Oscary 2015
Albo "Snajper".
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Żeby tak się stało musiałoby być 10 nominowanych, a w to wątpię. Najbliżej wylecenia z powyższej listy jest Foxcatcher, bo ludzie zdążyli już ochłonąć i nagle się okazuje, że to nie jest wcale tak wielki film jak nam wmawiały pierwsze recenzje. Zaraz po nim do odstrzału jest Sniper, który może mieć za mało czasu by zbudować momentum potrzebne do dostania nominacji (a jeśli już mu się uda to strzelam, że dodatkowo Cooper dostanie nominację kosztem Carrella).

Nightcrawler jest raczej bezpieczny - z dwóch powodów. Po pierwsze dzięki systemowi w jakim wyłania się nominowanych. Nie liczy się na ilu kartach jesteś, a jak dużo pierwszych/drugich/trzecich miejsc zająłeś co zdecydowanie pomaga takim filmom jak Nightcrawler czy Whiplash. Po drugie, to już tradycja, że na liście musi pojawić się jakiś film, na który mało kto stawiał (jak w zeszłych latach Amour, Extremely Loud and Incredibly Close, Winter's Bone czy Dallas Buyers Club). Kandydatów jest czterech: Nightcrawler, Wild, Inherent Vice i Unbroken z czego dwa pierwsze mają imo największe szanse.

With that being said:
Boyhood
Birdman
The Imitation Game
Whiplash
The Theory of Everything
Selma
The Grand Budapest Hotel
Gone Girl
Nightcrawler

Odpowiedz
Ta "Selma" to w ogóle w kinach była? Średnia na IMDb nie jest jakaś porażająca. Chyba nawet niższa od zeszłorocznego "Butlera".
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
W tym tygodniu trafia do szerokiej dystrybucji.

Odpowiedz
Perfik napisał(a):Zaraz po nim do odstrzału jest Sniper, który może mieć za mało czasu by zbudować momentum potrzebne do dostania nominacji (a jeśli już mu się uda to strzelam, że dodatkowo Cooper dostanie nominację kosztem Carrella).

Akurat jeśli chodzi o Snipera to Eastwood nadal nie załapał reżyserskiej formy i film jest przeciętny.

A o tej całej Selmie kojarzę sporo negatywnych komentarzy i recenzji.
Czuję powtórkę z "Butlera", jakiś kompletnie bezjajeczny i do bólu politycznie poprawny film.

Perfik napisał(a):Nightcrawler jest raczej bezpieczny - z dwóch powodów. Po pierwsze dzięki systemowi w jakim wyłania się nominowanych. Nie liczy się na ilu kartach jesteś, a jak dużo pierwszych/drugich/trzecich miejsc zająłeś co zdecydowanie pomaga takim filmom jak Nightcrawler czy Whiplash. Po drugie, to już tradycja, że na liście musi pojawić się jakiś film, na który mało kto stawiał (jak w zeszłych latach Amour, Extremely Loud and Incredibly Close, Winter's Bone czy Dallas Buyers Club).

Ja bym upatrywał raczej trzeciego powodu - Nightcrawler to jest naprawdę dobry film, w przeciwieństwie do Foxcatcher i Snipera.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
No o tym był mój punkt pierwszy :). Nawet jeśli niewielu członków akademii zobaczy Nightcrawlera, to podejrzewam, że umieszczą go wysoko na swoich listach.

Selma może być raczej spokojna, bo takie filmy nominuje się z automatu, często bez oglądania (jak 12 years a slave do czego jak twierdzi Tom O'Neill z GoldDerby wielu członków akademii bez żenady w prywatnych rozmowach się przyznawało).

Odpowiedz
A o tej całej Selmie kojarzę sporo negatywnych komentarzy i recenzji.
Czuję powtórkę z "Butlera", jakiś kompletnie bezjajeczny i do bólu politycznie poprawny film.

Negatywne recenzje? Na RT ma 100% (!) pozytywnych póki co. Całe szczęście, że PAG olało Selmę i szansy na wygranej nie ma żadnej ale na nominację niestety się załapie. Dobrze, że patetyczne dzieło Angeliny Jolie również się wykruszyło. Poza tym nie ma zaskoczeń, wygra pewnie Boyhood.
Najbardziej kibicuję Gone Girl.

Odpowiedz
(06-01-2015, 23:04)piczympoom napisał(a): Całe szczęście, że PAG olało Selmę i szansy na wygranej nie ma żadnej ale na nominację niestety się załapie.

Nie tyle olało, co po prostu w tym roku jest burdel ze screenerami i te Selmy i Unbroken zostały wysłane za późno. A nie oszukujmy się - ludzi z gild nie spotkasz w kolejkach przed kinami :).

Odpowiedz
Gildia Scenarzystów podała swjoe nominacje

Original Screenplay
“Birdman”
“Boyhood”
“The Grand Budapest Hotel”
“Nightcrawler”
“Whiplash”

Adapted Screenplay
“American Sniper”
“The Imitation Game”
“Gone Girl”
“Inherent Vice”
“Wild”

No to raczej Snajper jest bezpieczny i tę nominacje dostanie. Fajnie, że Inherent Vice się załapało. Po raz kolejny brak Selmy, to cieszy.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Big Eyes, Birdman, American Sniper, Into the Woods, Selma, Unbroken, The Imitation Game już w Twoim domu.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Ech. I teraz, oglądać czy nie oglądać? Oto jest pytanie.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
O, kolejne ważne wyróżnienie dla PTA za scenariusz do Inherent Vice. Czyli teraz już można spokojnie powiedzieć, że ma duże szanse na oscarową nominację. Nie spodziewałbym się.

Odpowiedz
A, dodam jeszcze, że Turysta do nabycia wiadomo gdzie, w znakomitej jakości.

Odpowiedz
Ja już widziałem i będę bardzo płakał jak Ida przegra z Force Majeure.

Odpowiedz
Ja dzisiaj wieczorem mam zamiar zobaczyć. Niby Turysta obok Lewiatana ma być największym konkurentem Idy. Ciekaw jestem tego filmu, bo tematyka naprawdę wydaje się być przednia.

Odpowiedz
Widzę, że nakręcił to koleś od "Play" z 2011 roku, także ja sobie chyba daruję seans.

Odpowiedz
Pelivaron - zapraszam do krótkiej piłki, też myślałem, że tematyka jest fajna :) No, chyba, że dla Ciebie małżeńskie problemy to "przednia tematyka", wtedy może będziesz zadowolony.

Odpowiedz
(07-01-2015, 13:13)simek napisał(a): Pelivaron - zapraszam do krótkiej piłki, też myślałem, że tematyka jest fajna :) No, chyba, że dla Ciebie małżeńskie problemy to "przednia tematyka", wtedy może będziesz zadowolony.

Właśnie przeczytałem.

Cytat:ależ ja jestem naiwny, przeczytałem tylko, że to film o rodzince, która przeżywa lawinę w górach, więc spoko, w końcu jakiś bardziej rozrywkowy, europejski film z szansą na Oscara, szwedzki survival - tak sobie myślałem :)

Fak, miałem identycznie. Spodziewałem się własnie jakiegoś fajnego survivala pod śniegiem, czy coś w tym stylu. Szczerze? Ja również przeczytałem zarys fabuły na filmwebie, zwiastun wyłączyłem od razu w momencie jak widać schodzącą lawinę coby sobie nie psuć seansu. A tutaj widzę, że lepiej nastawiać się na jakieś kino gadane.

PS Jeśli chcesz fajny, europejski film przygodowy nominowany do Oscara to sprawdź sobie Wyprawę Kon-Tiki. Mi ten film przypadł do gustu.

Odpowiedz
@Pelivaron: Nie wiem, której gildii scenarzystów wrzuciłeś wyniki, ale ta właściwa (WGA) ogłasza je dopiero dzisiaj i wszystko wskazuje na to, że wśród nominowanych nie uświadczymy "Birdmana", który podobnie jak "Selma" został zdyskwalifikowany. Są też plotki, że ten los może spotkać "Foxcatchera".

http://www.wga.org/wga-awards/timeline.aspx

Odpowiedz
Kon-Tiki znam, na propsie, ale nic wielkiego.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon