Niepopularne poglądy (filmowe)
Czy jest coś, co chcielibyście o filmach powiedzieć, ale boicie się w obawie, że zostaniecie uduszeni kablem od myszki przez innych forumowiczów? Na pewno wiele osób ma poglądy nt. kinematografii, które dla innych mogą się wydać kontrowersyjne. Oto miejsce dla was! Piszcie o wszystkim tym, co dla innych jest solą w oku. W tym wątku będziecie bezpieczni - obowiązuje zakaz mordowania za niesłuszne przekonania.:)

Może zacznę...

- filmy Kubricka to przeciętniaki
- ocenianie filmów pod kątem "a ja chciałem\spodziewałem się\wolałbym, żeby tutaj było tak a tak..." jest głupie
- do filmów powinno się podchodzić uczciwie - idziesz na Mortal Kombat, to nie oczekujesz głębokiej fabuły; idziesz na film Zanussiego, to nie czepiasz się że nie ma akcji
- polskie filmy to plama na światowej kinematografii
- Wajda kręci dobre filmy. Jak na standardy kina moralnego niepokoju lat 60-tych.
- kino moralnego niepokoju w większości przypadków jest żenujące, nudne, zbędne
- Dzień świra to jeden z tych żenujących, kretyńskich, niepotrzebnie wulgarnych, przeforsowanych filmów

tyle na początek... postarajcie się nie komentować, ale dopisywać własne propozycje;)

Odpowiedz
Za "Dzień Świra", to Cię kiedyś zamorduję. :D

Świetny temat, odgrzewany ze Starego Forum (chlip chlip):
http://przyjaciele.esensja.pl/filmforum/viewtopic.php?t=1197&start=0
Polecam zapoznać się, a może nawet przenieść co ciekawsze tezy. :)

Przednia i bezkarna zabawa - mówię Wam. :)

P.S.: Chyba przeniosę temat do Filmów zagranicznych, ale jeszcze nie wiem. ;)

Odpowiedz
Przenieś, może będzie popularniejszy... :)

A co do tematu z poprzedniego forum - a więc to tak! Tak myślałem, że już kiedyś taki temat był, ale nie mogłem go znaleźć, to założyłem nowy.:)

Odpowiedz
Bluźnierca, bluźnierca, po stokroć bluźnierca :!: Spalić go :!: :twisted:

A teraz coś od siebie:

-Robert Rodriguez jest słabym reżyserem.
-Military jest heretykiem :twisted:

Odpowiedz
z tego starego tematu des mial nawet napisac artykul, ale znikl gdzies... szkoda....

Odpowiedz
- Polskie filmy w 95% są cienkie, nudne i bez sensu
- nie podoba mi się "MIŚ" :twisted:
- Władca Pierścieni - Druzyna Pierścienia to jeden z moich dwóch ulubionych filmów i wolę ekranizacją Jacksona od książki która potrafi przynudzać (co nie zmienia faktu, że jest genialna i czytałem ją 3 razy) cała trylogia Jacksona to dla mnie genialne arcydzieło filmowe :D
- Pulp Fiction jest dla mnie takim sobie niespecjalnym filmem.
- Lubię sequele Highlandera :lol: (nie twierdzę, że są dobre bo nie są, ale i tak je lubię)
- Najlepszy Batman to ten Nolana 8)

Odpowiedz
Stare forum... łezka się kręci w oku, nie? Tylko nie rozumiem, dlaczego Des uznał że "najlepsze filmy animowane pochodzą z Japonii" za kontrowersyjną opinię. Przecież wiadomo, że nic japońskiemu anime nie dorówna zarówno jakością, jak i treścią ;))).
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):- Polskie filmy w 95% są cienkie, nudne i bez sensu

To jest offtop miały być opinie niepopularne, a to do góry to powrzechna opinia wielu ludzi :twisted:

A teraz moje typy:

-Lubie Władce Pierścieni Jacksona
-Niebieski jest nudnym filmem
-Crash jest gorszy od Brokeback Mountain
-Equilibrium jest świetnym filmem SF
-Powrót do przyszłości to przeciętny film

Narazie tyle jak coś sobie przypomne to dopisze :wink:
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
- Pan Wołodyjowski jest lepszy od Potopu ;)))
- Brokeback Mountain jest filmem średnim
- Skazani na Shawshank są filmem co najwyżej dobrym
- Zielona mila to film co najwyżej średni
- Władca Pierścieni sprawdza się jako ekranizacja
- Pasja byłaby filmem żenującym, gdyby nie szatan i Bellucci w roli Marii Magdaleny
- Niezniszczalny jest filmem znakomitym
- Walki w "Matriksie Reaktywacji" są średnio zrobione pod względem technicznym
- Pianista to jeden z gorszych filmów Polańskiego (ale to chyba takie kontrowersyjne nie jest ;)
- Dziewiąte wrota zostałyby uznane za film przynajmniej bardzo dobry, gdyby nie nazwisko reżysera, po którym wszyscy spodziewali się nie wiadomo czego
- Egzorcysta nie straszy
- Dawno temu w Ameryce nie jest geniuszem w czystej formie, tylko co najwyżej filmem rewelacyjnym ;)))

Odpowiedz
-oglądając "pasje" cieszył mnie widok brutalnych scen.

śmiałem sie z koleżanek i kolegów ktorzy byli zieloni a nawet płakali po pasji 8)

Odpowiedz
- Lubię "Atak klonów"
- Każda kolejna część filmowego Władcy Pierścieni jest lepsza (choć, do każdej można też się coraz bardziej przyczepić).

Wiecej kontrowersyjnych (chyba) pogladów nie pamiętam, ale żadnych nie żałuję i ani myślę się poprawiać :D

Na marginesie:
Military, chcę to zobaczyć własnoręcznie napisane (lub skopiowane i wklejone :wink: ) bo niedowierzam :
- "Odyseja Kosmiczna 2001" to przeciętniak
- "Dr Strangelove" to przeciętniak
- "Mechaniczna pomarańcza" to przeciętniak

Odpowiedz
maciej napisał(a):-oglądając "pasje" cieszył mnie widok brutalnych scen.

śmiałem sie z koleżanek i kolegów ktorzy byli zieloni a nawet płakali po pasji 8)

Nie myślałeś o przymusowym leczeniu :?: Na "Martwicy mózgu" chyba sikałeś ze śmiechu. :roll:

Odpowiedz
martwicy nie widziałem...

w końcu niepopularne poglądy czyż nie?? :D

a trzeba przyznać że w psji bardzo "ładnie" to wszystko pokazali

Odpowiedz
Gonzo:

- Odysei nie widziałem (całej), więc się nie wypowiem
- Dr Strangelove - no jasne! To niby komedia, ale nieszczególnie śmieszna. Dobra, pokazuje bałagan panujący "na górze", jest parę zabawnych tekstów, ale Peter Sellers zawsze był dla mnie marnym komikiem (Różowej pantery też nie lubię - tak przy okazji:P), zaś poza nim tylko George C. Scott jest tu warty uwagi
- o Mechanicznej pomarańczy już pisałem. Pierwsza połowa nieprzeciętna, doskonała, ale kiedy Alex dostaje się do więzienia - film nudzi, brak mu już polotu. Wyciągając średnią - przeciętniak

Parę innych rzeczy:
- Predator 2 jest lepszy niż 1
- brakuje mi Chevy'ego Chase'a (co się z nim w ogóle dzieje? on jeszcze żyje?)
- "Taksówkarz" jest nudny, pod koniec niezamierzenie komiczny i w żadnym wypadku nie zasługuje na tak wysokie oceny

P.S.

Na Martwicy mózgu sikałem ze śmiechu.:D Ale Pasja mnie tylko nudziła..

Odpowiedz
maciej napisał(a):-oglądając "pasje" cieszył mnie widok brutalnych scen.

Ja też ja też :twisted: Na Martwicy też się śmiałem :twisted:
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
- Terminator 1 jest lepszy niż 2, który jest przykładem autoplagiatu (co wyraźnie widać zwłaszcza jak się je obejrzy jeden po drugim w krótkich odstępach czasowych) mimo to nadal uważam T2 za świetny film.

Odpowiedz
military napisał(a):Gonzo:
- "Taksówkarz" jest nudny, pod koniec niezamierzenie komiczny i w żadnym wypadku nie zasługuje na tak wysokie oceny

taksówkarz jest wspaniały co nie zmienia faktu że ta końcówka... ajajaj... strasznie żałuje że nie wyłączyłem po tym jak dostał

Odpowiedz
military napisał(a):- "Taksówkarz" jest nudny, pod koniec niezamierzenie komiczny i w żadnym wypadku nie zasługuje na tak wysokie oceny.
Aby docenić "Taksówkarza" musisz być masochistą z rozkoszą taplającym się w chorej atmosferze Nowego Jorku. Może nim nie jesteś i stąd twoja opinia ;)

A na Matwicy to chyba wszyscy kwiczą ze śmiechu ;)))

Odpowiedz
-tańcząc w ciemnościach... mimo że jeden z najlepszych filmow jakie widziałem... to nie mogłem patrzeć na te wszystkie "musicalowe" wstawki. myślałem że sie zrzygam w pewnym momencie. dobrze że końcówka mi to zrekompensowała... film wspaniały :D

Odpowiedz
Również wolę pierwszą część Terminatora od drugiej.

To już wiem dlaczego military nie lubisz Kubricka- jego filmy nie epatują krwią (no, może poza niektórymi scenami w "Lśnieniu") i nie można na nich- jak to powiedziałem- sikać ze śmiechu z tego powodu. Końcówka "Taksówkarza" jest dla ciebie komiczna, ponieważ jest w niej najwięcej krwi. Coś tu jest nie tak. :roll:

EDIT: W "Martwicy..." niektóre wstawki mnie śmieszyły, np. sceny z "dzieckiem" :wink: w parku czy kiedy zombie sie wesoło zabawiały. I to wszystko :roll:

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon