Oscary 2018
Kostiumy i scenografie może jeszcze Piękna i Bestia zgarnac, ale...czy ja wiem? No i nominacje za jakąs piosenke pewnie dostana.

Chociaż "Phantom Thread" z uwagi na tematyke ostatecznie zapewne namiesza w tych kategoriach. Chyba, że jednak w kolejnym rozdaniu będzie brane pod uwagę.

Odpowiedz
http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/pokot-agnieszki-holland-to-polski-kandydat-do-oscara,771358.html

Nie szczególnie śledze polskie filmy więc nie wiem czy był lepszy kandydat (a pewnie był :P).

Odpowiedz
Szansa na nominację chyba marne, bo zbyt mało to artystyczne, a w tej kategorii to zawsze jest istotne. Z drugiej strony film się nieźle ogląda, bo ma spoko tempo i ładne zdjęcia. Na plus z punktu widzenia Holly, to na pewno mocno lewicowa wymowa, uniwersalna i czytelna fabuła oraz sama Holland, która tam jest znana. No ale nie będzie nominacji nawet moim zdaniem.
.

Odpowiedz
W sumie mogli chyba poczekać na Gdynie..na pewno by wskoczyli jacyś kandydaci (premierę tam ma chyba "Najlepszy", nie żebym zwiastował mu poziomu oscarowego). "Pokot" muszę zresztą obejrzeć więc na razie wstrzymuję sie od wypowiedzi na temat samego poziomu produkcji. Ale sytuacja wygląda podobnie jak rok temu z Wajdą, bierzemy najpopularniejsze nazwisko i wysyłamy, a patrząc na opinie krytyków oraz sukcesy za granicą zarówno "Wołyń" jak i "Ostatnia rodzina" byli dużo lepszymi kandydatami.

Odpowiedz
Zaskoczenia wyborem brak, tak samo jak i szans na nominacje :) Film jest średniawy, letni, dzisiejsze wiadomości przypomniały mi że takowy istnieje i go kiedyś widziałem.

Odpowiedz
Cóż ja się zaliczam do tej mniejszości, ktorej się Pokot bardzo podoba. Plus według mnie dla zagranicznych widzów to bardzo przystępny film który ładnie wygląda. Dla mnie dobry wybór.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Kiedyś widziałem wywiad z Michałem Oleszczykiem który mówił, że istnieje furtka pozwalająca wysłać w tym roku Ostatnią rodzinę (a sam był zwolennikiem wysłania rok temu Córek Dancingu, a teraz Ostatniej). Przyznam, że nie widziałem Pokotu, ale wątpię by był on filmem czytelniejszym, bardziej przystępnym, "amerykańskim" w narracji i formie. Moim zdaniem tutaj kryła się olbrzymia szansa, natomiast drugi rok z rzędu, nienauczeni porażką wysyłają film według identycznego schematu. Przeciętne przyjęcie w naszym kraju i nazwisko które kiedyś osiągnęło coś w Ameryce.

Wychodzą z tym od kilku błędnych wniosków, po pierwsze uznają chyba, że polski widz mocno różni się od przeciętnego, amerykańskiego widza, a taki przeciętniak od członka Akademii. Myślenie przeterminowane w czasach kiedy przyjęto hurtem 1,5 tys nowych członków. Drugim błędem jest przekonanie, że oscarowy sukces bierze się z nazwiska, a nie poleceń wśród widzów screenerów. Znowu trochę przeterminowane myślenie, bo polecenia w całej sieci towarzyskiej ułatwione za pomocą internetu potrafią teraz trząść całą branżą, a co dopiero nagrodami w zamkniętym kole towarzyskim. Nie widzę sytuacji w której polecaliby sobie Pokot, tak przeciętnie przyjęty wśród zwykłych widzów.

Odpowiedz
Mimo tego, że cenię film Matuszyńskiego, to nie jestem przekonany, czy widownia akademicka by go przyjęła dobrze. To mimo wszystko specyficzny obraz, ale nie aż tak dla nich intrygująco egzotyczny jak "Ida" ze swoją stylówką. "Ostatnia Rodzina" w mim odczuciu jednak mocno odnosi się do wiedzy ogólnej Polaków. W naszym kraju hype mu robiły wówczas książki - zarówno nowe, jak i głośne wznowienia, debata publiczna o jednym i drugim Beksińskim odżyła. Wszyscy przypomnieli sobie tych specyficznych ludzi. Oczywiście, że da się ten film oglądać w oderwaniu od tego, ale nie wiem, czy jako zamknięta forma, bez tej całej otoczki zrobiłby takie wrażenie. Osobiście wątpię
.

Odpowiedz
(10-09-2017, 22:07)Szaman napisał(a): Nie widzę sytuacji w której polecaliby sobie Pokot, tak przeciętnie przyjęty wśród zwykłych widzów.

W Polsce, w Niemczech np. film na niektórych pokazach i wśród moich znajomych został bardzo dobrze przyjęty. To może zagranicą go lepiej przyjmą i inni?
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Ja również uważam, że to dobry film, kiedyś z chęcią do niego wrócę ze względu na świetną rolę Mandat ale co do szans oscarowych jestem mocno sceptycznie nastawiony.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri pierwszym oscarowym pewniakiem. Nagroda Publiczności na festiwalu w Toronto.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Dla mnie ten film wyrasta na takie Hell or High Water tego sezonu. Obok Dunkierki i Shape of Water jak dla mnie główny kandydat do kilku nagród po tych 9 miesiącach.

Kambodża zglosiła "First They Killed My Father" jako kandydata. Film dzis obejrze i w temacie ocenie, czekajcie !

Odpowiedz
(18-09-2017, 11:37)Pelivaron napisał(a): Trzy billboardy za Ebbing, Missouri pierwszym oscarowym pewniakiem. Nagroda Publiczności na festiwalu w Toronto.

Rockwell w końcu będzie z nominacją, może nawet wygrać i McDormand ponoć jest lepsza od Hawkins w Shape of Water 

Odpowiedz
Jeśli chodzi o polskiego kandydata do Oscara, bardziej przekonują mnie tam aktorzy niż sam film. Akcja według mnie prowadzona kulawo. No i trochę zbytnio jak dla mnie ciążący w jedną stronę (braterstwo z przyrodą), ukazujący zbyt mało 'odcieni szarości'.

Odpowiedz
Alejandro Gonzalez Inarritu otrzyma w tym roku swojego 5 Oscara, tym razem będzie to statuetka specjalna za "Carne y Arena".

http://www.filmweb.pl/news/OSCARY+2018%3A+Alejandro+G.+I%C3%B1%C3%A1rritu+ze+specjalnym+Oscarem+za+VR-125584

Sam film można gdzieś obejrzeć?

Odpowiedz
(28-10-2017, 15:26)Kuba napisał(a): Alejandro Gonzalez Inarritu otrzyma w tym roku swojego 5 Oscara, tym razem będzie to statuetka specjalna za "Carne y Arena".

http://www.filmweb.pl/news/OSCARY+2018%3A+Alejandro+G.+I%C3%B1%C3%A1rritu+ze+specjalnym+Oscarem+za+VR-125584

Sam film można gdzieś obejrzeć?

Już sądziłem, że 4 Oscary dla Inarritu to lekka przesada (te trzy za "Birdmana" jak najbardziej zasłużone, ale czwartą statuetkę powinien odstąpić wtedy Millerowi), a tu już mu wciskają piątego. Nie ujmując nic jego talentowi, ale mimo że tak obszernej filmografii nie ma, to ma więcej Oscarów jak Spielberg, Scorsese, Eastwood, za niedługo przebije Coppolę xD Nie oszukujmy się, obrzucanie go złotymi ludkami za wszystko kolejne co nakręci, to trochę jest gryzące.

Odpowiedz
Inarritu na pewno zasłużył za "Birdmana"...za "Zjawe"? Na pewno nie jest to Oscar z kapelusza bo odwalił rewelacyjna robotę, ale zgadzam się, że świętować powinien Miller.

Nie wiem czy Inarritu planuje kolejny film, ale żeby zaraz nie zaczął bić jakiś rekordów w liczbie statuetek. 5 to jak słusznie stwierdziłes wiecej od nie jednej legendy kina.

Mam nadzieje, że jak "The Irishman" będzie sztosem to i Scorsese doczeka się kolejnego rycerzyka.

Odpowiedz
(28-10-2017, 17:29)Kuba napisał(a): Mam nadzieje, że jak "The Irishman" będzie sztosem to i Scorsese doczeka się kolejnego rycerzyka.
Nie liczyłbym chociażby na nominację dla jakiegokolwiek filmu Netflixa:

http://deadline.com/2017/10/oscars-academy-netflix-eligibility-in-question-membership-meeting-1202180576/

Odpowiedz
Nie wiem jak dla was, ale mi zupełnie nie podoba się pomysł dawania specjalnych Oscarów za jakiś jeden konkretny film. Rozumiem i akceptuję te za całokształt twórczości dla naprawdę wybitnych postaci w historii kina, raz na pięć lat można kogoś uhonorować, ale dawanie specjalnego Oscara, bo zrobiło się film w VR? Jeśli jest taki rewelacyjny, to niech wygra zwykłą, regularną statuetkę za zdjęcia, efekty, czy dokument. No ale ja w ogóle jestem przeciwny inflacji wszelkich nagród, tytułów i pochwał.

Odpowiedz
Masz racje.
Ja trochę liczyłem ze specjalną nagrode dostanie w tym roku Serkis...bo trudno mi wyobrazić sobie kogoś kto tyle zrobił dla kina w ciągu ostatnich wielu lat a nadal NICZYM go nie uhonorowali.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon