Oscary 2018
Wyścig po Oscary rozpoczęty:

http://www.hollywoodreporter.com/race/oscars-beauty-beast-get-meet-voters-987468

Na pierwszy ogień Get Out i... Piękna i Bestia LOL. Nominowanie tego drugiego w jakiejkolwiek ważnej kategorii będzie kompletną kompromitacją Akademii (którą zresztą była już nominacja dla najlepszego filmu dla wersji animowanej).

Odpowiedz
Akademia dość rzadko nominuje horrory, w zasadzie od czasów "Szóstego zmysłu" nie przypominam sobie żadnego, który dostałby jakąś ważną nominację, ale myślę, że Get Out ma jakieś tam szanse na statuetkę za scenariusz oryginalny, zwłaszcza przy takim sukcesie artystyczno-komercyjnym i nośnym temacie, ale na nic więcej chyba nie ma co liczyć. No i sporo zależy od tego, jaką będzie miał konkurencję. Z drugiej strony, w ostatnich latach powstało sporo bardzo wysoko ocenianych horrorów (Babadook, It Follows) i nikt nawet nie brał ich pod uwagę, jeśli chodzi o Oscary.

Piękna i Bestia raczej bez szans na nic więcej poza technikaliami (scenografia, kostiumy, charakteryzacja).

Odpowiedz
Ja spokojnie wysunąłbym również kandydaturę do nominacji dla świetną, najlepszą w tym filmie rolę Luke'a Evansa jako Gastona, no i może za efekty specjalne.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
W mojej opinii jedynym filmem z tego okresu który ma szansę przetrwać do oscarowego wyścigu jest "Piękna i bestia" (piosenka, kostiumy, scenografia, może muzyka). Wszystkie inne tytuły, na czele z "Get Out" to pobożne życzenia redaktorów.

Odpowiedz
tylko przypomnę, że rok temu ktoś wrócił the birth of a nation zdobycie głównej statuetki :)

Odpowiedz
Ale sprawa z gwałtem wybuchła dopiero latem, a do bodajże maja i przeciętnie przyjętego pokazu w Cannes wizytówką filmu była rozentuzjazmowana owacja na styczniowym Sundance.

Odpowiedz
Filmu Parkera nie było w Cannes, w konkursie głównym był za to "Loving" Nicholsa, więc pewnie pomyliłeś filmy z czarnoskórymi, którym wieszczono nagrody. ;)

Odpowiedz
Zatem dzięki za sprostowanie :)

Odpowiedz
Kimmel znowu poprowadzi galę....ciekawe :D

Odpowiedz

Film będzie miał premierę na festiwlau w Toronto. Myślę, że HBC ma realne szanse na walkę o nagrody w oscarowym sezonie :) Oby, bo dawno nic nie wygrała, ani nie miała nominacji :P
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
No, szanse ma. Na razie jakoś szczególnie wybitnych kobiecych ról nie było ani wiele się ich nie zapowiada, patrząc na premiery do końca roku.

Acz Gadotka to nominacje do paru nagród dostać by mogła :D

Odpowiedz
Gadot nominowałbym do Złotego Globu, do Oscara - never :)

Odpowiedz
No, mi by pasowało.

Odpowiedz
(17-08-2017, 10:33)Mierzwiak napisał(a): Gadot nominowałbym do Złotego Globu, do Oscara - never :)

Jeśli WW dostanie chociaż jedną nominację więcej od Logana to pęknie mi żyłka i nastąpi mój koniec.

Odpowiedz
Obawiam się że Logan zostanie zupełnie zignorowany (inna sprawa to jak bardzo Fox będzie chciało promować film, powinni skupić się przede wszystkim na lansowaniu Jackmana w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola męska), Wonder Woman ma przewagę w postaci kostiumów, scenografii czy kategorii dźwiękowych.

Odpowiedz
(17-08-2017, 17:38)Mierzwiak napisał(a): Obawiam się że Logan zostanie zupełnie zignorowany (inna sprawa to jak bardzo Fox będzie chciało promować film, powinni skupić się przede wszystkim na lansowaniu Jackmana w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola męska), Wonder Woman ma przewagę w postaci kostiumów, scenografii czy kategorii dźwiękowych.

Powinni ale przez ten idiotyczny pomysł żeby Logana wpuścić wiosną a Greatest Showman - który biorąc pod uwage o kim jest i to że mamy 2017 rok i coś co mogłoby ujść im płazem w 2009 nie zrobi tego w 2017 - zimą Jackman znowu zostanie bez niczego przez tą wytwórnię i jej dystrybucję (tak samo jak z uroczym Eddie the Eagle)

Odpowiedz
Logan moim zdaniem ma szanse na nominacje dla Jackmana, chociaż będzie Oldman, Lewis, spora konkurencja.

Natomiast WW w kategoriach które podał Mierzwiak na razie jest murowanym pewniakiem do nominacji, po tych 8 miesiącach. Do "Dunkierki" i "Wojny" nawet bym uważał ja za pewniaka do nagród za scenografie.

"Wojna" na razie jest moim faworytem w kategorii zdjęć, scenografii, muzyki i pierwszoplanowej roli męskiej oraz efektów. Plus nominacje za reżyserie i scenariusz oryginalny. Tak po 8 miesiącach roku.

Odpowiedz
(17-08-2017, 17:47)Kuba napisał(a): Logan moim zdaniem ma szanse na nominacje dla Jackmana, chociaż będzie Oldman, Lewis, spora konkurencja.

Natomiast WW w kategoriach które podał Mierzwiak na razie jest murowanym pewniakiem do nominacji, po tych 8 miesiącach. Do "Dunkierki" i "Wojny" nawet bym uważał ja za pewniaka do nagród za scenografie.

"Wojna" na razie jest moim faworytem w kategorii zdjęć, scenografii, muzyki i pierwszoplanowej roli męskiej oraz efektów. Plus nominacje za reżyserie i scenariusz oryginalny. Tak po 8 miesiącach roku.

WW to sympatyczny film, dałabym im nominację za kostiumy za samą niebieską sukienkę, ale cała reszta nie powala i na pewno pod koniec roku nie będę miała w top 10 w żadnej kategorii, może Pine'a i Gal ale ja to ja, Akademia ma gorszy gust :D 

A jeszcze tyle premier zostało, że do scenografii i dźwięku się nie załapie

Odpowiedz
Za dźwięk już i tak Dunkierka wygra.

Dobra, żeby mie było...jest mocnym kandydatem.

Odpowiedz
Nie ma kategorii Największy Hałas więc nie :P

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon