Oskary i Złote Maliny 2010 - wasze typy
Nic dziwnego, jak już jakaś pani bierze się za reżyserię wychodzą rzeczy pokroju Zmierzchu i Jennifer's Body :wink:

Odpowiedz
Oskara to na razie mogła tylko jedna kobieta dostać w 1994 roku, ale nie dostała...Oskary to amerykańska nagroda a tam liczy się show, a dla show byłoby dobrze gdyby jakaś kobieta dostała, byłoby historycznie czytaj byłoby co nagłaśniać ;)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Ronaldinho napisał(a):Według mnie jest zbyt duża konkurencja, zeby "Transformers" miało szanse na nomiację.
Tu akurat się mylisz bo sądzę, że to właśnie Transformers oraz Avatar otrzymają nominację. Możemy tylko dyskutować nad tym która produkcja zostanie nominowana jako trzecia.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Trójka moich faworytów:
- Avatar - bo jako jedyny wprowadza jakąś innowację
- D9 - bo udowadnia, że mały budżet to jeszcze nic straconego i można uzyskać naprawdę realistyczne efekty połączone ze starą szkołą
- Star Trek - przykład bardzo fajnych, przemyślanych efektów od których nie bolą oczy

Natomiast TFy zdyskwalifikowałbym na starcie za oczojebność. To już bardziej pierwsza część miałaby większe szanse niż ta CGI-kupa.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Nie chcę bronić Transformerów ale Avatar to za to nie ma oczojebnych efektów?

Odpowiedz
O tym się przekonam w kinie. Nie zmienia to faktu, że wprowadza on coś nowego do gamy efektów specjalnych, a nie powiela te same pomysły do tego w ilości przekraczającej dobry smak.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Ale przepraszam. Spytam jeszcze raz, twoim zarzutem co do jakości efektów to to że jest ich za dużo? Zarzut wystosowany do filmu o robotach z kosmosu zamieniających się w ziemskie pojazdy, w dodatku toczących ze sobą regularne bitwy jest za dużo efektów? Może nie wprowadzają nic nowego, innowacyjnego ale z twojej opinii wynika że są oczojebne bo jest ich za dużo?
Wyjaśnij mi to jaśniej:)

Odpowiedz
Mój główny zarzut odnośnie TFów 2 to brak innowacyjności (paradoksalnie liczyłem, że jedynka dostanie Oscara bo na to zasługiwała). Przesyt to osobna kwestia.

Odpowiedz
Nie, no Snappik mylisz się w zeznaniach:)
Snappik napisał(a):Natomiast TFy zdyskwalifikowałbym na starcie za oczojebność
Cytat:Mój główny zarzut odnośnie TFów 2 to brak innowacyjności
Który z tych cytatów jest prawdą?
Z twojej pierwszej opinii wynika to pierwsze a w drugiej ten kolejny cytat.

Odpowiedz
Humoru nie dostałeś w hipermarkecie czy jak ? :)

Skoro już tak faworyzujesz twór Baya i ILM to chociaż napisz za co.

BTW.
Cytat:Dla mnie Avatar nie jest żadnym faworytem do tej nagrody bo po pierwsze filmu nie widziałem a na podstawie trailerów nic oceniać nie będę. Jedno jest pewne efekty tam będą w dechę na bank. Moim zdaniem akademia z tymi nominacjami się trochę pośpieszyła.

Akademia w żaden sposób się nie pośpieszyła. Nominacje otrzymują filmy z roku 2009. Avatar jak najbardziej mieści się w przedziale czasowym i jestem pewien, że decydenci otrzymali wstępne klipy i materiały (jak myślisz skąd się biorą dvd screenery?:)) do oceny.

Odpowiedz
Snappik napisał(a):Skoro już tak faworyzujesz twór Baya i ILM to chociaż napisz za co.
Baya nie faworyzuję bo to reżyser idiota:)(ale ma przebłyski geniuszu) i to jego wina że Transformery to dla większości gówno.
Faworyzuję tylko i wyłącznie ekipę ILM za:
Bitwa w Szanghaju, bitwa w fabryce, Bitwa w lesie(mistrzostwo świata), katastrofa lotniskowca, sceny pod wodą, sekwencja na rozbitym Nemesis, devastator i niektóre sceny finałowej bitwy z udziałem optimusa i reszty. ILM wykonało naprawdę mistrzowską robotę i ja ich za to doceniam. Nie rozumiem ludzi którzy jadą po efektach tylko dlatego że film jest beznadziejny. Owszem film jest jaki jest ale efekty ma pierwszoligowe i zasługujące na przynajmniej nominację do oscara.

Odpowiedz
Danus napisał(a):Bitwa w lesie(mistrzostwo świata)
DANUS
Jedyna osoba na świecie która widzi co się dzieje w tej scenie.

Nominacja się nie należy bo:
- To wszystko było już w poprzedniej części
- Poprzednia część była nominowana i nagrody nie dostała.

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, więc Transformersom już podziękujemy.

Odpowiedz
A ja tam będę się upierał, że w pierwszej części TFów efekty wyglądały dużo lepiej, były czytelne a nie nadziubdziane kłębki metalowej włóczki + wybuchy.

A jak Bay jest idiotą, to jak zaklasyfikować Uwe Bolla? :D Uber-idioten?

Odpowiedz
Jakie tam czytelne, pamiętam dobrze jak wszyscy narzekali, że nie widać co się dzieje na ekranie i kto kogo tak w zasadzie pierze. Druga część po prostu zwielokrotniła poziom wizualnego chaosu ale to nie znaczy, że nagle jedynka stała się przez to czytelna.

Odpowiedz
Widać jestem lepszy od Ciebie i gorszy od Danusa :D Ja wiedziałem kto kogo leje w TF1, Danus wie kto kogo leje w TF2 ;)

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):DANUS
Jedyna osoba na świecie która widzi co się dzieje w tej scenie.
Mierzwiak akurat bitwa w lesie jest tak zajebiście czytelna, że nie zobaczyć tam kto kogo bije trzeba być mega ślepakiem i daltonistą w dodatku. No sory można nie zobaczyć kto kogo bije w finałowej bitwie czy nawet w Szanghaju jak Optimus siedzi na koparce:) ale w lesie? Ja mam wadę wzroku krótkowzroczność a mimo tego wszystko widzę.
Mierzwiak kiedy ostatnio byłeś u okulisty, z tym nie ma żartów.

Odpowiedz
Pierwsze nominacje do Globów już są.
Małe zaskoczenia:
"Avatar"???
Julia Roberts za "Duplicity"???

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=61580

Lekka przesada jak sądzę.

Odpowiedz
Danus napisał(a):Mierzwiak akurat bitwa w lesie jest tak zajebiście czytelna, że nie zobaczyć tam kto kogo bije trzeba być mega ślepakiem i daltonistą w dodatku.

Czemu ja za za lżejsze rzeczy dostaję warny? To dlatego, że jestem czarny? :mrgreen:

Christoph Waltz - trzymam kciuki za Globik...

Odpowiedz
Danus napisał(a):Mierzwiak akurat bitwa w lesie jest tak zajebiście czytelna, że nie zobaczyć tam kto kogo bije trzeba być mega ślepakiem i daltonistą
Moją odpowiedź musisz sobie wyobrazić, bo nie chcę dostać dożywotniego bana.

Tyler Durden napisał(a):Druga część po prostu zwielokrotniła poziom wizualnego chaosu ale to nie znaczy, że nagle jedynka stała się przez to czytelna.
Ale pierwsza część jest czytelna. Tylko walka pod autostradą ma kilka momentów w których coś tam się kotłuje przed kamerą, ale to wszystko. Sequel jest już w większości nakręcony w tym stylu i choćby Danus nie wiem jak bardzo się dziwił, nie tylko ja miałem problemy z tą sceną.

Odpowiedz
ROTF(L) również w scenach spokojnych jest mocno przepakowany wizualnie. Wystarczy wspomnieć o niemożliwej do ogarnięcia scenerii rozmowy Fallena z Megatronem.

Szacun dla ILM za przetrawienie terabajtów danych, ale co za dużo to nie zdrowo.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon