Oglądanie filmów w TV
(06-11-2016, 00:01)Mierzwiak napisał(a): I lepszą jakością obrazu.
Niż FullHD? SPI już nawet ma kanał dedykowany do 4k (FunBOX 4k).

(06-11-2016, 00:01)Mierzwiak napisał(a): I prawidłowymi proporcjami obrazu (przytłaczająca ilość filmów ma w TV skopsany format, albo open matte z 2,40:1 albo 2,40:1 przyciętebdo 16:9).
Zależy od kanału. Niektóre przecież dobrze puszczają, "z prawilnymi" pasami.

(06-11-2016, 00:01)Mierzwiak napisał(a): I lepszą jakością dźwięku.
My chyba co innego rozumiemy pod pojęciem "kanały filmowe". Te, które ja oglądam, mają dźwięk 5.1, połączenie dekoder-ampli po optyku i jest zupełnie ok. Dźwięk z BD dlatego jest, co prawda, lepszy, że mam w odtwarzaczu przyzwoity DAC, ale poza tym to jest chyba (?) ten sam dźwięk, co dystrybutor wrzuca na płytę. Sugerujesz, że np. częstotliwość próbkowania jest inna z TV? Nawet nie wiem, nie wnikałem, bo nie jest zły ten dźwięk.

Odpowiedz
1) Pisałeś o filmach FullHD nagranych na dekoder górujących nad BD "w sumie dodatkami tylko" to i do porównania telewizji FullHD do BD się odniosłem.

2) Puszczą jeden film prawidłowo a kilka innych spieprzonych. Na szybko z kanałów które raczej nie nawalają w tej kwestii przychodzi mi do głowy chyba tylko Ale Kino.

3) Sugerujesz że TV emituje filmy z dźwiękiem DTS HD-MA 7.1 albo Atmos?

Odpowiedz
(06-11-2016, 00:38)Mierzwiak napisał(a): 1) Pisałeś o filmach FullHD nagranych na dekoder górujących nad BD "w sumie dodatkami tylko" to i do porównania telewizji FullHD do BD się odniosłem.
Nie pisałem, że obraz z TV "góruje" nad BD (przeczytaj jeszcze raz, co napisałem). To Ty napisałeś, że na BD jest lepsza jakość (jak mniemam chodzi o rozdzielczość, bo na proporcję zrobiłeś oddzielny punkt) obrazu, a nie wiem z czego by to miało wynikać, FullHD to FullHD.

(06-11-2016, 00:38)Mierzwiak napisał(a): 3) Sugerujesz że TV emituje filmy z dźwiękiem DTS HD-MA 7.1 albo Atmos?
Nie domyślaj się co "sugeruję", kiedy możesz odnosić się do tego, co piszę. Nie wiem czy jakiś kanał ma do wyboru ścieżkę 7.1, ponieważ nawet nie mam tylu głośników:P Pisałem o 5.1, bo BD oglądam w 5.1 i mogę tak samo oglądać np. z HBO - mój układ pomieszczenia nie uzasadnia systemu 7.1. Zresztą moje doświadczenia z kinem domowym wskazują, że te same pieniądze lepiej przeznaczyć na porządne 5.1 niż mniej-porządne 7.1, a nawet 2.1/soundbar w tym samym budżecie co 5.1 (siłą rzeczy na gorszych głośnikach wtedy) może dawać lepsze wrażenia w typowym pokoju (czyli nie jakimś wielkim).

Odpowiedz
(06-11-2016, 00:54)und3r napisał(a): To Ty napisałeś, że na BD jest lepsza jakość (jak mniemam chodzi o rozdzielczość, bo na proporcję zrobiłeś oddzielny punkt) obrazu, a nie wiem z czego by to miało wynikać, FullHD to FullHD.
Jeśli nie wiesz z czego wynika to, że ten sam film ma na BD lepszą jakość niż w TV to napotykamy niestety na problem nie do przeskoczenia.

"FullHD to FullHD" to z kolei najgłupsza rzecz jaką napisałeś na tym forum.

[Obrazek: z9zVXfV.jpg]
[Obrazek: ys5RiU3.jpg]

FullHD to FullHD :)

Odpowiedz
Z czego w takim razie wynika, że film emitowany (przy założeniu tej samej proporcji) "na satelicie" w FullHD (nie upscalowany do Full HD na zasadzie takiej, że TVP kupiło do czegoś prawa jeszcze przed "erą FullHD" i teraz po prostu przeskalowuje stary kontent) jest tak naprawdę w niższej rozdzielczości niż z BD?

EDIT:
Serio, jedyne co mi przychodzi do głowy (ale to byłoby dziwne, gdyby o to chodziło, bo byłoby to chyba celowe robienie z siebie głupka:P), to że powołujesz się na upkonwersję do HD, którą stosuje wiele kanałów "pseudo-hd". I dlatego np. HBO wrzuca przed filmami taką planszę "true HD", żeby przypadkiem ktoś nie pomyślał, że jest robiony w balona:P Wiele innych, typowo filmowych kanałów nadaje w takim "prawdziwym HD" od lat. A jak pisałem wyżej, zaczynają się już pojawiać kanały realizowane w 4k.

Odpowiedz
Napisałem że jest w gorszej JAKOŚCI, słowo-klucz. Nie rozdzielczości, tylko jakości.

Wyciągnij wnioski z obrazków które wkleiłem, oba mają tę samą rozdzielczość.

Odpowiedz
Jeśli nie chodzi o to, co dopisałem do posta wyżej, to naprawdę nie wiem o co:P

EDIT:
Innymi słowy - nie wiem dlaczego np. Gra o Tron oglądana z HBO miałaby mieć gorszą jakość obrazu niż z płyty BD. Moim zdaniem to jest to samo, choć nigdy nie porównywałem. Jeśli twierdzisz, że to nie jest to samo, to uzasadnij dlaczego, zamiast zadawać jakieś zagadki.

Odpowiedz
Porządny Blu-ray (dodatkowo zakładamy, że o świetnej jakości obrazu a nie np. takiej http://doblu.com/2013/04/10/dragon-lord-bluray-review/dragonlord259/ ) będzie mieć bitrate na poziomie 20-30 Mbit/s. Ten sam film puszczony w TV z bitratem 5-10 Mbit/s (optymistycznie, są u nas kanały HD oscylujące wokół 3-4) nie będzie wyglądać tak samo, a jeśli jeszcze będzie to film z widocznym ziarnem (które i na BD potrafi być skopane przez zbyt niską kompresję) to czeka cię prawdziwy festiwal macroblickingu i istny horror w scenach wymagających detali w cieniach.

Porównywałem te same filmy na BD i na Netfliksie (który jakościowo miażdży telewizję) i różnica widoczna jest gołym okiem.

Odpowiedz
Mierzwiak, ale wziąłeś pod uwagę, że tłumaczysz to kolesiowi, który ogląda 2GB ripy na 100 calach i twierdzi, że jakość jest zajebista? Pewnie jego czarodziejski sprzęt robi z HDTV jakość porównywalną z UHD z płyty to i jak ma zobaczyć różnicę?

Oglądałem jakiś czas temu na 48 calach kawałek któregoś Indiany Jonesa na TVP HD, wyglądało ok, póki byłem te trzy metry od ekranu, ale gdy rzuciłem okiem, przechodząc obok telewizora to... cóż, szkoda gadać. Koło blu-ray to nawet nie stało, a z tego co miałem okazję czasami zaobserwować, to standard, a nie żadna wyjątkowa sytuacja. Nawet jeśli jest FullHD, to kompresja jest ZNACZNIE drastyczniejsza niż na BD.

Und3r napisał(a):Innymi słowy - nie wiem dlaczego np. Gra o Tron oglądana z HBO miałaby mieć gorszą jakość obrazu niż z płyty BD. Moim zdaniem to jest to samo, choć nigdy nie porównywałem.

Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
@Mierzwiak
Możesz podać jakieś oficjalne źródło, w jakim bitrate nadawany był np. najnowszy sezon GoT na HBO?
Poza tym, jak słusznie zauważyłeś, są duże rozbieżności również pomiędzy różnymi dyskami Blu. Różnica może być zauważalna w bezpośrednim zestawieniu, ale też są istotne różnice sprzętowe (ciężko porównywać dekoder do dobrego odtwarzacza BD - i to się tyczy zarówno dźwięku jak i obrazu), dlatego ciężko mi stwierdzić na ile to jest wina nadawanego przez stację sygnału, a na ile sprzętu, na jakim jest on przetwarzany. Być może jest tak, że bitrate siada znacząco, ale na logikę zależy to bardziej od konkretnego dostawcy usługi niż samego HBO, bo grają tu rolę takie czynniki jak np. ile upchają kanałów HD na jedną częstotliwość. Czyli wynikałoby z tego, że spokojnie może być tak, że ten sam program HBO wygląda inaczej u różnych dostawców, podobnie jak usługi streamingowe (jak rzeczony Netflix) mogą mieć inny bitrate w zależności od tego na czym odpalasz stream (chromecast, przeglądarka, etc) albo skąd masz Net (nie "jaki" w sensie szybkości, tylko od jakiego dostawcy, bo niektórzy mają limity "globalne" na wybrane usługi).
Mój problem polega na tym, że jak oglądam "treści telewizyjne" (czyli seriale głównie, czasem dokumenty) to oglądam je albo z dobrego BD-ripa albo z TV właśnie (nie kupuję seriali na Blu), więc nie wiem jak GoT wygląda na Blu, jednak oglądany bezpośrednio z HBO wyglądał w porządku. Nie wiem jaki odbieram bitrate - w odtwarzaczu Blu mogę to wyświetlić w czasie rzeczywistym, zaś na dekoderze mogę się co najwyżej domyślać. Natomiast nie sądzę, aby był on 3x niższy niż z BD. W sumie to ciekawe jaki Bitrate bym miał na Netflixie, którego mogę (acz jeszcze tego nie robiłem) odtworzyć bezpośrednio z Oppo i porównać z BD. Sprawdzę to przy okazji. Zdziwiłbym się jednak, gdyby HBO nadawało jakość znacząco (czy nawet zauważalnie) odbiegającą od płyty BD - za spadki bitrate do takich poziomów, o których piszesz, obwiniałbym prędzej "pośredników" (a po części nawet sprzęt u docelowego odbiorcy).

Odpowiedz
Tutaj możesz sobie sprawdzić bitrate kanałów odbieranych w Polsce, jak widać, w najlepszym przypadku jest to 8 mb/s, czyli 1/4 tego co oferuje płytka Blu. Może w amerykańskiej tv jest lepiej, nie chce mi się sprawdzać, ale tyle pamiętam, że przykładowo 1. sezon GoT oglądany z TVripa a potem na Blu to niebo i ziemia.

Odpowiedz
Plus GoT na BD od pierwszego sezonu trzyma wysoki poziom wydań i recenzenci nie szczędzili najwyższych not za obraz. Nie ma technicznej możliwości by nawet sygnał satelitarny na poziomie kilkunastu Mbit/s dorównał takiemu wydaniu BD.

Jeśli chodzi o Netfliksa, to oglądając film X będziesz mieć taki sam bitrate co ja oglądając ten sam film w tej samej rozdzielczości. Zakładając oczywiście, że masz odpowiednie łącze, jeśli nie to zamiast 1080p dostaniesz 720p, a jeśli i na to jest za słabe, to jeszcze niżej aż do skutku :) U mnie UHD hula aż miło.

Odpowiedz
(06-11-2016, 00:14)Mierzwiak napisał(a): Jeszcze Głębia Camerona rozszerzona, tu z kolei nie pamiętam bym kiedyś widział w TV wersję kinową.
Ja pamiętam. Kilka miesięcy temu, nie pamiętam dokładnie, leciała na Pulsie. Co jest śmieszne była podpisana Otchłań: Wersja Reżyserska, czy jakoś tak, a kiedy sobie na nią przełączałem to zobaczyłem, że to leci wersja kinowa.
"It can't be bargained with. It can't be reasoned with. It doesn't feel pity, or remorse, or fear. And it absolutely will not stop... ever, until you are dead!" - Kyle Reese

Baretto - Filmweb

Odpowiedz
(06-11-2016, 00:04)Gieferg napisał(a): Nie pytam o oglądanie wersji telewizyjnej skopiowanej w taki czy inny sposób z TV, tylko o oglądanie filmu w telewizji - czyli w porze emisji.

->

(17-10-2016, 21:39)Gieferg napisał(a): Dwa - reklamy, spierdzielone AR, jakieś logo, sygnały dźwiękowe, wyskakujące napisy i inne pierdolety...

No, thanks.

Nie przeszkadza mi film z telewizji ale, że ogląda się go w telewizji.
W sumie nie przeszkadza mi, że ma telewizyjne mankamenty ale... jednak przeszkadza mi.

Założyłeś więc jeden z najgłupszych tematów na forum.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Chyba jednak zbyt inteligentny, bo najwyraźniej przynajmniej dwóch użytkowników go nie rozumie.

Odpowiedz
(06-11-2016, 09:47)simek napisał(a): Tutaj możesz sobie sprawdzić bitrate kanałów odbieranych w Polsce, jak widać, w najlepszym przypadku jest to 8 mb/s, czyli 1/4 tego co oferuje płytka Blu. Może w amerykańskiej tv jest lepiej, nie chce mi się sprawdzać, ale tyle pamiętam, że przykładowo 1. sezon GoT oglądany z TVripa a potem na Blu to niebo i ziemia.
Hmmmm... Wg tego linka, pomiędzy różnymi polskimi dostawcami takiego np. HBO są - uwaga - prawie dwukrotne różnice w bitrate 0___o A to podstępne fiutki, przecież nikt tego nie sprawdza przy zamawianiu usługi. Masz coś takiego do np. HBO GO? Albo zestawienie dla dostawców kablowych? +chciałbym wiedzieć, jaki sygnał wychodzi od HBO, bo to, że on może zostać "popsuty" po drodze, to wiem. Np. Comcast w USA narzucał (albo wciąż narzuca) własną kompresję na obraz, dla oszczędności.

Odpowiedz
(06-11-2016, 14:29)shamar napisał(a):
(17-10-2016, 21:39)Gieferg napisał(a): Dwa - reklamy, spierdzielone AR, jakieś logo, sygnały dźwiękowe, wyskakujące napisy i inne pierdolety...

No, thanks.

Nie przeszkadza mi film z telewizji ale, że ogląda się go w telewizji.
W sumie nie przeszkadza mi, że ma telewizyjne mankamenty ale... jednak przeszkadza mi.

Założyłeś więc jeden z  najgłupszych tematów na forum.

SHamar, downie jeden, cytujesz wypowiedź zaczynając od środka i pomijając punkt pierwszy (czyli ten ważniejszy, będący sednem sprawy w tym temacie), żeby mi udowodnić, że... co właściwie?

Sednem jest oglądanie w TV (czyli w porze emisji) - zważywszy na system pracy, dziecko i szereg innych czynników, nie miałbym praktycznie szans niczego obejrzeć w ten sposób, rzuciłem przykład teściowej, żeby pokazać, że niektórzy nie potrafią inaczej oglądać i byłem ciekaw, czy ludzie na forum filmowym oglądają filmy w ten sposób.

Forumowi geniusze oczywiście zaliczyli przy tym zagadnieniu
Cóż, bywa.
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Under 3. Wysiadam też.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(06-11-2016, 16:10)und3r napisał(a): Hmmmm... Wg tego linka, pomiędzy różnymi polskimi dostawcami takiego np. HBO są - uwaga - prawie dwukrotne różnice w bitrate 0___o A to podstępne fiutki, przecież nikt tego nie sprawdza przy zamawianiu usługi. Masz coś takiego do np. HBO GO? Albo zestawienie dla dostawców kablowych? +chciałbym wiedzieć, jaki sygnał wychodzi od HBO
Nikt nie sprawdza przy zakupie, po pierwsze mało kto zdaje sobie sprawę o co chodzi, po drugie i tak nie ma wyboru (poza takim, że Cyfrowy Polsat ma zazwyczaj niższy bitrate tych samych kanałów niż NC+), jak komu nie pasuje jakość np. meczów Premier League, to może ich co najwyżej nie oglądać. Ogólnie problemem jest to, że telewizje są dla przeciętnego widzą, który po prostu chce obejrzeć film, widz wymagający najlepszego obrazu obejrzy film w tv w ostateczności.
Pytanie o pierwotny materiał od takiego HBO dobre, sam bym chciał wiedzieć jak to jest, teoretycznie nie powinno być przeszkód, żeby kanał przekazywał nadawcy program w maksymalnym bitrate, czyli takim jak BD, koło 30-40mb/s.

Odpowiedz
(06-11-2016, 18:14)simek napisał(a): Nikt nie sprawdza przy zakupie, po pierwsze mało kto zdaje sobie sprawę o co chodzi
Dokładnie, dlatego im to uchodzi.

(06-11-2016, 18:14)simek napisał(a): po drugie i tak nie ma wyboru
Czy ja wiem? Myślę, że większość Polski ma co najmniej 3 opcje - kablowa i dwie satelitarne. Osobiście nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby sprawdzać w jakim bitrate mi będą nadawać (za rzadko oglądam TV), ale też uznałem, że nie ma dwukrotnych różnic w ofercie (i to z tej samej satelity) - brakuje mi teraz jeszcze do pełnego obrazu info, jaki bitrate ma to przykładowe HBO przez np. Orange i innych oferentów kablówki, a jaki jest w HBO GO, też z podziałem na dostawców.

(06-11-2016, 18:14)simek napisał(a): Pytanie o pierwotny materiał od takiego HBO dobre, sam bym chciał wiedzieć jak to jest, teoretycznie nie powinno być przeszkód, żeby kanał przekazywał nadawcy program w maksymalnym bitrate, czyli takim jak BD, koło 30-40mb/s.
Mi właśnie o to chodzi, ale z tego co wkleiłeś wynika, że oni zwyczajnie oszczędzają na transferze, bo mogą - i tak nikogo poza geekami to nie obchodzi.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości