• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nicolas Winding Refn
[Obrazek: Nicolas_Winding_Refn.png_width284]
Ten pan powoli wyrasta na mojego ulubionego reżysera. Gość nie nakręcił ani jednego słabego filmu, w dodatku ma na koncie trzy kultowe klasyki. Poza tym jego ulubiony film to "Texas Chainsaw Massacre" Hoopera, no i przeklina w telewizji śniadaniowej :

jak tu gościa nie lubić?

Jego filmy przede wszystkim rozwalają mnie pod względem wizualnym, bo właściwie poza "Pusherami" żadne z dzieł Refna nie ma jakiejś oszałamiającej fabuły. Wszystko opiera się na klimacie - muzyce, pracy kamery, nawet specyficznym oświetleniu. Nicolas ma też świetnego nosa obsadowego. Tom Hardy i Ryan Gosling - obydwaj właśnie w jego filmach stworzyli swoje najlepsze dotąd kreacje.

Strasznie imponuje mi jak bardzo się ten reżyser rozwinął od swojego debiutu. Zaczynał od brutalnego, realistycznego(wręcz paradokumentalnego) kina, a obecnie tworzy artystyczne i wysmakowane filmy.

No i te soundtracki w jego filmach. Przecież napisy początkowe w "Drive", albo scena dyskoteki w szpitalu w "Bronsonie" to wielokrotne orgazmy audiowizualne.

A teraz proszę się wypowiadać na temat geniuszu pana Refna, wszelka krytyka będzie z tego topicu usuwana.:)

Odpowiedz
Uprzedziłeś mnie z tym tematem :)

No cóż, nie będę ukrywał - Refna darzę ogromną sympatią i lubię wszystkie jego filmy (nawet te, które uważam za mniej udane), a nieskrępowaną miłością pałam do "Drive". Z niecierpliwością czekam na jego najnowsze dzieło (które ponoć ma być pokazane w Wenecji, chociaż Gutek na swoim Facebooku wspominał coś o przyszłorocznym Cannes).

EDIT: tutaj fajny, tegoroczny dokument o NWR:

Odpowiedz
Pusher - super, 9/10
Pusher II - do dupy, nudna obyczajówa, 2/10
Pusher III - za scenę patroszenia Polaka, 7/10
Bronson - 7/10
film o jednookim wikingu - do Cannes z tym gównem!, 0/10
Drive - 10/10 (artystowskie wstawki - udaję, że ich nie ma)
Only God Forgives - tutaj musi być 10/10

Odpowiedz
a co to, Bronsona nie widziałeś? ;(

Odpowiedz
zapomniałem dopisać. moja opinia o tym filmie - krótka, acz treściwa - znajduje się w stosownym wątku.

Odpowiedz
Na opium.org.pl (pozdro D'moon :)) znalazłem link do fajnego dokumentu o NWR dla francuskojęzycznego widza - całe szczęscie tylko mała częśc wywiadów (m.in. z Gasparem Noe) jest w nieludzkim języku. Większość, m.in. te z Goslingiem, Mikkelsenem a nawet ojcem Refna, sa po angielsku. Jest też mowa o Only God Forgives (w czasie dokumentu NWR przygotowuje już film w Bangkoku):

http://www.dailymotion.com/video/xrq763_nwr-nicolas-winding-refn_shortfilms?start=888

Ulubiony film Refna to Texas Chainsaw Massacre Hoopera.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Polecam ten dokument, sporo ciekawych rzeczy się można dowiedzieć. Wrzucałem do niego link na YT, ale ktoś już usunął...

Odpowiedz
Cytat:Ulubiony film Refna to Texas Chainsaw Massacre Hoopera.

Coraz bardziej zaczynam go lubić.

Odpowiedz
Komuś udało się gdzieś dorwać Fear X?
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
W Zatoce Piratów widziałem.

Odpowiedz
Stoi od miesiąca na 85.5%. ; )
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
No, to w takim razie zostaje pewien gryzoń :) Swoją drogą, dzięki za przypomnienie o istnieniu tego filmu, bo to jedyny obraz Refna, jakiego nie widziałem jeszcze.

Odpowiedz
(25-06-2012, 11:19)nawrocki napisał(a): Polecam ten dokument, sporo ciekawych rzeczy się można dowiedzieć. Wrzucałem do niego link na YT, ale ktoś już usunął...
Ja nie moge tylko jednej rzeczy rozkminić. W dokumencie cały czas się mówi, że Refn w ogóle doświadczenia filmowego nie miał i nic nie wiedział o reżyserii robiąc Pushera (1996), ale na Wiki i w internecie (m.in. na stronie szkoły) można znaleźć info, że skończył jakąś nowojorską filmówkę w 1993. O co loto?

Odpowiedz
Ta nowojorska filmówka to była, zdaje się, szkoła aktorska.

Odpowiedz
Ma sens. Dzięki za rozwianie wątpliwości :)

Odpowiedz
http://www.sopotfilmfestival.pl/index.php/2012/03/filmy-nicolasa-windinga-refna-na-sff-2012/
"Niech da mi panna dwa miliony rurek z kremem"

Odpowiedz
5 minut temu na Ale Kino zaczął się dokument "Refn, reżyser bezkompromisowy".

Odpowiedz
do kroćset fur beczek!, znowu przegapiłem, a w internecie tego ciągle nie ma.
"to że gej sobie nie może wziąć ślubu to jest sprawa kościoła" - vast

Odpowiedz

Reklama zrobiona przez Refna. Słaba i nudna, ale sam Refn zalicza cameo.
"to że gej sobie nie może wziąć ślubu to jest sprawa kościoła" - vast

Odpowiedz
Może i nudna, ale stajla jednak ma. Modlę się, aby tak właśnie wyglądał "Only God Forgives".

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości