Nowości, zapowiedzi, trailery - wątek informacyjny
(13-09-2017, 22:46)PropJoe napisał(a): Ale jaki zamach?
Na Regana. W naszej rzeczywistości przeżył i pokonał Imperium Zła, a w alternatywnej może zginąć i historia potoczy się inaczej.
Ciekawe jaki to będzie miało budżet bo pokazywanie alternatywnej historii świata może być kosztowne.
Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

Odpowiedz
(14-09-2017, 01:58)Crov napisał(a):
(13-09-2017, 22:46)PropJoe napisał(a): Też uważam, że Holland to zdecydowanie najlepszy (edit: no dobra, przynajmniej bardzo dobry) wybór. A na pewno najpewniejszy. Kto z polskich reżyserów ma w CV odcinki takich seriali jak The Wire, House of Cards, The Killing czy Treme?
No tak, tylko, że to nie znaczy wiele. Tj. na pewno mogła zobaczyć jak te seriale są produkowane, ale reżyser tam to przecież tylko narzędzie. Więcej dobrego myślę wróżyłby dobry reżyser filmowy, który ze swoją wizją będzie robił serial (vide House of Cards).

Inna rzecz, ze to polski serial od Netflixa reżyserowany przez Agnieszkę Holland. Zapowiada się jak najbardziej bezpłciowy twór.
Liczę, że jednak bardziej płciowy niż ostatnie serialowe hity takie jak Pakt czy Belfer. Zdaję sobie sprawę z tego, że reżyser to tylko narzędzie, ale dlatego też nie demonizuję wyboru Holland, wręcz przeciwnie. O ile tutaj też będzie tylko tym narzędziem to mi wystarczy jej CV i gwarancja poprawnego rzemiosła. Jej nazwisko jest na razie najbardziej eksponowane i pewnie tak zostanie, ale niekoniecznie musi to oznaczać decydujący głos w sprawach artystycznych. Zobaczymy. 

No i jakiego dobrego reżysera filmowego byś wolał? Smarzowski? Pasik?

(14-09-2017, 09:23)Mental napisał(a): Jak to co? Nie znasz takich wybitnych twórców jak Leslie Libman, Dan Attias, Gloria Muzio czy Steve Shill? Oni tez reżyserowali epizody np. "The Wire" oraz innych mega popularnych seriali. Te nazwiska zmieniły historię kina i są na ustach wszystkich.
No, ale wyreżyserowali te epizody w sposób spójny z wizją showrunnerów i przede wszystkim jakieś milion razy sprawniej niż 99% polskich seriali. Podobnie Holland sprawdziła się jako narzędzie reżyserując m.in. jeden z najlepszych odcinków The Wire z tego co pamiętam.

Może by wydzielić temat?

Odpowiedz
Ironizujcie sobie ile chcecie, a to znaczy, że Holland ma lepszy warsztat niż 90% polskich reżyserów. Tylko tyle i aż tyle.

O widzę, że Prop Joe mnie ubiegł.

Odpowiedz
(14-09-2017, 09:51)PropJoe napisał(a): Liczę, że jednak bardziej płciowy niż ostatnie serialowe hity takie jak Pakt czy Belfer. Zdaję sobie sprawę z tego, że reżyser to tylko narzędzie, ale dlatego też nie demonizuję wyboru Holland, wręcz przeciwnie. O ile tutaj też będzie tylko tym narzędziem to mi wystarczy jej CV i gwarancja poprawnego rzemiosła. Jej nazwisko jest na razie najbardziej eksponowane i pewnie tak zostanie, ale niekoniecznie musi to oznaczać decydujący głos w sprawach artystycznych. Zobaczymy.

No i jakiego dobrego reżysera filmowego byś wolał? Smarzowski? Pasik?
Ja też nie demonizuje. Po prostu uważam, że Holland to maksymalny średniak reżyserski, a CV w znanych serialach z USA wcale tego nie zmienia, bo w serialu reżyser jest raczej od dopilnowania by wszyscy zrobili, co trzeba. I tyle. Te seriale reżyserowało wielu reżyserów, ale prawdziwym reżyserem w telewizji jest jednak showrunner. To jego wizja musi być odzwierciedlona. Wyjątkiem są reżyserzy pierwszych odcinków (vide Fincher w HoC), bo to oni nadają zwykle styl reszcie serialu. Oczywiście nie uważam, że jezeli Ciebie to ekscytuje to źle czy coś - żeby było jasne. :) Po prostu chciałem zwrócić uwagę, żeby też nie przesadzić z ekscytacją.

Tak, jak mówisz - to rzeczywiście świadzy o tym, że ma poprawne rzemiosło, ale IMO ktoś stojący za serialem, producent/showrunner, to powinien byc ktoś więcej. Smarzowski? Pasik? Może spoko, choć ja nie jaram się żadnym z nich. Nie mowie, ze Holland w ogole nie jest w stanie zrobić dobrego serialu, ale ja bym się ekscytował widząc tutaj kogoś, kto mi się kojarzy z jakąś wizją, stylem. Smarzowski w sumie byłby spoko.

Ale to tak tylko. :) Nie mowie, ze nie moze byc dobre. Choc ja raczej nie planuje sięgać, bo póki co nic mnie w tym temacie nie jara.

(14-09-2017, 09:23)Mental napisał(a): Jak to co? Nie znasz takich wybitnych twórców jak Leslie Libman, Dan Attias, Gloria Muzio czy Steve Shill? Oni tez reżyserowali epizody np. "The Wire" oraz innych mega popularnych seriali. Te nazwiska zmieniły historię kina i są na ustach wszystkich.
:)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
(14-09-2017, 10:31)Crov napisał(a): Ja też nie demonizuje. Po prostu uważam, że Holland to maksymalny średniak reżyserski, a CV w znanych serialach z USA wcale tego nie zmienia, bo w serialu reżyser jest raczej od dopilnowania by wszyscy zrobili, co trzeba. I tyle. Te seriale reżyserowało wielu reżyserów, ale prawdziwym reżyserem w telewizji jest jednak showrunner.
Jeśli Holland nie jest w tym przypadku showrunnerem to uważam, że sprawdziła się w pilnowaniu, żeby wszyscy robili co trzeba, więc jeśli tu też będzie zajmować się głównie tym to spoko. Biorąc pod uwagę, że ma jakieś tam nazwisko i to, że wyreżyseruje więcej niż 1-2 odcinki pewnie będzie miała więcej do powiedzenia niż przy pojedynczych odcinkach seriali dla HBO. Ale nadal nie jest to dla mnie problem o ile jest w ekipie, ktoś kto ma wizję serialu i będzie miał do powiedzenia przynajmniej tyle co Holland.

I żeby było jasne - nazwisko Holland mnie nie jara w tym projekcie specjalnie, ale jest moim zdaniem gwarancją jakiegoś poziomu warsztatu. Jeśli scenariusz będzie ok, budżet i możliwości Netflixa powinny zagwarantować nieosiągalny dla większości polskich seriali poziom realizacyjny to nie mam problemu ze "średnią" reżyserią.

Odpowiedz
Chciałem tylko przypomnieć, że Holland już robiła jeden serial. To się chyba nazywało Ekipa czy jakoś tak. Jak wyszło wszyscy wiemy
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Ja nie widziałem, ale ktoś ostatnio (chyba Des) wrzucał gdzieś tekst gdzie ktoś się dobrze wypowiadał i niektórzy chyba mają z tym serialem dobre wspomnienia. Jednak Borys Szyc jako neonazista to dla mnie troszeczkę za dużo.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Może ekipa (hłe hłe) z planu ma dobre wspomnienia, ale założę się, że przeciętni widzowie nie bardzo będą kojarzyć ten tytuł z czymkolwiek ;)
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości