Oscary 2014 - zwycięzcy i przegrani mijającego roku [PODSUMOWANIE]

Słaba zapowiedź tegorocznych Oscarów.

Odpowiedz
To ja już wolę to:

"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
(20-12-2013, 12:07)Juby napisał(a): Słaba zapowiedź tegorocznych Oscarów.
Okropne. To nawet nie poziom Glee, ale sceny usuniętej z Glee. Bleh.

W wyścigu o tytuł najlepszego filmu nieanglojęzycznego liczy się już tylko 9 tytułów:

http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=112737

Żaden polski film nie wałęsa się po tej liście.

Odpowiedz
Obstawiam Polowanie
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
A z ciekawości "Pokłosie" w ogóle miało szanse, czy jak już to trzeba byłoby tę nominację przed rokiem złożyć? Gdyż według mnie akurat film Pasikowskiego miałby większe szanse na nominacje?

I myślałem, że ta "Wadja" ten pierwszy arabski film o dziewczynce co chce mieć rower, będzie nominowany, czy też nie brał udziału w nominacjach?
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Jako, że nie ma żadnego ogólnego tematu o nagrodach, to piszę tutaj. Mamy nominację do BAFTA. Kijowo, że jakaś Filomena zabrała miejsce Wilkowi wśród najlepszych filmów. Nominacja dla Gravity za scenariusz to wielkie WTF, za montaż trochę mniejsze. Nie ogarniam też jak można dać nominację Damonowi za Behind the Candelabra, a nie dać Douglasowi. Wkurza brak nominacja za zdjęcia do Rush(bardziej) i Wilka(mniej).

Odpowiedz
Nominacja dla Gravity za scenariusz?
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Dobrze, że jest DiCaprio wśrod nominowanych, szkoda, ze nie ma McConaugheya, jemu życze najbardziej wygranej. Sandra Bullock to dla mnie pewniak.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Ja również życzę najlepiej McConaugheyowi, ale występ w Wilku był raczej o jedną dobrą scenę za krótki, żeby się liczyć w stawce.

Odpowiedz
Ale mi chodziło o występ w "Dallas Buyers Club". W ogóle kompletnie olali ten film.

Odpowiedz
Hm, a jaki film obstawiacie w kategorii najlepszy film obcojęzyczny?

Wiadomo oscary oscarami, ale nie samym Hollywood człek żyje. Duże szanse moim zdaniem ma "Polowanie" właśnie w tej kategorii. Zwłaszcza, że konkurencja jakoś specjalnie nie dopisała, więc myślę, że ma duże szanse na statuetkę. No może Niemieckie "Dwa Życia" (ktoś widział?) ma jakieś szanse zagrozić duńskiemu filmowi w walce o nagrodę. A tego filmu nie widziałem, więc trudno powiedzieć czy jest faktycznie lepszy od Polowania. Póki co moim faworytem w tym zestawienie, jest Polowanie.

Ciekaw jestem czy DiCaprio w końcu dostanie Oscara.
"Apokalipsa nadejdzie, gdy odrzucimy Boga, a zaczniemy wreszcie wierzyć w siebie." - Marilyn Manson
Konto filmweb
Recenzje horrorów i nie tylko

Odpowiedz
(08-01-2014, 16:16)Mr. Puma napisał(a): Ciekaw jestem czy DiCaprio w końcu dostanie Oscara.

Nie. Nie dostanie. W sumie nie zdziwiłbym się, gdyby nie dostał nawet nominacji, bo Ejiofer, McConaughey, Hanks, Dern i Redford, do tego American Hustle rośnie w siłę z każdym dniem, więc trzeba by jeszcze pod uwagę wziąć Bale'a.

Ja tam optymistycznie jeszcze obstawiam nominację dla DiCaprio kosztem Redforda, ale to bardziej pobożne życzenie.

Odpowiedz
Co takiego Leo zagrał w Wolfie, czego nie zagrał np. w Aviatorze albo Catch Me If You Can, co spowodowało u wielu z was taki zachwyt i pisanie o tym, że jak nie teraz Oscar to kiedy? (niekoniecznie w tym wątku) Poza sceną po tabsach rzecz jasna.

Nie ogarniam kompletnie, kto ma szansę, a kto nie, ale kibicuje McConaughey'owi. Należy mu się za Dallas a jeszcze bardziej zbiorczo za całokształt w ostatnich kilkunastu miesiącach. Bo Phoenixa znów olali? Zwiastuny Her (już w dobrych sklepach btw) sugerują, że znowu mógł zdeklasować konkurencję.

Byle 12 Years a Slave nie nagradzali za bardzo. I Phillipsa.

Odpowiedz
(08-01-2014, 16:16)Mr. Puma napisał(a): Ciekaw jestem czy DiCaprio w końcu dostanie Oscara.

Zgłaszam propozycję wprowadzenia nowego zapisu do Regulaminu forum.
Za każde zdanie takie jak wyżej należy się warn lub strzał w pysk.

Odpowiedz
Gdyby się dało, kliknąłbym lajka :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
A możecie wyjaśnić, co takiego jest w tym zdaniu aż tak oburzającego/wkurwiającego? Rozumiem, gdyby to był cały wpis.

Odpowiedz
(08-01-2014, 20:40)PropJoe napisał(a): Co takiego Leo zagrał w Wolfie, czego nie zagrał np. w Aviatorze albo Catch Me If You Can, co spowodowało u wielu z was taki zachwyt i pisanie o tym, że jak nie teraz Oscar to kiedy? (niekoniecznie w tym wątku)

Nie wiem jakoś akurat w tym filmie wydał mi się najbardziej przekonywujący i naturalny.

(08-01-2014, 20:40)PropJoe napisał(a): Byle 12 Years a Slave nie nagradzali za bardzo.

Nagrodzą i to mocno. Jedynie "American Hustle" może tutaj uratować sytuację.

/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Mniej niż 2 minuty do rozpoczęcia.

Moje finalne prognozy w 19 kategoriach:

Odpowiedz
O Leo dostał nominację:D A z takich dużych zaskoczeń - brak PR w efektach specjalnych i na szczęście nie ma Hansa Zimmera z "12 Years a Slave".

Odpowiedz
Rozumiem, że 'Wyścig" jest za dobry na Oscary, dlatego nie dostał żadnej ważnej nominacji. Dziwne, że docenili Abdiego zamiast Hanksa, wszędzie tylko ten "American Hustle" i "Nebraska". Mech. I ciekawe czy naprawdę taki dobry jest Bale skoro dali mu nominację...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon