Oscary 2019
Wolałbym, żeby tej nowej kategorii nie było, bo nie lubię rozdzielania nagród na filmy popularne i niepopularne, tak samo jak nie podoba mi się podział na Złotych Globach na dramat i komedię. Czekam na szczegóły i ewentualną definicję filmu popularnego, ale najprawdopodobniej w ogóle jej nie będzie, tak jak nie ma ścisłych zasad przy Globach.

Z tym rozdawaniem mniej ważnych nagród w przerwach reklamowych, to mam tylko pytanie, czy gdzieś na świecie leciała calutka gala? Wydaje mi się, że któregoś roku oglądałem streama z transmisją wszystkiego, że w czasie gdy były przerwy na reklamy, to pokazywano jak zmieniają scenografię, aktorzy spacerują między rzędami.

Odpowiedz
(09-08-2018, 00:51)simek napisał(a): Czekam na szczegóły i ewentualną definicję filmu popularnego, ale najprawdopodobniej w ogóle jej nie będzie, tak jak nie ma ścisłych zasad przy Globach.
Obstawiam że trafi do tej kategorii wszystko co nie jest tradycyjnym dramatem i tyle.

Odpowiedz
Bycie tym filmem popularnym będzie wykluczało możliwość zdobycia nagrody w głównej kategorii? Co by było z takimi filmami jak "Inception" czy "Avatar" i "Titanic"?

Które kategorie będę uznane za mniej ważne i zostaną wrzucone w czas na reklamy? Te wszystkie krótkie metraże? Techniczne jak montaż i dźwięk? Mało to sympatyczna sprawa dla laureatów, bo ci ludzie bardziej te całe oskary przeżywali pewnie niż te wszystkie mega gwiazdy.

To wszystko nie ma sensu.
.

Odpowiedz
Każdy powód do masturbacji gwiazd jest dobry.

Odpowiedz
Tak sobie przeglądam ostatnie wpisy na Twitterze i odnośnie zmian na galach Oscarowych są same głosy niezadowolenia, nawet od czołowych dziennikarzy filmowych czy komentatorów. Nawet sonda na koncie Variety ma 78% głosów przeciwko tej nowej kategorii. Może im silniejszy będzie glos krytyki, tym Akademię bardziej to zaboli i zrezygnują z tych idiotycznych pomysłów.

Odpowiedz
Pomysł jest oczywiście idiotyczny.
Jak jest dobry film popularno-rozrywkowy to i Oskara za najlepszy film może zgarnąć (Powrót króla, Gladiator, Titanic) więc co tu wymyślać koło na nowo?
Z drugiej strony ta ceremonia od tylu lat mi tak zwisa i powiewa, że jedyne co robię, to czytam rano listę zwycięzców i przede wszystkim relację "live" tutaj na forum (mam nadzieję, że nie zawiedziecie w przyszłym roku!), że jest mi wszystko jedno co sobie tam wymyślą.
Nawet jak zrobią kategorię best transsexual-antiwhitesupremacy-black-indie movie :)
Będzie weselej chociaż, czytając późniejsze komentarze.
Jak ja cię dzieciak rozumiem, hej, usłysz mnie Khamûl mordo,
raz chciałem zrobić replikę Lothlórien, co wyszło? Wyszedł mi Mordor.

Odpowiedz
Sami członkowie Akademii najwidoczniej próbują uratować honor przed jej Prezydentem:
https://variety.com/2018/film/awards/oscars-popular-film-category-academy-members-react-1202900278/amp/?__twitter_impression=true

+ genialny tweet Roba Lowe'a:
https://twitter.com/RobLowe/status/1027360383558799361?s=19

Odpowiedz
Odpowiedź na jego tweet też jest on point. Brolin powinien zgarnać Oscara za najpopularniejszego aktora. :)
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

RIP Star Wars
1977 - 2005 (+ 2016)

Odpowiedz
Jedyny plus to ceremonia w lutym, będzie mniej tych idiotycznych artykułów odnośnie tego, że faworyt (czyli to co wygra na Globach) to gówno itp. :D

Odpowiedz
I to sam początek lutego.
Siłą rzeczy polscy dystrybutorzy będą musieli wprowadzać faworytów do naszych kin jakiś miesiąc wcześniej, na koniec stycznia już wszystko powinno mieć premierę, więc to też duży plus.

Odpowiedz
Osobiście uważam, że przydałoby się kilka nowych kategorii, głównie dlatego, że wielu fantastycznych artystów nie jest docenianych za swoją rewelacyjną robotę. Przede wszystkim chciałbym zobaczyć kiedyś kategorię dla najlepszego aktora głosowego (bez podziału na kobiety i mężczyzny, nie musiałoby się nawet ograniczać do filmów) czy oddzielną dla ekip kaskaderskich, przecież aż szkoda kiedy takowi w filmach takich jak "Mad Max" nie są doceniani. Po za tym patrząc na ostatnie lata nie głupia wydaje mi się kategoria "najlepszego debiutu"/"najlepszej wschodzącej gwiazdy".

A co do blockbusterów - tu przede wszystkim trzeba zmienić samo podejście członków Akademii, odświeżyć jej szeregi (chociaż ostatnio dołączyły setki młodych ludzi) i niech wreszcie się otworzą na całe kino. Przecież taka "War for the Planet of the Apes" nie powinna walczyć o jakiś tytuł "najlepszego popularnego filmu" a bezpośrednio o Best Picture, o BR2049 nie wspominając.
No chyba, że w tej kategorii...będą głosować widzowie :P to wtedy nazwa nie jest taka głupia.

A co do samej gali wystarczy przyłożyć się do oprawy wizualnej, darować sobie polityczne heheszki i długie przemowy i dać jakiegoś otwartego, zabawnego, zdystansowanego prowadzącego. Cholera, Gilliam ma rację mówiąc jak poważnym problemem jest utrata poczucia humoru, ja bym chciał aby prowadzący umiał celnie żartować, dogryzać, ironicznie komentować absolutnie wszystko a nie tylko Trumpa czy Weinsteina, ale jednocześnie uszanował każdego zwycięzce.

Odpowiedz
Dla aktorów głosowych to moim zdaniem powinni wymyślić osobne nagrody - wtedy to liczyły by się kreacje głosowe zarówno w filmie, jak i serialu. Byłyby też kategorie "Najlepsza obsada głosowa", "Najlepszy dubbing filmu/serialu zagranicznego" itd.

Kategorią dla "Najlepszego zespołu kaskaderskiego" zdecydowanie bym nie pogardził, podobnie jak dla "Najlepszej choreografii" (liczyłyby się np. sceny taneczne czy bijatyki). Oscar dla tego co odwalali kaskaderzy w "Fury Road" to byłoby za mało.

No i zdecydowanie powinien być inny prowadzący. Moim zdaniem to właśnie Kimmel był głównym powodem, dla którego ostatnia gala była taka nudna. Powiem, że już poprzedniej bym nie zapamiętał gdyby nie końcowa wpadka Beatty'ego i Dunaway, a jedyne co mu wychodziło to dogryzanie Damonowi. Reszta żartów jak tweet do Trumpa czy strzelanie hot-dogami do bólu wymuszona. Dodam jednak, że w ostatnich latach tylko Seth MacFarlane i Chris Rock za specjalnie nie zasysali jako gospodarze. Marzę by najbliższe Oscary poprowadził Ricky Gervais i to wolną ręką, ale wiem że to się na bank nie spełni.

Odpowiedz
Filmy, seriale, ale również gry powinny wchodzić w tą kategorię. pewnie sama propozycja zmroziłaby szefostwo Akademii, ale kurde, szanowałbym ich.

Odpowiedz
Przecież gry (jak większość branż) maja już swoje nagrody.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Kuba, z Nagiej Broni 33 i 1/3 się urwałeś?

Moim zdaniem następną galę powinna poprowadzić Roseanne Barr.

Odpowiedz
Taka sytuacja :)

https://movieweb.com/can-you-ever-forgive-me-melissa-mccarthy-oscar-buzz/
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Cicely Tyson, Lalo Schifrin i Marvin Levy dostaną honorowe Oscary, z kolei Kathleen Kennedy i Frank Marshall nagrodę im. Thalberga.
https://www.hollywoodreporter.com/news/honorary-oscars-be-given-cicely-tyson-marvin-levy-lalo-schifrin-1140136?utm_source=twitter

Odpowiedz
Cytat:Lalo Schifrin
W końcu!
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Cieszy Oscar dla Lalo Schifrina, ale naturalnie w moim wypadku pozostaje niesmak związany z nagrodzeniem Kathleen Kennedy.
Takie czasy, Twórca Oscara dalej nie ma, ale kata nagradzają. Przy czym nie ukrywajmy, że jest to trochę takie ratowanie jej osranego, palącego się tyłka. Zważywszy na liczne głosy, że Disney chce ją zwolnić. To tak zaprzyjaźnione osoby w Hollywood postanawiają ją wspomóc.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Lawrence, Twoja obsesja jest naprawde załosna, absolutnie irytujaca i świadczy o duzych problemach z samym soba. 
Boje sie wejsc na jakikolwiek Twoj post, bo wiem ze 1 na 3 dotyczy Last Jedi i traumy ktorej jeszcze nie przepracowales. Tak, wiemy, Kathleen Kennedy NISZCZY Gwiezdne Wojny. Zgoda w tym.
Tak, Luke Skywalker obciagnal krowie. GET OVER IT. 
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon