Niezwyciężeni (2017)
Instytut Pamięci Narodowej, studio kreatywne Fish Ladder i firma Juice przedstawiają “Niezwyciężonych” - animowany film pokazujący walkę Polaków o wolność, od pierwszego dnia II wojny światowej, aż do upadku komunizmu w Europie w 1989 roku. Narratorem angielskiej wersji filmu jest brytyjski aktor Sean Bean, a polskiej Mirosław Zbrojewicz.

Premiera filmu odbywa się przed 78. rocznicą agresji ZSRS na Polskę i pokazuje kluczowe momenty 50-letniej walki Polaków o wolność. Wysiłki te prezentowane są przez bohatera, który z jednej strony jest symbolem zmagań, z drugiej strony w każdej scenie odsyła do historycznych postaci jak rtm. Witold Pilecki, Irena Sendler czy Witold Urbanowicz. Niektórzy z bohaterów pojawiają się w filmowej formie po raz pierwszy: gen. Stanisław Maczek, Jan Karski czy Marian Rejewski.

Znakomicie zrobione. Powinni to puszczać we wszystkich nazisto... niemieckich szkołach na początku każdej lekcji :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Wykonanie i sam pomysł jak najbardziej zajebiste. Przyznam jestem mocno zaskoczony :D

Odpowiedz
(15-09-2017, 17:07)Pelivaron napisał(a): Powinni to puszczać we wszystkich nazisto... niemieckich szkołach na początku każdej lekcji :)

Jako studium narodowych kompleksów?
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
(18-09-2017, 22:24)Lawrence napisał(a):
(15-09-2017, 17:07)Pelivaron napisał(a): Powinni to puszczać we wszystkich nazisto... niemieckich szkołach na początku każdej lekcji :)

Jako studium narodowych kompleksów?

Nie, żeby sobie do szwabskich łbów wbili prawdę historyczną :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Po pierwsze żadnych "szwabskich". Po drugie nikt nie zakłamuje prawdy historycznej. A po trzecie to jak już edukować to czymś lepiej niż kolejnym nadętym filmem i robieniu z siebie największej ofiary. Gdyż strasznie to męczące i raczej odwrotny efekt się otrzymuje. I OK ktoś może mieć jakieś problemt i kompleksy, ale nie musi nimi katować innych.
Arahan

Odpowiedz
(18-09-2017, 22:47)Lawrence napisał(a): Po pierwsze żadnych "szwabskich".

A jakich?

(18-09-2017, 22:47)Lawrence napisał(a): Po drugie nikt nie zakłamuje prawdy historycznej.

Powiedz to szwabskim mediom :)

Odpowiedz
Przede wszystkim Szwabia to kraina geograficzna w południowych Niemczech, a więc teoretycznie to aby teraz się ustosunkować to musiałbym zająć się mediami z Augsburga. A już na poważniej to i tak ta dyskusja prowadzi donikąd i wiem, że w tych kwestiach na forum będę osamotniony na polu bitwy. Jedynie mogę powiedzieć, że wprost uwielbiam i ostatnimi czasy dzieje się to częściej, kiedy osoby mieszkające w Polsce tłumaczą mi jak jest w Niemczech.
Arahan

Odpowiedz
(18-09-2017, 22:47)Lawrence napisał(a): Po pierwsze żadnych "szwabskich".

Racja. SZKOPSKICH :)

(18-09-2017, 22:47)Lawrence napisał(a): Po drugie nikt nie zakłamuje prawdy historycznej.

Po 1 - "polskie obozy"
Po 2 - "antysemickie AK"
Po 3 - "bohater" Stauffenberg

Po 4 - "zrzekliście się milcząco reparacji"

Rzeczywiście. Nikt tam nie zakłamuje historii.

(18-09-2017, 22:47)Lawrence napisał(a): A po trzecie to jak już edukować to czymś lepiej niż kolejnym nadętym filmem i robieniu z siebie największej ofiary.

Ależ Polacy i Polska była jedną z największych ofiar szkopów.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Jak pisałem cała "dyskusja" nie ma sensu, gdyż naturalnie Wy wiecie lepiej jak jest w Niemczech, jacy są Niemcy itd. Nie wspominając, że te teksty "Szwaby" i "Szkopy" uważam za obraźliwe, też z perspektywy moich przyjaciół, znajomych. I tak samo tak się składa, że pracowałem w takim budynku w Berlinie co się nazywa "Topographie des Terrors", który znajduje się na terenach dawnej siedziby SS. I celem jego jest badanie zbrodni SS i jest tam cała wystawa poświęcona zbrodniom na terenach okupowanych z podziałem na wszystkie państwa okupowane i naturalnie jest specjalnie wydziela część o Polsce.  Ale wiadomo tak jak przez wielu od osób siedzących po drugiej stronie Odry będę przekonywany jak naprawdę jest tam gdzie mieszkam. A Stauffenberg z perspektywy niemieckiej jest bohaterem, tyle, że historia nie jest aż taka prosta i jednowymiarowa jakby się chciało.

A wracając do tej animacji to w sumie mogę się pod tym podpisać:

Cytat:Węglarczyk na Onecie chwali bo chyba nie zna żadnego nauczyciela historii za granicą. Może za pośrednictwem Marcin Wyrwał jakoś do niego trafię. Ja zapytałem się moich kolegów po fachu co myślą o tym filmie. A znam takich, co naprawdę są otwarci na inny punkt wiedzenia (mam tego więcej).

Norwegia:
At one point I wondered if it was a video game. It's perfect for creating a strong good guy/ bad guy feeling and if the next step had been a game where I could shoot all the evil Germans and Russians I'd be more than ready. So for the same reason - I don't like it!
Anglia:
"Interesting" simplistic selective narrative.
Jewish poles only appear when it is convenient to support this narrative - inconvenient truths suppressed re relationship between Poles and Polish Jews
Ignores range of opinions within Poland e.g. role of Polish Communist parties.
Role of Polish forces in various campaigns in W Europe - alongside British forces.
Air Force - Polish squadron in Battle of Britain.
Fighting alongside British army in Italy & in Normandy.
OK they were taking orders from Soviet Union but there were undoubtedly Polish Communists.
This suggest more of a 'civil war' rather than a war against foreign opporessors.
Also Pope responsible for events post 1979 - no mention of Solidarity, perhaps because they don't align with current regime?
Francja:
just watched it.... It's a videogame clip as propaganda history mixing ''real facts'' and delirious interprétation
Every codes of worst trailers to catch people who uses to watch on comics
Poland is presented as the main victim of war more as strangers dead in extermination centers, it seems some project to create anger against Russians and americans in the air " we are alone in the hostile world''
Lot of very simple colours, deep voice as action movie, digital pictures.... Even reference to star wars....
Not very scientific ! But dangerous because it can be ''fun'' for public...
Włochy:
After a quick look at the clip, I can tell you that I don't like it. Using a visual tool fitter for a fantasy, it shows the Polish as one only entity made by super-victims or super-heroes against the rest of the world, until the arrival of the man sent by god...
Manichaeism apart (terrible!), I don't like the idea that, in order to involve the youngsters, you must flatten everything on their everyday life, turning history in a video game.
NIemcy:
isn't it that propaganda, or?
Who is "we"? And what means "ours"?
Węgry:
if I didn't know anything about IPN, I would think it is the latest war game for youngsters with elements of heroic events (some of them didn't unfold the whole truth I would politely say). This heroic narrative carries a danger. Namely: What do we want from the next generation? When I watched this (propaganda?) short film, that was what came into my mind at first.
Secondly
Do we want from them to fight and/or die for their country (again)? OR Do we want from them to live for their country?
DO we want to prepare them for another war in which they could become heros/heroines and dead men/women
Thirdly
It seems to me -sorry to say that- that the Polish nation and soldiers won the WWII and Cold War alone. I think it is great to be a part such a nation,

Czyli to co pisałem i uważam cały czas i co dla wielu pewnie jest ciężkie do pojęcia, ale zagranicą mało kogo to interesuje. A takie produkcje tym bardziej nikogo nie zachęcą, a zniechęcą, gdyż na logikę, czy chcielibyśmy się zadawać lub słuchać kogoś robiącego ciągle z siebie ofiarę, nabzdyczonego, strzelającego fochy i przekonanego o swojej nadwspaniałości.
Ale jak pisałem, cała ta dyskusja nie ma sensu i tak niepotrzebnie się pewnie produkuje i potem pewnie będę denerwował.
Tak też z mojej strony to na razie tyle, dziękuję za uwagę i Chałwa Wielkiej Polsce!
Arahan

Odpowiedz
Urocze, jak Lolrens próbuje bronić swoich szwabskich rodaków :D

Odpowiedz
(18-09-2017, 22:58)Lawrence napisał(a): Przede wszystkim Szwabia to kraina geograficzna w południowych Niemczech, a więc teoretycznie to aby teraz się ustosunkować to musiałbym zająć się mediami z Augsburga. A już na poważniej to i tak ta dyskusja prowadzi donikąd i wiem, że w tych kwestiach na forum będę osamotniony na polu bitwy. Jedynie mogę powiedzieć, że wprost uwielbiam i ostatnimi czasy dzieje się to częściej, kiedy osoby mieszkające w Polsce tłumaczą mi jak jest w Niemczech.

[Obrazek: tumblr_n0qiems4oe1r9pt1so4_250.gif]

W sensie - filmik całkiem spoko, ale np. śmieszy mnie wyskakiwanie z papieżem, kiedy całość jest raczej bezpodmiotowa czy to ciągłe "my". Jacy "my"?

Ale jestem całym sercem za tobą w tej dyskusji "SZWABY POWINNY TO PUSZCZAĆ SOBIE W SZKOLE!!!". To może POLACZKI opowiadać o Jedwabnem?

Odpowiedz
(20-09-2017, 08:23)Phil napisał(a): Ale jestem całym sercem za tobą w tej dyskusji "SZWABY POWINNY TO PUSZCZAĆ SOBIE W SZKOLE!!!". To może POLACZKI opowiadać o Jedwabnem?

Nie mam z tym problemu. Prawda zawsze na propsie :)

Tylko niech nie zapomną na Ukrainie puszczać filmów o Wołyniu, a w Rosji o Katyniu.

Odpowiedz
I generalnie niech na lekcjach puszczają tylko filmy o zbrodniach narodów <ok>

Odpowiedz
(18-09-2017, 22:47)Lawrence napisał(a): niż kolejnym nadętym filmem i robieniu z siebie największej ofiary. Gdyż strasznie to męczące i raczej odwrotny efekt się otrzymuje. I OK ktoś może mieć jakieś problemt i kompleksy, ale nie musi nimi katować innych.
Czekam jak Angela Merkel wyjdzie i powie:
"Dobra, dość tego pierdolenia o Holocauście, od dzisiaj płacicie full price za okręty podwodne i inne zabawki do wybijania Palestyńczyków."
XD
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
(20-09-2017, 08:43)Phil napisał(a): I generalnie niech na lekcjach puszczają tylko filmy o zbrodniach narodów <ok>

Jeżeli są to lekcje historii, a akurat dzieciaki - w odpowiednim wieku - przerabiają tematy II wojny światowej, to dlaczego tak ma nie być?

Odpowiedz
Bo Wołyń nie jest dla dzieciaków? Taki przykład z brzegu :)

Odpowiedz
Myślę, że dzisiejsze dzieciaki z liceum w dobie internetu nie będą jakoś mocno zszokowane.

Odpowiedz
Cytat:OK they were taking orders from Soviet Union but there were undoubtedly Polish Communists.
To nie Naziści, to Niemcy :)

Odpowiedz
(20-09-2017, 02:13)Lawrence napisał(a): (...) Czyli to co pisałem i uważam cały czas i co dla wielu pewnie jest ciężkie do pojęcia, ale zagranicą mało kogo to interesuje. A takie produkcje tym bardziej nikogo nie zachęcą, a zniechęcą, gdyż na logikę, czy chcielibyśmy się zadawać lub słuchać kogoś robiącego ciągle z siebie ofiarę, nabzdyczonego, strzelającego fochy i przekonanego o swojej nadwspaniałości. (...)
Ale Żydów i murzynów jakoś słuchają. Mało mnie obchodzi co kogo interesuje za granicą, ale obchodzi mnie środek do celu tj. żeby ich obchodziło, bo np. 3 tryliony dolarów piechotą nie chadza, nie licząc już ich poczucia moralnej niższości ;)

Dlatego też filmik niezły, ale nie tędy droga - chociaż lepsze to niż nic. Kraj taki jak Polska musi mieć swoją politykę historyczną i propagandę.

Odpowiedz
(20-09-2017, 02:13)Lawrence napisał(a): Jak pisałem cała "dyskusja" nie ma sensu, gdyż naturalnie Wy wiecie lepiej jak jest w Niemczech, jacy są Niemcy itd.

Wiemy lepiej niż Niemcy powiadamiani przez ich niemieckie media :)
(choć) Jak podawała ostatnio szwabska... a wróć, bawarska gazeta o 90% wzrosła przestępczość wśród uchodźców, w tym 18% z nich dopuściło się gwałtów i przestępstw seksualnych.

Idzie ku lepszemu z wolnością mediów nawet w takim reżimie ;)

(20-09-2017, 08:23)Phil napisał(a): To może POLACZKI opowiadać o Jedwabnem?

A co było w Jedwabnem? Zbrodnia "zlecona" przez polskie władze?
Jaka była prawdziwa ilość ofiar?
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon