Oscary 2019
Dlatego nominacje zgarnie. Oscara za charakteryzacje. Ale szczerze? Jeśli mam kogoś z tej ekipy typować na zwycięzce to Carella (chociaz moze nie za Vice), ma sporo ról w tym roku w istotnych filmach a w kategorii za drugi plan jest sporo miejsca.

Mówisz, że na Adams, Carella, Bale'a i Rockwella ręką nie machną. Tylko, że w tej sytuacji nazwiska są gwarantem nominacji a nie nagrody, nie jeśli ktoś inny przepracował cały sezon. DDL nie dał rady a nie ma na świecie aktora z większym poparciem u Akademików i przede wszystkim zdolnościami aby powalić wszysktich na kolana i wyrwać komuś nagrode w ostatnim momencie. Plus jeszcze kończył kariere.

Tak więc podkreśle, "Vice" pozgarnia sporo nominacji jeśli będzie udanym filmem, ale nie liczyłbym na nagrody.

Edit. Jest jeszcze niby ekipa "If Beal Street Could Talk", coś film wygrać musi a w kolejnego Oscara za scenariusz dla Jenkinsa nie wierze zbytnio.

Odpowiedz
Ale czemu nie Adams? Nie mówię że dostaną coś więcej może make up ale Adams jest teraz dla mnie pewna

Odpowiedz
Wracając do Hollywood Film Awards - Jackman i Close zostaną nagrodzeni za pierwszy plan, a Chazelle za reżyserię.
https://www.hollywoodreporter.com/news/glenn-close-hugh-jackman-receive-2018-hollywood-film-awards-1153273

EDIT: Ogłoszono także nominacje do nagród Gotham. "The Favourite" i "First Reformed" przewodzą.
https://www.hollywoodreporter.com/lists/gotham-awards-nominations-2018-list-full-1146675

Odpowiedz
Może Hawke doleci do nominacji do Oscara, zasługuje na pewno. Film ciągle mój ulubiony z tego roku

Odpowiedz
Nieszczęsny "Black Panther" dostaje HFA za film. To już nawet nie jest zabawne, kurw...
http://www.goldderby.com/article/2018/hollywood-film-awards-2018-complete-list-of-winners-sunday-ceremony-black-panther-glenn-close-timothee-chalamet-news/

Odpowiedz
Widzę że niektórzy dalej nie ogarniają że BP prawdopodobnie dostania Oscara za najlepszy film :)

Odpowiedz
(03-11-2018, 18:17)Kryst_007 napisał(a): Nieszczęsny "Black Panther" dostaje HFA za film. To już nawet nie jest zabawne, kurw...
http://www.goldderby.com/article/2018/hollywood-film-awards-2018-complete-list-of-winners-sunday-ceremony-black-panther-glenn-close-timothee-chalamet-news/

Te nagrody są o ile wiem są przyznawane po konsensusie jury i nie znaczą za dużo.
Zaczynam wierzyć w 16 nominacji dla Panterki, ale nie uwierzę w Oscara aż do rozdania. Może gdyby nie mieli kilku zastępczych filmów które można spokojnie podpiąć pod jakiś trend..

Po seansie "First Mana" muszę stwierdzić, że jak dadzą mu za Best Picture to może nie będzie żenady na poziomie ostatnich dwóch rozdań, ale i tak będę rozczarowany. Trzymam też kciuki za brak statuetki za muzykę (sorry, tam tylko "The Landing" powala, reszta jest praktycznie niezauważalna) i zdjęcia. Za dźwiękowe? Okej, ale nic więcej. Nie obraziłbym się też jakby ktoś wygryzł Goslinga.

Odpowiedz
A za co ten badziew ma dostać tyle nominacji? Za te beznadziejne efekty specjalne? Akademia potrafi odjebać żenadę, ale bez przesady...

Odpowiedz
Cytat:sorry, tam tylko "The Landing" powala, reszta jest praktycznie niezauważalna

Chyba jestes niepowazny. Landing moze i wyroznia sie, tak jak Death is The Road to Awe na soundtracku The Fountain, ale mowienie ze reszta jest niezauwazalna? Pfff. Ten film na fantastyczne tempo, w duzej mierze dzieki muzyce wlasnie. 
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Dla mnie Hurwitz wykonał przy "First Manie" największy kawał dobrej roboty i chyba jako jedyny z ekipy LLL mnie tu nie zawiódł, ale Oscara bym mu nie wciskał, bo trzeci rycerzyk w tak młodym wieku to byłoby przegięcie.

Jeśli miałbym coś przyznać dla FM to za kategorie dźwiękowe i może jeszcze za scenografię, bo te wszystkie kokpity rakiet czy powierzchnia Księżyca były naprawdę dobrze odwzorowane. Na pewno nie dawałbym Oscara za reżyserię, ani tym bardziej za zdjęcia.

Odpowiedz
Moim zdaniem śmiało można nagradzać jeszcze montaż. Nie dość, że film całościowo ma świetne tempo, to jeszcze zgrabnie łączy w całość historię rozpisaną na dość długi okres czasu, a do tego Cross ma tu kilka efektownych (ale bez efekciarstwa) sklejek. Na mnie zrobił bardzo dobre wrażenie.
.

Odpowiedz
https://variety.com/2018/artisans/news/camerimage-ampas-popular-film-award-academy-john-bailey-1203027430/

Łatwo się nie poddają z tą "Panterą".
Tylko czemu nie "Awendżersi" :D
Zarobili dużo więcej hajsu na świecie.
Jak ja cię dzieciak rozumiem, hej, usłysz mnie Khamûl mordo,
raz chciałem zrobić replikę Lothlórien, co wyszło? Wyszedł mi Mordor.

Odpowiedz
Błagam, niech znowu pojawią się oskarżenia o molestowanie w stronę Baileya i wywalą tego bałwana ze stanowiska prezydenta Akademii (najlepiej zastępując go Laurą Dern) zanim będzie za późno.

Odpowiedz
Ja rozumiem, że chcą ratować spadającą na łeb na szyję oglądalność, ale sposób w jaki próbują to osiągnąć sprawia wrażenie rozpaczliwego.
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
https://www.filmweb.pl/news/%22My%2C+zwierz%C4%99ta%22+liderem+nominacji+do+niezale%C5%BCnych+Oscar%C3%B3w-130773

Dość dziwne te nominacje. Tylko "If Beal Street Could Talk" ma raczej większe szanse w samych Oscarach. To tylko potwierdza, że tegoroczny wyścig będzie znacznie ciekawszy niż zeszłoroczny.
Fajnie, że ktoś docenia zdjęcia w "Suspirii" i rolę Phoenixa, pewnie na tym się skończy, ale kto wie.

Rozdano też pierwszą turę British Independent Film Awards, "The Favourite" zgarnęło statuetki za najlepszą obsadę, najlepsze zdjęcia, kostiumy, charakteryzacje i scenografię. Czyli te kategorie w których film w lutym powinien mieć największe szanse. Greenwood też dostał nagrodę za "You Were Never Really Here"

Odpowiedz
A scenografia do "The Favourite" będzie się liczyła przy nominacjach? O ile wiem, to film był kręcony w prawdziwym zamku i niewiele co było tam zaprojektowane i wybudowane przez twórców.

Odpowiedz
Ja odnośnie oscarów powiem tyle:Mam nadzieję że Incredibles 2 wygra jako animacja roku. Więcej nie mam do dodania.

Odpowiedz
(17-11-2018, 15:55)Kryst_007 napisał(a): A scenografia do "The Favourite" będzie się liczyła przy nominacjach? O ile wiem, to film był kręcony w prawdziwym zamku i niewiele co było tam zaprojektowane i wybudowane przez twórców.

A to nie wiem. Miałem tylko wrażenie, że zgłosili w tej kategorii. Zresztą oby bo jak Favourite wypada to Panterka jeszcze zgarnie :P

Odpowiedz
Machnąłem aktualizację swoich typów w głównych kategoriach. Takie tam czyste strzały jak w przypadku Vice i własne obserwacje jak przy reszcie.

Film:
1. Roma
2. Vice
3. A Star Is Born
4. The Favourite
5. If Beale Street Could Talk
6. Green Book
7. Widows

Reżyser:
1. Alfonso Cuaron- Roma
2. Adam McKay- Vice
3. Yorgos Lanthimos- The Favourite
4. Barry Jenkins- If Beale Street Could Talk
5. Bradley Cooper- A Star Is Born

Aktor:
1. Christian Bale- Vice
2. Viggo Mortensen- Green Book
3. Bradley Cooper- A Star is Born
4. Ryan Gosling- First Man
5. Clint Eastwood- The Mule

Aktorka:
1. Lady Gaga- A Star is Born
2. Olivia Colman- The Favourite
3. Glenn Close- The Wife
4. Melissa McCarthy- Can You Ever Forgive Me?
5. Viola Davis- Widows

Aktor drugoplanowy:
1. Mahershala Ali- Green Book
2. Sam Elliott- A Star Is Born
3. Timothee Chalamet- Beautiful Boy
4. Richard E. Grant- Can You Ever Forgive Me?
5. Steve Carell- Vice

Aktorka drugoplanowa:
1. Emma Stone- The Favourite
2. Rachel Weisz- The Favourite
3. Amy Adams- Vice
4. Natalie Portman- Vox Lux
5. Regina King- If Beale Street Could Talk

Odpowiedz
Czemu Portman drugi plan za Vox Lux?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon