Oskary i Złote Maliny 2010 - wasze typy
Może trochę zbyt wcześnie, ale rok się już kończy i raczej nic wartościowego już nie wyjdzie. Jakie są wasze typy na przyszłoroczne rozdanie? Przeskoczyłem kilka kategorii co oznacza, że odnośnie tej kategorii nie mam zdania.

Najlepszy film nieanglojęzyczny - nie wiem, będę wiedział po premierze REC 2 ;)

Najlepszy film animowany krótkometrażowy - Partly Cloudy, ta słodka bajeczzka puszczana przed seansem Odlotu. Duch slapstickowych komedii plus fajnie zastosowane 3D w jednym filmie

Najlepszy film animowany pełnomentrażowy - Odlot zdecydowanie. Dorosły, poważny na początku, by później skręcić w stronę świetnej komedii i z impetem rozpierdolić się o kiepskie sceny akcji. Ale o tak świetne

Najlepsze efekty specjalne - myślałem nad Transformersami, ale potem przypomniałem sobie a CGI-Arnim w Terminator: Ocalenie. Całą drogę do domu zastanawiałem się jak w tym wieku można tak wyglądać ;)

Najlepszy aktor pierwszoplanowy - stawiam na Johnny'ego Deppa i jego wykonanie Johna Dillingera, ale pewnie wygra Brad "One hundred nazi scalps" Pitt.

Najlepszy film - mam nadzieję, że wygrają Wrogowie. Od wielu lat nie było porządnego kina gangsterskiego, a to jeden z najlepszych przedstawicieli tego gatunku.

A Złote Maliny:

Najgorszy film - Noc W Muzeum 2. Takiego stężenia infantylności i gówniarskiego humoru jeszcze nie widziałem

Najgorszy reżyser - David Yates za szóstego Pottera. Film w sumie mi się podobał, ale wyglądał na nakręconego w sposób: "Okej, Daniel, kiepsko to powiedziałeś, ale przejdźmy już do następnej sceny"

Najgorszy aktor - Ben Stiller za Noc W Muzeum 2. Grał nudno, nieciekawie tak jakby próbował się przypodobać subkulturze "The Popcorners"

Najgorsza aktorka - Bryce Dallas Howard za Terminatora. O ile w trójce Kate Brewster była bohaterką silną, broniła swojego wówczas przyszłego męża, który byl tak wielką cipą, że nic nie potrafił sam zrobić to teraz jest zwyczajną sentymentalną ozdóbką, która tylko łazi i afiszuje się swoim ciążowym brzuszkiem

Najgorszy scenariusz - Chyba jasne - Transformersy

Najgorszy prequel lub sequel - Terminator: Ocalenie. Dobry film, kiepski sequel. Wstawiony na siłę, by tylko zarobić kolejne pieniądze na tej marce, zupełnie jak czwarty Indiana. Tylko, że Ostatnia Krucjata nie wykluczała możliwości sequela, a Terminator 3 już tak.

Odpowiedz
Never Fuck With Me napisał(a):Najlepszy film animowany pełnomentrażowy - Odlot zdecydowanie. Dorosły, poważny na początku, by później skręcić w stronę świetnej komedii i z impetem rozpierdolić się o kiepskie sceny akcji. Ale o tak świetne

Odpowiedz
Zdecydowanie za wcześnie na takie dywagacje. Zdaje sie, że wysyp "oscarowych", ambitnych filmów przed nami. Choć trzeba przyznać, że październik za nami, listopad przed nami, a w perspektywie bliższej i dalszej nijak nie widać dobrych filmów. Ktoś ma może jakiś kalendarz projekcji dobrych dramatów, kina artystycznego? Choćby nowy Allen przed nami, z dobrymi recenzjami...

Odpowiedz
Na razie nie bawiłem się w żadne typowanie, ale z tego, co ostatnio wyczytałem wynika, że znowu mogą namieszać Coenowie. Recki i consensus na rottentomatoes (Blending dark humor with profoundly personal themes, the Coen brothers deliver what might be their most mature -- if not their best -- film to date) wyglądają bardzo zachęcająco. Trailer do "A Serious Man" wydaje się, że był mniej "serious" niż sam film. Zakładałem taką możliwość. :cool:

Odpowiedz
Never Fuck With Me napisał(a):Najlepsze efekty specjalne - myślałem nad Transformersami, ale potem przypomniałem sobie a CGI-Arnim w Terminator: Ocalenie. Całą drogę do domu zastanawiałem się jak w tym wieku można tak wyglądać ;)
Chcesz powiedzieć że ta CGI porażka cię zmyliła i myślałeś że to prawdziwy Arnie?

Zgon.

Odpowiedz
Cytat:Najlepsze efekty specjalne - myślałem nad Transformersami

Skoro masz jakieś przecieki na temat przesunięcia premiery Avatara na styczeń to się nimi podziel, a nie mów o tym w taki ukryty sposób.

Odpowiedz
Co do Oskarów to jeszcze za wcześnie, ale moje typy do złotych malin to:

Najgorszy film - Piła 6 - myślałem na nowym Termkiem, ale jednak nowy Jigsaw poległ.

Najgorszy reżyser - McG - Śmieć. Okazał się zwykłym murzynem, który na zamówienie zrobił film dla dzieci. Ponadto jest to kłamca do n-tej potęgi.

Najgorszy aktor - Ramon Rodriguez - bez komentarza, najbardziej irytująca postać w TF:ROTF.

Najgorsza aktorka - Megan Fox. I wszystko jasne :)

Najgorszy scenariusz - Terminator: Ocalenie. Chciałem dać nowe TF'y, ale pomyślałem, że one takie muszą po prostu być. Natomiast Terminator mógłby być znacznie lepszy (nie piszę, że dobry) gdyby miał spójniejszy scenariusz pozbawiony kretynizmów i dziur logicznych, a ponadto zabrakło w nim czegoś takiego jak prezencja postaci.

Najgorszy prequel lub sequel - Terminator: Ocalenie. To jasne jak słońce.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Snappik napisał(a):Najgorszy scenariusz - Terminator: Ocalenie. Chciałem dać nowe TF'y, ale pomyślałem, że one takie muszą po prostu być. Natomiast Terminator mógłby być znacznie lepszy (nie piszę, że dobry) gdyby miał spójniejszy scenariusz pozbawiony kretynizmów i dziur logicznych, a ponadto zabrakło w nim czegoś takiego jak prezencja postaci.

Hmm ja bym zdyskwalifikował TFy za brak scenariusza jak już :P

Odpowiedz
Odnośnie Złotych Malin to chyba już nic gorszego w tym roku niż "2012"nie pojawi się w kinach, więc ja stawiam na ten "film" jako pewniak do najgorszego scenariusza. Całość jest w 99,9% przewidywalna i nudna. Typowa komputerowa kreskówka. Jeśli chodzi o najgorszy film to zgadzam się z Snappikiem, że "Piła 6" to najgorszy film tego roku. Można tylko zastanowić się jak idiotyczna będzie część kolejna i czy przebije pod względem okrucieństwa i głupoty wcześniejsze części. Najgorszym aktorem mógłby zostać Ben Stiller, w "Nocy w muzeum 2" zbłaźnił się wystarczająco, żeby zasłużyć na miano najgorszego aktora.

Odpowiedz
syzyf napisał(a):Odnośnie Złotych Malin to chyba już nic gorszego w tym roku niż "2012"nie pojawi się w kinach

Chyba nie widziałeś TFów, syzyf :smile:

Odpowiedz
Znamy już 15 filmów które będą walczyć o Oscara za efekty specjalne:
http://www.filmweb.pl/15+film%C3%B3w+walczy+o+Oscara+za+najlepsze+efekty,News,id=56750
Jeśli mają wybrać trójkę nominowanych to stawiam na Transformers, Star Trek i Dystrykt 9. Lecz jeśli wybrali by 4 filmy to dodałbym Terminatora.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Osobiście widziałbym taką listę:
- District 9
- Watchmen

Odpowiedz
"Avatar"
"Koralina i tajemnicze drzwi"
"Opowieść wigilijna"
"Dystrykt 9"
"Transformers 2"

i może Star Trek. Tak mi się wydaje, że będą to 3 filmy z tych.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Troche nie rozumiem. Avatar nie jest 100% pewniakiem do Oscara za efekty, bo...?

Odpowiedz
A bo za co? Za komputerowe smurfy? W czym te efekty są lepsze np. od komputerowych transformerów? Całkiem poważnie pytam.

Odpowiedz
Byłoby fajnie gdyby te prowokacje ograniczyły się wyłącznie do tematu o Avatarze.

Transformers 2 ma sporo imponujących technicznie ujęć, ale serio, było tam coś czego nie pokazali w pierwszym filmie? Uważam że nie. Powiem więcej, niektóre rzeczy prezentowały dość niski poziom, choćby animacja bliźniaków (sic!) w wielu momentach kuleje i strasznie wali po oczach nie wiem, nieukończeniem? W pierwszej części niczego takiego nie zauważyłem.

Odpowiedz
Byłoby miło zobaczyć takie nominacje:

- Star Treck
- Dystrykt 9
- Gdzie mieszkają dzikie stwory

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Byłoby fajnie gdyby te prowokacje ograniczyły się wyłącznie do tematu o Avatarze.

Wbij sobie wreszcie do głowy, że to nie prowokacje tylko tak myślę. Póki nie dasz rady tego zrozumieć (bo nie rozumiesz, to też nie złośliwość, ani prowokacja, tylko stwierdzenie faktu), nie mamy o czym gadać.

Karol napisał(a):Byłoby miło zobaczyć takie nominacje:

- Star Treck
- Dystrykt 9
- Gdzie mieszkają dzikie stwory

W zasadzie dla mnie nagroda za efekty specjalne nie ma dziś dużego sensu. Kiedyś trzeba było się nakombinować, żeby efekty specjalne robiły wrażenie, nawet jeśli były bardzo niedoskonałe. Dziś wszystko rysuje komputer i tak naprawdę od czasu "The Phantom Menace" nie ma niczego co byłoby w tym temacie nowe.
W tej chwili dawałbym Oscary w tej kategorii tylko wtedy, gdy jakiś film pokaże coś nowatorskiego w podejściu do tematu. Idealnymi przykładami takich filmów jest pierwszy "Matrix" (bullet-time) czy T2 (niezwykle pomysłowe wykorzystywanie idei robota z ciekłego metalu). W oby wypadkach na równi z technicznym wykonaniem liczył się naprawdę nowatorski pomysł. Czy coś takiego jest w "Star Trek" czy D9? Nie sądzę. Ot, kolejne komputerowo generowane światy i stwory, bardzo ładne ale czy się czymś wyróżniają w temacie innowacyjności, pomysłowości czy świeżości? Nie za bardzo.

Odpowiedz
W Avatarze jest wszystko naj: najwięcej CGI, najdroższe CGI, najbardziej fotorealistyczne CGI i w ogóle film jest wielki, więc idealnie nadaje się do Oscarów, a to, że wg. Ciebie Solo niczym się nie wyróżnia to nie ma znaczenia. Jakbym ja przyznawał nagrody to dałbym D9, bo obcy w naturalnym terenie są dla laika nie do odróżnienia.

Odpowiedz
"Avatar" jest oczywistym zwycięzcą. Ciekawe jak z resztą.
"Dystrykt 9", "Star Trek" to chyba najbezpieczniejsze typy na nominacje. Gdyby Avatar się nie łapał do tego roku to za dr Manhattana rzuciłbym Strażnikami, ale teraz pewnie wypadnie poza podium.

Ku mojemu zdumieniu Transformery drugie zrobiły na mnie mniejsze wrażenie od pierwszych, owszem mają kilka świetnych FXów, ale jest kilka nieczytelnych scen i brakuje im moneyshotów na miarę pierwszej części. No Terminator jak dla mnie nie dotrzymuje kroku konkurencji, do tego ma brzydką scenę z paskudnie widocznym greenboxem.

"Sherlock Holmes" i "Gdzie mieszkają dzikie stwory" nie oglądałem, więc nie mam pojęcia jak wygląda ich realizacja.

W sumie pominąłem "2012" ale to po prostu zły film.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon