Oscary 2015
Ooo, faktycznie. Walnąłem się i nie doczytałem.

Predicting the 2015 Writers Guild Awards Nominations

I faktycznie Birdmana na liście nie ma. Jest Foxcatcher. Mam nauczkę, żeby na forum po nocach nie pisać.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Cytat:Negatywne recenzje? Na RT ma 100% (!) pozytywnych póki co. Całe szczęście, że PAG olało Selmę i szansy na wygranej nie ma żadnej ale na nominację niestety się załapie.

PÓKI CO, to jest dla mnie słowo klucz.

RT jest cholernie mało wiarygodne przed premierą, a nie zapominaj że 100% oznacza tylko że dostał conajmniej 3/5. Jak jest hype na jakiś film w kręgach recenzenckich albo ostra promocja to przed premierą zdarza się że zawyżają.

A tu masz jeszcze ultra poprawny politycznie temat, walkę z rasizmem, Luthera Kinga... Takie filmy przed premierą na RT niemal zawsze mają 100% lub tuż poniżej tego.

Ja kojarzę parę negatywnych recenzji - spoza RT.

Edit: SchmoesKnow wrzucili recenzję Selmy. Bardzo pozytywną i obaj myślą że gość grający Kinga ma szansę na statuetkę.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Nominacje ASC:

Birdman
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Mr. Turner
Unbroken

Myślę, że najpewniej 4/5 tej listy powtórzy się przy nominacjach oskarowych. Deakins być może w końcu wygra statuetkę, aczkolwiek równie dobrze mogą nagrodzić drugi rok z rzędu Lubezkiego. "The Imitation Game" już raczej nie pójdzie dalej, "Interstellar" pewnie stracił wszelkie szanse na nominację od Akademii w tej kategorii (biedny Van Hoytema, choć rok temu zasłużył chyba bardziej). Podobnie Cronenweth ("Gone Girl"), kapituła oskarowa nie nominuje go tym bardziej. "Ida" nadal może być w grze, gdyż Akademia lubi czarno-białą poetykę bardziej od ASC, a ponadto film został już nagrodzony przez tę organizację i może gremium zwyczajnie uznało, że niesprawiedliwie będzie wyróżniać go ponownie.

Costume Designers Guild:

Contemporary Film

Birdman
Boyhood
Gone Girl
Interstellar
Wild

Fantasy Film

Guardians of the Galaxy
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
The Hunger Games: Mockingjay Pt. 1
Into the Woods
Maleficent

Period Film

The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Inherent Vice
Selma
The Theory of Everything

Odpowiedz
Jest i WGA.

Original:

Boyhood
Foxcatcher
The Grand Budapest Hotel
Nightcrawler
Whiplash (na Oscarach startuje ostatecznie jako adaptowany; na WGA kwalifikują tak, jak chce tego zgłaszający)

Adapted:

American Sniper
Gone Girl
Guardians of the Galaxy
The Imitation Game
Wild

Skoro WGA woli nominować "GotG" od "Inherent Vice", to chyba nie ma już co mówić o szansach oskarowych tego drugiego. Obym spotkało mnie jednak miłe zaskoczenie.

Odpowiedz
Szkoda, że faktyczne wyniki okazały się niekorzystne dla Andersona. Lubię GotG, ale... serio?

Odpowiedz
Na Oscarach Foxcatcher wyleci na rzecz Birdmana, a Whiplasha zastąpi Mr. Turner. Z adaptacji wylecą Sniper i GotG na rzecz Whiplasha i Theory of Everything. Rzekłem :).

Odpowiedz
Dlaczego w ogóle Birdman został zdyskwalifikowany?
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Najpewniej któryś ze współautorów nie jest członkiem gildii (dlatego np. Tarantino nigdy nie był nominowany). WGA ma w ogóle strasznie restrykcyjne przepisy. Z 328 filmów, które kandydują w tym roku o Oscary tylko 108 scenariuszy kwalifikowało się do nagród WGA (60 oryginalnych i 48 adaptacji).

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/news/%22Grand+Budapest+Hotel%22+faworytem+nagr%C3%B3d+BAFTA-109173

Whiplash nominowany za reżyserię, scenariusz, nominacja aktorska, montaż itd Ale już do najlepszego filmu to nie :/ mogli sobie odpuścić Teorie wszystkiego albo Grę tajemnic skoro dostały nominacje do filmu brytyjskiego. Nie zdziwi mnie w sumie jak Gra tajemnic wygra w głównej kategorii.

A Ida oprócz nominacji dla najlepszego zagranicznego filmu, jeszcze powalczy o zdjęcia.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Cieszę się, że docenili Paddingtona :)
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Przeciek, czy nie przeciek?

http://www.gossipcop.com/golden-globes-winners-2015-best-picture/

Ale jakoś mi ciężko uwierzyć, aby wygrała "Selma", a więc chyba fałszywy alarm.
Przy czym wreszcie chyba zrozumiałem skąd ten film ma takie wzięcie na nagrodach, gdyż stoi za nim Oprah Winfrey.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Cóż, wygląda na to że Selma to świetny film.
Tutaj recenzja od człowieka który nienawidzi takich oscar-baitów, bardzo fajna zresztą. Ja obejrzę.

http://uproxx.com/filmdrunk/2015/01/review-ava-duvernays-selma-eats-spielbergs-lunch/
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Lewiatan się pojawił, wiecie gdzie.

Odpowiedz
W kinach? :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Domowych :p

Odpowiedz
Nominacje Gildii Reżyserów, czyli najważniejszego (bo niemal zawsze bez pudła wskazującego top 5 filmów w wyścigu) prekursora:

Linklater, Iñárritu, Wes Anderson, Eastwood, Tyldum

Pierwsza trójka to już więc stuprocentowi pewniacy do wyróżnień oskarowych za reżyserię, ale nie bardzo wiem, co dalej. Fincher i DuVernay zgarnęli nominacje do Globów i BFCA, BAFTA wyróżniła Marsha i Chazelle, a teraz mamy taki (spodziewany dość) zestaw, który zachowuje największą aktualność, jeśli chodzi o stan wyścigu. Sądzę, że Akademia nominuje Chazelle kosztem kogoś z pozostałej dwójki, ale równie dobrze może pojawić się DuVernay...

Do czwartku zamieszczę swoje finalne prognozy, ale póki co powiem tylko, że choć znamy już większość zwycięzców, to same nominacje wzbudzają jakieś emocje, w końcu aktor pierwszoplanowy to tym razem największy mindf*ck w tej kategorii odkąd śledzę te nagrody.

Odpowiedz
Eastwood lol. Kurde, kiedyś to był mój ulubiony reżyser ale naprawdę. Nominacja za American sniper? What the hell.

Że Chazelle powinien być to raz, ale Fincher z Gone girl też rewelacyjną robotę wykonał.

Cytat:to same nominacje wzbudzają jakieś emocje, w końcu aktor pierwszoplanowy to tym razem największy mindf*ck w tej kategorii odkąd śledzę te nagrody.

Mówisz o Gyllenhaalu czy Keatonie?

Ja osobiście będę kibicował Keatonowi (choć Gyllenhaala też bym poważnie rozważył, ale zapewne Akademia go oleje) i za drugi plan Simmonsowi.

Odpowiedz
(13-01-2015, 20:43)Capt. Nascimento napisał(a): Mówisz o Gyllenhaalu czy Keatonie?

Rzecz w tym, że jest 5 spotów, a w grze są Keaton, Redmayne, Cumberbatch, Gyllenhaal, Fiennes, Oyelowo, Cooper i Carell. I choć przynajmniej trójka z nich wydaje się być pewniakami nie do zdarcia, to kombinacji może być wiele. Z Coopera miałem już rezygnować, ale wsparcie dla "Snipera" jest ogromne, czego ukoronowaniem jest ta nominacja dla Eastwooda. Raczej nigdy nie ma więcej niż 6 mocnych kandydatów rywalizujących o 5 miejsc, stąd też sytuacja jest dość wyjątkowa (EDIT: miałem na myśli tę kategorię).

Odpowiedz
Myślę że Keaton i Oyelowo to pewniaki.

Jak Cumberbatch dostanie nominację to będzie skandal.
No a jak Oyelowo, Cumberbatch, Redmayne i Cooper to już czysta masakra.

Hawking, Turing, King, amerykański snajper.

Byle Gyllenhaala już na etapie nominacji nie olali.

Osobiście obstawiam że Cooper, Fiennes i Cumberbatch odpadną, a zostanie:

Keaton, Oyelowo, Carell, Gyllenhaal, Redmayne

A jakby tak zamienić Redmayne'a Fiennesem to byłoby idealnie.

Odpowiedz
Nie do zdarcia z tej ósemki są tylko Keaton i Redmayne i to między nimi rozstrzygnie się walka o Oscara (a Redmayne siedzi Keatonowi na ogonie bliżej niż niektórym się wydaje). Do nich wydaje mi się, że dołączą Gyllenhaal, Cumberbatch i Oyelowo (chyba, że Selma polegnie jak Butler wtedy na jego miejsce wskoczy Fiennes). Nie zdziwiłbym się, gdyby Carella zamiast za pierwszy plan nominowali za drugi (coś jak z Winslet i The Reader), tym bardziej, że w tej kategorii mamy 4 pewniaków i długo długo nic.

Co do nominacji DGA, to bardzo rzadko pokrywają się one w 100% z nominacjami do Oscarów. Zazwyczaj mamy 1-2 rozbieżności (dwa lata temu 3) więc liczę na to, że Eastwood wypadnie kosztem Chazelle'a (którego Whiplash właśnie wskoczył na 52 miejsce w top250 imdb).

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon