Oglądanie filmów w TV
(18-10-2016, 13:30)shamar napisał(a): Czy tylko ja nie mogę odpisać pod żadnym postem Gieferga? Zawirusował forum, czy jak?  Wywala błąd 403

Miałem przed chwilą to samo w conajmniej kilku tematach.
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Cytat:DAFUQ? Kto coś takiego pisał?

Nie w tym temacie, to dygresja, spokojnie...

Odpowiedz
Jak w TV to tylko Kevin. Akurat tutaj jest tak, że wersja z polsatu zawsze będzie dla mnie najlepsza. Pamiętam na pamięć kiedy będzie reklama i teksty lektora. Z napisami lub innym lektorem to nie byłoby to samo.

Odpowiedz
Swoją drogą, w zeszłym tygodniu na polszmacie puścili Kevina (dwójkę)... ;)

Odpowiedz
Btw. lektor Kevina to Piotr Borowiec?

Odpowiedz
Na Polsacie. Na TVP Gudowski, na DVD Wilkans, na VHS Knapik (dwójkę Szołajski), na TVN Szydłowski, gdzies tam jeszcze Brzostyński, na pirackim VHS jedynkę Gajewski.
W tym wypadku wersja z TVP jest moją ulubioną, widziałem najwięcej razy.

Coś im się chyba pomyliło, że puścili to w październiku.

Odpowiedz
Tak, oglądam w TV zawsze jak lecą Parki Jurajskie, Indiany,  Szklane pułapki, Bondy, WSZYSTKO MANNA  i jeszcze kilka innych pozycji (mając na dysku w ,,odpowiednich kopiach").

p.s. Praktycznie nie oglądam telewizji, czasem młodemu  TVP ABC puszcze. Po prostu do pewnych filmów mam słabość oglądam je odruchowo i tak się nakręcam, że nie mam serca wyłączyć.

Odpowiedz
Bardzo rzadko, jak mam na kilka dni dostęp do nc+, a do swojego komputera i płyt nie, to sobie obejrzę jakiś film, ograniczam się do kanałów gdzie można wybrać lektor/napisy i jest HD, bez reklam.

Odpowiedz
Też czasami lubię coś obejrzeć w tv, często w weekendy oglądam CSI i podobne :), a w niedziele to po/przy obiedzie Cejrowskiego w puls2, lubię jego programy podróżnicze, zawsze sobie potem myślę że fajnie by było zwiedzić kawał świata jak on, ciekawie o tym opowiada i chociaż jego poglądy polityczne bywają kontrowersyjne to akurat jako podróżnika go szanuję ;)

Odpowiedz
Oglądanie FILMÓW w TV. Coś tu jest niejasne?

Odpowiedz
Ale właściwie co za różnica, film czy serial? Szczerze mówiąc to nie bardzo nawet kumam ideę tego wątku - jakie niby znaczenie ma "źródło emisji", skoro kanały filmowe najzwyklejszej satelity/kablówki
a) nie przerywają filmów reklamami,
b) pozwalają wybrać ścieżkę dźwiękową - zazwyczaj lektor PL 2.0 lub org. audio 5.1 DD (a czasem jest nawet więcej języków/opcji do wyboru)
c) są - naturalnie - w fullHD
d) ...a co więcej, dekodery mają po kilkadziesiąt GB dyski twarde, więc nie ma mowy o żadnym "siadaniu przed telewizorem o narzuconej godzinie" - normalnie się ustawia nagrywanie i ogląda kiedy ochota najdzie.

Osobiście oglądam często nagrane na dekoder filmy, a BD góruje w sumie dodatkami tylko (i posiadaniem fizycznej płyty, ale to jest dla wielu osób rzecz bez znaczenia).

Odpowiedz
Nagrywanie i oglądanie to już dla mnie nie jest "klasyczne oglądanie w telewizji" o jakie mi tutaj chodzi, tak samo jak nie było nim nagrywanie filmu na VHS i późniejsze jego oglądanie.

Innymi słowy pytanie z posta otwierającego mogłoby brzmieć: Czy oglądacie filmy w TV "po staremu", czyli wtedy, kiedy wam je puszczą.

Cytat:Ale właściwie co za różnica, film czy serial?

Żadna. Chodziło mi o pitolenie o cejrowskim. Programy telewizyjne wiadomo, że zazwyczaj ogląda się w telewizji, zakładając, że się je w ogóle ogląda.

Odpowiedz
(05-11-2016, 23:40)Gieferg napisał(a): Nagrywanie i oglądanie to już dla mnie nie jest "klasyczne oglądanie w telewizji" o jakie mi tutaj chodzi,

Tak? Nie pisałeś przypadkiem, że negatywem TV jest zmienione AR, znaczki w rogu, często reklamy, jakieś napisy w trakcie? Nagrany film będzie dokładnie taki sam - z tym, ze możesz przewinąć reklamy.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(05-11-2016, 23:32)und3r napisał(a): BD góruje w sumie dodatkami tylko
I lepszą jakością obrazu.
I prawidłowymi proporcjami obrazu (przytłaczająca ilość filmów ma w TV skopsany format, albo open matte z 2,40:1 albo 2,40:1 przyciętebdo 16:9).
I lepszą jakością dźwięku.

Takie tam nieistotne kwestie :)

Odpowiedz
(05-11-2016, 23:57)shamar napisał(a):
(05-11-2016, 23:40)Gieferg napisał(a): Nagrywanie i oglądanie to już dla mnie nie jest "klasyczne oglądanie w telewizji" o jakie mi tutaj chodzi,

Tak?  Nie pisałeś przypadkiem, że negatywem TV jest zmienione AR, znaczki w rogu, często reklamy, jakieś napisy w trakcie?  Nagrany film będzie dokładnie taki sam - z tym, ze możesz przewinąć reklamy.

Oglądanie z VHS/dekodera, to nie oglądanie w telewizji. Nieistotne, czy film będzie taki sam. TVripa mogę sobie ściągnąć z chomika, film jest taki sam ale NIE OGLĄDAM go w telewizji. Nie pytam o oglądanie wersji telewizyjnej skopiowanej w taki czy inny sposób z TV, tylko o oglądanie filmu w telewizji - czyli w porze emisji.

Odpowiedz
(06-11-2016, 00:01)Mierzwiak napisał(a):
(05-11-2016, 23:32)und3r napisał(a): BD góruje w sumie dodatkami tylko
I lepszą jakością obrazu.
I prawidłowymi proporcjami obrazu (przytłaczająca ilość filmów ma w TV skopsany format, albo open matte z 2,40:1 albo 2,40:1 przyciętebdo 16:9).
I lepszą jakością dźwięku.

Takie tam nieistotne kwestie :)

I wersjami rozszerzonymi/reżyserskimi (w TV lecą głównie wersje kinowe).
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Poza Aliens (TVN, późne lata 90-te) Leonem i Blade Runnerem nie przypominam sobie wersji reżyserskich w TV. No chyba, że liczymy poprawione Srałwarsy.

Odpowiedz
Jeszcze Głębia Camerona rozszerzona, tu z kolei nie pamiętam bym kiedyś widział w TV wersję kinową.

Tak czy siak to lepiej, rozszerzony Powrót Króla trwałby na TVN co najmniej 5,5h :P

Odpowiedz
Fakt, rozszerzona Głębia leciała, w co najmniej trzech różnych stacjach.

I jeszcze Highlander II.

Cytat:Tak czy siak to lepiej, rozszerzony Powrót Króla trwałby na TVN co najmniej 5,5h :P

Titanica puszczano kiedyś w TV w dwóch częściach (Polsat?).

Odpowiedz
Wydaje mi się że za każdym razem leci podzielony. Do tego w 16:9. Ugh.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości