Oskary 2013
http://www.filmweb.pl/news/WYŚCIG+PO+OSCARY%3A+Gwiazda+%22Miłości%22+faworytką%2C+%22Wróg+nr+1%22+wciąż+poza+zasięgiem-91350

Coraz ciekawsze te nagrody amerykańskich krytyków, ci z LA pojechali po bandzie i przyznali Miłości najważniejszą nagrodę, według mnie nie dostanie nawet nominacji do Oscara za najlepszy film. Trochę zdziwiony jestem tym, że Skyfall jest faworytem za zdjęcia, czyżby szykował się trzeci Oscar dla Bonda, tym razem w dosyć ważnej kategorii?

Odpowiedz
(10-12-2012, 12:27)simek napisał(a): Trochę zdziwiony jestem tym, że Skyfall jest faworytem za zdjęcia
Byłbym zdziwiony, gdyby nim nie był :)

Odpowiedz
Znaczy nie spodziewałem się, że tak chętnie będą nagradzać typowo rozrywkowy film, do tego 23. z serii :D A dla mnie i tak najlepsze zdjęcia ma w tym roku Master, Skyfall tuż za nim.

Odpowiedz
Nazwisko Deakinsa mogło pomóc, wszak to jedno z większych nazwisk w świecie DoP.

Odpowiedz
I może w końcu dadzą mu tego Oskara. Ile on już miał tych nominacji? Dziewięć?

Odpowiedz
"Skyfall" to pierwszorzędna robota, ale "Assassination of Jesse James" jednak podobał mi się bardziej. Na nominację na pewno, ale nie wiem czy dałbym "Skyfall" statuetkę.

Odpowiedz
10 najlepszych filmów roku wg AFI:
http://www.awardsdaily.com/blog/2012/12/10/afi-lists-top-ten-films-of-2012/

Dziwi mnie brak Mistrza, cieszy obecność Django, śmieszy TDKR.

Odpowiedz
Pffff, nie ma Dredda :P

Odpowiedz
(10-12-2012, 17:58)Albertino napisał(a): "Skyfall" to pierwszorzędna robota, ale "Assassination of Jesse James" jednak podobał mi się bardziej.

Ale Assassination nie miał w tym roku premiery - sorry! :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Co ty nie powiesz :)

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/news/WYŚCIG+PO+OSCARY%3A+%22Wróg+nr+1%22+najlepszy+również+zdaniem+krytyków+z+Waszyngtonu-91371

Czyżby Greenwood faworytem za muzykę?

Odpowiedz
Tak się przedstawiają dotychczasowe wyróżnienia za muzykę:

The Master (Johnny Greenwood) - Washington D.C. Area Film Critics Award oraz Boston Online Film Critics Association
Moonrise Kingdom (Alexandre Desplat) - Boston Society of Film Critics Award
Django Unchained (Mary Ramos) - New York Film Critics Online Award
Beasts of the Southern Wild (Dan Romer, Benh Zeitlin) - Los Angeles Film Critics Association Award

Nie ma co przekładać tego na Oscary, bo taki Desplat nie dostanie na pewno nominacji za Moonrise Kingdom (co najwyżej za Argo, Rise of the Guardians, Zero Dark Thirty), gdyż nie znalazła się ta ścieżka we wyselekcjonowanej grupie, którą Akademia ogłosiła ostatnimi dniami. Oto źródło.

Odpowiedz
Myślałem, że Greenwood wygrał też w Bostonie, tak błędnie podaje filmweb. A według mnie i tak wygra Django.

Odpowiedz
Filmweb podaje dobrze, bo w Bostonie są dwie organizacje. A Django za muzykę nawet nie znalazło się na oscarowej liście.

Odpowiedz
Nie ma Django, nie ma Moonrise Kingdom, Bestie z Południowych Krain są chyba zbyt małe i niezależne, żeby były zauważone przez Akademię, więc mam nadzieje, że Greenwood dostanie statuetkę, chciałbym go zobaczyć na scenie.

Odpowiedz
Faktycznie Mistrz dostał jeszcze statuetkę w Bostonie od drugiego koła. Tyle, że nie było nawet informacji o tym na Hollywood Reporter, a to internetowe koło krytyków (Boston Online Film Critics Association) zostało utworzone w maju tego roku. Ale wyróżnienie jest. :]

Odpowiedz
Też kibicuję Greenwoodowi, ale sądzę, że jak za TWBB nie dostał nawet nominacji, to teraz też będzie ciężko.

Odpowiedz
Tylko, że o ile dobrze pamiętam to ścieżka z TWBB nie łapała się ze względów regulaminowych, teraz Mistrz na liście jest i według mnie nominację dostanie na 100%

Odpowiedz
Dokładnie, motyw przewodni TWBB był oparty na wcześniej istniejącym i dlatego go odrzucili. Dlatego też muzyka z "Django..." i "Moonrise Kingdom" się w tym roku nie łapie.

Odpowiedz
Shieet, o tym nie wiedziałem. Za TWBB zgarniał przecież jakieś nominacje (Grammy, Baftę), dlatego nie sądziłem, że odpadł z Oscarów przez regulamin.

Niniejszym odyzyskałem wiarę w nominację dla Greenwooda :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon