Oscary 2016
Widocznie mało było dobrych piosenek filmowych w tym roku, skoro takie paździerze są nagradzane. Na szczęście, akurat ta kategoria, zarówno na Globach jak i Oscarach, mnie kompletnie nie obchodzi, więc wisi mi to, co tam wygra.

Odpowiedz
Niektórym mózgi przyćmiła żałoba po Walkerze, co poradzić. Ale skoro takie aktorskie gówno jak Lady Gaga jest w tej samej lidze co Kirsten Dunst za Fargo, to ewidentnie coś jest z tegorocznymi nominacjami nie tak.

Odpowiedz
Gusta są różne, mi piosenka do Furious 7 się podoba (jako jedyna z nominowanych, znoszę jeszcze tę do Greya).

Odpowiedz
Tak, tak, gdy już nie da się obronić danej sprawy w żaden możliwy sposób, to zawsze wyskakuje się z argumentem, że o gustach się nie dyskutuje ;)

Nie przesadzałbym z tą Gagą - nie ma w jej roli niczego na nagrody, ale daje radę. Szczególnie w tym odcinku z Valentino.

Odpowiedz
Ale czego ja niby bronię? Jakiej sprawy? "See You Again" mi się podoba, od marca słyszałem ją z tysiąc razy i wciąż mi się nie przejadła, z grona nominowanych to jej przyznałbym nagrodę. Z tego co widzę innym użytkownikom nominacja dla tej piosenki się nie podoba. Tyle.

Odpowiedz
Mnie też się podoba, ale liczyłem że jak co roku w tej kategorii będą pojawiać się jakieś nowe utwory z nowych filmów, a tutaj mamy aż trzy już dość dobrze osłuchane, w tym jedna tak słaba (z Bonda), że aż mi się pytanie nasuwa: czy naprawdę w tym roku było tak kiepsko z piosenkami do filmów? I jeszcze utwór z "Młodości", dobry, ale którego sie tu kompletnie nie spodziewałem.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/news/WY%C5%9ACIG+PO+OSCARY+2016%3A+%22Mad+Max%22+zn%C3%B3w+obsypany+nagrodami-114882

Kolejna nagroda dla Maksa za najlepszy film :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Hmmm, może ta nominacja dla najlepszego filmu jednak nie jest takim głupim pomysłem, inna sprawa że większość Akademii to geriatrycy, którym tym milej będzie wesprzeć dziadka Millera :)

Odpowiedz
Dadzą mu nominacje żeby nie było gównoburzy i żeby przyciągnąć fanów filmu przed telewizory.

Odpowiedz
Albo dlatego, że to najlepszy film roku.

Odpowiedz
Gdyby mieli nominować najlepsze filmy roku, to co roku nominacje wyglądałyby inaczej niż naprawdę wyglądały, a statuetki nie otrzymywałyby takie przeciętniaki jak Zniewolony.

Odpowiedz
(12-12-2015, 14:46)Juby napisał(a): Przesłuchałem wszystkie nominowane do Globów piosenki i zwycięzca (również Oscarów) może być tylko jeden

"Ona tańczy dla mnie", gdyby tylko została napisana do filmu miała by twoją aprobatę. Gdyby jeszcze została użyta w Thorze Juby by się cieszył jak małpa z banana:) Czekam teraz, aż wytkniesz mi obiektywne ocenianie.

Odpowiedz
(14-12-2015, 11:34)Juby napisał(a): Gdyby mieli nominować najlepsze filmy roku, to co roku nominacje wyglądałyby inaczej niż naprawdę wyglądały, a statuetki nie otrzymywałyby takie przeciętniaki jak Zniewolony.
Nie pamiętam w ostatnich latach nominacji oscarowych, w których w głównej kategorii nie było choćby jednego filmu z TOP danego roku. Ostatnia taka sytuacja to 2009, o ile dobrze pamiętam, kiedy wygrał Slumdog.

Odpowiedz
(14-12-2015, 12:36)piczympoom napisał(a): "Ona tańczy dla mnie", gdyby tylko została napisana do filmu miała by twoją aprobatę. Gdyby jeszcze została użyta w Thorze Juby by się cieszył jak małpa z banana:) Czekam teraz, aż wytkniesz mi obiektywne ocenianie.

[Obrazek: I-miss-you-gif.gif]

:*

Cytat:Nie pamiętam w ostatnich latach nominacji oscarowych, w których w głównej kategorii nie było choćby jednego filmu z TOP danego roku. Ostatnia taka sytuacja to 2009, o ile dobrze pamiętam, kiedy wygrał Slumdog.

Pamiętam jak liczyłem wtedy na nominacje dla TDK i WALL-Ego. :/

Odpowiedz
(11-12-2015, 08:57)Juby napisał(a): Oba filmy oceniłem pozytywnie, ale jak one będą nominowane za "Najlepszy film roku", to tylko podkreśli jak z roku na rok Hollywood tworzy coraz gorsze filmy i jak słabym był rok 2015.

Akurat "Inside Out" bardzo cenię, min. za scenariusz, dla którego spodziewam się nominacji. Zgadzam się jednak względem "Marsjanina" i mam dziwne poczucie, że gdyby Disney zadebiutował ze "Star Wars" wcześniej, to bez większych problemów byłaby szansa przejąć sporo dobrej woli i entuzjazmu, wszystko kosztem perypetii Watneya.

W wyścigu oscarowym prawdziwie liczy się zawsze co najwyżej parę blockbusterów, i tak jak "Mad Max" wydaje się być w miarę bezpieczny, bo został wniesiony przez pasję (nota bene, George Miller póki co wydaje się być silniejszym kandydatem, niż kiedykolwiek Nolan, a "Fury Road", mimo gatunkowości, jest mocniejsze i bardziej wspierane niż "TDK"), tak film Scotta to kolos na glinianych nogach, który nie zniósłby bezpośredniego starcia z "The Force Awakens", rozdziałem franczyzy-legendy. Sęk w tym, że zbyt mocno się już zadomowił, gdy film Abramsa wchodzi do gry dosłownie na ostatniej prostej...

American Film Institute ogłosił swoje tradycyjne tegoroczne TOP10, które opóźniono specjalnie dla "Star Wars". Było warto. Zawsze jest to jakiś boost:
Dzisiaj powiedziałbym, że lineup Najlepszego Filmu to:

01. Spotlight
02. The Revenant
03. Carol
04. The Big Short
05. Mad Max: Fury Road
06. Room
----
07. Brooklyn
08. Bridge of Spies
09. The Martian
----
10-12. The Hateful Eight; Star Wars: The Force Awakens; Inside Out

Kolejny update w styczniu, po nominacjach Gildii Producentów i Gildii Reżyserów.

Odpowiedz
Wciąż widzę nie doceniasz miłości hamburgerów do Marsjanina. Nominacja jest pewna, tym bardziej, że na dzień dzisiejszy Ridley Scott jest spokojnie faworytem do statuetki za reżyserię. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że Critics' Choice pominęli w nominacjach McCarthy'ego za Spotlight, a Revenant jest trochę zbyt polaryzujący plus Innaritu dopiero co Oscara zawinął. Oczywiście Marsjanin wielkich szans na wygraną w głównej kategorii nie ma, ale po zmianie systemu głosowania kilka lat temu, trzeba się przyzwyczaić do tego, że statuetki za film i reżyserię będą trafiały do innych filmów znacznie częściej niż w przeszłości.

Mam w sumie problem z ułożeniem swojej dziesiątki, bo kandydatów z realnymi szansami jest z piętnastu. Z dziesiątki Galadtha w pierwszej kolejności usunąłbym chyba Brooklyn. Korci, zeby wywalić Bridge of Spies, ale z drugiej strony Spielberga nominowali nawet za War Horse'a. Do otrzymania nominacji potrzeba trochę ponad 300 głosów, a Animation Branch Akademii liczy sobie grubo ponad 400 członków więc w sumie ciężko mi sobie wyobrazić, że na liście zabraknie Inside Out. itp. itd. :)

Anyway:

01. Spotlight
02. The Revenant
03. The Martian
04. Carol
05. Mad Max: Fury Road
06. Room
07. The Big Short
08. Bridge of Spies
09. Inside Out
10. Star Wars: The Force Awakens

Odpowiedz
http://www.thewrap.com/oscars-star-wars-the-force-awakens-makes-latest-visual-effects-shortlist/

Zostało już tylko 10 filmów walczących o nominację za VFX:

“Ant-Man”
“Avengers: Age of Ultron”
“Ex Machina”
“Jurassic World”
“Mad Max: Fury Road”
“The Martian”
“The Revenant”
“Star Wars: The Force Awakens”
“Tomorrowland”
“The Walk”

Odpadł Chappie! Serio?

Odpowiedz
I tak wygrają Star Warsy:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Oby nie. Mad Max ma dużo lepsze efekty i nie ma takiego babola jak Snoke.

Odpowiedz
Maz Kanata też nie była perfekcyjna. Liczy się Mad Max, reszta jest milczeniem :)
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon