Oszukańczy konkurs SWEENEY TODD
Dobrze że koleżanka nie obdarowała brzytwami swoich ciotek, wujów i dalszej rodziny, poszerzając swój dziwny klub :roll:

PS. Na jakiej w ogóle podstawie żąda zwrotu jakichkolwiek pieniędzy? Żałość.

Odpowiedz
1. jeżeli Eiver uważa, że siostra nie powinna dostać gadżetów zastępczych, a mimo to przyjęła je, to można się zastanawiać czy nie było bezpodstawnego wzbogacenia przez siostrę... Z tym można już pójść do sądu 8)

Art. 405 kc. Kto bez podstawy prawnej uzyskał korzyść majątkową kosztem innej osoby, obowiązany jest do wydania korzyści w naturze, a gdyby to nie było możliwe, do zwrotu jej wartości.

2. można też zgłosić sie do prokuratury i zastanowić się, czy nie doszło do usiłowania przestępstwa oszustwa ze strony siostry 8)

Art. 286 § 1 kk Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

...lub usiłowania bezprawnegpo zmuszenia do działania ze strony brata 8)

Art. 191. § 1 kk Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli sprawca działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Tyle moja żona mi podpowiada :D ale ja uważam, że wszyscy powinni być wolni, weseli i pogodni, bez głupiego wykłócania się o banalny gadżet filmowy, ahoj!

Odpowiedz
Make love not war! ;)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Ale hasło Sweeneya to Never Forget. Never Forgive, więc redakcjo KMFu uważajcie na swoje gardła, wszak dwie brzytwy mają :twisted:

Odpowiedz
eiver napisał(a):Moja siostra chciała wygrać brzytwę. Skoro nie umieliście (wy lub wasi pośrednicy) jej dostarczyć, to postanowiła ją sobie sama kupić. (...)
Jak tylko moja siostra dowiedziała się, że wygra brzytwę, to stwierdziła że głupio będzie jeśli tylko ona będzie miała taką. Dlatego kupiła dwie brzytwy (jedną dała mi w prezencie, a drugą swojemu chłopakowi). Mielibyśmy wtedy we trójkę po jednej. Jakoś nie było żadnych problemów z przysłaniem ani jednej ani drugiej brzytwy z USA.
przepraszam, ale musze to skomentowac - siedze i placze ze smiechu, jak przeczytalam zdanie "przykro nam, ze twoja siostra nie dostala brzytwy", to myslalam, ze zejde :). wiem, ze dux i senk sie napracowali, ale poza tym - teksty sa tak absurdalnie smieszne, ze lzy same mi ciekna. z reszta w czasie tego konkursu senk i ja zbijalismy z owej "brzytwy"... w ogole to jest jakas taka OSTRA brzytwa? no bo chyba nie plastikowa?

edit: precz z kultura emo!

edit 2: od kolegi, ktoremu sie nie chce specjalnie logowac:) -
"Drogi Eiverze,
Jestem prawnikiem. W kwestii przyjaciól doradzajacych Ci pójscie do prokuratury - zmien przyjaciól. Bo wiekszego steku bzdur juz dawno nie czytalem".

:(
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
Bez kitu, toc to absurd na miare ZAZu. Ze nie wspomne juz o tym, ze siostra sama sobie postanowila kupic brzytwe. Skoro SAMA sobie postanowila, mysle, ze nikogo nie powinno to obchodzic w chocby najmniejszym stopniu.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):redakcjo KMFu uważajcie na swoje gardła, wszak dwie brzytwy mają :twisted:
Żeby dwie! Z tego, co rozumiem, to trzy. Ups.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Nie czytasz uważnie Negrin, trzecia byłaby gdyby Dux jej nie zakosił dla siebie.

Odpowiedz
w ogóle jak wygląda rzeczona brzytwa?
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Tyler Durden napisał(a):Nie czytasz uważnie Negrin, trzecia byłaby gdyby Dux jej nie zakosił dla siebie.
O co Ty mnie oskarżasz!

Ja to rozumiem tak: siostra dowiedziała się, że wygrała brzytwę, a że miała dobre serce/chciała założyć gang*, postanowiła taką kupić również dla brata i chłopaka. Czyli dwie. Kiedy nie dostała brzytwy z KMF-u, kupiła taką również dla siebie. Czyli trzy. Aaajt?

*) Niepotrzebne skreślić.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Ależ nie, jak dowiedziała się, że wygrała, zamówiła tamte dwie brzytwy. Po tym jednak jak Dux zakosił tą wygraną dla siebie, postanowiła się wycwanić i rachunek za te dwie wysłać KMFowcom. Historia rodem z programy "Uwaga". The horror, the horror! :)

Odpowiedz
nadal nie wiemy czy te brzytwy byly ostre, normalne, czy plastikowe i dla dzieci :twisted:
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
Jesteście nieczuli.

Może zamiast do prokuratury zgłosić tą sprawę do FAKTu? Tam pewnie zostałaby potraktowana z szacunkiem!
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon