim oglądać, w angolskim prawie niczego nie ma, nawet seriale BBC są do tyłu względem USA (takiego Sherlocka ciągle są tylko dwa pierwsze sezony, Doctora 7 itp). Nawet nie chcę wiedzieć jakie odrzuty będą w Polsce.
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
PropJoe: wg mnie najdroższy nie ma żadnego sensu jeśli nie masz zamiaru dzielić z kimś konta, bo daje tylko "ultra HD" zamiast zwykłego HD, a z tego co kojarzę, to "ultra HD" (piszę w cudzysłowie, bo koło ultra HD to ta jakość nie stała) było tylko przy niektórych produkcjach Netflixa, zapomnij o niej przy dużych filmach. Ogólnie sporo filmów ma jakość, którą bym określił najwyżej jako DVD, nie ma się co spodziewać, zwłaszcza przy starszych filmach jakości jak Blu, albo chociaż czegoś w stylu ripów HDTV.

Swoją drogą, to mam taki pomysł, żeby się zgadać tutaj, najdroższy pakiet to możliwość oglądania z 4 miejsc na raz, więc podzielić koszt, wyjdzie po 3 EUR na osobę. Jeśli to tak działa, że można normalnie się logować z 4 różnych kompów, ja nie sprawdzałem.

Baza filmów jest chyba strasznie biedna, to jest minus wyszukiwania na Netflixie, że nie ma uczciwej listy z wszystkimi filmami, tylko trzeba przeglądać po gatunkach, ale poprzeglądałem kilka minut i jest tego po prostu mało, całkiem niezłej jakości filmy, ale mało. W amerykańskiej wersji można pół dnia przewijać listę filmów bez zobaczenia jakiegoś drugi raz, no tylko tam jest sporo paździerzy, a u nas same przyzwoite, znane filmy.

Odpowiedz
Jaka żenada,Daredevil czy Jessica Jones które w USA mają polskiego lektora i napisy - u nas nie. WTF?

Poza tym jakość HD to tak naprawdę jakość DVD, wygląda to fatalnie. Zapisałem się na ten próbny miesiąc, ale moja subskrypcja nie przetrwa pewnie nawet i tygodnia.

Odpowiedz
Zdaje mi się, że to musi okrzepnąć, poczekajmy z oceną oferty do czasu jak będzie normalna polska strona. No nie wierzę, żeby miało nie być House of Cards i polskich napisów do rzeczy, do których są one już przez Netflixa zrobione.

Nie wiem na czym Mierzwiak sprawdzałeś to HD, ale ja, gdy oglądałem amerykańską wersję, nie narzekałem (na te filmy, gdzie wysoki bitrate był rzeczywiście dostępny, bo bywa różnie). Sztandarowe HoC wyglądało bardzo dobrze, nieznacznie gorzej niż przeciętna jakość z Blu, przy czym oglądałem to na 27 calach :)

Dla tych co próbują oglądać na kompie: przy odtwarzaniu wciśnijcie ctrl+alt+shift+s to pokaże wam się okienko z wyborem dostępnych bitrate'ów i wtedy można zobaczyć ile naprawdę ma dany film. Przykładowo: Pain & Gain ma żałosne 1750KB, Beasts of No Nation już 3300KB, co już jest znośne, ale dalej mało.

Odpowiedz
Na razie sprawdzam na kompie (23 cale), bo aplikacja na PS4 pewnie pojawi się dopiero za jakiś czas (czemu nie przygotowali tego już teraz, to taki problem?). Z oceną jakości się pospieszyłem, bo to kwestia buforowania (kretyn).

Biblioteka wygląda nienajgorzej, myślałem że będzie tego znacznie, znacznie mniej.

Odpowiedz
Cytat:Pracujemy, aby jak najszybciej przygotować zawartość naszej platformy w języku polskim. Prosimy jeszcze o kilka dni cierpliwości, a rzeczy takie jak ustawienia, napisy i sposoby płatności zostaną przełożone z angielskiego. Niestety na obecny moment nie możemy udostępnić w Polsce pełnej listy produkcji jakie oferujemy. Ma to związek z ograniczeniami licencyjnymi. Zalecam jednak odwiedzenie tego linku, gdzie znajdą państwo pozycje dostępne w Polsce. Nie zdziwiłbym się, gdyby lista aktualizowała się z każdym kliknięciem, gdyż cały czas nad nią pracujemy.

Ja również sobie testuję. Na razie znalazłem tylko napisy i lektora do Gotham. Trzza czekać. Aplikacji nie ma na razie ani na PS4 ani na smart TV, wrr :/
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Pelivaron, skąd to cytat? Bo ja bym chętnie wszedł pod tego linka o którym piszą :)

Ja napisy widziałem np. do Peaky Blinders.

Odpowiedz
(06-01-2016, 21:46)simek napisał(a): Swoją drogą, to mam taki pomysł, żeby się zgadać tutaj, najdroższy pakiet to możliwość oglądania z 4 miejsc na raz, więc podzielić koszt, wyjdzie po 3 EUR na osobę. Jeśli to tak działa, że można normalnie się logować z 4 różnych kompów, ja nie sprawdzałem.
W razie czego, ja się piszę, bo za 3 EUR miesięcznie to mogę i jedną, dwie rzeczy obejrzeć w miesiącu.

Bo ja to w pełni usatysfakcjonowany będę dopiero, jak baza będzie na tyle duża, że przynajmniej 8 na 10 rzeczy, które chcę obejrzeć będą dostępne. Na razie to będzie raczej w drugą stronę działać, tzn. wybieranie ciekawych pozycji z dostępnej bazy. No a to jest potencjalnie max. 1/4 moich seansów. Fajnie, gdyby na początek mieli chociaż zdecydowaną większość klasyków, taka powiedzmy całą Criterion Collection, razy dwa? A za kilka lat, mam nadzieję, nawet nowości będą normą.

simek, newsa wyszukało mi tu: http://pl.ign.com/netflix/1886/news/netflix-zawital-do-polski-news-zaktualizowany i tamże link do tego: http://www.netflix.com/browse/subtitle/pl

Tutaj spekulują, że brak HoC może być spowodowany licencjami udzielonymi polskim dystrybutorom. Szczerze mówiąc, trudno mi sobie wyobrazić, że Netflix wykazał się aż taką krótkowzrocznością. Z dnia na dzień przecież na wejście do Polski się nie zdecydowali. Wizerunkowo byłby to niezły strzał w stopę.

Odpowiedz
Kilka spraw:

1) Pojawiła się aplikacja na PS4, która - nie dziwota - działa o niebo lepiej niż Netflix z poziomu przeglądarki. Aplikacji dedykowanej dla Windows nie sprawdzałem.

2) Z jakiegoś powodu na przeglądarce wszystkie filmy Warnera, Paramountu i niektóre seriale są w SD (jakość streamingu można sprawdzić naciskając ctrl+alt+shift+s i wymusić najwyższy bitrate obrazu), podczas gdy na aplikacji normalnie w HD. Nie wiem skąd to wynika, ale dobrze, że się wyjaśniło, bo zamierzam korzystać tylko na PS4.

3) Jakość jest jak najbardziej zadowalająca, co prawda nie jest to BD (sprawdzałem filmy, które sam mam na płytach więc wiem jak wyglądają), ale jest naprawdę, naprawdę dobrze; widziałem znacznie gorszy poziom kompresji na kanałach HD

4) Daredevil i Jessica Jones mają już wersje PL, więc zaczęli aktualizować

Odpowiedz
Ad 2. Po prostu Netflix tak robi, że dla TV, aplikacji na konsole więcej filmów udostępnia w HD, a dla przeglądarek nie. Bo tak. Kiedyś widziałem to oznaczone przy niektórych filmach, że wersja HD tylko dla TV. Nie zdziwiłbym się, jakby twierdzili, że jest tak dlatego, że monitory komputerowe/laptopy są małe, więc HD ludziom niepotrzebne ;)

Odpowiedz
Czekałem na aplkiacje do LG Smart TV, ale jak Mierzwiak napisał, że pojawiła sie ta na PS4 to sciąnąłem i wow. Działa miliard razy lepiej niż na przeglądarce. Również będę tylko z tego korzystał.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
(06-01-2016, 21:47)Mierzwiak napisał(a): Jaka żenada,Daredevil czy Jessica Jones które w USA mają polskiego lektora i napisy - u nas nie. WTF?

No właśnie polskie napisy do tych seriali poznikały z amerykańskiego i brytyjskiego Netfliksa już parę tygodni temu :(

Odpowiedz
http://fdb.pl/wiadomosci/23755-filmy-i-seriale-dostepne-po-polsku-na-netfliksie

Odpowiedz
^ To już kolejna strona, która twierdzi że Beasts of No Nation ma polską wersję, podczas gdy jej tam wcale nie ma.

Myślicie że to już cała baza filmów i seriali jaką mają do zaoferowania i od teraz będą tam wrzucać już tylko nowości jak kolejny sezon Daredevila, czy sukcesywnie będą uzupełniać katalog? Bo jeśli nie, to w ten darmowy miesiąc zdążę obejrzeć wszystko co mnie interesuje i do widzenia.

Odpowiedz
Ale dlaczego sprawdzacie to na innych stronach, a nie tutaj? Tam Beasts rzeczywiście nie ma, ale wydaje mi się, że bardzo powoli, ale jednak dochodzą kolejne tytuły. Z drugiej strony, nie są to chyba duże update'y więc wydaje się mało prawdopodobne, że wiele się pod tym względem zmieni. Gdybanie, ale zakładam, że nie czekają na kolejne tłumaczenia tylko to po prostu kosmetyczne zmiany.

Odpowiedz
Wcześniej ten link nie pokazywał pozycji z polską wersją, teraz owszem :)

Pytam o katalog, bo dziwi mnie, że np. ze studia Warner Bros. są tak ogromne, głośne filmy, ale nic poza tym, to samo tyczy się Paramountu. Płacenie 43 zł za to, że dodadzą mi dwie pozycje na krzyż (które i tak mogą mnie nie interesować) wydaje mi się po prostu średnio opłacalne. Za roczną cenę Netflixa mam 10 filmów na Blu-ray.

Odpowiedz
W internecie już głośno o takiej aplikacji: https://www.smartflix.io/ Trzeba mieć, rzecz jasna opłacony abonament za Netfliksa, ale po zainstalowaniu tej apki otrzymuje się dostęp do pełnej bazy filmów i seriali. Póki co, aplikacja jest w ramach testów beta i jest darmowa. Nie wiem, jak się ustosunkuje sam Netflix do tego, bo o programiku robi się coraz głośniej. Sam właśnie testuję i jest... no, po prostu, tak jak byłem zadowolony z korzystania z Netfliksa przez ostatnie kilkanaście miesięcy, tak teraz poczułem się, jak dziecko w sklepie z zabawkami.

Dodatkowo, tu dyskusja odnośnie tego, czy to bezpieczne i czy nie. Wiadomo, każdy ponosi ryzyko na swój koszt: https://www.reddit.com/r/netflix/comments/3toeof/all_smartflix_app_for_windows_and_mac_access_more/?sort=confidence

EDIT:

Tu jeszcze artykuł, który może uspokoi tych bardziej nieufnych: http://www.express.co.uk/life-style/science-technology/632159/Netflix-Smartflix-Desktop-App

W przyszłości twórca zamierza wprowadzić jednorazą opłatę w wysokości niecałych 8 dolców. Jeśli projekt przetrwa dłużej niż miesiąc bez jakiejś akcji prawnej ze strony Netfliksa (a jak widać w wypowiedzi gościa z Netfliksa, w podlinkowanym artykule używanie VPN im nie wadzi - póki co) to jest naprawdę świetna alternatywa i można by się pokusić o zapłacenie.
"...matka rodzi człowieka, matka go karmi. Potem karmi go ziemia i ziemia go przenika, za każdym razem zostawiając szczyptę pyłu, aż w końcu człowiek nie jest już dzieckiem matki, lecz ziemi."

R.S. Bakker - "Mrok, który nas poprzedza"

https://thetwilightarea.wordpress.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"

Odpowiedz
No fajne, gdyby aplikacja na PS4 dawała mi do tego dostęp byłbym w filmowym niebie, ale choćby mi płacili nie będę oglądać filmów na kompie, nie te czasy już.

Odpowiedz
Smartflix - wybór rzeczywiście cudowny, to byłaby najlepsza oferta VOD ever. Byłaby, gdyby były napisy, a nie ma, nie chodzi bynajmniej o polskie, tylko chociażby angielskie - mnóstwo filmów i seriali jest z Netflixa duńskiego, niemieckiego, francuskiego, a tam dają napisy tylko ichniejsze. Np. Fargo drugi sezon, nie oglądałem, to pomyślałem, że zrobię to na Netflixie, a tu dupa, bo nie ma żadnych napisów oprócz duńskich.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości