Oscary 2017
Kolejny oscarowy faworyt, który zgarnie kilka nominacji dostał datę premiery. I nikogo nie będzie ona pewnie dziwiła. Jackie w kinach od 3 lutego :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
20 filmów w drodze po nominacje za najlepsze efekty specjalne
http://www.hollywoodreporter.com/behind-screen/jungle-book-rogue-one-advance-visual-effects-oscar-race-951577

Odpowiedz
Apocalyspe, ID:R i SS to trochę brzmią jak żart w tym zestawieniu
.

Odpowiedz
Dokładnie, ale może sklecili jakąś przyzwoitą prezentację. W każdym razie pierwsze tytuły do odstrzału. Stawiam na taką piątkę:

Star Wars
Passengers
Jungle Book
Star Trek Beyond
Doctor Strange

Wierzę w Star Treka, bo nominowali nawet średnio przyjęte, dużo mniej kasowe niż jedynka Into Darkness. Jeśli ST odpadnie wskoczą tam pewnie Fantastyczne Bestie. Wygra Łotr Jeden lub Księga dżungli, ze wskazaniem na Gwiezdne Wojny, mam jednak przed oczami przegraną dwóch części Planety Małp.

Odpowiedz
A ja powiem, że ze wszystkich komiksowych (nie licząc Doctora) wyróżniłbym......BvS. Wiem, wiem, ale CGI było tam na naprawdę wysokim poziomie a walka z Doomsdayem robiła wrażenie. Chociaż Strange absolutnie deklasuje. Moja piątka:

"The Jungle Book"
"Doctor Strange"
"Fanstastyczne zwierzęta"
"Rogue One"
"Passengers"

Odpowiedz
LOL!! BvS miało okropne, śmierdzące grą komputerową sprzed dekady i z walącymi green-screenami za aktorami CGI, jak i większość filmów Snydera. I niestety na tym opierały się w większości VFX tego filmu.

@Szaman - ale druga Planeta Małp przegrała z nie byle kim. Interstellar miało fantastyczne efekty.

R1 powinno wygrać (widzę to już po trailerach). Nominowałbym jeszcze TJB. Poza tym - loteria, bo nikt się specjalnie nie wyróżniał. No, może X:A i BvS właśnie, w negatywnym znaczeniu tego słowa.

Odpowiedz
Pełna zgoda co do efektów w BvS. Niestety jest tutaj parę tytułów które jedynie zapychają listę, aby tylko stworzyć trzy etapy w drodze po statuetkę.

Odpowiedz
Tylko ja sądzę, że Hacksaw Ridge zasługiwał na miejsce chociażby na takiej długiej liście? Efekty na pewno lepsze niż w tych kilku kaszaniastych blockbusterach.

Odpowiedz
Efekty praktyczne tak, ale CGI było akurat batdzo słabe. Green screen na początku filmu był jednym z najgorszych jakie widziałem w kinie.

Osobiście nominowałbym:
- Doctor Strange
- The Jungle Book
- Rogue One (zgaduję, że zasłuży)

Tyle.

Odpowiedz
Ciągle pamiętam sceny w HR jak pokazywali statki bombardujące, oj, jakie to było złe.

No cóż, moim zdaniem w BvS CGI jest na bardzo wysokim poziomie, ale rozumiem, że to produkcja której bronienie w Polsce to grzech więc nie będę kontynuował tematu :P

Odpowiedz
Nominacje koła krytyków z Waszyngtonu
http://www.wafca.com/awards/

Plus relacja tekstowa live z rozdania nagród krytyków z Los Angeles
http://deadline.com/2016/12/los-angeles-film-critics-awards-2016-winners-list-1201864115/

Odpowiedz
Widzę, że ani "Silence" ani "Live by night" się nie załapały, w ogóle to LBN np. ma nominacje Critics Choice za scenografię i w żadnym innym plebiscycie nic.

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/news/WY%C5%9ACIG+PO+OSCARY+2017%3A+Krytycy+z+Waszyngtonu+obsypali+nagrodami+%22La+La+Land%22-120686

Dziwi mnie tak mało nagród dla "Arrival".

Odpowiedz
Ale przecież tak jest co sezon: dwa, trzy tytuły dominują nagrody od kół krytyków, ewentualnie co jakiś czas pojawia się jakaś niespodzianka. Nie ma co przywiązywać do tego wagi, "Arrival" prawdopodobnie i tak skończy z nominacją i pewnie z niewielkimi szansami na wygraną.

Odpowiedz
Jak to dobrze, że "La La Land" i "Manchester by the Sea" wychodza u nas tego samego dnia, będzie można zrobić sobie maraton.

Edit. https://naekranie.pl/aktualnosci/jimmy-kimmel-poprowadzi-przyszloroczna-ceremonie-wreczenia-oscarow-1453351

Kimmel poprowadzi, Oscary....no,no

Odpowiedz
Ciągle szkoda, że nie Louis C.K., ale przynajmniej można być pewnym, że będzie dużo lepiej niż rok temu...

...i dużo żartów z Donalda Trumpa.
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
Damon pewnie się pojawi, jeszcze niech Affleck coś wygra to w ogóle zacznie się śmieszkowanie.

Odpowiedz
Gibson i Ford z nominacjami do Globów za reżyserię, oo.

Gra o tron dla najlepszego serialu lol :D

Fajnie, że The Crown i Stranger Things też mają..

Deadpool fajnie, że dostał nominację plus Reynolds :D
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/news/Critics+Choice+Awards+2016%3A+%22La+La+Land%22+g%C3%B3r%C4%85-120800

Szkoda, że "Live By NIght" nie wywalczyło scenografii. Dziwi mnie brak "Silence" w konkursach.

Odpowiedz
Akademia podała 10 filmów które zawalczą o nominacje za efekty:

"Arrival"
"Bardzo fajny Gigant"
"Captain America: Civil War"
"Deepwater Horizon"
"Doctor Strange"
"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"
"Księga dżungli"
"Kubo i dwie struny"
"Pasażerowie"
"Rogue One"

Walka rozegra się między Doctorem a Rogue.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon