Oscary 2014 - zwycięzcy i przegrani mijającego roku [PODSUMOWANIE]
Film: 8/9 (DBC był moim alternatywnym wyborem)
Reżyseria: 4/5
Aktor: 4/5 (Bale był moim alternatywnym wyborem)
Aktorka: 4/5 (Streep była moim alternatywnym wyborem)
Aktor drugoplanowy: 4/5
Aktorka drugoplanowa: 4/5 (Hawkins była moim alternatywnym wyborem)
Scenariusz adaptowany: 5/5
Scenariusz oryginalny: 4/5 (DBC był moim alternatywnym wyborem)
Animacja: 5/5
Nieanglojęzyczny film: 4/5

Chyba czas rozpocząć przebieżki do bukmacherów.

Za moment zerknę na techniczne nominacje.

Odpowiedz
Pozytywne zaskoczenie, bo nie ma Hanksa w aktorach, jest za to Leo. Do tego Scorsese za reżyserię, Wilk za film, Winter za scenariusz i Hill za drugoplanową(tego akurat nie popieram zbytnio, no ale niech ma, zwłaszcza, że konkurencji dużej w tym roku tutaj nie było, bo nawet pirat z Kapitana Philipsa się załapał).
Nie podoba mi się tylko nominacja za montaż dla Gravity i to, że znowu cała główna obsada od Russella dostała nominację.

Odpowiedz
Cytat:wszędzie tylko ten "American Hustle" i "Nebraska". Mech.

A widziałeś już te filmy, że tak mechujesz:)?

Odpowiedz
(16-01-2014, 15:55)patyczak napisał(a):
Cytat:wszędzie tylko ten "American Hustle" i "Nebraska". Mech.
A widziałeś już te filmy, że tak mechujesz:)?
Ja też mehuję na te filmy, chociaż nie widziałem. Jak najszybciej zaopatrzam się w screenera, żebym mógł z czystym sumieniem po nich jechać ;)

A w drugoplanowej męskiej już naprawdę mogli dać Brühla, który coś pokazał, zamiast Hilla lub tego murzyna, którzy byli po prostu spoko.

Odpowiedz
W sumie ja robię to samo - jaram się tymi filmami, choć ich jeszcze nie widziałem:P

Odpowiedz
A niech to, nominacje do Oscarów podobają mi się bardziej niż te do Globów i BAFTA, a zwykle było na odwrót. Sporo "Wilka" to dobrze.

Ale z efektami to trochę pojechali i teraz tylko czekam, kiedy Danus tu wparuje ;)
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Fajnie, że Before Midnight dostało nominację za scenariusz. Jeszcze lepiej, że Leo został zauważony (dajcie mu statuetkę!). Brühla mi szkoda, kurczę, naprawdę świetna rola. Brak nominacji za efekty dla PR mam w dupie :)

Wygląda na to, że znowu zarwę nockę, bo autentycznie jestem ciekaw rezultatów.

Odpowiedz
Cytat:Wygląda na to, że znowu zarwę nockę, bo autentycznie jestem ciekaw rezultatów.
Ja chyba również. Będę kibicował Wilkowi w nierównej walce, niby 5 nominacji, ale o jakiegokolwiek Oscara będzie trudno.

Odpowiedz
Szkoda, że Phoenix nie dostał. Na przykład zamiast Bale'a. Z drugiej strony fajnie, że jednak sporo Wolfa, ale nominacja dla Hilla zdecydowanie na wyrost. A i tak się obawiam, że najważniejsze nagrody podzielą między sobą American Hustle i 12 Years a Slave.

Kibicuję McConaughey'owi i Wolfowi w kategorii Best Picture oraz Gravity w kategoriach technicznych. Za reżyserię tylko Marty lub Cuaron.

Odpowiedz
Te nominacje skwituję jednym wielkim Bueheheh:P
Brak nominacji dla takich filmów jak Lone Survivor za najlepszy film czy pominiecie Pacific Rim za efekty czy niezrozumiałe dla mnie zachłyśniecie się tą pustą wydmuszką jaką jest Gravity to jakiś obłęd. Z roku na rok akademia popełnia coraz większe gafy w swoich wyborach i w tym roku wygrali internet.
Dziękuje akademii za kolejną spokojną przespaną noc:P
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Jestem zadowolony, mówiąc krótko. American Hustle/Gravity/Frozen, nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba. Szkoda, że PR nie dostał nominacji, ale jednak ogrom kosmosu i jego pustka > roboty i potwory.

Odpowiedz
Danus, za to ty chciałeś nominować LS? Za to, że uwielbiasz filmy z komandosami?

Odpowiedz
Bo to świetny film(zresztą pisałem w odpowiednim temacie dlaczego), lepszy niż taki Kapitan Philips czy o zgrozo Gravitacja.

Odpowiedz
Pacific Rim widziałem pobieżnie, ale nie dałbym im nominacji, chociażby dlatego że prezentują znany już standard (i ciężko stworzyć na ten moment coś bardziej Wowowatego), natomiast dziwi mnie brak Jacksona z H:DoS, którego (reżysera) akademia swego czasu lubiła. Oczywiście, kibicuję Gravity w reżyserii i kategoriach technicznych, za film uznałbym WoWS i na równi DBC. Ale tak na prawdę, to wcale w tym roku nie spinam się na Oscary - wyszło wiele dobrych filmów, i zwyczajnie ciężko się zdecydować...

loading podpis...

Odpowiedz
Komiczne nominacje, chyba nigdy odkąd śledzę Oscary nie widziałem takich pomyłek. Nominacja za montaż i scenografię dla Grawitacji (przy jednoczesnym braku Wilka w montażu)? Brak nominacji dla Kapitana Hanksa (LOL)? Nominowani za efekty specjalne poza Hobbitem i Grawitacją to wielki WTF? Filmy animowane? Krótkometrażówki animowane bez The Blue Umbrella? Szkoda słów i mojego czasu na oglądanie gali.

Odpowiedz
Danus, choćbym wystawił, dajmy na to, "Pile" 10/10 to jednak miałbym świadomość, że nieporozumieniem jest oczekiwać nominacji dla pewnego typu filmów. Przejrzałem Twoją opinię i znalazłem tam taki fragment "Mamy tu wszystko, emocje, niesamowite napięcie trzymające widza za jaja, adrenalina w scenach akcji, jucha i ostre słownictwo- film dla prawdziwych mężczyzn." Jak to ma się do Oscarów, żeby teraz pisać o gafach?

Odpowiedz
(16-01-2014, 16:58)Juby napisał(a): Komiczne nominacje, chyba nigdy odkąd śledzę Oscary nie widziałem takich pomyłek. Nominacja za montaż i scenografię dla Grawitacji (przy jednoczesnym braku Wilka w montażu)?
Brak Wilka rzeczywiście bez sensu, ale naprawdę najbardziej cię oburza, że miejsce zabrała mu Grawitacja? Czy chodzi po prostu o hate na film Cuarona? W Dallas i 12 Years a Slave montaż był tyle lepszy niż w Grawitacji?

(16-01-2014, 16:58)Juby napisał(a): Brak nominacji dla Kapitana Hanksa (LOL)?
Poza genialnym aktorstwem w scenie, w której pęka podczas badania nic nadzwyczajnego nie pokazał przecież.

Edit: chociaż rzeczywiście nominacja za scenografię dla Gravity trochę podejrzana. Co tam tak właściwie było scenografią? Skoro prawie wszystko to efekty? Design wnętrz, stacji itd. wygenerowany komputerowo?

Odpowiedz
W Grawitacji montażu jest niewiele, bo i ujęć mniej niż w normalnych filmach, ale czy można powiedzieć, że nie zasługuje na nominację? Nie.

Odpowiedz
Grawitacja ma tak mało ujęć, że nie było co montować. Nominacja dla Zniewolonego i DBC przy braku Wilka to też nieporozumienie.

A Hanksowi za same ostatnie 10 minut Kapitana nominacja się należała. Zagrał lepiej niż murzyn na skrzypcach (You see what i did here?).

Odpowiedz
(16-01-2014, 16:56)Martinipl napisał(a): Pacific Rim widziałem pobieżnie, ale nie dałbym im nominacji, chociażby dlatego że prezentują znany już standard (i ciężko stworzyć na ten moment coś bardziej Wowowatego)
A co takiego miał taki Iron Man 3, że został nominowany?

Cytat: Jak to ma się do Oscarów, żeby teraz pisać o gafach?
Choćby to, ze tam jest Gravitacja oraz nudny Kapitan Philips, w czym te filmy są lepsze, że zasłużyły na nominacje?

Cytat: Filmy animowane? Krótkometrażówki animowane bez The Blue Umbrella? Szkoda słów i mojego czasu na oglądanie gali.
A właśnie, przypomniało mi się o braku nominacji dla tej krótkometrażówki Pixara- kolejny WTF. A jeszcze większym LOLem jest fakt nominacji dla Despicable Me 2!
Najbardziej WTFowe nominacje/wybory akademii w dziejach.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon