Oscary 2019
Wczoraj pokazali Boya w Toronto i sądząc po Twitterze spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Czy szerzej nieznana Colman będzie w stanie wygrać z narracją o 6 nominacji powszechnie lubianej Adams?

Odpowiedz
Skąd niby założenie, że BB nic nie wygra? Mi to wygląda na póki co mocnego kandydata w przynajmniej trzech kategoriach.

"Backseat" ma premierę pod koniec grudnia, więc jeśli wcześniej nie dostanie żadnych pokazów to raczej może zapomnieć o rywalizacji o coś więcej niż nominacje. Ja ogólnie za Adams nie przepadam i nie zdziwiłbym się jakby ostatecznie wszystkie kobiece kategorie zgarnęły panie z "The Favourite".
Po recenzjach z Wenecji mam wrażenie, że właśnie najbardziej chwaloną aktorką z całej trojki jest Colman. Plus jak dobrze pójdzie w momencie głosowania powinien zadebiutować 3 sezon "The Crown", w którym o ile dobrze zagra może jakoś podziałać na podświadomość akademików ;)

Odpowiedz
Podobno pokazy testowe BB wypadły bardzo słabo. Tylko, że wczorajsza premiera festiwalowa zdaje się przeczyć tej plotce.

Odpowiedz
No właśnie. Na Twitterze są ogólnie same zachwyty. Recek za wielu nie przeglądałem, ale też raczej pozytywne.

Odpowiedz
(08-09-2018, 13:46)simek napisał(a): Ja tam mogę się założyć o flaszkę, że nie będzie nominacji za najlepszy film.

Jeżeli Black Panther nie będzie miał nominacji,to afera będzie ogromną, a Trevor Noah przez najbliższe odcinki The Daily Show tylko o tym będzie nawijał.
Ile jest tych nominacji za najlepszy film? 10, to Afro-Panteta na pewno się załapie. Chyba, że nagle wyjdzie, że kociak się do kogoś niewłaściwe przymilał.

W Waszych typach nie widzę nigdzie Toni Collette za Hereditary. Czyli jednak nici z nominacji za rolę w horrorze? :(
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Oj tam, Black Panther dostanie nominacje...za efekty/scenografie a cholera wie, może nawet i scenariusz adaptowany! Ale do BP? Nie ma szans.
Co do horrorów to obstawiam docenienie "Suspirii" za charakteryzacje i może za muzykę jeśli faktycznie jest taka dobra.

Odpowiedz
Collette swoją jedyną nominację ma za rolę w Szóstym zmyśle, więc całkiem ją nie skreślam. Zobaczymy czy Hereditary jakoś odżyje po premierze na domowych nośnikach i pierwszych nagrodach kół krytyków.

Co do Pantery, nie będzie afery bo sezon nagród ma silne alibi w postaci wspomnianych już przeze mnie filmów. Jeśli dostanie nominację za najlepszy film no to cóż, będzie to ogromna kompromitacja z której większość amerykańskich mediów będzie równie ogromnie się cieszyć. Będzie to przypominać orkiestrę na Titanicu, ale co zrobić. Stawiam na nominacje za scenariusz adaptowany, kostiumy, muzykę, dźwięk i montaż dźwięku.

Odpowiedz
(08-09-2018, 14:41)Szaman napisał(a): Wczoraj pokazali Boya w Toronto i sądząc po Twitterze spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Czy szerzej nieznana Colman będzie w stanie wygrać z narracją o 6 nominacji powszechnie lubianej Adams?

Ciepłe przyjęcie? Coleman nieznana?

Huh?

Może i tragedii z BB nie ma ale najwyżej chłoptaś się na nominację załapie

(08-09-2018, 15:05)Kuba napisał(a): Oj tam, Black Panther dostanie nominacje...za efekty/scenografie a cholera wie, może nawet i scenariusz adaptowany! Ale do BP? Nie ma szans. 
Co do horrorów to obstawiam docenienie "Suspirii" za charakteryzacje i może za muzykę jeśli faktycznie jest taka dobra.

Black Panther wcisną do tego Best Picture choćby nie wiem co. Akademia drży przed widmem powtórki OscarsSoWhite. Dla mnie nominacja dla tego filmu za scenariusz byłaby większą żenadą niż BP

Odpowiedz
Z Twitterem i opiniami z festiwali to tak zawsze. Jak masz jakieś lepsze rozeznanie to napisz/podrzuć. Nie, no sorry, Olivia Colman nie jest popularną aktorką. Ale to takie moje słowo przeciwko Twojemu, jeśli masz jakiś obiektywny miernik to z chęcią poddam ją testowi i zaakceptuje wyniki :)

Odpowiedz
Coleman gra od lat a całkiem niedawno była w popularnym nagradzanym Night Manager. I nie wiem co to ma do rzeczy tutaj skoro ona dostaje niesamowite recenzje a film z Adams ciągle jest montowany a na podstawie screeningu to ponoć ma tylko jedną czy dwie 'oscarowe' sceny

Odpowiedz
O widzisz, o tych pokazach testowych nie wiedziałem. Dodam też, że nie przedstawiłem swoich typów na skalnych tablicach niczym forumowy Mojżesz, a właśnie takie małe informacje zmieniają percepcję. Mimo to nadal twierdzę, że Backseat podobnie jak Big Short wciśnie się do wyścigu na ostatnią chwilę.

Odpowiedz
Ja mam osobiście nadzieję, że będzie dobrze bo Big short mogłabym oglądać co tydzień takie jest fajne :) Ale niestety Amy będzie musiała się zadowolić Emmy w przyszłym roku

Odpowiedz
Global też jakby co może dostać :) A tutaj czytam teraz informacje, że Natalie Portman ma jakąś bardzo ważną i polityczną rolę. Gra jakąś gwiazdę pop co w młodości przeżyła strzelaninę w szkole. Też pachnie nagrodowo.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Vox Lux czy jak tam to się zwie. Widziałam, że dostało bardzo dobre recenzje ale chyba z dystrybucją jest nieciekawie

Odpowiedz
Czekam na średnie na RT i Metacritic BB, ale z tego co zerkałem zanosi sie na nominacje dla aktorów, scenariusza i może BP. Zweryfikuje co najwyżej po Toronto. Właśnie prędzej bym też obstawiał nominacje dla Carella chociaż w necie ludzie są praktycznie pewni, że Chalamet nominacje wyłapie na 100%.

Adams z Emmy? No nie wiem. Dojdzie (heh) Olivia z "The Crown", będą aktorki z Kłamstewek, Podręcznej i pewnie jeszcze pare ciekawych o których nie wiem/zapomniałem. A chyba serial Adams aż tak dużego szumu nie zrobił.

Odpowiedz
Sharp Objects miał niesamowitą oglądalność, prawie na poziomie BLL i Adams dostała świetne recenzje

To kto dostanie nominacje z aktorów to już w sumie nie jest na tyle ważne, Cooper wymiecie a z reakcji z Toronto kto wie czy Elliott też się za ten film nie załapie

Odpowiedz
(08-09-2018, 16:55)Kuba napisał(a): Adams z Emmy? No nie wiem. Dojdzie (heh) Olivia z "The Crown", będą aktorki z Kłamstewek, Podręcznej i pewnie jeszcze pare ciekawych o których nie wiem/zapomniałem. A chyba serial Adams aż tak dużego szumu nie zrobił.

Sharp Objects będzie nominowane w kategorii "Najlepszy serial limitowany", więc nie będzie walczyła, aż z taką liczbą aktorek. Przecież Coleman czy Moss to inna kategoria, omg.

Serial HBO z gwiazdami hollywoodzkimi w obsadzie nie robi szumu, ale takie Seven Seconds czy The Sinner zrobiły w tym roku? Bądźmy poważni.
Sharp Objects dostanie w ch*y nominacji :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Wyobraź se, że nie wiedziałem do jakiej kategorii zalicza się "Sharp Objects", omg, tak to możliwe.

Możemy być poważni (choć z tobą jest to raczej utrudnione), ja serialu nie widziałem a po prostu nie słyszałem ani nie czytałem o nim aż tak dużo jak o innych wielkich hitach serialowych które wyskakiwały mi nawet z lodówki w momencie emisji. Może wyjątkowo źle trafiłem. Jest to możliwe. "Seven Seconds" i szum? Wtf. O tym serialu i tak się mówi tylko z powodu tematyki (sam w sobie jest cienki) a i tak już praktycznie nikt o nim nie pamięta. A cały szum zaowocował, trzymajcie się...całą jedną nominacją do Emmy. Wow :)

A nominacje nominacjami. Jesli uważacie, że Adams faktycznie bardzo zasługuje na nagrody za tamtą rolę (nie neguje) to spodziewałbym się bardziej przy Globach bo ekipa od Emmy od dawna jaja sobie robi z kategoriami aktorskimi (olanie Kyla, Juda, J.K Simmonsa i nominowanie za nie wiem co aktorów z GoT przy ostatnich dwóch sezonach).

Odpowiedz
(08-09-2018, 20:15)Kuba napisał(a): Wyobraź se, że nie wiedziałem do jakiej kategorii zalicza się "Sharp Objects", omg, tak to możliwe.

To jak już zgrywasz wszechwiedzącego i udzielasz się w każdym możliwym temacie, to zrób jakiś mały risercz i zobacz w jakich kategoriach np. zdobywała nagrody Elizabeth Moss i czy rywalizowała chociażby z aktorkami z Wielkich kłamstewek.

(08-09-2018, 20:15)Kuba napisał(a): Możemy być poważni (choć z tobą jest to raczej utrudnione)

Napisał gość, który odlatuje przy 3/4 swoich komentarzy w jakieś dziwne rejony.

Miłego sobotniego wieczoru ;*
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Ciekawi mnie ten Dafoe po triumfie w Wenecji. Nochal podpowiada mi, że może być to taki pieszczoch kół krytyków, ale nie wiem czy to wystarczy. Zacznę mocniej wierzyć po nominacji do Złotego Globu, ale trzeba również pamiętać, że Christian Bale, Bradley Cooper czy syn Denzela pójdą pewnie do kategorii komedia/musical. Przy okazji otwiera się tutaj wielka szansa dla Goslinga na zdobycie Globa w dramacie, gdzie jego największymi rywalami mogą być Steve Carell (jeśli BB wypali) i właśnie Dafoe.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon