Odpowiedz 
Oskary 2013
Autor Wiadomość
salad_fingers
Początkujący

Liczba postów: 22
01-11-2012 08:55 PM

Nowy jestem, ale co tam, pozwolę sobie!

Wiadomo, że do Oskarów jeszcze kupa czasu, ale większość filmów, które mają szansę na statuetki zostało już gdzieś pokazanych i zbiera jakieś-tam recenzje. Jakieś typy, sympatie? Komu kibicujecie? Ile filmów i jakie będzie walczyć w kategorii najlepszy film? Kto w tym roku zgarnie aktorskie statuetki? Czy "80 milionów" ma szansę na nieanglojęzycznego Oskara?

Okej, z tym ostatnim żartowałem.

Gdyby ktoś parę miesięcy temu powiedział, że w sezonie, w którym swoje filmy wypuszczą Spielberg, Tarantino, PTA, Haneke czy ostatni zwycięzcy Hooper i Bigelow największym faworytem będzie... Ben Affleck? Na pierwszy rzut oka śmiechu warte, ale Argo zbiera kapitalne recenzje, dostało A+ Cinemascore i w trzecim tygodniu dostało nr 1 Box Office. Przebąkuje się nawet o reżyserskim Oskarze. Cóż, zagrał w paru gniotach, ale jako reżyser wypada okazale, jako scenarzysta znakomicie (Argo akurat nie napisał, ale Good Will Hunting to arcydzieło), trudno chłopakowi nie kibicować.

Lincoln został przyjęty, hm... letnio, ale chyba jest wciąż w grze, bo wszyscy wiemy, jakie zgredy zasiadają w Akademii.

Dobrze wygląda Życie Pi, jakąś tam niespodzianką jest wymienianie w gronie faworytów Silver Linings Playbook. Z niewiadomych zostaje Django, ale nie wiem, co Tarantino musiałby nakręcić, żeby dostać Oskara za najlepszy film. Bardzo ciekawie wyglądają Nędznicy, Hooper kazał aktorom śpiewać na planie i chyba przyniosło to ciekawy efekt. No i Zero Dark Thirty, który po zwiastunach wygląda naprawdę solidnie.

Jeśli wygra jakiś film, którego nie wymieniłem, to będzie to chyba jednak sensacja. Master raczej przepadł, podobnie Atlas Chmur, Hobbit swoje nagrody dostał kiedy nazywał się Powrotem Króla.

2012 ma być też rokiem, w którym okazuje się, że Bradley Cooper naprawdę umie grać i jego pierwsza nominacja za Silver Linings Playbook ma stać się faktem. Daniel Day-Lewis jako Lincoln też wydaje się pewniakiem. Podobno Denzel wypadł dobrze we Flight, Joaquin Phoenix w Masterze a czarnym koniem ma być John Hawkes za Sessions. Tak ćwierkają blogi za oceanem.

Role kobiece jakoś nie wzbudzają moich emocji w tym roku, więc nie będę się rozpisywał poza tym, że napiszę, że ta mała z Bestii z Południowych Krain może dostać nominację. Dziewczyna ma sześć lat i jest naturszczykiem z Nowego Orleanu. Co ty zrobiłeś ze swoim życiem? :)

Kilka ciekawych typów na role drugoplanowe:
Leo za Django
McConaughey za Magic Mike'a :)
De Niro za Silver Linings Playbook

Ale to i tak pewnie bez znaczenia bo wygra Tommy Lee Jones za Lincolna i Anne Hathaway za Nędzników.

Oczywiście to tylko domysły i spekulacje, bo większości z tych filmów nie widzieliśmy i trzeba opierać się na głosach zza oceanu, ale pokibicować zawsze można. Za kogo trzymacie kciuki?
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Craven
Rating: Awesome

Liczba postów: 8,221
01-11-2012 09:00 PM

Daniel Day Lewis chyba ;)

Skyfall za zdjęcia, może i za piosenkę.
Montaż/dźwięk mógłby trafić do Mission Impossible.

Po zachwytach widzę szanse, że Quentin Tarantino nareszcie dostanie statuetkę za scenariusz.

http://weglowy.blogspot.com/ - Seks, gekony i nieważkość
http://www.facebook.com/WeglowySzowinista - lajkować, lajkować.
"I walk alone and do no evil, having only a few wishes, just like an elephant in the forest."
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
salad_fingers
Początkujący

Liczba postów: 22
01-11-2012 09:04 PM

Drugoplanową ma dostać Tommy Lee Jones za Lincolna. Day-Lewisowi nie wróżę, dostał niedawno :)

Może faktycznie Quentin, czytałem ten scenariusz i jest re-we-la-cyj-ny! Ale to może być takie myślenie życzeniowe, bo nie jest chyba za bardzo w estetyce Akademii. Już bardziej The Master.

salad_fingers, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Nov 2012.
Craven
Rating: Awesome

Liczba postów: 8,221
01-11-2012 09:06 PM

aa to sorry :)

http://weglowy.blogspot.com/ - Seks, gekony i nieważkość
http://www.facebook.com/WeglowySzowinista - lajkować, lajkować.
"I walk alone and do no evil, having only a few wishes, just like an elephant in the forest."
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
simek
Stały bywalec

Liczba postów: 6,034
01-11-2012 09:15 PM

Chciałbym żeby P.T Anderson w końcu coś zgarnął, albo jeśli ma nie dostać statuetki za reżyserię teraz, to niech już nie dostaje nigdy - będzie w bardziej prestiżowym gronie niż jakby dostał. Chciałbym też, żeby z kretesem przepadł Lincoln, reszta mi wisi :) chyba dosyć fajna ceremonia się szykuje, bo ciężko wskazać jakiegokolwiek faworyta.

Django musiałby być pozbawiony elementów komediowych, żeby liczyć się w walce o film roku, a z tymi Nędznikami to się chyba zagalopowałeś, bo nie sądzę żeby ten odgrzewany, kostiumowy kotlet dostał chociaż nominację za najlepszy film.
nawrocki
Trv thrasher

Liczba postów: 3,790
01-11-2012 09:38 PM

Na tą chwilę wszystko wskazuje na to, że walka o miano Najlepszego Filmu rozegra się pomiędzy Argo, Masterem i Silver Linings Playbook - tak przynajmniej wynika z pierwszych przewidywań oscarowych speców (które w większości przypadków się sprawdzają). Po drodze z pewnością dojdzie jeszcze kilka tytułów: Life of Pi, Moonrise Kingdom, Hobbit, może nawet Cloud Atlas, aczkolwiek to tylko gdybania, bo tak naprawdę sezon nagród jeszcze się nie rozpoczął.

simek
Stały bywalec

01-11-2012 09:50 PM

Rzuciłem teraz okiem na temat o najbardziej wyczekiwanych filmach 2012 i póki co większość typów bez rewelacji, na kilka jeszcze czekamy, a najbardziej wyczekiwane przeze mnie Gravity i Only God Forgives nie mają nawet ustalonej premiery w 2013 :/
nawrocki
Trv thrasher

01-11-2012 09:55 PM

Only God Forgives ma mieć premierę w Cannes, Gravity nie dawno został przyznany rating, więc datę premiery też pewnie niedługo podadzą.

simek
Stały bywalec

01-11-2012 09:57 PM

W Cannes? :( Czyli pewnie u nas na jesieni...
nawrocki
Trv thrasher

01-11-2012 10:02 PM

Niekoniecznie, bo polską dystrybucją ma się zająć Gutek Film, więc jest nadzieja na szybkie sprowadzenie nowego Refna do kraju :)

Motoduf
obrał ziemniaka

Liczba postów: 1,777
01-11-2012 10:09 PM

Ale w trzech kopiach, które będą krążyć po kraju w żółwim tempie :)

Godzilla > Jurassic Park
Persona non grata
Miss Avatara 2012

Liczba postów: 1,221
01-11-2012 11:04 PM

Jennifer Lawrence mogłaby dostać Oscara za "SLP" :)

"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy
Doveling
II Wicemiss Avatara 2012

Liczba postów: 757
01-11-2012 11:57 PM

(01-11-2012 09:15 PM)simek napisał(a):  a z tymi Nędznikami to się chyba zagalopowałeś, bo nie sądzę żeby ten odgrzewany, kostiumowy kotlet dostał chociaż nominację za najlepszy film.

Na razie są w czołówkach przedoscarowych notowań, jednak nie wiem czy był już wyświetlany na jakimś festiwalu czy są to jedynie przeczucia.

Do tematu dodam jeszcze Hitchcocka i Hopkinsa...
Turus
Dużo pisze

Liczba postów: 626
02-11-2012 10:37 AM

(01-11-2012 09:00 PM)Craven napisał(a):  Skyfall za zdjęcia, może i za piosenkę.
Ja bym chcial aby jeszcze The Master powlaczyl o statuetke za zdjecia.
Persona non grata
Miss Avatara 2012

04-11-2012 11:36 PM

Myślicie, że "Nietykalni" zostaną nominowani do statuetki w kategorii film nieanglojęzyczny?

"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy
Mefisto
I Wicemiss Avatara2009/12

Liczba postów: 18,802
05-11-2012 01:15 AM

a gra tam Sean Connery? :D

Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings
nawrocki
Trv thrasher

05-11-2012 09:36 AM

(04-11-2012 11:36 PM)Persona non grata napisał(a):  Myślicie, że "Nietykalni" zostaną nominowani do statuetki w kategorii film nieanglojęzyczny?
Raczej nie. Furory w kinach nie zrobił, od krytyków dostał raczej mieszane recki, na żadnym ważnym festiwalu go nie było, a jedyne, co za nim przemawia, to kupa kasy, jaką zarobił w Europie i spory odsetek zachwyconych widzów (a ten jak wiadomo nie zawsze idzie w parze z oscarową nominacją). Poza tym, ta kategoria przeważnie wyłania najmocniejsze zagraniczne tytuły z danego roku, a Nietykalni to po prostu spoko film, do arcydzieła mu daleko.

Doveling
II Wicemiss Avatara 2012

05-11-2012 11:02 AM

Imho, nie ma żadnej szansy na statuetkę. Braku nominacji nie byłbym taki pewien. :>
Persona non grata
Miss Avatara 2012

11-11-2012 08:21 PM

http://www.filmweb.pl/news/OSCARY+2013%3...w%22-89597

Tu cała konkurencja dla naszych "80 milionów" i wspominanych wcześniej "Nietykalnych". Z tą kategorią, to jest tak, że raczej ciężko wypowiadać się na temat konkurentów, bo filmy ubiegające się o nominację są praktycznie nie do namierzenia, ale może macie jakieś typy?

Ja stawiam, ale to wyłącznie kwestia przeczucia, że nominację (a może nawet statuetkę) może dostać: Haneke za "Miłość" (zdobył Złotą Palmę). Kto jeszcze mógłby zostać nominowany? Na pewno włoski "Cezar musi umrzeć" - dostał Złotego Niedźwiedzia, jak rok wcześniej "Rozstanie". Może australijska "Lore", niemiecka "Barbara", no i stawiam, że "Nietykalni" jednak nominację dostaną.

W każdym razie Polacy w tym roku, w moim uznaniu, bez najmniejszych szans nawet na nominację. :)

Swoją drogą gdybym ubiegał się o nominację, chyba sam wrzuciłbym własny film na PirateBay wraz z napisami w 3-4 językach, żeby obejrzeli ci, którzy mają na to ochotę. Jakoś chyba przełożyłbym dotarcie do jak największej liczby odbiorców z całego świata ponad ewentualny wynik finansowy (i tak nikt z zagranicy nie zainteresowałby się kupnem w ciemno, nie oszukujmy się).

* * *

http://www.filmweb.pl/news/OSCARY+2013%3...etkę-90362

A tu z kolei lista walczących o nominację filmów animowanych. Gdyby chodziło tylko o wizualną stronę "Merida" raczej nie miałaby żadnej konkurencji. Ale to w sumie film dość płytki. Za nominacje dla "Ralpha" i "ParaNormana" bym się nie pogniewał.

Doveling
II Wicemiss Avatara 2012

11-11-2012 08:42 PM

(11-11-2012 08:21 PM)Persona non grata napisał(a):  http://www.filmweb.pl/news/OSCARY+2013%3...w%22-89597

Ja stawiam, ale to wyłącznie kwestia przeczucia, że nominację (a może nawet statuetkę) może dostać: Haneke za "Miłość" (zdobył Złotą Palmę). Kto jeszcze mógłby zostać nominowany? Na pewno włoski "Cezar musi umrzeć" - dostał Złotego Niedźwiedzia, jak rok wcześniej "Rozstanie". Może australijska "Lore", niemiecka "Barbara", no i stawiam, że "Nietykalni" jednak nominację dostaną.

Szczerze mówiąc, oglądałem tylko (choć tak jest co roku, jeśli chodzi o tę kategorię ;) ) Nietykalnych i Kochanka Królowej. Chciałbym bardzo nominację dla tego drugiego, świetnie zrealizowany film (jest gdzieś "krótka recka" na forum).
simek
Stały bywalec

11-11-2012 09:27 PM

Cytat:Swoją drogą gdybym ubiegał się o nominację, chyba sam wrzuciłbym własny film na PirateBay
Hehe, no tylko, że to nie od zwykłych internautów zależy kto dostanie nominację, a od członków akademii, którzy i tak, z tego co wiem dostają w sezonie oscarowym mnóstwo płytek z filmami(czasami w sieci pojawiają się z tego ripy - te, gdzie na obrazie mamy napis "for your consideration"), więc wątpię, żeby ktokolwiek jeszcze przeglądał torrenty i szukał jakiegoś irańskiego, polskiego, peruwiańskiego filmu.
Persona non grata
Miss Avatara 2012

11-11-2012 10:30 PM

Nie miałem na myśli komisji Oscarowej, tylko wszystkich tych, którzy - tak jak ja teraz - z chęcią zobaczyliby filmy niektórych kandydatów z chociażby angielskimi napisami. Wiem, pewnie nie ma wielu takich osób, ale jakbym zrobił super film, którym chciałbym się pochwalić przed jak największą liczbą odbiorców z całego świata, to żal nie skorzystać w tym przypadku z piractwa. Czy to na torrentach, czy to na jakiejś własnej stronie, z której można by zassać cały film w dobrej jakości w kilku wersjach językowych.

Mental
Merchant of Death

Liczba postów: 19,796
11-11-2012 10:33 PM

Oby nowy Dredd dostał oskara za najlepszy film. Podobno jest czarnym koniem.

;)

Broń palna prawem, nie towarem!

soldamn
Stały bywalec

Liczba postów: 826
13-11-2012 02:42 PM

Akurat film nieanglojęzyczny według mnie jest równie jasny w tym roku jak w ubiegłym. Tak jak rok temu nie było najmniejszych szans, żeby wygrało cokolwiek innego niż Rozstanie (mimo naiwności wielu Polaków), tak teraz nie ma najmniejszych szans żeby wygrało cokolwiek innego niż Miłość.
Albertino
Stały bywalec

Liczba postów: 4,463
13-11-2012 04:03 PM

Amerykanie nie lubią i nie cenią Haneke, nominacja dla "Białej wstążki" to i tak był cud, więc nie byłbym taki pewien. Prędzej wygrają "Nietykalni".
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2012 04:05 PM przez Albertino.)
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości