Oskary 2013
W wyścigu o najlepszą piosenkę zostało 75 piosenek. Jest Suddenly z Nędzników, jest Adele, są 4 utwory z Django (?!). Check this out.

Odpowiedz
(11-12-2012, 10:15)simek napisał(a): http://www.filmweb.pl/news/WYŚCIG+PO+OSCARY%3A+%22Wróg+nr+1%22+najlepszy+również+zdaniem+krytyków+z+Waszyngtonu-91371

Czyżby Greenwood faworytem za muzykę?

Nominacje najprawdopodobniej dostaną Williams za Lincolna (to na pewno), Desplat (zapewne za Zero Dark Thirty) i Shore za Hobbita. Greenwood bardzo możliwe, że się załapie, ale powalczyć o statuetkę to on mógł za TWBB, za Mistrza sam bym mu nie dał, chociaż spisał się porządnie. W każdym bądź razie na pozostałe 2 nominacje ma szansę kilka ścieżek, a jak wiadomo Akademia różne rzeczy w tej kategorii wyczynia, więc trzeba czekać do stycznia :P

Odpowiedz
(11-12-2012, 13:33)Albertino napisał(a): Dokładnie, motyw przewodni TWBB był oparty na wcześniej istniejącym i dlatego go odrzucili.

Co z tego, że wcześniej istniejącym autorstwa Greenwooda. No, ale taki regulamin. Szkoda, bo rzeczywiście muzyka w TWBB robiła lepsze wrażenie. Plus efekt świeżości. No, ale liczę przynajmniej na nominację, bo szansa na statuetkę dla "gitarzysty Radiohead" na pewno zwiększyłaby moje zainteresowanie galą i fajnie by było go zobaczyć odbierającego nagrodę. Może akademia podzieli nasz tok rozumowania i przyzna Oscara mając na uwadze TWBB. Małe szanse, nie?

Odpowiedz
WTF?

Członkowie SAG ogłosili nominacje i wśród ich faworytów brakuje Phoenixa, co oznacza, że nawet jeśli będzie nominowany do Oscara, to praktycznie nie ma żadnych szans na zwycięstwo. Przeczuwałem, że Jackman i Cooper mogą dostać się razem, ale kosztem Hawkesa...

I tak największe jajo to nominacja dla Bardema. BFCA, SAG, niedługo pewnie BAFTA (kto wie, czy i nie nominacja do Globu), z takim zestawem ciężko będzie nie skończyć z nominacją oscarową - ale sądzę, że członkowie SAG nie wyrobili się do końca z "Django", stąd efekt końcowy na Oscarach może być inny. Arkin był już wymieniany jako jeden z pewniaków, ale ostatnimi czasy przycichł. A jednak i on odfajkowuje obecność na liście.

Miałem przyszykować artykuł na stronę nt tego sezonu nagród i chyba dobrze zrobiłem, że z tym poczekałem. I jeszcze poczekam, bo jutro nominacje do Globów.

Aż chciałoby się napisać, że to popieprzony rok oscarowo, ale potem człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że mówi tak co roku...

http://www.filmweb.pl/news/%22Lincoln%22%2C+%22Poradnik+pozytywnego+my%C5%9Blenia%22+i+%22N%C4%99dznicy%22+faworytami+aktor%C3%B3w-91426

Odpowiedz
Brak kogokolwiek z obsady Mastera na SAG uważam za ponury żart. Ale nie powiem, że nie cieszy (i zaskakuje) mnie obecność Bardema :)

Odpowiedz
Hoffman jest nominowany.

Odpowiedz
Fakt, nie dopatrzyłem. Co nie zmienia faktu, że stawiany jako główny konkurent Day-Lewisa w walce o wygraną właśnie stracił jakieś 40% ze swoich 50% szans na zwycięstwo.

I serio, ktoś wierzy w nominację oscarową dla Bardema? Nominacja za rolę w Bondzie? :)

Odpowiedz
Bardem ma spore szanse, co z tego, że gra w Bondzie?

Poza tym moim zdaniem, mimo dzisiejszych wieści, Phoenix i tak dostanie nominację do Oscara.

Odpowiedz
To z tego, że Akademia rzadko nominuje Bonda w jakichkolwiek kategoriach, o aktorskich nie wspominając. Ale nie obrażę się, jak Bardem tę nominację dostanie.

A Phoenix dostanie, ja tego nie neguje, ale w tej chwili spada w hierarchii z drugiego gdzieś na 4-5 miejsce w kolejce do wygranej.

Edit: chociaż co do roli Bardema, nikt tak naprawdę nie miał okazji w Bondzie zagrać tyle co on, więc może faktycznie...?

Odpowiedz
Cytat:Aż chciałoby się napisać, że to popieprzony rok oscarowo, ale potem człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że mówi tak co roku...
Czy ja wiem, według mnie w tym roku jest dosyć ciekawie, pamiętam lata, kiedy dwa filmy zgarniały większość ważnych nagród, a reszta statystowała, mam nadzieje, że reszty tegorocznych nagród nie zdominują Lincoln i Zero Dark Thirty.

Cytat: Ale nie obrażę się, jak Bardem tę nominację dostanie.
A ja bym się obraził jakby Bardem dostał nominację, według mnie poprawna rola i tyle, zazwyczaj żeby zasłużyć na nominację potrzeba czegoś więcej. Według mnie już Craigowi się bardzie należy niż Hiszpanowi :p

Odpowiedz
Ja bym się nie obraził w tym sensie, że to by było spore zaskoczenie. Ale wątpię w nią, za silną konkurencję ma. Pewnie skończy się na BAFTA najwyżej.

Odpowiedz
(12-12-2012, 23:05)simek napisał(a): zazwyczaj żeby zasłużyć na nominację potrzeba czegoś więcej.

Zazwyczaj poziom jest dość różny :)
Inna sprawa, że Bond w tym roku ma 50-lecie, więc mogą sypnąć czymś z rękawa w ramach nadrabiania, jak przy Scorsese czy ROTK.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
(12-12-2012, 23:05)simek napisał(a): Czy ja wiem, według mnie w tym roku jest dosyć ciekawie, pamiętam lata, kiedy dwa filmy zgarniały większość ważnych nagród, a reszta statystowała, mam nadzieje, że reszty tegorocznych nagród nie zdominują Lincoln i Zero Dark Thirty.

Bo jest, nie mówię, że nie, po prostu niezmiernie bawią mnie niektóre niespodzianki, pominięcia. A jutro ubaw będzie jeszcze większy, bo Globy zaproponują taką listę, że najpewniej zapanuje jeszcze większy dysonans. Choć i tak nie powtórzy się raczej harmider z zeszłego roku.

(12-12-2012, 22:31)nawrocki napisał(a): I serio, ktoś wierzy w nominację oscarową dla Bardema? Nominacja za rolę w Bondzie? :)

Sądzę, że Akademia spojrzy na to jako po prostu jeszcze jedną udaną rolę Bardema, w oderwaniu od tego, że to łotr z kolejnego Bonda. Sama nominacja od SAG to już ewenement. Tak jak pisałem, na 99% będzie też nominowany do BAFTA, a niewiadomą zostają jutrzejsze Globy, bo choć HFPA to gwiazdo-jebcy, to paradoksalnie jakoś mi się nie widzi, by nominowali za aktorstwo ot tak blockbuster. Tam na pewno pojawi się ktoś z "Django", najpewniej DiCaprio. Tak czy siak, jeśli Bardem utrafi we wszystkich prekursorów, to jest już posprzątane - z takim zestawem na nominację do złota nie załapała się tylko garstka aktorów z małych, hermetycznych filmów. Zastanawiam się, czy koniec końców jego pozycja nie będzie pewniejsza od tej Arkina, którego SAG mogło nominować trochę na przekór, w końcu statut weterana zobowiązuje. Jutro będzie można powiedzieć coś więcej. :)

Odpowiedz
Nie zapominajmy, że o Najlepszy Film walczy 10 filmów (dalej twierdzę, że to za dużo), więc wcale bym się nie zdziwił, gdyby nagle załapało się "Skyfall".
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
(12-12-2012, 23:42)Lawrence napisał(a): Nie zapominajmy, że o Najlepszy Film walczy 10 filmów (dalej twierdzę, że to za dużo), więc wcale bym się nie zdziwił, gdyby nagle załapało się "Skyfall".

5-10, zależnie od ilości, która dostanie min. 5% głosów na #1 miejscu. Zmienili to po Oscarach 2011 (i mam nadzieję, że po tym roku wrócą do 5 najlepszych filmów). A szczerze wątpię, że 5% Akademii uzna, że Skyfall był najlepszym filmem, jaki widzieli przez cały rok. Superprodukcje reprezentować będzie zapewne "Life of Pi". Chociaż nie powiem, nie miałbym nic przeciwko. :> "Skyfall" ma obecnie szansę na piosenkę oryginalną, parę technicznych (zdjęcia, dźwiękowe), no i z 2 aktorskie - bo jeśli dama Dench jutro dostanie nominację do Globu, to w połączeniu z pewną nominacją BAFTA może to zaowocować pod koniec wyścigu. Zwłaszcza, że line-up aktorek drugoplanowych SAG można z łatwością zmienić przynajmniej w 2 miejscach. :P

Odpowiedz
(13-12-2012, 00:05)Galadh napisał(a): A szczerze wątpię, że 5% Akademii uzna, że Skyfall był najlepszym filmem, jaki widzieli przez cały rok.

Abstrahując od tego, że większość tych ludzi zwyczajnie nie ogląda większości filmów, tylko te najlepiej promowane, najgłośniejsze, to oto jak wyglądały listy z poprzednich lat:

2011:
The King's Speech
127 Hours
Black Swan
The Fighter
Inception
The Kids Are All Right
The Social Network
Toy Story 3
True Grit
Winter's Bone

2010:
The Hurt Locker
A Serious Man
An Education
District 9
Inglourious Basterds
Precious
The Blind Side
Up
Up in the Air

2009:
Slumdog Millionaire
The Curious Case of Benjamin Button
Frost/Nixon
Milk
The Reader

Naprawdę dalej uważasz, że Bond nie ma szans? :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
(12-12-2012, 22:31)nawrocki napisał(a): I serio, ktoś wierzy w nominację oscarową dla Bardema? Nominacja za rolę w Bondzie? :)
Takie samo pytanie można było zadać w przypadku Jokera czy Jacka Sparrowa. Ja w nominację nie wierzę, ale jej nie wykluczam. Jest jak najbardziej możliwa.

Odpowiedz
Tymczasem w kolejce po oskara za najlepszy film nieanglojęzyczny de facto zostały tylko Amour i Intouchables.

Odpowiedz
a ja dalej uważam, że "Miłość" nie wygra. Nawet Emmanuelle Rivy pewnie nie nominują i będą wielkie rozczarowania ;)

Odpowiedz
Takie się kiedyś spicze waliło, odbierając nagrody akademii!

#!

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon