Oscary 2018
"Blade Runner" to klimatyczna tapeta - wprowadza niby fajny klimacik, ale niczym szczególnym się nie wyróżnia. Żadnej nagrody bym nie przyznał :)

A sprowadzanie "Kształtu wody" do samego tematu jest krzywdzące, dużo więcej tam "treści" - ale nawet kolejne aranżacje głównego motywu robią wrażenie - i jest to naprawdę wspaniale napisane. No jasne, jak ktoś zna Desplata, to niczego nowego nie usłyszy, bo muzyka nie jest zbyt oryginalna, ale technicznie to wysoki poziom.

Odpowiedz
"Sea Wall" z Blade Runnera regularnie pojawia się na mojej playliście. A w połączeniu z obrazem to chyba najlepszy kawałek soundtracku jaki słyszałem od lat. :)
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
W filmie spoko, ale poza nim... jeden z nielicznych na tej płycie, które regularnie skipuję.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
( 10 godzin(y) temu)patyczak napisał(a): "Blade Runner" to klimatyczna tapeta - wprowadza niby fajny klimacik, ale niczym szczególnym się nie wyróżnia. Żadnej nagrody bym nie przyznał :)

A sprowadzanie "Kształtu wody" do samego tematu jest krzywdzące, dużo więcej tam "treści" - ale nawet kolejne aranżacje głównego motywu robią wrażenie - i jest to naprawdę wspaniale napisane. No jasne, jak ktoś zna Desplata, to niczego nowego nie usłyszy, bo muzyka nie jest zbyt oryginalna, ale technicznie to wysoki poziom.

Ja właśnie dobrze znam Desplata i w tym problem. Śpiąc mógł tą muzykę napisać, nic nowego ani nawet zapadającego w pamięć.

Odpowiedz
Desplat to powinien wygrać już za to:

Odpowiedz
Puściłem sobie to "Sea Wall". Może to jest i spoko, nie umiem ocenić. Totalnie nie w moim guście. Może i fajnie podkreśla klimat filmu, ale nie widzę tu nic nadzwyczajnego. Jestem zdania, że muzyka to najmniej ciekawy element nowego "Blade Runnera", można by ją wymienić na soundtrack z innego blockbustera i film nic by na tym nie stracił.

Odpowiedz
Kwestia gustu. Ja jestem nieobiektywny, bo Greenwood to jeden z moich ulubionych muzyków w ogóle a z kolei muzyka filmowa to jeden z elementów w kinie, który mnie najmniej jara - to znaczy jak najbardziej doceniam dobry score w filmie, ale nie mam ulubionych kompozytorów, informacja o autorze muzyki najrzadziej zwraca moją uwagę na dany film, praktycznie nie słucham muzyki filmowej itd. Dodatkowo uwielbiam Andersona a jego współpraca z Greenwoodem to dla mnie połączenie idealne.

Desplat jest bez wątpienia bardzo dobrym kompozytorem, ale wydaje mi się, że w dużej mierze po prostu świetnie wpasowuje się w dosyć oczywiste oczekiwania w danej konwencji. Jego kompozycje często wpadają w ucho i świetnie się sprawdzają, ale nie pamiętam, żeby kiedykolwiek czymkolwiek mnie zaskoczył. 

Nie lubię przyznawania nagród za zasługi lub wcześniejsze dokonania, ale opinia, że Greenwood został okradziony przynajmniej z nominacji przy There Will Be Blood nie jest chyba skomleniem fanatyków Jonnego i PTA. Teraz akurat zrobił swój najbardziej mainstreamowy, ale też chyba zbierający najlepsze opinie score. Moim zdaniem jest najbardziej utalentowanym i wszechstronnym muzykiem spośród rozważanych do nagród, ale może być jednocześnie outsiderem, paradoksalnie z łatką muzyka rockowego, niegodnego poważnych nagród.

@ Krismeister, Desplat przecież wygrał za Grand Budapest Hotel, nie?

Odpowiedz
Faktycznie, ale i tak szkoda, że nie miał nominacji w 2011r.

Odpowiedz
Mnie się wydaje, że Oscary w kategorii muzyki nie rzadko wygrywają tacy outsiderzy, dość nieoczywiste wybory i niespodzianki, więc Greenwood ma chyba spore szanse :) I jeżeli tak chwalicie "Nić widmo", to życzę mu nagrody, bo muzyka do "Aż poleje się krew" była znakomita :D

Odpowiedz
A ja nadal uważam, że można by spokojnie wywalić Desplata/Williamsa i zamiast nich wrzucić Pembertona za "Króla Arthura", sam film choć raczej kiepski miał znakomita ścieżkę, dla mnie to ona samodzielnie ciągneła sceny jak w żadnym filmie w tym roku (a muzyka filmowa ma przede wszystkim działać w samej produkcji). Kawał naprawdę dobrej roboty.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon