Oscary 2011
Wlasnie ogloszono nominacje:

http://www.imdb.com/features/oscars/2011/nominations

Niespodzianek wiekszych zgodnie z oczekiwaniami brak. Widze, ze Coeni wskoczyli w miejsce Nolana w kategorii rezyserskiej, z Prawdziwego Mestwa pojawila sie takze mloda Steinfeld na drugim planie, a obok niej mamuska z Animal Kingdom. W zdjeciach brak jest 127 godzin, co jest ogromna pomylka, podobnie jak nominowanie akurat tego filmu za muzyke. I choc nie chce, aby znowu rozgorzala dyskusja na temat efektow, to powiem tylko, ze zaskoczeniem jest brak Scotta Pilgrima, ktorego efekty zostaly juz parokrotnie docenione, i ktory spokojnie przebija takiego Iron Mana 2 czy zapewne Hereafter.

Odpowiedz
10 nominacji dla "True Grit" to absolutnie największa niespodzianka. Coenowie chyba wysyłali pogróżki członkom Akademii.

Odpowiedz
Nie pamiętam takiej biedy jak w tym roku. Zarówno w nominowanych filmach, jak i technicznych kwestiach. W tym roku nie zawiedli tylko aktorzy i Toy Story 3.

Odpowiedz
Tyle lepszych filmów Coenów było wcześniej niedocenianych, że jak dla mnie to mogą nawet za takie drugorzędne filmy dostawać po 10 nominacji. Film pewnie miał dobrą promocję, wystarczy zobaczyć nazwiska jakie za tym stoją (Rudin, Spielberg).

Moim zdaniem nominacje całkiem ok, bo nie ma w ważnych kategoriach filmów ewidentnie tragicznych, jak rok temu. Widział ktoś "Hereafter", słusznie nominacja?

Odpowiedz
Na plus dla mnie każda - choć spodziewana - nominacja dla Social Network, dobrze że jest reprezentacja The Town w postaci drugoplanowej roli Rennera - nie wiem czy oscarowej, ale fajnie że został zauważony.

Zaskakuje brak Nolana w gronie reżyserów, na upartego dałbym mu nominację, ale w zamian za obecność Incepcji w najlepszej dziesiątce.

Brak nominacji za muzykę i efekty specjalne dla TRONa uważam za nieporozumienie.

Odpowiedz
Jak zwykle niespodzianek zbytnio nie było, do tego mam wrażenie że uraczono nas typowym nabijaniem statuetek "The King’s Speech" obejrzę dopiero (planowo) w przyszłą środę, ale idę o zakład, że nie zasłużył na nominacje za efekty dźwiękowe i montaż.

Brak nominacji co najmniej za muzę dla TRONa zdecydowanie głupi.

Jesse Eisenberg (bardziej) i James Franco (mniej) nie wykazali się na miarę jakichkolwiek wyróżnień. Nie wiem czy kiepska konkurencja, czy nabijactwo kolejne. W ogóle 127 godzin w porywach za montaż może dostać. Jako film uważam go za wymęczony i rozczarowujący z nieudanymi eksperymentami muzyczno-realizacyjnymi.

Odpowiedz
Craven napisał(a):zwykle niespodzianek zbytnio nie było

Brak nominacji dla Andrew Garfielda to niezła niespodzianka. I także za reżyserię Nolana.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Nie bardzo rozumiem dlaczego dissuje się Eisenberga, a płacze za Garfieldem. Zdecydowanie bardziej lubię tego drugiego jako aktora, ale "Social Network" należało akurat bez wątpienia do Eisenberga.

Odpowiedz
W sumie mnie zaskoczyło nominowanie Toy Story 3 do kategorii najlepszy film. Już byłem pewien, że tą kategorię wygra The Social Network, ale teraz kwestia wygranej wydaje mi się mniej oczywista.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Akurat nominacja dla Toy Story 3 to żadne zaskoczenie, a jeśli którykolwiek film może zagrozić Social Network, to tylko The King's Speech, które dostało niedawno nagrodę Gildii Producentów.

Odpowiedz
Pitero napisał(a):I także za reżyserię Nolana.
Tyż prawda.

Albertino napisał(a):Nie bardzo rozumiem dlaczego dissuje się Eisenberga, a płacze za Garfieldem. Zdecydowanie bardziej lubię tego drugiego jako aktora, ale "Social Network" należało akurat bez wątpienia do Eisenberga.

No ale pokazał tam coś specjalnego? Bo jak dla mnie absolutnie nic. Ot poprawne aktorstwo w niezbyt wymagającej roli.

Odpowiedz
Mnie najbardziej cieszy nominacja dla Michelle Williams. Blue Valentine wprawdzie jeszcze nie widziałem, ale ta aktorka, tak jak ktoś kiedyś wspomniał o Kate Winslet, jest fizycznie niezdolna do zagrania słabej roli. Plus też za nominację dla Johna Hawkesa, tego nudziarstwa za które jest nominowany nie zdzierżyłem do końca, ale wyłapałem, że to dobra rola, a po za tym jestem w trakcie oglądania Deadwood ;)

Odpowiedz
Cytat:Akurat nominacja dla Toy Story 3 to żadne zaskoczenie,

No nie wiem, nie przypominam sobie, żeby jakaś animacja była nominowana do najlepszego filmu i do najlepszej animacji.

Odpowiedz
A w zeszłym roku? :)

Odpowiedz
Dam sobie uciąć lewą rękę, że co roku przynajmniej jedna animacja będzie nominowana w głównej kategorii.

Odpowiedz
Craven napisał(a):A w zeszłym roku?

Faktycznie, no cóż zeszłoroczne Oscary były równie nudne i już zdążyłem zapomnieć :)

Odpowiedz
:D w zeszłym roku też było 10 miejsc dla Best Film.

Odpowiedz
Mnie najbardziej boli totalne zignorowanie doskonałego "Shutter Island" Scorsese. Film, reżyseria, scenariusz-adaptacja, muzyka, zdjęcia, scenografia - tutaj powinien być nominowany.

Odpowiedz
Azgaroth - Piękna i Bestia Disneya

Odpowiedz
Mi w nominacjach brakuje Nolana za najlepszego rezysera, "Wyspa Tajemnic" za najlepszy film i scenariusz adaptowany oraz Leonardo DiCaprio za najlepszego aktora.

Naprawdę zawiodłem się na tegorocznych nominacjach .
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon