• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nicolas Winding Refn
[Obrazek: 65458_1.6.jpg]

Cytat:Niestety Refn w dalszym ciągu nie chce ujawnić szczegółów fabuły. Wiadomo jedynie, że będzie to horror o silnych kobietach. W czerwcu zapowiadał, że będzie w nim sporo seksu. Teraz dodał, że jego akcja rozgrywać się będzie w Los Angeles, w którego neonowej atmosferze zakochał się, kręcąc "Drive".

Zdjęcia planowane są na pierwszy kwartał 2015 roku. Muzykę skomponuje Cliff Martinez, a montażu dokona Matthew Newman.

Odpowiedz
Hm, opis raczej nie zapowiada powrotu do klimatów znanych z "Drive", a raczej kontynuowanie podążania ścieżką, wyznaczoną przez "Valhalla Rising" i "Onlt God Forgives". Szkoda.

Odpowiedz
Mi pasują klimaty zarówno Drive'a jak i Only God Forgives, więc jaram się.

Odpowiedz
OGF (bardziej) i VH (mniej) to były przestylizowane i przeintelektualizowane dziwadła i wolałbym, żeby Refn nakręcił coś w innym klimacie. No ale zobaczymy.

Odpowiedz
Nikt nie dostarcza tak zajebiście przestylizowanych i przeintelektualizowanych filmów jak Refn, więc czekam :) Jedni lubią sobie czasami wyłączyć mózg i zapuścić Transformersy albo Szybkich i wściekłych, a ja lubię wyłączyć mózg, nie rozkminiać i obejrzeć Valhalle albo OGF.

Odpowiedz
Nie ma co liczyć, że Refn kiedykolwiek powróci do normalnego kina w stylu "Pushera" czy "Drive".

Odpowiedz
Plakat ładny, ale poprzedni tytuł bardziej mi się podobał. Ciekawe czy znowu u Refna zagra Gosling..

A co do normalnego kina to w ostatnich latach szedł takim schematem:
"Bronson" - coś normalniejszego i bardziej przystępnego dla widza
"Valhalla" - dziwadło
"Drive" - coś normalniejszego i bardziej przystępnego dla widza
"OGF" - dziwadło

także w przypadku "The Neon Demon" wypada, że będzie "coś normalniejszego i bardziej przystępnego dla widza" :P
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
Plakat wygląda pięknie i tajemniczo, podobnie jak fabuła. Oczywiście może z tego wyniknąć bełkot, ale przynajmniej będzie na co popatrzeć i czego posłuchać. Refn połączony z hipnotyzującą muzyką Martineza, plus piękne zdjęcia. jestem na tak.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Cytat:z hipnotyzującą muzyką Martineza
A to przypadkiem nie ty krytykowałeś soundtrack Martineza w temacie OGF? :D

Odpowiedz
Dokładnie tak było. Też dlatego, że wbrew mym zasadom, przesłuchałem soundtrack bez znajomości filmu i trochę mnie wynudził. Ale potem zauważyłem jak niesamowicie ta muzyka buduje klimat i współgra z obrazem. Wszak to muzyka filmowa i jej podstawowym zadaniem jest odpowiednio działać w filmie.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz

Odpowiedz
Tymczasem - nowe nazwiska w obsadzie The Neon Demon:

http://variety.com/2015/film/global/keanu-reeves-christina-hendricks-join-cast-of-nicolas-refns-the-neon-demon-1201424819/

Keanu zwyczajnie lubię, a uber cycków nigdy za wiele, tym bardziej, że ma być dużo seksu ;)
"Renton - "Choose life, choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere cares."

Odpowiedz
Oby tylko Refn znowu nie popłynął i nie zaserwował ładnego wizualnie fabularnego kupsztala.

Odpowiedz
Niech płynie, ja tam jego stylówę mogę oglądać nawet jak treści brakuje :)

Odpowiedz
Też lubię jego stylówę, no ale 3 filmy bez fabuły w dorobku chyba mu wystarczą. :)

Odpowiedz
Przynajmniej szczery jest odnośnie swojego ostatniego filmu ;]
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Jemu fabuła, a raczej jej szkielet potrzebny jest tylko do snucia wizji na jej temat. Jest czysto pretekstowa, mogę się założyć, że nakręciłby film pełnometrażowy nawet z planu fabularnego zawierającego się w kilku punktach.

Gość jest artystą, który mi bardzo odpowiada, bo nie kręci tysięcznego artystycznego filmu o upośledzonym, zgwałconym przez los cygańskim chłopczyku, który gra palcami nóg na flecie, bo nie ma rączek. Wiecie o co chodzi..., o prześciganie się w coraz bardziej wymyślnych fabułach, tylko po to, żeby wzruszyć, utwierdzić wszystkich w przekonaniu, że jest się wrażliwym artystą, a przy okazji zakatować nas w kinie na śmierć, rzygam już takimi artystycznymi dramatami poruszającymi ważne tematy jednostki i zbiorowości.

Refn zamiast tego robi sobie zajebiście kreatywne kino artystyczne oparte na popularnych gatunkach. Valhalla Rising może i jest przeintelektualizowana i wydumana do granic możliwości, ale już w "Drive" schodzi na ziemię i robi film, na którym można się świetnie bawić, do tego zachowuje swoją specyfikę i tworzy kultowy obraz.
"Drive" lubię, ale to jeszcze nie było to, jak obejrzałem OGF to przecież ewidentnie widać, że Drive to wstęp do OGF, wprawka. OGF jest dla mnie prawie perfekcyjne, niesamowicie barwny, poetycki i interesujący film z mnóstwem fajnych postaci, do tego daje mnóstwo satysfakcji w postaci czystej rozrywki.

Przez cały seans miałem wrażenie, że uczestniczę w śnie, który ma rytm, bo Refn świetnie czuje muzykę i widać to na ekranie, muzyka jakby czasem narzucała mu rytm konstruowania poszczególnych scen i to świetnie wychodzi. Tak jak Tarantino puszcza muzykę tylko po to, żebyśmy sobie posłuchali, trochę jak stacja radiowa, to Refn zachowuje się jak gość, który zapodaje solówki i tworzy sekcję rytmiczną jednocześnie. No i największy plus Refna, on nie zapomniał, że kino to przede wszystkim obraz, a nie wielowątkowa powieść.

Na "The neon demon" czekam z niecierpliwością. Jak to będzie horror, to podejrzewam, że będzie wyglądał tak samo ładnie i barwnie jak "Suspiria", może fabuły nie zdradza, bo zgubił kartkę A4, na którym był rozpisany w punktach scenariusz.;)

Jeszcze jedno, robi bardzo dobre wstępy/sceny otwierające film:

Odpowiedz

Najlepsza reklama alkoholu jaką widziałem. Pokażcie mi drugiego współczesnego reżysera z taką stylówą. Nie ma, więc jaram się okrutnie na myśl o Neon Demon.
https://www.nowness.com/story/hennessy-xo tutaj jeszcze parę słów od Refna o reklamie i kilka fajnych zdjęć z produkcji.

Odpowiedz
No stylówę Refn ma, ale co poza tym?

Odpowiedz
A poza tym wiele innych zalet. Już bez przesady, kolesiowi nie wyszedł JEDEN film.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości