Oscary 2018
Kibicuję Blade Runnerowi.
Williams za SW oraz Get Out to jakieś totalne heheszki.
Mehowe te Oscary.
"Let's talk about this plan of yours. I think it's good, except it sucks. So let me do the plan, and that way, it might be really good."

IMDB rating

Odpowiedz
Oscary zwykle mocno dostają po głowie, ale nawet w branżowych tytułach potrafią zapominać, że są jedynie podsumowaniem całego sezonu nagród. Nawet tak absurdalne nominacje jak Kaluuya i Spencer są jedynie ukoronowaniem pewnej drogi, dlatego dość łatwo było je przewidzieć.

Co do Franco, post Galadha przekonał mnie, że jednak BAFTA była mocną, napieprzającą po oczach czerwoną lampką którą wielu zignorowało. To nie Daniel K. wyprzedził Franco, ale Denzel, wystarczy porównać zebrane przez nich magiczne artefakty. Ale co ja będę sobie strzępił język, skoro media są zachwycone odwrotną interpretacją. Nikt nawet nie ukrywa, a nawet podkreślany jest fakt, że to jest akurat 5 gości na których jeszcze nie ma żadnego haka. Podobnie jak z kilkoma innymi kategoriami gdzie podkreślana jest płeć i rasa, a nie szczyt tegorocznych osiągnięć.

Zabawne, że chociaż raz Oldman zbiera wyróżnienia, to oczywiście złośliwy los musiał mu zesłać na galach jego pierwszą z pięciu żon. Ciekawe czy coś znajdą na Gary'ego, sporo niefortunnych wypowiedzi, lata alkoholizmu, 4 rozwody, a czasu do głosowania jeszcze sporo.

Możliwe, że pomyliłem się co do reformy Akademii, przynajmniej jeśli chodzi o nominowane tytuły. Nie wszystko jeszcze widziałem, ale lista wygląda... poważnie? prestiżowo? Phantom Thread, Post, nawet taki oscar bait jak Darkest Hour to tytuły dalekie od popkulturowych niespodzianek (wszędzie czytam o Wonder Woman, ale mało kto potrafi wykrztusić gdzie chciałby ją widzieć oprócz formułek o wiekopomnym sukcesie. Ale spoko, wiem, że chodzi o film i scenariusz). Może jednak odnowiona Akademia ma przed sobą jakieś perspektywy, ale najpierw trzeba byłoby odsunąć obecne aktorsko-medialne towarzystwo od nieformalnej władzy.

I jeszcze jedno, jeśli chodzi o sposób ogłoszenia nominacji. Daleko od zeszłorocznego festiwalu cringe'u, ale to była TA Tiffany Haddish? Chryste Panie...

Odpowiedz
(24-01-2018, 10:25)Szaman napisał(a): Ciekawe czy coś znajdą na Gary'ego, sporo niefortunnych wypowiedzi, lata alkoholizmu, 4 rozwody, a czasu do głosowania jeszcze sporo.
A dlaczego mieliby znaleźć coś na Oldmana? Bo biały?

Cytat:I jeszcze jedno, jeśli chodzi o sposób ogłoszenia nominacji. Daleko od zeszłorocznego festiwalu cringe'u, ale to była TA Tiffany Haddish? Chryste Panie...
No, chciałem wczoraj pisać. Całe ogłoszenie żenujące z tymi filmikami a potem planszami z nominacjami wskakującymi w dosyć przypadkowym momencie, ale Haddish tragiczna. To jest aktorka?! I co właściwie oznacza "TA" Tiffany Haddish? Kto to jest?

Z ważnych pytań do forumowych ekspertów od nagród: jakie są szanse, że na jednej gali zobaczę na scenie Jonnego Greenwooda i Sufjana Stevensa?

Odpowiedz
Nie pamiętam kiedy ostatnio miałem tak bardzo w dupie Oscary. Chyba nawet żadnego nominowanego filmu nie widziałem.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Po sukcesie kasowym Girls Trip i kilku nominacjach dla najlepszej aktorki drugoplanowej od amerykańskich krytyków Tiffany Haddish jest kreowana na nową gwiazdę amerykańskiej komedii.

Co do Oldmana. Wystarczy, że ktoś zapuka do drzwi Hollywood Reporter, a zeznania tej osoby potwierdzi przyjaciółka (patrz sprawa Michaela Douglasa). Po prostu Oldman wydaje mi się najłatwiejszym celem spośród całej piątki, w dodatku jest faworytem. Mam przeczucie, że ktoś z nominowanych na pierwszym lub drugim planie aktorów zostanie jeszcze medialnie "odpalony" przed głosowaniem.

No to jeszcze moje typy:

Film: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri
Reżyser: Greta Gerwig- Lady Bird
Aktor: Gary Oldman- The Darkest Hour
Aktorka: Frances McDormand- Billboardy
Aktor drugoplanowy: Sam Rockwell- Billboardy
Aktorka drugoplanowa: Allison Janney- I, Tonya
Scenariusz: Billboardy
Scenariusz adaptowany: Call Me By Your Name
Film nieanglojęzyczny: The Square
Charakteryzacja: The Darkest Hour
Muzyka: The Shape Of Water
Piosenka: The Greatest Showman
Scenografia: The Shape Of Water
Efekty specjalne: War for The Planet Of The Apes
Kostiumy: Phantom Thread
Zdjęcia: Blade Runner 2049
Animacja: Coco
Dźwięk: Dunkirk
Montaż dźwięku: Dunkirk
Montaż: Baby Driver

Odpowiedz
(24-01-2018, 12:22)Arahan napisał(a): Nie pamiętam kiedy ostatnio miałem tak bardzo w dupie Oscary. Chyba nawet żadnego nominowanego filmu nie widziałem.

Piona! Ta gala jest mi tak obojętna, że nawet nie wiem gdzie kto dostał nominację.

Odpowiedz
A szkoda bo w mojej opinii jest znacznie ciekawsza niż w ciągu ostatnich dwoch lat ;)

Nominacyjny sukces "Mudbound" oznacza, ze fakt bycia filmem Netflixa nie dyskwalifiuje "The Irishman" więc za rok spodziewam sie pierwszoplanowej, drugoplanowej roli, filmu, rezyserii, scenariusza, zdjęć,kostiumów, efektow i scenografi, PRZYNAJMNIEJ nominacji ;)

Odpowiedz
(24-01-2018, 10:25)Szaman napisał(a): I jeszcze jedno, jeśli chodzi o sposób ogłoszenia nominacji. Daleko od zeszłorocznego festiwalu cringe'u, ale to była TA Tiffany Haddish? Chryste Panie...

No właśnie, za każdym razem jak Haddish przekręcała nazwiska i robiła z tego bekę przez ponad minutę zamiast dalej ogłaszać nominacje, to przechodziłem załamanie nerwowe, ale i tak prawdziwa tragedia była jak usłyszałem przy nominacjach dla "Najlepszego aktora" Washingtona zamiast Franco. 

Szanowna Akademia zamiast oceniać aktorstwa, to wystraszyła się kilku twittów oskarżających Franco o molestowanie. Mimo, że nic mu nie udowodniono, to dla nich już sam potencjalny gwalciciel jest godny potępienia. Tak się wściekłem na Akademię, że w tym roku urzadzam wyjątkowo protest i też mam to rozdanie w poważaniu. Widziałem "Uciekaj" i "Lady Bird", zamierzam obejrzeć jeszcze tylko filmy Del Toro, McDonaugha i Andersona (mimo wszystko, fajnie że ten ostatni się załapał do najważniejszych kategorii) i na tym koniec.

Odpowiedz
https://movieweb.com/boss-baby-oscar-nomination-internet-reactions/

W sumie nie ma co się dziwić takim reakcjom, bo dla mnie nominacja dla BOSS BABY to też niezły wtf. Ale z drugiej strony do Globa i Annie też ma

Odpowiedz
(24-01-2018, 13:05)Pelivaron napisał(a): https://movieweb.com/boss-baby-oscar-nomination-internet-reactions/

W sumie nie ma co się dziwić takim reakcjom, bo dla mnie nominacja dla BOSS BABY to też niezły wtf. Ale z drugiej strony do Globa i Annie też ma

Mam wrażenie, że nawet Haddish przeczytała ten tytuł wśród nominowanych z wyrażnym niesmakiem :P

Odpowiedz
Nie wiem, nie skupiałem się na niej w momencie gdy zaczęła udawać, że nie potrafi czytać (a może nie potrafi?).

Odpowiedz
(24-01-2018, 13:04)Kryst_007 napisał(a): No właśnie, za każdym razem jak Haddish przekręcała nazwiska i robiła z tego bekę przez ponad minutę zamiast dalej ogłaszać nominacje, to przechodziłem załamanie nerwowe, ale i tak prawdziwa tragedia była jak usłyszałem przy nominacjach dla "Najlepszego aktora" Washingtona zamiast Franco. 

Franco jest świetny w Disaster Artist, ale jakoś strasznie po nim nie płaczę, bo nawet w moim prywatnym rankingu raczej wyprzedziliby go Vince Vaughn za Brawl In Cell Block 99 i Thomas Jane za 1922.

Odpowiedz
(24-01-2018, 12:56)Kuba napisał(a): Nominacyjny sukces "Mudbound" oznacza, ze fakt bycia filmem Netflixa nie dyskwalifiuje "The Irishman" więc za rok spodziewam sie pierwszoplanowej, drugoplanowej roli, filmu, rezyserii, scenariusza, zdjęć,kostiumów, efektow i scenografi, PRZYNAJMNIEJ nominacji ;)
A wiesz o czym jest Mudbound? :)

Odpowiedz
(24-01-2018, 12:56)Kuba napisał(a): Nominacyjny sukces "Mudbound" oznacza, ze fakt bycia filmem Netflixa nie dyskwalifiuje "The Irishman" więc za rok spodziewam sie pierwszoplanowej, drugoplanowej roli, filmu, rezyserii, scenariusza,  zdjęć,kostiumów, efektow i scenografi, PRZYNAJMNIEJ nominacji ;)

Z tego co rozumiem "Mudbound" nie jest filmem Netflixa. Oni kupili do niego prawa po Sundance. Film powstał zupełnie bez ich udziału i wsparcia. Mało tego - nie ma tej pozycji nawet w ofercie na całym świecie, bo oni kupują w takiej sytuacji prawa, tam gdzie nie zostały one jeszcze sprzedane. Więc gdyby w Polsce przez Netlixem prawo do dystrybucji kupił, nie wiem - Polsat, to filmu w naszym kraju by do obejrzenia na platformie nie było.
.

Odpowiedz
Dobrze wiedzieć :) Dzięki za doinformowanie.

Odpowiedz
Ta Haddish to jakiś dramat. Żenujące to było.

Odpowiedz
Zasłyszane na jednej z konferencji Facebookowych. Podobno dziś w naszym kochanym radiu jakiś typ nazwał Daniela Day-Lewisa uwaga, powtórzę, Daniela Day Lewisa, męską....Meryl Streep :)

To jak dla mnie kolejne potwierdzenie, że ludzi znających się na kinie i naprawde wart słuchania mozna szukac co najwyzej na YT lub na mniej popularnych stronach na Fejsie.

Pytanie do tych co oglądają...jak wygląda transmisja gali na Canalu? Ogarnięci ludzie komentuja? Warto oglądać studio przed Oscarowe?

Odpowiedz
To zależy tylko i wyłącznie od tego, kto w nim będzie siedział. Przecież czegoś takiego nie ogląda się dla nie wiem - realizacji. Niech zaproszą Oleszczyka. Wtedy mogę oglądać, bo mimo dziwnych jazd, to go lubię.
.

Odpowiedz
Nie warto, bo najczęściej komentator/lektor wszystko psuje. Ale z drugiej strony plus jest taki, że nie ma reklam - zamiast tego jest komentarz zaproszonych gości.

Odpowiedz
Ja kilka razy robiłem tak, że sama gala stream w oryginale, a na reklamy załączałem studio w C+. Nawet nie myśl o oglądaniu gali na C+, bo od słuchania ich tłumacza można raka dostać.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon