Oscary 2017
Pewnie większość z Waszych typów są słuszne i oczywiście "Moonlight" zdaje się być faworytem, ale do tej listy dodałbym jeszcze takie tytuły:

"Lion"
http://www.imdb.com/title/tt3741834/

Nie wiem, czy "Hidden Figures" się jeszcze zaliczy, ale raczej typowy film pod nagrody, coś a la "The Help":
http://www.imdb.com/title/tt4846340/?ref_=nv_sr_2
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Lion i Hidden Figures jak najbardziej, dużo też zależy od tego ile filmów nominują w głównej. Dev Patel, Nicole Kidman i Kevin Costner pojawiają się w typowaniach na aktorski drugi plan, najmocniejszy z nich jest chyba Patel. Na drugim planie pań na razie posucha, więc pewnie uda się przepchnąć którąś z pań grających w HF nawet łatwiej niż Costnera, ale nie mam pojęcia którą.

Odpowiedz
Moje typy do głównej kategorii, prawie takie same:

1. Silence
2. La La Land
3. Moonlight
4. Manchester By the Sea
5. Arrival
6. Live By Night
7. Lion/Fences

Mówcie co chcecie, ale wybór w najważniejszych kategoriach wcale nie jest oczywisty. O ile otoczka polityczna wskazuje na "Moonlight" tak bardzo duże szanse ma "Silence" z racji na tematykę i fakt, że jest dziełem życia Martina, "Manchester By the Sea" zbiera rewelacyjne opinie i też może spokojnie czuć się faworytem a nie wiadomo czy Akademia z sentymentu nie da statuetki "La La Land".

Edit. Oczywiście zakładając, że LBN wypali. Sully według mnie jest bez szans przy takiej konkurencji.

Odpowiedz
Sądzę, że nastroje są jednak inne niż wydaje się z wierzchu i nawet branża ma serdecznie dość #oscarsSoWhite. Głosy nawiedzonych aktywistów z branży raczej skupią się na "Moonlight", ale nie aż tak aby zagrozić "La La Land". Zastanawiam się czy jednak Manchester nie będzie silniejszy niż Silence. Na razie wygląda mi to wszystko na popularny w ostatnich rozdaniach układ "dla każdego coś miłego": film i reżyser to La La Land, aktor i scenariusz oryginalny Manchester, scenariusz adaptowany i kilka technicznych Silence, aktorka pierwszoplanowa i kostiumy dla Jackie, aktorka drugoplanowa dla Moonlight.

Warto zwrócić uwagę, że w takim rozdaniu z Oscarem wyszliby zarówno Chazelle jak i Scorsese, sądzę, że to między nimi rozegra się walka o statuetkę dla reżysera i zapadnie taki właśnie podział dóbr.

Odpowiedz
Z scenariuszem adaptowanym będę stał przy swoim....poczekajmy na Afflecka i "Live By Night", czytałem książkę i wiem, że tu może być totalna deklasacja, ale poczekajmy.

Warto zauważyć, że "Silence" jak wszyscy podkreślają to życiowe dzieło Martina, na dodatek temat ważny jak i popularny, zależy jak zostanie przedstawiony. Japonia to też jedna z trudniejszych do pokazania przez ludzi z Zachodu cywilizacji. Nie zdziwiłbym się jakby zakończyło się na totalnej deklasacji w wykonaniu Scorsese jedynie z tych powodów. Zwłaszcza, że póki robił tylko głównie kino gangsterskie Akademia odmawiała mu Oscarów, odmówiła mu ich za "Aviatora", "Wyspę tajemnic" czy "Hugo" więc nie zdziwię się jak teraz sypną mu porządnie wszystkimi trzema. Dla Chazella może być jeszcze ciut za wcześnie acz cieszę się, że gość ledwo mający 30 lat już osiąga takie wyniki. Do "La La Land" na pewno idzie też nagroda za piosenkę. Co do pierwszoplanowej aktorki....tutaj moim zdaniem zarówno Portman jak i Stone czy Adams mogą powalczyć i wybór żadnej nie jest oczywisty choć Natalie z racji tematyki "Jackie" ma nieco łatwiej.

Za zdjęcia jak pisałem, inny wybór niż Richardson na ten moment będzie dla mnie nieporozumieniem....chociaż....w sobotę idę na "Arrival", może się okazać, że po seansie będę kibicował operatorowi tego filmu i samemu Villeneuve. Choć on ma zdecydowanie większe szanse za rok który zapowiada się na powtórkę z 2015.

Edit. "Sully" może dostać nominację dla Hanksa. Eastwood nawet nie dostanie (jak dla mnie nominacje za reżyserkę zdobędą Chazelle, Scorsese, Barry Jenkins, Kenneth Lonnergan/Dennis Villenueve, Ben Affleck/Danzel Washington).

Odpowiedz
Piosenka i muzyka również spokojnie dla La La Land.

Jeśli chodzi o reżyserię tak samo, tylko z Lonnerganem i reżyserem Jackie zamiast Washingtona i Afflecka. O ile potrafiłem wierzyć w wypucowany i wychuchany projekt Martina jeszcze przed pierwszymi nagrodami, tak z Benem nie opuszcza mnie wrażenie, że w końcu noga musi mu się powinąć. Może to przez, w moim odczuciu, tylko solidny zwiastun.

Odpowiedz
(29-11-2016, 21:47)Szaman napisał(a): Piosenka i muzyka również spokojnie dla La La Land.

A ile tam jest muzyki, jako zwykłej ścieżki dźwiękowej, bez śpiewania? Gdyż tak to wybór już taki oczywisty być nie musi.
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, ale widzisz jakiegoś naprawdę poważnego rywala dla tak mocnego musicalu? Zwłaszcza, że nie jest on adaptacją jak Chicago albo Kabaret.

Feinberg z THR typuje LLL na zwycięzcę za muzykę, czyli jak na razie tytuł nie został w żaden sposób zdyskwalifikowany.

Piątka u niego
La La Land (Justin Hurwitz)
Lion (Dustin O'Halloran, Hauschka)
Hidden Figures (Hans Zimmer, Pharrell Williams, Benjamin Wallfisch)
Moana (Opetaia Foa'l, Mark Mancina, Lin Manuel Miranda)
The BFG (John Williams)
http://www.hollywoodreporter.com/lists/oscar-predictions-feinberg-forecast-950773/item/best-original-song-feinberg-forecast-oscars-8-950767

Odpowiedz
Kto wie jaką muzykę będzie miało "Silence". Zresztą, będę nudny, muzę do LBN robi Harry Gregson-Williams który tworzył muzykę do "Shreka", "Opowieści z Narni", "Człowieka w ogniu" czy "Królestwa niebieskiego", raczej "La La Land" nie zagrozi, ale kto wie czy nie stworzy czegoś wielkiego. No i mamy jeszcze Johanna Johannssona a muza w "Arrival" słyszałem, że świetna. Ale pewnie "La La Land" zdobędzie nagrodę.

Montaż dźwięku bezapelacyjnie do "Hackshaw Ridge". Ciekawie może być w....."Efektach specjalnych". Akademia lubi praktyczne efekty a jak pokazują filmiku "Rogue One" będzie ich pełne, zresztą po spektakularnej porażce z "Mad Maxem" w tamtym roku nie zdziwię się jak nowe SW wreszcie statuetkę dostaną, wychwalane są efekty w Zwierzętach a Doctor Strange ma je na najwyższym poziomie, też jestem ciekaw ostatecznego rezultatu.

Odpowiedz
Zupełnie się nie zgadzam, Akademia uwielbia natłok CGI, a Oscar dla Ex Machiny wynikał z chęci nagrodzenia filmu w jakiejś kategorii. Mimo wszystko sądzę, że jednak będą chcieli zadośćuczynić za zeszłoroczną pomyłkę i rzeczywiście wygra Łotr Jeden.

Odpowiedz
Zobaczymy ;) Ja osobiście kibicuje Doctorkowi bo jestem pod wrażeniem tego co się tam na ekranie działo.

Odpowiedz
(29-11-2016, 21:56)Szaman napisał(a): Feinberg z THR typuje LLL na zwycięzcę za muzykę, czyli jak na razie tytuł nie został w żaden sposób zdyskwalifikowany.

Piątka u niego
La La Land (Justin Hurwitz)
Lion (Dustin O'Halloran, Hauschka)
Hidden Figures (Hans Zimmer, Pharrell Williams, Benjamin Wallfisch)
Moana (Opetaia Foa'l, Mark Mancina, Lin Manuel Miranda)
The BFG (John Williams)
http://www.hollywoodreporter.com/lists/oscar-predictions-feinberg-forecast-950773/item/best-original-song-feinberg-forecast-oscars-8-950767

OK, interesująca lista. Jakby co to można jeszcze dodać:
Moonlight (Nicholas Britell)
Arrival (Jóhann Jóhannsson) (akademia już nominowała jego Sicario, a więc nie są całkowicie zamknięci na takie bardziej wymagające brzmienie).

Prawie zawsze nominowany Alexandre Desplat, raczej odpadnie. Głównie dlatego, że tegoroczne filmy do których komponował nie przypadły krytykom i widzom do gustu.
I oto głównie chodzi i jeżeli "Haksaw Ridge" dostanie wiele nominacji to i Rupert Gregson-Williams może się załapać, mimo że nie byłem jego pracą jakoś zachwycony.

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/news/%22La+La+Land%22+faworytem+Satelit%C3%B3w+2017-120605

13 nominacji "La La Land". Sporo nominacji dostało "Hackshaw Ridge".

Odpowiedz
Szkoda tylko, że tyle nominacji do tak mało znaczącej i w sumie śmiesznej nagrody.

Odpowiedz
(29-11-2016, 21:56)Szaman napisał(a): Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, ale widzisz jakiegoś naprawdę poważnego rywala dla tak mocnego musicalu? Zwłaszcza, że nie jest on adaptacją jak Chicago albo Kabaret.

Feinberg z THR typuje LLL na zwycięzcę za muzykę, czyli jak na razie tytuł nie został w żaden sposób zdyskwalifikowany.

OK zobaczyłem i rzeczywiście La La Land ma też dużo czystej muzyki filmowej Justina Hurwitza. A więc rzeczywiście i za muzykę i pewnie za piosenkę ten film ma szanse zaszaleć przy wszelakich nagrodach.

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/news/%22La+La+Land%22+wielkim+faworytem+nagr%C3%B3d+Critics+Choice-120627

Jestem ciekaw czy "Silence" i "Live By Night" w kolejnych edycjach tych nagród na które się nie załapią coś namieszają.

Odpowiedz
Trwa ogłaszanie nagród koła krytyków z Nowego Yorku.
http://www.hollywoodreporter.com/news/ny-film-critics-circle-winners-2016-951751?utm_source=twitter

Odpowiedz
Do premiery "Silence" i reszty właściwie każde rozdanie będzie wyglądać do bólu podobnie.

Odpowiedz
Możliwe, że oni widzieli już Silence, film jest już gotowy i kilka kapituł go widziało. Choćby wczorajsze NBR miało pokazy bodajże 19 listopada.

Odpowiedz
Chyba tylko dwie instytuacje widziały Silence, nie jestem pewien. Ciekawe czy załapie sie na Złote Globy, choć wątpię. Ale zarówno "Silence" jak i "Live By Night' złapią się na BAFTy.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon