Oscary 2018
Nie ma Transow, ok ja wysiadam.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
(05-12-2017, 19:21)PropJoe napisał(a): Co planujesz zobaczyć?
To, co będzie walczyć o Oscara za rok albo dwa :)

Odpowiedz
(05-12-2017, 19:52)Kuba napisał(a): Nie widze nic zdrożonego w umieszczeniu takiego JL na tej liście.

Ale widziales ten film, tak? Pamiętasz twarz Cavilla bez wąsa?

Odpowiedz
Nie mówie, że CGI jest tam dobre, ale to lista 20 filmów na której jest naprawde wszystko i nieszczególnie ona kogokolwiek interesuje.
Jak wyląduje w 10 to będzie problem

Odpowiedz
Małpy, BR2049 i Valerian. Te trzy filmy zrobiły na mnie największe wrażenie pod względem efektów specjalnych. Brak Transów i obecność JL to największy babol w tym sezonie...

Odpowiedz
http://deadline.com/2017/12/critics-choice-awards-nominations-the-shape-of-water-dunkirk-this-is-us-netflix-1202220528/

Spoko nominacje, niektore produkcje nadrabiaja kiepski start, zaczyna sie już pomijanie PTA w ważniejszych kategoriach :P

Odpowiedz
Ja tak sobie myślę że PTA dostanie swojego Oscara pewnie za jakieś 15-20 lat za jeden ze swoich gorszych, ale bardziej mainstreamowych filmów, gdy już po prostu będzie głupio go zostawić bez żadnej wygranej - tak samo jak Scorsese.

Odpowiedz
Albo dołączy do Kubricka i Hitchcocka. :)

Z Crtics Choice najbardziej cieszy, że ktoś wreszcie zauważył znakomitą rolę Patricka Stewarta w "Loganie".

Odpowiedz
Mnie najbardziej cieszy obecność Twojego Vincenta w animacjach, zawsze to fajnie jak Polska produkcja ma szansę w jakiejkolwiek innej kategorii niż film zagraniczny.

Odpowiedz
(06-12-2017, 18:36)nawrocki napisał(a): Albo dołączy do Kubricka i Hitchcocka. :)
Albo dostanie na starość honorowego Oscara i dołączy do Altmana, Lumeta... i Wajdy ;)

Odpowiedz
Akurat Scorsese na swojego Oscara w pełni zasłużył, "Infiltracja" to rewelacyjny, genialnie wyreżyserowany film. Anderson najbliżej Oscara był za reżyserię "Aż poleje się krew", szkoda, że wtedy nie wygrał. Albo za scenariusz "Magnolii".
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Inna sprawa, że powinien dostać jeszcze przynajmniej 2 za inne filmy :P Ale wyczuwam, że "The Irishman" może co nieco przytulić jeszcze.

Odpowiedz
Tegoroczne "Directors on directors" właśnie się ujawniło (czyli znani reżyserzy chwalą jeden konkretny film z zapowiadanych Oscarawych faworytów). Chazell podziwia "Dunkierkę", Friedkin "Get Out", a Iñarritu oczywiście "The Shape of Water" swojego rodaka po fachu.
http://variety.com/gallery/directors-on-directors-get-out-lady-bird/

Odpowiedz
(07-12-2017, 09:24)Kuba napisał(a): Inna sprawa, że powinien dostać jeszcze przynajmniej 2 za inne filmy :P Ale wyczuwam, że "The Irishman" może co nieco przytulić jeszcze.
To ja źle pamiętam, że była jakaś wiadomość, że Akademia się wypowiedziała, że Netflixowe tytułu nie będą brane pod uwagę?

Odpowiedz
@simek: Tak jak napisałem, warunkiem zakwalifikowania się do rywalizacji o Oscary jest minimum tydzień "otwartych" pokazów (choćby w limitowanym, jeśli idzie o liczbę kin, formacie), także teoretycznie na pewno możesz się załapać, ale tak jak wspomniał PropJoe, warto działać z wyprzedzeniem i np. coś porezerwować; zależy, które filmy Cię interesują. Ale raczej przy odrobinie profilaktyki nie powinieneś mieć problemu.

Zgodnie z przypuszczeniem, LAFCA podbiło "Call Me by Your Name", a sam Chalamet wyrasta na poważnego pretendenta do wygranej. Mogę sobie wyobrazić scenariusz, w którym Oldman zgarnia SAG i BAFTA, gdy jego rywal zadowala się Globem i BFCA. Dalej pewnie nie zajdzie, ale... kto wie. Zaskoczyło mnie natomiast z lekka, że LAFCA z powodzeniem na powrót wznieciło szansę "The Shape of Water", przypięczetowane przez BFCA – czyli jednak jeden z faworytów?

BFCA to specyficzna organizacja, w kontekście prekursorów Akademii na pewno mniej ważna niż Brytyjska Akademia, Gildie, a także HFPA, między innymi dlatego, bo notorycznie starają się przewidzieć Oscary, a dzięki zwiększonej liczbie nominowanych w niektórych kategoriach będą mogli w wielu wypadkach powiedzieć, że mieli 100% zgodności. Podejrzewam, że np. kategorie aktorskie z grubsza zawężyli do sensownego minimum – gremium oscarowe nominuje może co najwyżej jedną osobę spoza grona wyróżnionego przez BFCA. Nie sugerowałbym się brakiem paru nominacji dla "Phantom Thread", z tego co wiem członkowie organizacji oglądali ten film na tyle późno/w małej liczbie, że zdołano przeforsować film tylko w najbardziej oczywistych kategoriach. Lub po prostu głosowano w ciemno na fali hype'u... :)

Po weekendzie nominacje do Globów i SAG – temperatura wzrośnie dopiero wtedy.

EDIT: Aktorka Pierwszoplanowa powoduje na tym etapie sporo niepewności – Streep, Ronan, McDormand, Hawkins, Robbie i Chastain (kolejność nieprzypadkowa) to w tym momencie szóstka pozostała na placu boju, do której dołączy co najwyżej Dench, ale nie chodzi już nawet, komu ostatecznie się (nie) uda dotrzeć do nominacji – pytanie, kto wygra. Na tym etapie widzę ze statuetką każdą z pań spośród pierwszej czwórki, może nawet piątki...

Odpowiedz
(07-12-2017, 12:02)simek napisał(a):
(07-12-2017, 09:24)Kuba napisał(a): Inna sprawa, że powinien dostać jeszcze przynajmniej 2 za inne filmy :P Ale wyczuwam, że "The Irishman" może co nieco przytulić jeszcze.
To ja źle pamiętam, że była jakaś wiadomość, że Akademia się wypowiedziała, że Netflixowe tytułu nie będą brane pod uwagę?

Mogą, choć Akademia jest raczej niechętna. "Mudbound" tegoroczny jest mocnym kandydatem do nominacji w paru rzeczach. No i "First They Killed My Father" Jolie.

@Galadh Chastain? Nie brałbym jej na poważnie jako kandydatki. Moim zdaniem walka się rozegra między Ronan, Hawkins i McDormand przy stałej asyście Streep.
Co do aktora pierwszoplanowego...Chalamet jeszcze sobie powygrywa, ale moim zdaniem niedługo passa mu się skończy i ani Globa ani BAFTy, ani SAG ani Oscara nie przytuli. Tu faworytem jest Oldman...chyba, że niedługo więcej krytyków obejrzy "Phantom Thread" i jeszcze DDL włączy się na serio, bo nie wierze, że jego ostatnia prawdopodobnie rola przejdzie bez nagród. Ostatecznie nawet bym się nie obraził jakby Oldman dostał BAFTe, Chalamet Globa a DDL SAG (rok temu wygrał Denzel, Oscara zdobył Affleck) i wtedy gala byłaby znacznie ciekawsza a każdy z nich zostałby należycie doceniony, oczywiście nie widziałem ich w akcji, ale wątpię aby zawiedli :P

Odpowiedz
"(...) Streep, Ronan, McDormand, Hawkins, Robbie i Chastain (kolejność nieprzypadkowa) to w tym momencie szóstka pozostała na placu boju, do której dołączy co najwyżej Dench, ale nie chodzi już nawet, komu ostatecznie się (nie) uda dotrzeć do nominacji – pytanie, kto wygra. Na tym etapie widzę ze statuetką każdą z pań spośród pierwszej czwórki, może nawet piątki... " –> w wolnym tłumaczeniu, Chastain jest wg prawdopodobieństwa #6 do nominacji, a realne kandydatki do wygranej to pierwsza wymieniona przeze mnie czwórka.

Póki co Netflix przyblokował tylko Cannes Fest, Akademia miała takie plany i na pewno nie są chętni tej platformie, ale teoretycznie "Mudbound" się kwalifikuje, był pokazywany w kinach amerykańskich przez wymaganą ilość dni i ma realne szanse w takich kategoriach jak Scenariusz Adaptowany i Zdjęcia, a trochę szumu towarzyszy także niektórym drugoplanowym kreacjom, zwłaszcza Mary J. Blige. Jeśli uda się z tą drugą, to Rachel Morrison – jurorka Konkursu Głównego Camerimage 2017 – zostanie pierwszą operatorką w historii z nominacją oscarową za zdjęcia. One of the coolest.

Odpowiedz
10 najlepszych filmów roku według American Film Institute:

The Big Sick
Call Me by Your Name
Dunkirk
The Florida Project
Get Out
Lady Bird
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Wonder Woman

https://www.hollywoodreporter.com/news/afi-names-top-movies-tv-shows-2017-1065499

Odpowiedz
Wonder Woman obok takich filmow, to jest... jakby to powiedziec... eh szkoda strzepic ryja.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
I tak nigdy niczego mądrego na temat tego filmu nie napisałeś (ani chyba na temat żadnego innego) więc tak trzymaj :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon