Netflix, HBO Go, Showmax i inne serwisy VOD
zdzichon trochę odpłynąłeś :) Z prawami do dystrybucji nie jest tak prosto jak by się wydawało, a te przecież kosztują i noc dziwnego, że wykupywane są czasowo. Nikt nie będzie dożywotnio (?!) płacił za obecność jakichś filmów w katalogu skoro zainteresowanie nimi będzie znikome a co za tym idzie inwestowanie w nie nieopłacalne.

Alternatywy dla kupowania filmów nie ma i moim zdaniem nigdy nie będzie.

Odpowiedz
Może trochę. Powiedzmy, że wyprzedziłem czasy ;)

Z drugiej strony, z muzyką się dało, a streaming to czy tego chcesz czy nie, przyszłość. Jaką to przybierze ostateczną formę zobaczymy.

W grach też fizyczne nośniki sa na wyginięciu. Juz nie pamiętam kiedy ostatni raz używałem napędu w PC, chyba przy instalacji Windy. To juz tez odpadło, bo mam na pendrajwie. W laptopie sobie wymieniłem na dodatkowego twardziela, bo szkoda miejsca było.

Odpowiedz
No ale dystrybucja muzyki to co innego, inna sprawa, że teraz masz streaming w jakości lepszej niż oferuje to CD.

W przypadku gier dostajesz 1:1 to samo, to tylko inny model dystrybucji.

Stteaming / wersje cyfrowe filmów na ten moment nie są w stanie konkurować ani z jakością obrazu, ani dźwięku, nie mają też, ppza jakimiś dosłownie pojedynczymi przypadkami, dodatków.

Odpowiedz
Fakt, dlatego uważam, że fizyczne kopie zostaną dla garstki zapaleńców. Tak jak winyle przetrwały w świecie audio.
Co tez jest dość ciekawe, bo oferują lepszą jakość w stosunku do cyfry dzięki swoim fizycznym ograniczeniom.Nie można ich tak zmasakrować kompresorem podczas masteringu.

Masom naprawdę wystarczy jakość Netflixa. Ba, większość ludków z pracy jest zadowolona z 720p Showmaxa, jak i fake 1080i w TV, jak i wszelkim portalom typu cda gdzie już w ogóle wszystko wygląda jakby obraz ktoś zjadł i wyrzygał.

Z resztą, mi tez ta jakość wystarcza w 80% przypadków. Jedyne momenty gdzie zgrzytam zębami to niektóre sceny nocne i zadymione. Przy tym poziomie kompresji współczesne kodeki dalej sobie nie radzą. Wystarczy jednak porównać stare divxy i takie HEVC żeby zobaczyć jak olbrzymi jest w tej dziedzinie progres.

Odpowiedz
Jakby co to dzisiaj na Netflixie ma premierę "Okja". 

:)

Odpowiedz
Zastanawiam się coraz bardziej na wykupieniem Netflixa, początkowo nie widziałem takiej potrzeby, ale jak widzę Rick & Morty czy Daredevila, to zaczynam mieć wątpliwości. Chyba warto...

Odpowiedz
Cytat:Zastanawiam się coraz bardziej na wykupieniem Netflixa, początkowo nie widziałem takiej potrzeby, ale jak widzę Rick & Morty czy Daredevila, to zaczynam mieć wątpliwości. Chyba warto...

Zastanawiam się coraz bardziej nad wykupieniem szeptanki dla mojej firmy, ale jak widzę takie posty to zaczynam mieć wątpliwości. Chyba nie warto...

Odpowiedz
Huh. Właśnie odnowiłem sobie subskrypcję ze względu na "Defenders" (+ kilka zaległości), a tu ku mojemu zaskoczeniu dostałem darmowy miesiąc. Nie za bardzo ogarniam czy to jakaś promocja czy błąd, ale daję znać, może ktoś też skorzysta.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Wyskoczyło ci jakieś info, czy po prostu kasy nie wzięli?
Ja właśnie się zalogowałem na stare konto i dostaję normalny komunikat "Z naszych danych wynika, że masz już wykorzystany bezpłatny okres próbny. Bezpłatny okres próbny jest dostępny tylko dla nowych klientów."

Odpowiedz
Przy okazji - jak serial ma premierę powiedzmy dzisiaj, to o której można się go spodziewać na Netflix Polska?

Odpowiedz
Z tego co wiem to np. dotychczasowe Marvele od Netflixa były dostępne od północy dnia premiery. Więc Defenders powinno być o 24, a na pewno w nocy raczej będzie.

Odpowiedz
(17-08-2017, 01:39)Grievous napisał(a): Huh. Właśnie odnowiłem sobie subskrypcję ze względu na "Defenders" (+ kilka zaległości), a tu ku mojemu zaskoczeniu dostałem darmowy miesiąc. Nie za bardzo ogarniam czy to jakaś promocja czy błąd, ale daję znać, może ktoś też skorzysta.

Mialem podobną sytuację w czerwcu :) po 2 albo 3 miesiącach wróciłem do subskrypcji i spotkała mnie podobna niespodzianka. Jako przykładny polak-cebulak nie drążyłem tematu tylko korzystałem i oglądałem :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
(17-08-2017, 07:28)simek napisał(a): Wyskoczyło ci jakieś info, czy po prostu kasy nie wzięli?
Ja właśnie się zalogowałem na stare konto i dostaję normalny komunikat "Z naszych danych wynika, że masz już wykorzystany bezpłatny okres próbny. Bezpłatny okres próbny jest dostępny tylko dla nowych klientów."

Klikałem to co zwykle przy odnawianiu i gdzieś tam pod drodze (chyba na końcu?) wyskoczyło mi info że rozpocząłem darmowy miesięczny trial :) Sprawdziłem na koncie, kasy nie pobrali, w e-mailu także jest napisane że wybraną ofertą jest "free trial", a kasa zostanie pobrana przy przedłużaniu na kolejny miesiąc.

Ostatni raz subskrybowałem w okolicach premiery "Iron Fist", więc może to jakiś prezent powitalny?

Odpowiedz
Amazon, Apple i Comcast planują serwis, w którym za 30$ będzie można - jednorazowo oczywiście - oglądać nowości kinowe już 30-45 dni po premierze kinowej.

http://www.hollywoodreporter.com/news/hollywood-studios-could-launch-30-movie-rental-service-early-next-year-1031110

Oookeeeej? Nie wiem dla kogo miałaby to być oferta. Jeśli widziałeś film w kinie, to poczekasz na Blu-ray który możesz oglądać do upadłego. Jeśli ominąłeś kino (ludzie, smród żarcia itd.) to raczej i tak zaczekasz, bo nie będziesz płacić kilkukrotności ceny biletu za film który może być słaby.

Na Screen Junkies przebąkiwali coś o początku upadku kin, nie wiem na jakiej podstawie ale niech im będzie :)

Odpowiedz
Super. Filmy będą się szybciej pojawiały w sklepiku :)

Odpowiedz
No, chyba właśnie na takiej że szybko będą się pojawiały bardzo dobre kopie :)

Najnowszy blockbuster nagrany iPhonem na statywie postawionym przed OLEDem będzie wyglądać milion razy lepiej niż typowa kinowa kiblówa. Oni chyba tego w ogóle nie przemyśleli :)

Odpowiedz
Czytam o takich planach już od kilku lat, zmieniają się tylko potencjalne ceny i ilości dni od kinowej premiery, a nic nie doszło jeszcze do skutku. A co do nagrywania, to przecież z tego co kojarzę, to z każdego istniejącego VOD da się systemowo przechwycić obraz, nic nie trzeba nagrywać kamerką, nie wiem czy w ogóle jest możliwa blokada przechwycenia obrazu jeśli chodzi o PC, bo gdyby aplikacja była tylko na TV to pewnie większe szanse.

Odpowiedz
W ubiegłym tygodniu pojawiła się informacja, że Marvele i Disneye znikną z oferty Netfliksa. Tylko w USA, w Polsce pozostaje to bez zmian. Oficjalna informacja z biura prasowego Netfliksa.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
A jak to się będzie miało do netfliksowych seriali MCU?
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
To produkcje Netfliksa więc zostają na Netfliksie :)

Co do tego co pisze Pelivaron, to nie byłbym taki pewny nawet jeśli to oficjalna informacja. Na początek serwis Disneya startuje w USA i to tam filmy Disneya znikną z katalogu, natomiast z czasem serwis zostanie uruchomiony w kolejnych krajach i jakoś nie wyobrażam sobie żeby wystartował też w Polsce a mimo to dalej te filmy dostępne byłyby na Netfliksie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości